České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Pozemkové spory (kauza Havránková)
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=77
Stránka 17 z 51

Autor:  martini [ 30.5.2010 20:28:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Ondra O.K. píše:
Priznam se ze nechapu proc neprobehla aspon dohoda na vsechny ostatni pozemky krome sporneho (treba se snizenym bonusem v podobe pronajmu). V podstate se pak mohlo zacit stavet.
Dle aktuálně.cz i toto byla jedna z těch možností, co na vládě byla. Já jsem však toho názoru, že princip dohody o všech pozemcích Ludmily Havránkové, která by umožnila dostavbu do HK, nebyl naplněn. Proto se musí přijít k vyvlastnění, jinak hrozí zase nežádoucí precedens! Byť by se mi to osobně také zdálo "logické", snížit bonus a vyvlastnit jeden pozemek o dvou majitelkách, než X pozemků, kde celkem musím vyvlastnit 68 osob, tak zkrátka nebyla bohužel jiná možnost. Co by se pak asi dělo na jiných stavbách?
Ondra O.K. píše:
I jen Tikala vyvlastnovali asi tri ctvrte roku
Tikal se vyvlastňoval ještě dle "starého" práva, toto půjde už podle nového 416/2009 Sb., tak se alespoň na nejlepším případě ukáže, jak to (ne)funguje. Žaloba k soudu o určení výše náhrady ceny nemá odkladný účinek. I tento odkladný účinek však může soud přiznat, viz mapmanova citace zákona. Záleží tedy na uvážění soudce, zda odkladný účinek přizná či ne. Musí se tedy počkat na rozhodnutí o (ne)přiznání odkladného účinku soudem... Těch 66 aktivistů bude bez přiznání odkladného účinku, tam je to celkem jasné. S Havránkovou si však nejsem natolik jistý.
Standa píše:
Nepletu-li se, ten zákon, původně šitý na R35, sám o sobě stačit nebude.
Stačit by mohl i sám o sobě, je prosazen, problém tam je s jednou formulací jen, která je o výkladu.
jonáš píše:
Majkl: ale ona opravdu nemůže jednat "za ségru", je-li dotyčná plnoletá a svéprávná. A už vůbec ne, když se jedná o nemovitost.
Ale může, za těch svých 66 spoluvlastníků na blokačním pozemku také jednala, neboť ten pozemek má zajištěn smlouvou, že může dojít k převodu na ní. Odpověď - dohoda měla být o všech jejích pozemcích a ona si měla vyřešit třecí plochy, tedy včetně sestry.
jonáš píše:
vyvlastnění lze obecně uplatnit, když se majitel dohodnout nechce. To bude ŘSD těžko prokazovat.
K vyvlastnění lze přistoupit poté, co se příslušný pozemek nepodařilo získat dohodou, což se zjevně nepodařilo. Pro forma se teď ještě osloví všichni vlastníci s návrhem na běžnou dohodu (bez bonusu) a půjde se na to. Věřím, že minimálně polovina z těch spoluvlastníků blokačního pozemku to vzdá a půjde na dohodu = odkup.

Autor:  JirkaS [ 30.5.2010 20:45:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

martini píše:
...Věřím, že minimálně polovina z těch spoluvlastníků blokačního pozemku to vzdá a půjde na dohodu = odkup.
A proč by to dělali? Cena těch kousků je nezajímavá - oni ty pozemky mají jen kvůli blokaci dálnice.

Autor:  martini [ 30.5.2010 20:56:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

JirkaS píše:
Cena těch kousků je nezajímavá - oni ty pozemky mají jen kvůli blokaci dálnice.
Teoreticky ano, ale oni už to mají hrozně dlouho a kdo ví do čeho jde s tím procesem, tak se radši rovnou dohodne, pokud tomu nechce věnovat značné úsilí, aby ten proces se státem táhnul.

