| Autor |
Zpráva |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Partyzan píše: Nemyslím si, že by byl zprovozněný obchvat Opatovic nad Labem takový magnet na kamiony. Je to sice zkratka, ale křižovatka Mileta je dost velký špunt. Myslím, že ve špiččce to bude rychlejší přes severní část okruhu a okružní křižovatku ČKD... Nova I/37 pomuze kamionum hlavne ve smeru na Olomouc a mozna na Rychnov/Ostravu. Pro ty, kdo pojedou dal na Nachod/Trutnov/Horice bude stale vyhodnejsi sjet na starou I/11 nebo za par let pokracovat po D11 az do Kuklen a dal jako dneska. Je pravda, ze v useku kolem FN hodne vzrostl provoz, ale tech kamionu tam opravdu zase az tolik nejezdi. Nejvetsi cast tvori osobni auta, hodne kamionu stale jezdi po okruhu na kruhak v Plotistich. Co by Hradci opravdu pomohlo je vybudovani R35 v useku Opatovice - Casy (nejlepe Vysoke Myto) a prodlouzeni D11 za Hradec spolu s vybudovanim krizovatky s R35 smerem na Jicin. A pokud by se podarilo odvezt tranzitni dopravu s I/11 od Zamberka mimo mesto, bylo by to uplne idealni. Ale to je hudba hodne vzdalene budoucnosti.
|
| 6.6.2011 11:27:31 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Citace: ...A pokud by se podarilo odvezt tranzitni dopravu s I/11 od Zamberka mimo mesto, bylo by to uplne idealni. Ale to je hudba hodne vzdalene budoucnosti. Tuto dopravu by měla řešit severní tangenta, která je zatím jenom na papíře a bývalý primátor Divíšek tam čachroval s pozemky. Zde jsou varianty: http://web2.mmhk.cz/dld/kp/kms/plotiste/plotiste_web.jpg
|
| 6.6.2011 19:18:56 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Severní tangenta? Jsem zatim "okolo Hradce" slyšel jen o nějakym jižnim obchvatu .. spíš bych to viděl nějakou "východní spojkou" na Býšť a R35, už teď radši jezdim z Čestic na Borohrádek než se táhnout přes Hradec. A tranzit od Žamberka na sever do Polska pojede stejně spíš přes Pastviny a Mladkov, než přes Náchod.
|
| 6.6.2011 20:16:31 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Kdysi byla plánováno jako čtyřpruh S 22,5 až k Blešnu
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 6.6.2011 20:20:14 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Ano, podle územního plánu http://mapserver.mmhk.cz/tms/hkfvu/index.php to tak pořád je. Je tam ale spousta úrovňových křížení a trasa vede dnes již zastavěnými lokalitami. Stejně to nakonec dopadne tak, že až bude R35 po Holice, tak se tranzitní doprava od Vamberka na Prahu odpojí na kruháči v Česticích, projede Borohrádek, Holice a u Časů se napojí na R35. Ostatní doprava (Týniště n. Orl., Třebechovice p. Oreb.) stejně směřuje do HK, takže by sev. tangentu nevyužila. Pomalu by se mohl začít řešit obchvat Borohrádku a Holic. Počítám, že celé Orlické hory pojedou do Prahy tudy.
|
| 7.6.2011 1:16:31 |
|
 |
|
Ptákjarabák
Příspěvky: 71
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Jestli von k dohodě nepřispěl ten připravovaný nový zákon o vyvlastňování, který /zjednodušeně/ navrhuje platit jen za cenu pole a ne za cenu stavebního pozemku, který z toho pole může být (dle stavebního zákona je stavebním pozemkem ten, na kterém stavba stojí, nebo na který je platné rozhodnutí o umístění stavby). Asi na to advokát paní kulakový zareagoval včas. Na kolikpak si asi z našich daní přišel ?
