| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Pozemkové spory (kauza Havránková) http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=71&t=77 |
Stránka 35 z 51 |
| Autor: | martini [ 10.12.2011 12:03:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Problémem je jen ten pozemek, kde má Havránková spoluvlastnictví se sestrou. Pozemky, které jsou čistě na Havránkovou už je jen otázka času než to bude převedeno na stát a může se začít se stavbou v převážné části. |
|
| Autor: | Martin z Ostravy [ 10.12.2011 12:04:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Pokud bude za co |
|
| Autor: | Avantime [ 10.12.2011 12:09:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
martini píše: Problémem je jen ten pozemek, kde má Havránková spoluvlastnictví se sestrou. Pozemky, které jsou čistě na Havránkovou už je jen otázka času než to bude převedeno na stát a může se začít se stavbou v převážné části. Ona už tu ta informace byla 1. prosince, já chtěl jen naznačit, že v tom procesu převádění těch pozemků z Havránkové na stát se zatím, alespoň podle KN, nic nepohnulo. |
|
| Autor: | martini [ 10.12.2011 12:13:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Avantime píše: martini píše: Problémem je jen ten pozemek, kde má Havránková spoluvlastnictví se sestrou. Pozemky, které jsou čistě na Havránkovou už je jen otázka času než to bude převedeno na stát a může se začít se stavbou v převážné části. Ona už tu ta informace byla 1. prosince, já chtěl jen naznačit, že v tom procesu převádění těch pozemků z Havránkové na stát se zatím, alespoň podle KN, nic nepohnulo. |
|
| Autor: | kot [ 3.1.2012 18:40:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Tak tu máme nový rok 2012 a stále žádné novinky v pozemkové kauze Havránková!!! Nebo snad ano? Střídající se ministři vždy v cca polovině roku slibují "dotažení" případu H do konce roku, ale bohužel neřeknou do konce kterého. Hejtmani spokojeně kývají hlavou a stále nic!!! Že by teda zase do konce roku??? |
|
| Autor: | Avantime [ 3.1.2012 18:51:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Oba pozemky p. Havránkové v k. ú. Plačice, tj. parcelní čísla 827/16 a 827/17, již byly převedeny na ČR, Ředitelství silnic a dálnic. Hurá! Zbývá tedy již pouze ten pozemek parcelní číslo 189/4 v k. ú. Vlčkovice u Praskačky, který je stále ve vlastnictví p. Havránkové a p. Štrosové. |
|
| Autor: | bumbik [ 3.1.2012 18:56:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
| Autor: | kot [ 3.1.2012 19:07:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Tak to si teda jdu dát panáka!!! Druhého si dám za vás Avantime,dík |
|
| Autor: | Avantime [ 3.1.2012 19:16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
kot píše: Takže výstavbě teď brání cca 2500 m2 respektive jen 1250 m2 co patří těm ptákům - pštrosům. Předpokládám, že ta druhá půlka je /ve spoluvlastnictví/ státu. Chci říci : 2500m2 ideální spoluvlastnictví státu a ptáků. Je to tak? Ne, stačí se podívat do katastru nemovitostí - jde o pozemek, který je ve spoluvlastnictví p. Havránkové a p. Štrosové, tedy o pozemek, kde má každá z nich spoluvlastnický podíl. Převodem jiných jejich pozemků samozřejmě vlastnické právo p. Havránkové k tomuto pozemku nebylo dotčeno, čili stát musí jednat o výkupu i tohoto pozemku. |
|
| Autor: | kot [ 3.1.2012 19:26:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Takže anketa může pokračovat - bohužel |
|
| Autor: | bumbik [ 3.1.2012 22:05:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
http://www.lidovky.cz/dohady-o-d11-neko ... _domov_ape |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 4.1.2012 23:10:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Kdyby grázlové nedělali čachry, D11 by 10 let stála, říká David Štros: Zdroj: http://hradec.idnes.cz/jednani-o-ctvrt- ... zpravy_klu Jestli ten Štros mluví pravdu, že s nimi začali jednat až v červnu 2010 (čemuž všechno nasvědčuje), tak skutečně nemám slov. Po 10-15 letech (nebo kolika) dohadování s Havránkovou se konečně někdo z ŘSD podíval do katastru a zjistil, že je tam další spoluvlastnice ? To je opravdu zcela mimo moje chápání a veškerou představivost. To je příprava stavby horší než v Kocourkově, neskutečné. Těžko říct jestli ta banda nýmandů co se má o tu stavbu postarat patří spíš do vězení nebo do blázince ....... nesvěřil bych jim ani stavbu na dětském pískovišti. |
|
| Autor: | Sdsd [ 4.1.2012 23:27:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Dr.Fe1 píše: Po 10-15 letech (nebo kolika) dohadování s Havránkovou se konečně někdo z ŘSD podíval do katastru a zjistil, že je tam další spoluvlastnice ? Pokud je mi známo, tak jednu dobu tam bylo jako spoluvlastníci cca 50 ekologických aktivistů. Což byla taktika p. Havránková jak bránit vyvlastnění. |
|
| Autor: | Lenny [ 4.1.2012 23:38:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
