| Autor |
Zpráva |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Taky mi to příjde dost dlouhá doba stavby. Ale třeba to dopadne jako R6 Praha-Pavlov, která se taky otevírala s ohromným předstihem. Dokonce by mě to ani nepřekvapilo, kdyby to bylo třeba za rok a někdo se na tom pak pěkně chvástal jak to dobře vyjednal a jak rychle se to povedlo...Přece jen volební období netrvá nekonečně. Tak jako tak to nejspíš nadsazeno bude pro jakýkoliv případ, protože u téhle stavby už si nikdo další skandál dovolit jistě nechce.
|
| 3.6.2011 23:00:41 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
A neměl by být řádný termín voleb přibližně za 2,5-3 roky? 
|
| 3.6.2011 23:04:19 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
dd píše: A neměl by být řádný termín voleb přibližně za 3 roky?  To je fakt, když se to udělá rok před volbama tak si třeba už nikdo nevzpomene, otevírat těsně před nima by bylo politicky atraktivnější. Ale třeba padne vláda a do roka se bude jezdit i kdyby málem nebyl povrch 
|
| 3.6.2011 23:07:56 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
dd píše: A neměl by být řádný termín voleb přibližně za 2,5-3 roky?  Za rok a něco jsou další senátní, asi i krajské. Furt jsou nějaké volby 
|
| 3.6.2011 23:53:31 |
|
 |
|
martas
Příspěvky: 1533 Bydliště: Choceň
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
přesně tak...krajské volby volají a pan hejtman Franc by si jistě před volbami přestříhl nějakou tu pásku u slavnostního otevření...a dokončení D11 do HK by ho jistě posunulo (i když se o to, myslím, nikterak nezapřičinil) do vyšších politických pater nežli krajských:-)
|
| 4.6.2011 1:26:41 |
|
 |
|
dubnic
Příspěvky: 80 Bydliště: Dolnobřežansko
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Myslím, že zrovna Franc se do vyšších pater moc nežene. I k těm krajským přišel jako slepý k houslím. Spíš bych se klonil k těm řádným volbám. Zároveň se v roce 2014 budou ve třech obvodech kraje (HK, TU, RK) volit senátoři. A pokud se to stihne dřív, tak budou přece krajské volby. Takže jakýkoliv termín je politicky vhodný. 
|
| 4.6.2011 14:41:19 |
|
 |
|
michal
Příspěvky: 2523
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
http://www.facebook.com/#!/pages/V%C3%ADt-B%C3%A1rta/150670621619241Pro ty, co nemají facebook připojuji citaci z profilu poslance Víta Bárty. Vít Bárta Po dvaceti letech se v pátek pohnula dostavba dálnice do Hradce Králové, jsem rád, že jsme se s paní Havránkovou dohodli v zásadě při prvním podání ruky, to ostatní je práce řady úředníků, kterým všem je třeba poděkovat. Problémů jako je dostavba dálnice do HK je obrovské množství a vládní koalice místo práce pro lidi se jen kvůli koaličním hádkám a nedodržením slova plácá do pekla. Prosím vaše kometáře... 
|
| 4.6.2011 15:30:18 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
No nějak furt neni známo, kolik jí nakonec za to všechno nabídli .. ceníková cena to asi nebyla. Komentovat exministrovo osobní PR s dovolenim nebudu 
|
| 4.6.2011 15:45:08 |
|
 |
|
Sdsd
Příspěvky: 45
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
jonáš píše: No nějak furt neni známo, kolik jí nakonec za to všechno nabídli .. ceníková cena to asi nebyla. Komentovat exministrovo osobní PR s dovolenim nebudu  Psali, že za 11 hektarů dostane 90 milionů. Pointou asi je, že se od ní odkupují nejen pozemky nutné pro výstavbu, ale i další části pole co dál můžou zůstat poli...
|
| 4.6.2011 17:30:35 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
V článku bylo 90 milionů za 11 ha, takže něco přes 800 Kč/m2. Za ornou půdu je to balík, za stavební pozemek u Hradce bych řekl lehce nad průměrem.