|
| 7.6.2011 9:40:49 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Partyzan píše: Pomalu by se mohl začít řešit obchvat Borohrádku a Holic. Počítám, že celé Orlické hory pojedou do Prahy tudy. Prej až po roce 2020 .. tady  a je k tomu téma i tady viewtopic.php?f=17&t=813
|
| 7.6.2011 11:14:07 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
jonáš píše: Severní tangenta? Jsem zatim "okolo Hradce" slyšel jen o nějakym jižnim obchvatu .. spíš bych to viděl nějakou "východní spojkou" na Býšť a R35, už teď radši jezdim z Čestic na Borohrádek než se táhnout přes Hradec. A tranzit od Žamberka na sever do Polska pojede stejně spíš přes Pastviny a Mladkov, než přes Náchod. to by ovšem přes Lipku museli pustit kamiony, což by okolní obce asi nedopustily, osobáky jezdí zatím většinou do Jabloného a pak na Mladkov ačkoli teď jim z Mladkova přes Pastviny rekonstruují povrch  ale já bych severní spojku uvítal, po dálnici až k Plotišti, obklíčit HK vrchem, nějakým zázrakem se vyhnout Blešnu a nepasicím, obchvatu Doudleb se třeba dožijem, proklejt kruhák před Vamberkem, obklíčit Rybnou a paráda 
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 7.6.2011 21:27:50 |
|
 |
|
Partyzan
Příspěvky: 37
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Díky za odkazy. Alespoň, že už se s tím počítá, i když jen výhledově.
|
| 7.6.2011 23:00:04 |
|
 |
|
kik
Příspěvky: 953 Bydliště: Hradec Králové - Labská II
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Miku, ty jsi ale optimista. HK ted musi predelat cely uzemni plan, coz je prace na nekolik let. Obchvat Blesna a Nepasic mela podle stavajiciho UZ resit severni spojka, coz by mozna byl u Nepasic mensi problem, protoze tam jsou domky i za trati. U Rybne bych to videl spis na premosteni mimo stavajici trasu, nejspis podle silnici na Slatinu a hlavne by to chtelo vybudovat stoupaci pruhy z obou smeru mezi Rybnou a Zamberkem. Tam to casto jede krokem za kamiony. A jako tresnicku na dortu vyresit prujezd Zamberkem. II/312 z Zamberka do Mladkova je pro kamiony dost nevhodna, je to stale nahoru dolu a silnice neni z nejsirsich, to uz bych spis videl kamiony uhnout v Jablonnem po II/311 na Mladkov a pak dal po II/312 k prechodu v Lipce.
|
| 8.6.2011 14:21:41 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
kik píše: Miku, ty jsi ale optimista. poučený pesimista Citace: .... II/312 z Zamberka do Mladkova je pro kamiony dost nevhodna, je to stale nahoru dolu a silnice neni z nejsirsich, to uz bych spis videl kamiony uhnout v Jablonnem po II/311 na Mladkov a pak dal po II/312 k prechodu v Lipce. však má vzniknout přeložka I/11, obrázek jsem sem kdysi dával třeba se jednou dožijem investic i v čechách a ne jen na moravě ale jsme v tomto tématu OT
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 13.6.2011 11:44:34 |
|
 |
|
Petr M
Příspěvky: 121
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Dnešní HN: Týdenní Euro s odvoláním na info ŘSD uvedl: ŘSD nemá peníze na výkup pozemků pro připravovanou dostavbu D11. Slíbených 90 milionů pro farmářku L.H. musí podle ŘSD sehnat ze st. rozpočtu MD. To ale trvá na tom, že peníze jsou připraveny na účtech ŘSD.