Autor:  Lenny [ 30.5.2010 21:09:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

martini píše:
Tikal se vyvlastňoval ještě dle "starého" práva, toto půjde už podle nového 416/2009 Sb., tak se alespoň na nejlepším případě ukáže, jak to (ne)funguje. Žaloba k soudu o určení výše náhrady ceny nemá odkladný účinek. I tento odkladný účinek však může soud přiznat, viz mapmanova citace zákona. Záleží tedy na uvážění soudce, zda odkladný účinek přizná či ne. Musí se tedy počkat na rozhodnutí o (ne)přiznání odkladného účinku soudem... Těch 66 aktivistů bude bez přiznání odkladného účinku, tam je to celkem jasné. S Havránkovou si však nejsem natolik jistý.

Kdy se děje zápis nového majitele do katastru?

Autor:  martini [ 31.5.2010 13:10:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Lenny píše:
Kdy se děje zápis nového majitele do katastru?
Heh, "dobrá" otázka, na kterou bohužel nedokážu s jistotou odpovědět. Dle mého názoru se to logicky musí stát až poté, co soud nepřizná odkladný účinek žaloby, tedy samozřejmě pokud to podám k soudu ve lhůtě, která je stanovena v rozhodnutí o vyvlastnění krajským úřadem. Kdyby se vlastnické právo vkládalo do KN před tímto rozhodnutím soudu (tedy poté co krajský úřad pravomocně rozhodne), neměla by ta možnost podání žaloby dle mého vnímání logiku, když bych už pozemek de jure nevlastnil.

Autor:  jonáš [ 31.5.2010 13:43:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Sosa píše:
nemá v podstatě za rukojmí lidi v Plačicích přes které se jezdí místo po dálnici?

Nemá, přes Plačice po tý okresce skoro nikdo nejezdí ;)

A ještě k tý ségře .. jestli má s těma 66 (jak ďábelské číslo ..) skutečně smlouvu, resp. asi břemeno, že ji to odprodat musej když bude chtít, opravdu nevim. Ale proč by to měla u spoluvlastnictví se ségrou? Předkupní právo funguje jen tehdy, když to ten druhej chce prodat. A pokud předkupitel je odhodlán akceptovat cenu, jinak to stejně jde nejvyšší nabídce.

Autor:  pp21 [ 31.5.2010 17:40:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

jonáš píše:
A ještě k tý ségře .. jestli má s těma 66 (jak ďábelské číslo ..) skutečně smlouvu, resp. asi břemeno, že ji to odprodat musej když bude chtít, opravdu nevim.

Pokud se nepletu, tak už několikrát to bylo v médiích prezentováno tak, že má na ně předkupní právo a že mají gentlemanskou dohodu, že když se se státem dohodne, oni jí to bez okolků odprodají.

jonáš píše:
Ale proč by to měla u spoluvlastnictví se ségrou? Předkupní právo funguje jen tehdy, když to ten druhej chce prodat. A pokud předkupitel je odhodlán akceptovat cenu, jinak to stejně jde nejvyšší nabídce.

V médiích proběhlo taky něco ohledně pozemků spoluvlastněných synem a manželem, které měla pí Havránková v rámci této dohody "vošéfovaný". Logicky mi z toho vychází, že mohla/měla mít "vošévovanou" i ségru...

Autor:  martini [ 31.5.2010 17:54:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Petr Pokorný píše:
V médiích proběhlo taky něco ohledně pozemků spoluvlastněných synem a manželem, které měla pí Havránková v rámci této dohody "vošéfovaný". Logicky mi z toho vychází, že mohla/měla mít "vošévovanou" i ségru...
Přesně tak, měla mít :!:

Autor:  jonáš [ 31.5.2010 17:57:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

V rámci médií, čili možná jo, možná ne.
Jinak platí analogicky to rčení o výměně žárovky budhistou .. ségra by se musela chtít nechat vošéfovat.
Tak a teď už jen sledujte, jak to novej establišment elegantně vyřeší.

