Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od MPMP »

Dopravně to nevidím jako problém, stavebně se leccos zjednoduší. Takže za mě jednoznačné ANO.
Souhlasím, že to je pro nás neobvyklé, ale to byly před 120 lety automobily taky a pokud bychom nepřijímali žádné změny, jezdíme ještě na koních. ;)
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Honzl »

Zdá se to být v pořádku i z hlediska plynulosti dopravy (jinde v Evropě prokázaná nutnost tří pruhů v obou směrech na takové hlavní komunikaci), ale na dvou místech se mi zdá, i když to není nejlépe vidět, že výjezdy z tunelů okruhu jsou příliš krátké a hned za nimi jsou semafory a přechody pro chodce, takže to může ve špičkách zahltit zpětně i hlavní tunelový tah (viz tu nešťastnou křižovatku po výjezdu z Blanky u Mostu barikádníků, kde místní radní odmítají změnu, a která leckdy vytváří zácpu v tunelech až do Dejvic). V takových případech by mělo dobro města a většiny obyvatel prostě mít přednost, takže ať se na tohle v tom projektu, který je jinak asi to nejlepší, co se dalo vymyslet, podívají odborníci.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Je to otázka kvalitního značení. V tom bych problém úplně nehledal ...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

Pavel Q píše:Koukal jsem se na dokumentaci, co si myslíte na docela často se vyskytující levá odbočení v tunelu, podobná jako v Mrázovce?
No problemo :kladivo:
Beekee
Příspěvky: 144
Registrován: 11.10.2019 0:03:50

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Beekee »

Taky mě to docela zaujalo...
Třeba úsek českobrodská - k žižkovu: připojí se pruh zprava... ted je 700 m 3pruh po kterým levý přechází plynule v odbočovací. Jinými slovy všicí co tím úsekem jen tranzitují mají 700 m na to, aby se přesunuli o jeden pruh vpravo. Příjde mi to jako docela dost manévrování! Přišlo by mi lepší, kdyby ten připojovák v půlce ukončili a ten levý odbočovák pak začali.
Opačný směr to stejné, jen opačně. Úsek černokostelecká - českobrodská úplně to stejné. Jestli tím chtějí udržovat řidiče v pozoru?!
No je to první nástřel, určite to bude mít ještě vývoj, ale stejně...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

krtek700 píše:Já jsem asi hloupý, ale jak prosím souvisí to zahloubení kbelské s MO.
Ve stanovisku na pokračování MO je to jedna z podmínek. viz https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP093
Konkrétně je tam takto zformulovaný bod:
70) V předstihu před zahájením stavby MO zkapacitnit Průmyslový polokruh, resp. předpokládané MÚK s ulicemi Poděbradskou a Kbelskou v oblasti Hloubětína jak to předpokládají vstupní podklady modelového zatížení komunikační sítě použité v dokumentaci. stanovisko (zip)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

V čem otevíráte to velké pdf?
http://mestskyokruh.info/download/mo-uds2019.pdf 269MB
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Acrobat Reader mi zvládne prohlédnout tak 5-6 výkresů ve výkresové části a pak mi klekne kvůli nedostatku paměti, ale stačí občas zavřít a znovu otevřít :)
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Vida, to jsem si myslel, že to je pomalé tím, že na to koukám na pravěkém počítači. Ale nejsem sám :)
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Jirka L »

krtek700 píše:
mapman píše:Pánové, zárodek Vysočasnké radiály je pěkně vidět na těch vizualizacích, na které jsem o pár postů výše odkazoval:
mapman píše:Tak vizualizace v koukatelném formátu ke stažení zde:
http://mestskyokruh.info/mestsky-okruh-ma-novou-podobu/
Resp. v podkladech zde:
http://mestskyokruh.info/urbanisticko-dopravni-studie/
Já jsem asi slepý, ale ve vizualizacích jsem ji neviděl. V těch dopravních modelech je logicky v tunelu, takže na vizualizaci to nemůže být vidět. Upřímně ale ani na té staré vizualizaci není Vysočanská radiála.
ve vizualizacích asi ne, ale třeba tohle je na situačce na str. 125
MO-VR.PNG
MO-VR.PNG (1.6 MiB) Zobrazeno 9891 x
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

1975 píše:
Myslím že oproti Dolínkovi se toho teď v pražské dopravě děje podstatně více. Mě Scheinherr zatím příjemně překvapil a nepřijde mi že by měl něco proti SOKP. Sám ale radu Hl. města Prahy nepřemůže a pokud vím, vykoupení pozemků rada schválit musí a bez ÚR je v tom hrozně moc ALE, taky bych se do toho nepouštěl. . Už jen tím novým projektem MO udělal více než celá předchozí zastupitelstvo.
ÚR v tom nehraje roli - nejde o pozemky POD STAVBOU, ale o ty zelené pásy, které NEJSOU předmětem ÚR. Ano, musí je schválit Rada a pak i Zastupitelstvo, ale když to ani nepředloží...

