Pozemkové spory (kauza Havránková)

Praha – Hradec Králové – Trutnov – Polsko
Odpovědět

Kolik stránek bude mít tento topic až se majetkově vyřeší 100% pozemků nutných pro D11 po Kukleny?

do 10
5
4%
10 - 25
28
20%
25 - 40
32
23%
40 - 55
19
14%
55+
55
40%
 
Celkem hlasů: 139

Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Kdoví jak to dopadne, je taky možné, že než se tahle provizorní vláda k něčemu rozhoupe, tak tu máme podzimní volby a po nich to může být zase všechno jinak, pokud uspěje pravice, vrátí se bendl, gandalovič a ty se selkou určitě naleznou dohodu, jak to bude když vyhraje levice, to si netroufám odhadnout
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od bhs »

I když to se situací na D11 bezprostředně nesouvisí, je to hodně blízko. ....
Info ze 17.6.09 - Hrozba vyvlastnění pozemku zafungovala u Holic, kde dokončení obchvatu bránil nevykoupený pozemek. Majitelka snahu o větší peníze už vzdala - přistoupila na odhadní cenu 80 korun za metr čtvereční pozemku .

Na druhou stranu, je to z Blesku, tak nevím ....
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domac ... tneni.html
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
kamil
Příspěvky: 38
Registrován: 15.3.2009 8:40:40
Bydliště: Praha

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od kamil »

Shodou okolnosti vim, jak to u tech Holic bylo, obdobny clanek vysel i jinde(http://www.ct24.cz/doprava/58162-obchva ... once-roku/), ale s realitou nema naprosto nic spolecneho.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Drobné novinky: Hejtman Franc svolává jakousi konferenci o D11, kde chce řešit dostavbu D11, výkup pozemků a financování. Více je možné se dočíst na hradeckydenik.cz. A dále obyvatelé Nového Města, Chlumce n.C. a dalších měst chtějí udělat další a tentokrát již pořádnou blokádu silnice za dostavbu D11. Snad i tato iniciativa pomůže, že se konečně někdo chytne za rypák a se selkou se dohodne.
http://www.ct24.cz/domaci/58792-starost ... tavbu-d11/
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od michal »

Zástupci MD a ŘSD se na setkání nedostavili... Tak za tohle je platíme???!!!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od jonáš »

Taky nevim nic o tom, že by MD nebo ŘSD bylo řízeno hradeckym hejtmanem. Problém je jako vždy v detailech, kdy je "pozval", koho a jakou formou, a jestli neměli něco jinýho na práci, ale takový věcný informace asi od médií nemůžeme očekávat.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Tak jsem trochu pátral na netu a podle článků na aktualne.cz se do celé věci vložil premiér Fischer. Min. zemědelství už to mělo smést ze stolu tu původní dohodu 10x250 ale premiér je proti. Takže ještě naděje žije a vláda se tím bude znovu zabývat, jinak havránková samozřejmě nechce o jiné dohodě slyšet a pokud neklapne ta původní, tak vrátí pozemky aktivistům a bude se vyvlastnovat.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od michal »

Nevíte někdo, proč je na konci D11 před HK to omezení? Doprava je svedena do protisměru už před odpočívkou Osice, zůžení na jeden pruh začíná už před nadjezdem Osice-Rohoznice)? Aby bylo stání v těch kilometrových kolonách ještě delší? :D
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od martini »

Nejsem si teď jist, ale myslím, že je to tam kvůli zabránění sjezdu na R35 (ze zvyku), takže je tam zúžení už před tímto sjezdem. Také nevím, proč nevyzkoušjí na tomto úseku 2+2 na jedné polovině D 27,5/120. Krásně by to zde šlo.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Web »