Autor:  jirka222 [ 31.5.2010 22:26:19 ]
Předmět příspěvku:  jen můj pocit...

myslím, že maximum toho, co mohla dostat, už propásla a nakonec to dopadne tak, že po několika letech jí to vyvlastní a taky něco dostane, ale zdaleka ne tolik jako mohla dostat, kdyby se chovala vstřícněji. Prostě by vše mělo mít nějaké meze a všichni, kdo ji teď podporují - jako že nemá ustupovat a etc. pak budou koukat, že ji asi neporadili nejlépe...
No nic, u nás je to sport vše komplikovat (mimochodem, spočítejte si, kolik by jí vyneslo to, co mohla mít a porovnejte to s tím, kolik asi teď reálně vydělává tím zemědělstvím).

Autor:  Majkl [ 1.6.2010 8:58:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Mě by zajímalo, jestli poté, co to vypadá na velmi brzké sestavení pravicové vlády se něco v této kauze změní. Nebo to nechají jak to je a řeknou my nic, o vyvlastnění rozhodla fischerova vláda ?. Asi bude záležet jak se komu do čeho bude chtít.

Autor:  radiala [ 1.6.2010 9:46:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Záleží kdo dostane rezort ministra dopravy.V rukou ODS bych to viděl zastavení vyvlastnění.V rukou VV si myslím že vyvlastnění bude nerušeně pokračovat.Je to můj suběktivní pocit.Nikdo neví jak se VV v budoucnu bude chovat.Vysoká pravděpodobnost je že začne hrát jak celý tým bude pískat.Pokud TOP 09 taky pochybuji že nechají vyvlastnění probíhat dál.Jedno mě utěšuje že než začne fungovat nová vláda tak na začátku budou spíš řešit problémy co jdou rychle vyřešit.Do kauzy Havránkový se nikdo nepohrne.Tak než přijde na řadu tak doufejme vyjasnění nepůjde zastavit.Je moc nenámích okolností spíš počítám že ODS vyvlastnění zastaví.Protože Gandalovič si to přeje a Primátor Hradce Královýho.Volby na podzim obecního zastupitelstva budou mít jiný výsledek.Bude probíhat rozčarování že nová vláda neplní sliby.ČSSD pod novým vedením bude zase přitažlivá pro veřejnost.Doufejme že politici se po tomto politickém zemětřesení tak rychle nekonsolidují.Usnesení úřednický vlády budou platit nikdo je nezmění.

Autor:  jonáš [ 1.6.2010 10:19:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: jen můj pocit...

jirka222 píše:
spočítejte si, kolik by jí vyneslo to, co mohla mít a porovnejte to s tím, kolik asi teď reálně vydělává tím zemědělstvím

No jistě, podle moderních komerčních měřítek "úspěšnosti" je úplně blbá, mohla mít balík v sáložně a akorát sedět na zápraží a točit si mlejnek .. ale když vona "baba umanutá" chce hospodařit, furt to řiká. Nakonec ty prachy se budou hodit taky, takovej koníček bejvá potřeba z něčeho dotovat ;)

Časovej horizont mě vzhledem k dosaženýmu věku pomalu přestává zajímat. Spíš kdyby se pohlo na tu Litomyšl.

Autor:  radiala [ 1.6.2010 11:13:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Jak se ptali loupežníci Ivana kdy klacky spadnou.On jim řekl počkejte do zimy a spadnou.Do zimy v Litomyšli budou volby.Nové zastupitelstvo možná změní názor na trasování R35. :P Moc tomu nevěřím je to jedna z možností jak vyřešit tento problém. ;)

Autor:  Bobek [ 1.6.2010 13:08:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

http://ekonom.ihned.cz/c1-43988370-ekon ... -s-vymenou

Autor:  RACH [ 1.6.2010 13:38:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

To je dobrá zpráva týdeníku EKONOM, tak snad se to už pohne.

Autor:  MPMP [ 1.6.2010 13:59:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

dělá to na mě dojem, že ti co mají jednat za stát to spíš sabotují, uvidíme, co teď "vymyslí".