Nový projekt MO - už se ví, zda bude potřeba nová EIA a tedy celý MO nabere dalších několik let zpoždění ? (což podle některých teorií je ten pravý účel toho nového projektu...)
Reakci jsem přenesl z jiného tématu sem, abychom byli ve správné škatulce. Tohle je celkem zásadní věc,jestli ten nový projekt MO okruh dále zdrží a případně o kolik let ? Ví někdo, zda se bude dělat nová EIA ?

Je jasné, že je to nové řešení zase luxusnější pro všechny, ale jde o to, zda to právě na tom nekrachne a celé to zase jen zdrží výstavbu o dalších mnoho let. 100 mld už je pořádná pálka.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Čert vem pálku ! Na časové úspoře, úspoře PHM, a kultuře cestování i zkulturnění okolí a situace obyvatel poblíž trasy se tato investice zcela URČITĚ vyplatí.... :ok:
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Anonym »

Mě se nelíbí, že všechny tunely na MO budou na sebe těsně navazovat. Takže problém v jednom z tunelů bude znamenat zastavení provozu ve všech. Problém třeba na Štěrboholské spojce z centra může znamenat uzavření všech tunelů až k Mrázovce. V předešlé variantě byl alespoň úsek Blanka - Balabenka na povrchu.
Délka tunelu bude o 100% větší, tak velká změna projektu si vyžádá aktualizaci EIA a tím i zdržení. Tolik obyvatel zase v okolí nebydlí, alespoň ale bude moci vzniknout spousta nových budov na místě současné silnice a okruh nebude rušit cyklisty při jízdě vedle současné Povltavské.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

2 Anonym : Navíc ti v Povltavské šajnhér postaví "rekreační zónu". Asi tam lidi budou jezdit na dovolenou....
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Vedení v navazujících tunelech je naprosto v pořádku, spíš to chce změnit myšlení policajtů a inženýrů v tom, aby se doprava nezastavovala před tunelem, ale pouze regulovala přímo v tunelu. Od čeho ty tunely mají prvotřídní vybavení a ventilaci... S růstem počtu e-aut bude klesat i problém s exhalacemi, s růstem počtu různých asistentů i problém se zvýšeným rizikem nehody. Ale může to fungovat i v dnešní době, co třeba taková M30 v Madridu? Dnes tam i jeden z mála úseků nad zemí pod bývalým stadionem Atletica cpou pod zem...
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Praha letos zahájí geologický průzkum pro dostavbu okruhu.
https://www.lidovky.cz/byznys/doprava/p ... oprava_ele
Geologický průzkum se neuskuteční prostřednictvím hloubených štol tak, jak je tomu například v případě Radlické radiály či stavby metra D z Pankráce do Písnice, ale město nechá udělat více než stovku sond.
alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od alabastr »

Blanka 2: Město vybralo firmy, které provedou 81 průzkumných vrtů
https://zdopravy.cz/blanka-2-mesto-vybr ... rtu-41641/

"Geotechnický průzkum navazuje na dendrologický a biologický průzkum a je součástí prací pro vyhotovení dokumentace pro územní rozhodnutí. Začne v březnu a potrvá deset měsíců. Firmy provedou celkem 81 vrtů o hloubce 100 až 150 metrů.
Následujících deset měsíců prozradí zásadní poznatky o vlastnostech hornin v oblasti, podzemích vodách nebo zemině. Některé z poznatků budeme dále podrobovat i laboratorním zkouškám, řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.
"
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Majkii »

Nevím, jestli už to nebylo dostupné i někde jinde:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