|
| 4.6.2011 17:34:48 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
dd píše: V článku bylo 90 milionů za 11 ha, takže něco přes 800 Kč/m2. Za ornou půdu je to balík, za stavební pozemek u Hradce bych řekl lehce nad průměrem. No ale za zasí'tovaný s příjezdovou cestou.
|
| 4.6.2011 18:50:00 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Pravda, to jsem zapomněl. Na druhou stranu dnes už asi nikdo nečekal, že by to prodala lacino. Sdsd píše: Pointou asi je, že se od ní odkupují nejen pozemky nutné pro výstavbu, ale i další části pole co dál můžou zůstat poli... Jestli dobře počítám, tak naopak koupili jen to nutné pro stavbu: 11 ha = 110.000 m2 = 3.700 m (délka) x 29,7 m (šířka)
|
| 4.6.2011 19:17:37 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
dd: K dostavbě zbývá jenom cca 2,5 km, kolik z toho vlastnila Havránková nevím. Zbylých 1,2 km (z celkových 3,7 km) je už postaveno a bylo tedy vykoupeno už "dávno". Zde je vidět na letecké mapě ten dnes již (téměř) hotový ale neprovozovaný úsek: http://www.mapy.cz/#q=hradec%20kr%C3%A1 ... =3&c=h&u=m
|
| 4.6.2011 20:14:07 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
OT: tady je krásně vidět jak mapy.cz mají chybu. ve skutečnosti se dálnice nenapojuje na R35 ale pokračuje ještě kousek tudy. http://www.mapy.cz/#q=hradec%20kr%C3%A1 ... fast%22%7D
|
| 4.6.2011 20:18:51 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Tak to je fakt kauf století. Loni jí dát dvacet milionů nešlo, to bylo moc .. pravda, jen za tři hektary, takže na ceně za metr erár vlastně skoro ušetřil 
|
| 4.6.2011 21:35:09 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Já jen doufám, že tam někde neteče voda jako u Dobřenic 
|
| 5.6.2011 0:26:02 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
adi88 píše: Tak s ohledem na to, že to už přebrala i ostatní media, věřím, že to fake není. Takže konečně  Pokud to tedy je pravda, tak dle ankety vyhrál zlatý střed, takže vize pesimistů se naštěstí nenaplnily  Jen si dovoluji upozornit, že anketní otázka není skončena  . Tato skončí až v momentě, kdy ŘSD bude majitelem všech potřebných pozemků, tj. tyto pozemky budou na ŘSD napsané v katastru nemovistostí. Pro naplnění té smlouvy je třeba ještě splnit další odkládací podmínky, viz: Teď je potřeba dotáhnout některé věci do konce, spíše procesního charakteru, ale v zásadě je hotovo, říká s úlevou ministr dopravy martas píše: huráá  ...myslím, že tato úžasná zpráva přišla jako blesk z čistého nebe...by mě zajímalo, kdo má na tom úspěchu největší podíl...že by zabodoval exministr Bárta nebo jen změna strategie mlčet před médii namísto plnění okolí přehnanými očekáváními v podobě ,,jistých" termínů dohody? Rozjelo se to za Bárty. Zásluhu na tom očividně mělo otevřené jednání bez nátlaku a nemedializace. dd píše: V článku bylo 90 milionů za 11 ha, takže něco přes 800 Kč/m2. Za ornou půdu je to balík, za stavební pozemek u Hradce bych řekl lehce nad průměrem. Dohoda je postavena tak, že nevytváří žádný precedens do budoucna. Jedná se o tržní cenu (416/2009 Sb.) určenou znalcem za stavební pozemek v okolí HK.