1) Si myslím že důvodem bude spíš volný průjezd stavební techniky mezi stavbami.
2) 2x2, 4x4, 8x8, nic by nepomohlo, úzké hrdlo je stejně ten nájezd s trojúhelníkem. Jenom by tam mohla na úzkých pruzích stoupnout nehodovost. Ani zkrácení délky kolony tu ničemu nepomůže, kolona nezasahuje žádnej další sjezd.
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Takže se nám to trochu "pohnulo". Pracovní skupina, kterou ustanovil premiér Fischer stanovila 3 varianty řešení problému: 1) posvětí výměnu 10x250, 2) výměna 10x10 a zbytek prachy, 3) vyvlastnění. O tom jaká varianta se uplatní, rozhodne porada ekonomických ministrů v půlce srpna. Takže pokud vyberou variantu 2) bude se vyvlastnovat, protože na to jim selka nepřistoupí, pokud vyberou variantu 3) tak taky vylastnění a pokud vyberou 1) tak to už bylo dávno připraveno a celý se to akorát zbytečně zdrželo. To jsem tedy zvědav co se stane
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od martini »

Myslím, že vzhledem k vysokému tlaku je zde naděje, že vyvlastňovací zákon schválí ještě tato poslanecká sněmovna a tudíž to dopadne ad 3). Porada ekonomických ministrů ale není žádný výkonný orgán, takže 1) či 2) by to musela posvětit ještě přímo vláda. S novým vyvlastňovacím zákonem by neměl být problém vyvlastnit ani oněch 70 majitelů (fikce doručení písemnosti platná od 1.7.2009, takže se není možné vyhýbat doručovaným dokumentům a rozhodnutím).

Jako gesto dobré vůle by jí tam mohli ten podjezd udělat :-) to už by v tom martýriu bylo za jedny prachy.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Vypadá to tak, že to směřuje k vyvlastnění podle nového zákona. Dalo se to čekat, že to tak dopadne. Osobně je mi jedno, jak ty pozemky získají, jestli 10x250 nebo vyvlastněním, hlavně aby už je měli. Paní měla kývnout na dohodu 10 plus prachy, měla by aspon možnost si koupit další pozemky. To by mě zajímalo, jak by to řešili, kdyby ten zákon nebyl. Navíc ještě stále není, i když to vypadá že asi projde
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od martini »

Paní 10 + prachy nechtěla neboť říkala (a dá se tomu i věřit), že zemědělská půda na prodej zkrátka není, případně není v tom místě, ve kterém by ji chtěla. 10x250 je zase tak nebezpečný precedens, že to radši jezdit do Hradce přes Praskačku ještě pár let (navíc za chvíli bude R35 a problém bude značně menší...)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Možná by stálo za to na 10x250 kývnout. Ruku na srdce kolik lidí by chtělo variantu 10x250? Uvažujeme li tedy o tom, že těch 250 je orná půda. Já osobně bych jednoznačně bral 10 a prachy, 50 mega nebo kolik jí nabízeli není malá částka a takhle podle mě bude uvažovat 99 procent lidí. Podle mě to dopadne tak, že paní nabídnou 10 plus prachy, to ona odmítne, takže pak se řekne, je nám líto, měli jsme snahu, budeme vás muset vyvlastnit. A spoléhá se na to že jí vyvlastní (resp. těch 70 ekologů) podle nového zákona, takže to půjde rychle.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Mike »

zásadní na celé věci je, že se tu ohýbají zákony podle aktuální potřeby a nikdy nevíte, kdy to potká vás.
stačí jen připomenout, že státní úředníci - placeni z našich daní - nebyli schopni doručovat písemnosti, takže se i neodeslané považuje za doručené
teď vyvlastnění...
co bude příště ?
budeme dokazovat, že jsme opravdu nejeli víc než 50kmh i bez radaru ?
že jsem nikoho neznásilnil, nezastřelil....

akže já bych tak nejásal, ačkoli zítra budu v Plačicích na semaforu stát zase
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Tak je tu další varianta řešení problému. MD uvažuje o tom, že by kvůli tahanicím o pozemky situaci vyřešilo tak, že u Plačic by se nestavěl sjezd.Takže přes její pozemky by vedl souvislý tah a sjezd by byl až u Plotiště.Znamenalo by to že by od ní potřebovali asi jen 2 hektary a většina pozemků by paní zůstala.A paní s takovýmto řešením prý souhlasí. Ovšem proti je zase Hradec Králové.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od martini »