Samozřejmě jsem to neviděl celé, ale půl hodinky stačilo .. za mě jedině :ok: Byť to bude o 3 km hloubených tunelů delší a vznikne jeden opravdu dlouhý tunel, který bude vycházet hůř na větrání a dráž každý rok na provoz, tak si myslím, že jde o nesrovnatelné zlepšení. Domnívám se, že starý návrh byl v dnešní době naprosto neprojednatelný. Tohle bych řekl, že je skrz projednatelnost mnohem přívětivější a tudíž není vyloučeno, že i s těmi všemi změnami ÚP apod. bude nakonec vše zprovozněno o x let, ne-li desítek let dříve. Aby tohle nakonec nebylo hotové dřív než celý pražský okruh :crazy:
Ale celkově je vidět, že to, co ti chlapi říkají, má hlavu a patu a mnohé přínosy na všechny strany. Jsem rozhodně fandou modernějších řešení u infrastruktury obecně i když to bude třeba o 1/3 dražší. Nejde jen o tunely, ale o celkové pojetí města, které zde bude další desítky, možná stovky let a tohle do toho zapadá mnohem lépe, než starý návrh.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Majkii, díky za odkaz. Poctivě jsem to zkouknul a kupodivu vydržel až do konce. Nešlo mi ani tak o již známé slidy vizualizací, ale spíše o vztah aktérů /Hlaváček, Šajnhér,Kasl/ k příchozím divákům /diskutérům/, kteří si sebou přinesli "vidle". Prezentace určitě splnila účel a Kasl i Hlaváček byli velmi dobře připraveni. Kupodivu se moc nedařilo automatářovi ani dalším "vidlákům"... Pouze se trochu "bojím" o Šajnhéra. Adolf Hitler má na posledních filmových záběrech před svou smrtí, kdy vyznamenává příslušníky hitlerjugend Parkinsona na levé ruce. Šajnhér, kdykoliv mluví na mikrofón, má pěkný třes v pravé nebo levé noze...Že by taky Parkinson ?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Já jsem to zkouknul letem světem skoro celé a opravdu to bude hodně luxusní. V podstatě bylo vyhověno maximálně požadavkům na co nejmenší zásahy do města a tím i do prostoru chodců, cyklistů, bydlení, takže je to v podstatě "zelený" projekt ...... Tady už nemá ani žádný zelený (tedy kromě těch ultra fanaticos odmítají auta úplně) skoro žádný důvod protestu, tak už neví co by. Argumentují cenou atd.
Cena bude opravdu vysoká, ale jiná možnost není. méně "zelená" varianta je neprůchozí a vzhledem k tomu,že teď pár let Praha nestaví prakticky vůbec nic, tak snad na tohle peníze dá dohromady.
kot píše:.. Pouze se trochu "bojím" o Šajnhéra. Adolf Hitler má na posledních filmových záběrech před svou smrtí, kdy vyznamenává příslušníky hitlerjugend Parkinsona na levé ruce. Šajnhér, kdykoliv mluví na mikrofón, má pěkný třes v pravé nebo levé noze...Že by taky Parkinson ?
Tohle dělají nervní lidé, vím to, protože to někdy mám tendenci taky dělat :-) Takže to nemusí být přímo až takováto nemoc, je to jen doklad toho, že ten člověk je nervní, ne moc uvolněný :-)
Mezno
Příspěvky: 12
Registrován: 3.11.2016 10:13:47

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mezno »

Já se na to koukám, zatím jsem asi v 1/3, ale to existuje pouze toto video? Není někde ještě jedno, kde by bylo pořád vidět jen na plátno bez střídání s detailními záběry na přednášejícího? Já chápu, že je potřeba také vidět na člověka, co právě přednáší, ale to přece stačí z dálky a ne, abych mu viděl až do ucha. Navíc, když něco popisuje, zároveň ukazuje, ale to místo není vidět na záběru. Jediné, co je vidět je přednášející.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: [D0] 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Příspěvek od Mosquit »

Dnes v 18h je online diskuze na téma
"Velké změny Prahy: ulice V Holešovičkách a severní část Pražského okruhu 518, 519"

https://www.facebook.com/camppraha/vide ... 955198339/
Náměstek pro rozvoj Petr Hlaváček a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr představují nejzásadnější změny Prahy. Tentokrát se budou věnovat ulici V Holešovičkách a severní části Pražského okruhu 518, 519.

Každá dopravní stavba vzbuzuje velké emoce a často i odpor. Některé dopravní stavby jsou natolik zásadní pro městský systém, že i přes jejich negativa převáží veřejný zájem k tomu, aby vznikly.

Je možné najít kompromis mezi veřejným zájmem a veřejným zdravím? Ulice V Holešovičkách patřila mezi jedno z hlavních témat současné koalice stejně jako rozumné řešení Pražského okruhu.

Jak se hledalo rozumné, společensky a finančně únosné řešení ulice V Holešovičkách ve vztahu ke studii Městského okruhu?

A jak se Praze podařilo nastavit připomínkování procesu EIA PO 518 a 519, aby byl co nejvíce městotvorný a ohleduplný ke svému okolí?
___
Akce v době vládních omezení přenášíme živě bez diváků. Přenos můžete sledovat na facebookové stránce CAMP Praha.

Otázky do diskuze můžete pokládat přes http://www.slido.com pod heslem #campujonline
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: [D0] 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Příspěvek od Mosquit »

Ke shlédnutí i na Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=i7II8RHUfnY
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: [D0] 518, 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves

Příspěvek od ElWapp »

Nezvládnu to shlédnout celé. Dozvíme se něco nového?
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“