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 5.6.2011 11:07:08 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Takže zbylý stavební pozemek pak za stejnou cenu odprodá ŘSD nedočkavym developerům? Nebo na tom "nedopatřenim" prodělá kalhoty  (že by třeba prodalo se ziskem, neboť už půjde o zhodnocenej pozemek u dálnice, snad radši ani nepředpokládám .. )
|
| 5.6.2011 12:22:23 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
To jonáš: Majitelem těch zbylých parcel bude Pozemkový fond, ŘSD může vlastnit jen pozemky pro dálnici.
Hospodaření pozemkového fondu, resp. ovlivňování rozhodovacích procesů v jeho rámci je na jinou debatu. Ještě že tam nikdo na pozemkovém fondu nepodepsal tu zlodějinu co se připravovala za Řebíčka a Gandaloviče, kdy by stát šmahem přišel o 250 hektarů v bezprostředním okolí dálnice...
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 5.6.2011 12:26:48 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Aha, čili to bude super šolich pro taškáře z pozemkovýho fondu a jejich vybraný kmotříky .. už je mi jasný, proč to takhle prošlo 
|
| 5.6.2011 13:03:09 |
|
 |
|
Avantime
Autor
Příspěvky: 538
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
V dnešních Otázkách VM říkal ministr, že ještě není dohoda s p. Štrosovou, která prý má pozemek/pozemky pod částí sjezdu. Takže ono to ještě tak úplně 100% není. 
|
| 5.6.2011 15:50:04 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Avantime píše: V dnešních Otázkách VM říkal ministr, že ještě není dohoda s p. Štrosovou, která prý má pozemek/pozemky pod částí sjezdu. Takže ono to ještě tak úplně 100% není.  Proto máme od začátku tak lišácky podanou anketní otázku 
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 5.6.2011 17:27:04 |
|
 |
|
Petr.K
Příspěvky: 1
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Avantime píše: V dnešních Otázkách VM říkal ministr, že ještě není dohoda s p. Štrosovou, která prý má pozemek/pozemky pod částí sjezdu. Takže ono to ještě tak úplně 100% není.  Samotna stavba dalnice by kvuli tomu byt ohrozena nemela. Pouze ten sjezd. Ale jak ministr prozradil, vyraznejsi problemy s odkupem tohoto pozemku neocekava. Az pani Havrankova po lete sklidi, zacne se s pruzkumy a jezdit po dalnici az do Hradce by se mohlo v prubehu roku 2014 (pokud se najdou penize). Jeste prikladam odkaz na OVM, pro vsechny co by rozhovor s ministrem dopravy zajimal (nejen o D11). Kdo by nechtel koukat Svobodu s Paroubkem, at pretoci na 56 minutu. http://www.ct24.cz/ekonomika/126306-smerda-chce-na-stavbu-silnic-od-statu-dalsich-10-miliard/
|
| 5.6.2011 18:36:00 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
peníze teď budou překvapivě důležitější faktor než pozemky. hlavně aby to natáhli aspoň k Předměřicím. jinak to zas takový zázrak nebude. a jestli bude dřív (R) I/37 tak už kamiony na sever hradce nic nedostane a u špitálu se zblázní-me
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 5.6.2011 21:36:57 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Nemyslím si, že by byl zprovozněný obchvat Opatovic nad Labem takový magnet na kamiony. Je to sice zkratka, ale křižovatka Mileta je dost velký špunt. Myslím, že ve špiččce to bude rychlejší přes severní část okruhu a okružní křižovatku ČKD. Ovšem v noci, kdy zmizí městská doprava, by tranzitní doprava mohla narůst. Přes most u soutoku Labe a Orlice dnes projede cca 30000 aut denně. Nedokážu si představit vyšší číslo, zvlášť když je zde největší krajská nemocnice. Zakázat vjezd nákladní dopravě by řešení nebylo, protože by obyvatelé kolem sev. části okruhu protestovali ještě více než doposud, přestavba křižovatky Mileta by asi nelákala ještě více dopravy a pak další špunt je křižovatka Brněnská. Takže zbývá buď jižní obchvat a nebo R35 přes Labe, což v horizontu 5 let těžko čekat.
|
| 6.6.2011 3:31:39 |
|
|