Hmm .. nejspíš nemá nikdo nic ..
|
| 13.6.2011 13:58:00 |
|
 |
|
Majkl
Příspěvky: 193
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
To už snad ani není možný, fakt bych se chtěl hlasitě smát, kdyby to ale nebylo k pláči...Oni ani nesjou schopný se dohodnout kde mají prachy a jestli je vůbec mají
|
| 13.6.2011 15:05:08 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Majkl píše: To už snad ani není možný, fakt bych se chtěl hlasitě smát, kdyby to ale nebylo k pláči...Oni ani nesjou schopný se dohodnout kde mají prachy a jestli je vůbec mají Myslím, že nemají. Možná na účtech ŘSD kdysi byly, ale když to vypadalo na roky dohadování, tak se použili na něco jiného. Nebo si myslíte, že je tem někdo nechá roky ležet, když se za ně dá někde něco postavit? To by asi byl docela řev a řekl bych, že hlavně od fandů výstavby, nemyslíte?
|
| 13.6.2011 15:22:57 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
No 90 milionů není tolik, to může v nejhorším pan Bárta půjčit ze svého, ať to dotáhne komplet 
|
| 13.6.2011 16:35:42 |
|
 |
|
martini
VIP
Příspěvky: 3429 Bydliště: Kladno
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Až se naplní odkládací podmínky smlouvy, ty peníze "se najdou" v rozpočtu SFDI. ŘSD žádné svoje peníze nemá (teda skoro žádné)
_________________ Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
|
| 15.6.2011 16:49:20 |
|
 |
|
jakub
Příspěvky: 8
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Tak pí Havranková již sklidila řepku, můžeme začít 
|
| 13.8.2011 8:43:34 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
na příští rok nebudou love, bylo to před pár dny v reportáži v událostech na ČT24  ) prej kvůli 10 miliardám příští rok chybějícím nebude hromada staveb a mimo jiné i příprava dostavby D11 do Hradce Králové  (((
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 13.8.2011 9:11:00 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Je hlavně otázka, zda je dostavba dálnice skutečně takovou prioritou. Do Hradce se teď dá v pohodě dojet via R35 a I/37
|
| 13.8.2011 11:33:58 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Nejde o Hradec, ale o to co je za Hradcem. Tedy silnice smrti na Jaroměř .. i když, osobně bych preferoval R35 aspoň za Labe, to by pomohlo i městu.
|
| 13.8.2011 12:16:39 |
|
 |
|
Dan
Příspěvky: 61
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Nevim, jestli se smát, nebo brečet. Velmi dobře si pamatuju, jak jsem na začátku června jásal, že se konečně stát dohodl s paní Havránkou po 20ti letech a že se po sklizni začne stavět..a před několika dny proběhla na tv prima reportáž, že stát sice disponuje pozemky, ale chybí jí 1,5 mld. na dostavbu. Jakoby už předtím nevědeli, že na to nebudou mít  Navíc mi přijde taková částka hodně vysoká..joo kdyby pan vondra ********* přes 300 miliónů a další věci, tak na dostavbu peníze byli..ale to bohužel není nic nového pod sluncem...jen mi to přijde absurdní, ale koneckonců to je skoro všechno v našem státě..
|
| 13.8.2011 20:09:49 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Mě spíš překvapuje, že nejsou peníze ani na ten archelogický průzkum, který proti zbytku stojí asi prd a stejně se bude muset dělat.
|
| 14.8.2011 13:26:44 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
no dane tuším 6. června v neděli v otázkách václava moravce mluvil tehdejší ministr dopravy šmerda a moravec se ho ptal na 1.5 miliardy a on řekl, že na to není a výhledově na to bude v roce 2013, pokud vláda zvýší rozpočet SFDI o 10 miliard, ale víme jak to dopadlo, viz. link http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... im-stopku/ jinak na ty otázky václava moravce se kukni je to až na konci druhé hodiny on tam vysvětloval, že PPP projekty na některé cesty mohou být použity až po transformaci ŘSD na a.s. a že to bude možné od roku 2014 atd. docela zajímavě mluvil .-)
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.8.2011 14:01:40 |
|
 |
|
mbmat
Příspěvky: 1332
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
Až na to že 6. června bylo pondělí 
|
| 14.8.2011 14:20:34 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Pozemkové spory (kauza Havránková)
tak to bylo 5. června omlouvám se  tak jako tak se obávám, že kalousek lítá asi vrtulníkem a tak ho dálnice nezajímají 
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 14.8.2011 17:27:25 |
|
|