Trojský most

Odpovědět

Líbí se vám Nový Trojský most?

ano
63
78%
ne
2
2%
ještě nevím, rozhodnu se po dokončení
3
4%
hlavně že už tam nějakej most je...
13
16%
 
Celkem hlasů: 81

kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

Sosa píše:
kasme píše:
Sosa píše:Rekonstrukce ale pořád ještě probíhá, nebo ne?
Rekonstrukce čeho? :)
Holešovic a tratě.
Holešovice jsou od podzimu v podstatě hotové, pracuje se od odbočky Stromovka k Bubenči a dál u nové zastávky Podbaba

viz např. http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 3.JPG.html

rozkopáno bylo cca tak http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 8.JPG.html
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Marooned17 »

Jonáš: Nestihlo je vhodné mít v uvozovkách. Podchod pod železniční tratí se měl udělat v rámci stavby koridoru, ale pak Praha odmítla ho spolufinancovat, aby ušetřila za Blanku. Je to obrovská škoda, protože by ten podchod při normálním kopání zvrchu vyšel velmi levně... Vím, že si lidé, co toto řešili, kvůli tomu rozhodnutí rvali vlasy.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od jonáš »

No já to v těch uvozovkách samozřejmě mam permanentně :-) nakonec s rozšířením-přestavbou původního podjezdu se taky přestalo uvažovat z podobnejch důvodů. Hlavně že za tou myší dírou máme světovej megamost za miliardu a půl ;-)
Ale podle posledních zpráv na trojský straně vznikne tramvajová smyčka a velký P+R .. sice tam nemá žádnej dopravní smysl, ale je tam na něj místo. S takovejhlema koncepcema se tady staví město, to je k zblití.
MPMP
Příspěvky: 3316
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Ale podle posledních zpráv na trojský straně vznikne tramvajová smyčka a velký P+R .. sice tam nemá žádnej dopravní smysl, ale je tam na něj místo.
Všichni se přece rádi projdou po mostě ke stanici metra, ne? :twisted: :twisted: :twisted:
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od siesa »

No a ja jsem zase zvedavej, kdy se nekdo najde a bude prvnim, kdo si da ten most po oblouku (v UL pres Benesuv most zcela bezna praxe pro podnapile vytrzniky).... Btw. bude toto nejak znemozneno? Chysta se nejaka zabrana??
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od jonáš »

Jednu stanici tramvají. Nebo s ní budou rovnou pokračovat do končin, kde metro nejezdí, případně kam jezdí s přestupama v tunelech. Se mi děsně líběj tyhlecty názory, že kromě tří tunelů vedoucích z poloviny ještě do ÚP 8-) neni nic jinýho městská doprava.
MPMP
Příspěvky: 3316
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Jednu stanici tramvají.
A můžete mi vysvětlit, proč by někdo jezdil do Tróje (notabene po zacpané V Holešovičkách se zdržovacím semaforem u Davídkovy), pak se trmácel 1 stanici tramvají (která pojede bůhví jak často) a pak se dostal do metra, do kterého mohl v klidu nastoupit už v Letňanech nebo na Ládví? :?:
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od jonáš »

Protože jede odněkud, kde Letňany ani Ládví nepotkal? Jinak na tý smyčce měj končit dvě až tři linky a nejmíň jedna bude průjezdní, takže interval bude srovnatelnej s metrem nebo lepší.
Já mam třeba oblíbený P+R pod Emauzama (od 18:00 gratis).
Ale hlavnim důvodem je samozřejmě současná "koncepce" stavět takový věci tam, kde je volný místo a nízkej nimbysmus, což na navážce nad tunelem asi docela funguje 8-)
MPMP
Příspěvky: 3316
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Protože jede odněkud, kde Letňany ani Ládví nepotkal?
A odkud, že to tedy jede? Jediné dva "rozumné" směry jsou od D8 (Letňany, Ládví), nebo R10 a VR (Černý Most), nebo, že by na to P+R někdo jel autem z Bohnic? :)
jonáš píše:Jinak na tý smyčce měj končit dvě až tři linky a nejmíň jedna bude průjezdní, takže interval bude srovnatelnej s metrem nebo lepší.
Vy věříte při dnešním způsobu organizace MHD, že někdo pošle 3 linky do místa, kam jede metro?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