ÚR nabylo právní moci v říjnu 2001, tedy od té doby se můžou vykupovat pozemky, pokud se odprostíme od faktu, že napřed musí být zpracován geometrický plán výkupů. |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 5.1.2012 0:23:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Dr.Fe1 píše: David Štros ... idnes ... Sorry, ale bavíme se o jednom pozemku v tabulkové hodnotě orné půdy 37223 korun, z toho mají Štrosovi polovinu. Byl jim prokazatelně nabídnut stejně velký pozemek + odbytné 40 tisíc (prý souhlasili, ale dodnes nepodepsali). Pan Štros je IMHO vyčůraný právník a nevěřím mu ani slovo. Akorát se mi nezdá, že jde jen o tento jeden pozemek, bude v tom téměř jistě ještě něco - správně používá slovo čachry ... P.S. Že s nimi nikdo dříve než před 2 roky nejednal mě vůbec nepřekvapuje ani nepohoršuje: přece jde o pozemek Havránkové, kde má náhodou podíl i její sestra a logicky se řešila hlavně Havránková. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 5.1.2012 1:41:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
GiuseppeS: Mě naopak přijde logické, aby se od začátku jednalo se všemi vlastníky, byť by tam vlastnili jen jeden metr čtvereční. I jeden metr čtvereční má moc stavbu zablokovat resp. zásadně oddálit stejně jako pozemky o několik řádů rozlehlejší. To že s jednou spoluvlastnicí nejednali až do roku 2010 je pro mě o to nepochopitelnější, že s Havránkovou jednali tak strašlivě dlouho. Kdyby se takhle postupovalo všude, tak se výkupy mohou rozplánovat na několik tisíciletí ..... |
|
| Autor: | MPMP [ 5.1.2012 9:11:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Dr.Fe1 píše: Jestli ten Štros mluví pravdu, že s nimi začali jednat až v červnu 2010 (čemuž všechno nasvědčuje), tak skutečně nemám slov |
|
| Autor: | bumbik [ 5.1.2012 9:36:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
| Autor: | medvid [ 5.1.2012 9:43:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
No podle mě Štros nemluví uplnou pravdu. Hlavně Havránková převedla tento pozemek na sestru účelově. Teď mi přijde že vždy jedna souhlasí a druhá se cukne. I tady Štrosová tvrdí, že vše bylo domluveno, ale sestra jako na potvoru onemocněla. Teď je tedy uzavřená dohoda s Havránkovou, ale zae Štrosová tvrdí, že s ní nikdo nekomunikuje. Nevidím do toho, ale přijde mi divné, že by s ní nikdo nejednal. |
|
| Autor: | jonáš [ 5.1.2012 14:10:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Avantime píše: Takže se zřejmě opravdu jedná o ten pozemek p. č. 189/4 v k. ú. Vlčkovice u Praskačky, ten má výměru 2737 m2, tedy něco přes čtvrt hektaru. A to spoluvlastnictví také sedí. Tady se na něj můžete podívat. To vypadá, jak když ten kosočtverec ukazujou ŘSD naschvál a symbolicky medvid: Havránková převedla tento pozemek na sestru účelově .. máte pro to plivnutí do vejšky nějakej reálnej podklad? Jinak vám to spadne zpátky na hlavu |
|
| Autor: | Robert [ 5.1.2012 17:02:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
jonáš píše: Katastr bohužel, na rozdíl od obchodního rejstříku, historii ani nabývací tituly neobsahuje. ... ááále obsahuje, jen není veřejně dostupná ta historie. Obsahuje ji pěkných pár desetiletí nazpět. Ofiko to nejde ale i tam pracují jen lidé, že ... |
|
| Autor: | jonáš [ 5.1.2012 19:50:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Tak samo, že obsahovat musí, ale myslel jsem tim v kontextu právě to, že to neni běžně dostupný. Vzhledem k tomu 1/2-1/2 spoluvlastnictví bych řek, že jim to někdo z příbuzných naschvál takhle potměšile a zlomyslně odkázal |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 5.1.2012 22:56:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Robert píše: jonáš píše: Katastr bohužel, na rozdíl od obchodního rejstříku, historii ani nabývací tituly neobsahuje. ... ááále obsahuje, jen není veřejně dostupná ta historie. Obsahuje ji pěkných pár desetiletí nazpět. Ofiko to nejde ale i tam pracují jen lidé, že ... Robert: Minimálně poslední převod se dá velmi lehce a naprosto ofiko jonáš píše: medvid: Havránková převedla tento pozemek na sestru účelově .. máte pro to plivnutí do vejšky nějakej reálnej podklad? ... Vzhledem k tomu 1/2-1/2 spoluvlastnictví bych řek, že jim to někdo z příbuzných naschvál takhle potměšile a zlomyslně odkázal Jonáš: mimo ten "účelový převod" s medvidem souhlasím, IMHO to není bezdůvodné plivnutí. K druhé poznámce: spíš byl řekl, že se obě dámy nedokázaly jinak (normálněji) dohodnout na dědictví .. to mi mimochodem něco připomíná ... |
|
| Autor: | jonáš [ 6.1.2012 12:41:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Jo, asi chtěly fakt ukázat ŘSD ten kosočtverec Ale jestli umíte k záznamu v katastru zobrazit nabývací titul, tak prozraďte know-how, to by mohlo bejt někdy zajímavý. |
|
| Autor: | martini [ 7.1.2012 16:44:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pozemkové spory (kauza Havránková) |
Taky se na ten jeden pozemek mohlo zapomenout při řešení dědictví mezi sestrami, to bych viděl také jako reálnou možnost... |
|
| Stránka 35 z 51 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|