O takovéto variantě, tedy vypuštění MÚK Kukleny, slyším prvně a rázně říkám, že toto je bohužel to nejhorší možné řešení. MÚK Kukleny je pro přístup do Hradce a rozředění dopravních toků směrem od/k dálnici nutná. Navíc návaznost na II/611, II/324, plánovaná logistická centra etc...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od michal »

A nedala by se ta múk Kukleny trochu zjednodušit? Ten čtyřlístek mi přijde fakt zbytečně velikej. je krásnej, ale velikej... Co takovéto řešení? II/611 napojená na dálnici přes kruháč, dálnice krátkým přivaděčem a muk ve tvaru trubky či jak to je. Možná by bylo lepší vést II/611 severně od přivaděče, takže by na KO Bláhovka mohl být preferovaný směr od dálnice na Jižní spojku, čímž by na kruháči výrazně ubylo dopravy. Dálnice má být stejně napojena na kruháč rozšířenou II/611 na čtyři pruhy, takže tímto řešením by řešení pro dálnici zůstalo, naopak by se do toho nepletla II/611. Zábor rozhodně menší než u čtyřlístku. varianta II/611 jižně http://img74.imageshack.us/i/blahovkai.jpg/ varianta II/611 severně http://img74.imageshack.us/i/blahovka2.jpg/ podle situačky, kterou jsem měl k dispozici, nebyla dálnice vedena v zářezu, ale v podstatě v současné výšce terénu, II/611 měla jít náspem přes ni. Takže kdyby se II/611 zakopala do země(za předpokladu, že tam není spodní voda samozřejmě), nezmění se ani výrazně nivelita celé múk.Je mi jasné, že něco, co jsem právě vymyslel doma na koleně, těžko obstojí u dopravních odborníků, ale stejně tak nechápu, jak můžou odborníci na ŘSD navrhnout zrušení múk, když na ni má navazovat tak významná stavba jako je Jižní spojka. Tady ještě amatérsky zakreslené do ÚP HK. čtyřlístekhttp://img228.imageshack.us/i/uphk2.jpg/ trubka http://img74.imageshack.us/i/uphke.jpg/ zkusím ještě takto http://img218.imagevenue.com/img.php?im ... _446lo.jpg
Naposledy upravil(a) michal dne 30.7.2009 10:15:00, celkem upraveno 2 x.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od martini »

Odkazy nefunkční u mne...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od michal »

Pokud by nešla přeložka II/611 zakopat pod dálnici, tak je třeba řešením toto. I když když si vezmu, jaký oblouk je třeba na Strakonické na Zlíchově, tak nevím, proč by se nedalo šetřit místem na přeložce silnice druhé třídy.http://img152.imagevenue.com/img.php?im ... _394lo.jpg omlouvám se za úrověn obrázků, s GIMPem si pořád moc nerozumím...
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od michal »

Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Majkl »

Osobně si myslím, že to je jen takový pokus, plácnutí do vody. Jsem si téměř jistý, že to nakonec dopadne tak jak jsem psal dříve a to že jí vyvlastní po novu, protože jim nekývne na nabídku 10 plus prachy
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od Mike »

podle mě ideální řešení, tranzit se do Hradce může vrátit po obchvatu a zbytek jede stejně na Gočárův okruh.
a příštích krajských volbách budou mít lepší téma než "Julínkovné"
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Situace ohledně výkupu pozemků

Příspěvek od kik »

Web píše:1) Si myslím že důvodem bude spíš volný průjezd stavební techniky mezi stavbami.
2) 2x2, 4x4, 8x8, nic by nepomohlo, úzké hrdlo je stejně ten nájezd s trojúhelníkem. Jenom by tam mohla na úzkých pruzích stoupnout nehodovost. Ani zkrácení délky kolony tu ničemu nepomůže, kolona nezasahuje žádnej další sjezd.
To omezeni je tam kvuli opravam izolace pod zivicnym povrchem. Ve smeru do HK je to uz hotovo, ted se opravuji mosty pred a za pumpou ve smeru na Prahu. Tak v prubehu pristiho tydne by to melo byt hotove.
Odpovědět

Zpět na „D11“