MPMP píše:
jonáš píše:Jinak na tý smyčce měj končit dvě až tři linky a nejmíň jedna bude průjezdní, takže interval bude srovnatelnej s metrem nebo lepší.
Vy věříte při dnešním způsobu organizace MHD, že někdo pošle 3 linky do místa, kam jede metro?
no třeba by tam mohla končit zmatečná dvojlinka 14/24 :crazy:

parkoviště bude třeba i v docházkové vzdálenosti Výstaviště a sportovní haly...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Kde přesně má být to P+R a tramvajová smyčka, prosím ? Mě by se líbila odbočka tramvajové trati k Zoo takto:

http://www.mapy.cz/s/9kFv

Kolem areálu Trojského zámku by asi musela být jednokolejná, ale to se dá řešit
MPMP
Příspěvky: 3316
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od MPMP »

kasme píše:parkoviště bude třeba i v docházkové vzdálenosti Výstaviště a sportovní haly...
Normy neznám, ale tohle mi jako "docházková vzdálenost" moc nepřipadá. Zvlášť ve městě, kde s pomalu už i pro rohlíky jezdí autem. ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od jonáš »

Máte pocit, že kolem metra Holešovice dneska tramvaje nejezděj? ;-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

Přílohy
tm-1.jpg
tm-1.jpg (108.09 KiB) Zobrazeno 12125 x
tm-2.jpg
tm-2.jpg (70.12 KiB) Zobrazeno 12125 x
tm-3.jpg
tm-3.jpg (220.65 KiB) Zobrazeno 12125 x
tm-4.jpg
tm-4.jpg (111.53 KiB) Zobrazeno 12125 x
tm-5.jpg
tm-5.jpg (111.85 KiB) Zobrazeno 12125 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Martin z Ostravy »

U tohoto mostu mám taky pocit, že je to taková nekonečná stavba (i když to jsou poslední dobou všechny), co to tak po očku sleduji.
R48 -> D48 se podařilo!
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Max »

Pohled na zuzeni pod zeleznicni trat me teda doslova boli. Po architektonicky strance zajimavej most - a v Troji miri do nikam (narazim na to esicko) a v Holesovicich miri do takovyhle krysi diry.

Pripomina mi tim vztahem k mestu Libenak, kterej na Palmovce v soucasnosti taky miri do nikam (+ ten jeho stav, ale pokud vim, tak se chysta reko).
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Mikulik »

Megalomanie hadr. ten most mohl být menší a za ušetřené prachy postavit na Podbabě další. to se holt musí vyhlásit archit. soutěž , aby byl most krásný.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od dvs »

Ještě doufejme, že ta krása nebude drahá na údržbu.
Mariánský most v Ústí od stejného autora je na údržbu poměrně náročný.
Kdyby se to navrhovalo dnes, tak by tam most třeba nebyl žádný a vyřešilo by se to návratem tramvají do Holešoviček a na most Barikádníků pod hesly úspory, zklidňování atd.
Jo a jak tu někdo psal o tom nesmyslném zakončení, tak se stačí podívat na studie záměrů severní radiály.
S tím P+R by to bylo zajímavé pokud by někdo při úsporách na prodloužení trati metra nechal aspoň možnost dobudovat stanici metra. Co jsem svého času postřehl jinde, tak ten tunel je ve sklonu a oblouku a tím pádem tam nejde stanice dodělat.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Mosquit »

Ano stanice "Trojská" je už mimo uvažování přesně z těchto důvodů.
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od vaclav »

1km dlouhy most ada v belehradu stal asi 4mld, 250m dloha troja je za asi 1mld? takze cca stejne? da se to takhle srovnavat?
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od FlakY` »

Most by měl vydržet několik desítek let, možná i nějakou tu stovku... okolí se může kdykoliv změnit, takže i ta neochota rozšíření žel. mostu může být za pár desítek let rozšířena.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od DálničářMK »

kasme, já s tou smyčkou souhlasím, ale až po TT Libuš, Dědina a po TT Suchdol+Bohnice.
Přátelé, rád bych tu zdůraznil, že Trojský most přes všechny proti bude jediným normálním spojením z Holešovic a Letné do Bohnic a Čimic, jelikož počítám, že most Barikádníků bude ucpaný furt do dostavby MO. Proto si myslím, že by se rychle měl udělat projekt propojení Sedlce a Suchdola s Bohnicemi a Čimicemi. Takže prosím berme ohled i na toto plus.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

Rámusáku už zbývají jen dvě pole, takže nad řekou už je necelé jedno...

foto http://kasme.rajce.idnes.cz/MO-140309/#IMG_7103.jpg
kot
Příspěvky: 10538
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kot »

Ten oblouk na fotce č.11 a na youtube vypadá děsivě. Holt dlouhé sklo...Snad se dokončení všichni brzo dožijeme.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“