Autor:  Majkl [ 1.6.2010 14:05:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

To mi přijde spíš k pláči tahle zpráva, jestli je to pravda a není důvod nevěřit že není, tak bych ten tým "vyjednávačů" pověsil na první lampě v Hradci do průvanu. Hlavně že se toman ještě nezapoměl pochválit a říct že už se těší, že pro něj nic nekončí ale naopak začíná, protože bude celý proces vyvlastnění manažerovat. Druha varianta je samozřejmě ta, že sestra cukla a obě si uvědomily o co přijdou. Ale nevěřím tomu.

Autor:  MPMP [ 1.6.2010 14:09:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Majkl píše:
Druha varianta je samozřejmě ta, že sestra cukla a obě si uvědomily o co přijdou. Ale nevěřím tomu.
Já bych nevylučoval ani tuto variantu, ale souhlasím, že pravděpodobně nevypadá.

Autor:  radiala [ 1.6.2010 14:56:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Chtělo by to tu zprávu ověřit i zjinýho zdroje.Nechce se mi tomu uvěřit.Pokud je to pravda tak teď cukne Havránková.Tak se nic zásadního asi konat nebude.Nevěřím že by ten vyjednávač za stát přiznal chybu.Celý je to nějak zamotaný.Protože obě strany dávají protichůdný informace.Media rády zkreslují pravdu.Nevěřím že by vláda měla špatný informace k rozhodování.Vyjednávač nemá důvod lhát předsedovi vlády.Jediný vysvětlení že došlo nějakému nedorozumění na obou stranách.V tomto případě je to nešťastná věc.Může to stavbu oddálit i o několik let. :|

Autor:  martini [ 2.6.2010 7:35:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Tak ono před zahájením vyvlastnění je nutné prokázat, že se pozemky nepodařilo získat dohodou, čili pokud má ŘSD vyjádření, že obě souhlasí s dohodou, tak pak vyvlastnění nemůže být zahájeno, resp. nebylo by přípustné. Kéž by to ještě dopadlo touto dohodou, byť si o ní můžeme myslet cokoliv...

Autor:  obr [ 2.6.2010 7:56:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Majkl píše:
To mi přijde spíš k pláči tahle zpráva, jestli je to pravda a není důvod nevěřit že není, tak bych ten tým "vyjednávačů" pověsil na první lampě v Hradci do průvanu. Hlavně že se toman ještě nezapoměl pochválit a říct že už se těší, že pro něj nic nekončí ale naopak začíná, protože bude celý proces vyvlastnění manažerovat. Druha varianta je samozřejmě ta, že sestra cukla a obě si uvědomily o co přijdou. Ale nevěřím tomu.


majkle, ta paní souhlasila s dohodou, až když bylo oznámeno, že se bude vyvlastňovat. Předtím synek odjel do zahraničí...

Autor:  andy [ 3.6.2010 11:42:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Dohodě s Havránkovou o D11 svitla naděje

Hradec Králové – Svitla naděje, že odcházející vláda přece jen stihne schválit dohodu s farmářkou Ludmilou Havránkovou o směně pozemků nutných pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové...

Autor:  RACH [ 3.6.2010 12:12:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

V tom článku jsem se dočet:
„Se čtyřmi úředníky, kteří se mnou jednali, jsme se viděli všehovšudy pětkrát, vyjednavači za to dostali sedm milionů korun. Vyjednavači jen vysávají státní pokladnu,“ řekla Havránková.
Nemohu jinak než souhlasit. Za diletanskou práci, kopa peněz. Tuto práci by měl vykonávat kmenový zaměstnanec této podivné firmy (ŘSD) za úřednický plat a né kamarádíčci vedení.

Autor:  MPMP [ 3.6.2010 12:34:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)

Jen ať tuto práci dělají soukromé subjekty, ale v normálních obchodních vztazích se faktura vystavuje až po předání díla, tedy: vyjednal's dohodu, dostaneš zaplaceno, nevyjednal's nic, nic ani nedostaneš.
Tady bohužel odměna není závislá na výkonu a potom je jednoznačným zájmem vyjednavačů udržet si tuto výnosnou zakázku co nejdéle. Výsledek vidíme všichni. :(

Stránka 17 z 51 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/