Právě je 20.10.2019 11:11:15

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
 Trojský most 

Líbí se vám Nový Trojský most?
ano 78%  78%  [ 63 ]
ne 2%  2%  [ 2 ]
ještě nevím, rozhodnu se po dokončení 4%  4%  [ 3 ]
hlavně že už tam nějakej most je... 16%  16%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 81

Trojský most 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Nový Trojský most
Co se bude dít s původními pilíři od starého tramvajového mostu? Ty se musí vybrat až na dno, aby o ně náhodou nezavadila nějaká loď? Jak se to bude v praxi dělat?

13.3.2014 22:09:10
VIP

praha.eu 1. listopad 2013 píše:
Pod vodou se objeví bagr
Úkolem Metrostavu je také likvidace mostních pilířů, na nichž Rámusák stál. „V tuto chvíli se rozhodujeme, jak se bude postupovat. Dokumentace k pilířům z 80. let příliš detailní není, a tak mohu říci, že zřejmě využijeme jak podvodní bagr tak i štětové stěny. Na pořadu dne budou tyto práce někdy v březnu a dubnu příštího roku,“ uvedl ing. Jiří Husárik. Tyto práce budou probíhat na základě dohody s Povodím Vltava a Státní plavební správou.

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/doprava_v_praze/mhd/ramusak_vysunou_na_breh_a_rozeberou.html

obecně platí, že se bourá 1m pod úroveň terénu, v tomto případě dna

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice

13.3.2014 22:20:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

kasme píše:
obecně platí, že se bourá 1m pod úroveň terénu, v tomto případě dna
Jen aby se neprobourali so metra. :lol: (já vím, že vede jinudy..)

14.3.2014 0:32:18

Díky!

14.3.2014 4:26:39
VIP

Rámusák je pryč

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... st/140330/

autor Pavel Šebor

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice

1.4.2014 6:59:25

No, tak je pryč kus historie... Skoro je mi to líto! Most je mrtev, ať žije /nový/ most.

1.4.2014 21:16:54
VIP

a už nezbylo nic...

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... st/140419/

autor Pavel Šebor

20.4.2014 19:55:06

Ještě něco udělat s tím betonovým nájezdem z holešovické strany.

20.4.2014 21:03:21
VIP

podle toho, jak to tam uklízej, to nevypadá, že by s tím teď chtěli něco dělat...

třeba se bojí, že jim spadne nádraží :)

21.4.2014 8:15:05

Třeba to bude nájezd na vrchní plošinu dvoupatrového přívozu pro auta pro případ, kdy se most nedostaví.

21.4.2014 9:19:15

Údajně mají na konci odstranit zbytek kolejového svršku a ukončit to plošinou se zábradlím, jako náznak jakési podivné vyhlídky. Bourání betonové zíďky se stávajícím bočním zábradlím a řezy kolejí tomu nasvědčují. Ovšem, na co se bude hledět, mi není příliš jasné, obzvlášť s přihlédnutím na daleko luxusnější vyhlídku z nového mostu.

21.4.2014 17:48:31

Tak to bude pěkná vopičárna. Jsem zklamán, že to nepůjde pryč.

21.4.2014 21:17:47

Dr Fe: Proč to bourat, když by to byly zcela zbytečné vícenáklady? Ale vy to z daní neplatíte, že, to stát... To tam klidně ještě může být 100 let a nic se tomu nestane.

22.4.2014 15:38:19

Počítá se s nějakou systematičtější revitalizací toho území, například prodloužením cyklostezky od plavebního kanálu dále směrem k Holešovickému přístavu a nějakou parkovou / volnočasovou úpravou?

22.4.2014 16:18:50

Marooned17 píše:
... zcela zbytečné vícenáklady...

Když už jsme si připlatili miliardu na úžasnější most, proč hnedle vedle nechat počmáranou betonovou zeď. Kolik by to asi stálo, ubourat část té spodní zdi do nějaké výšky a zavézt to hlínou do šikmého tvaru jako okolní násep. Vykopané hlíny se každou chvíli někdo zbavuje, a zeleň se dostaví sama.

22.4.2014 17:38:22

Marooned17 píše:
Dr Fe: Proč to bourat, když by to byly zcela zbytečné vícenáklady? Ale vy to z daní neplatíte, že, to stát... To tam klidně ještě může být 100 let a nic se tomu nestane.

Proč tak útočně ? Já to z daní platím a za zbytečný vícenáklad to nepovažuji. Není mi jedno v jakém prostředí žiju, chci žít v hezkém prostředí a když už se dělá něco nového, tak by to mělo být uděláno pořádně a ne že tam zůstane takový nevzhledný pseudo artefakt kvůli ušetření pár korun. Souhlasím s příspěvkem P_V.

pinius: To by mě také zajímalo a taky bych to přivítal, ale obávám se, že se s tím nepočítá. Naopak se tam dodatečně dodělával (doprojektovával) výjezd od mostu směrem k tomu podivnému objektu co je vedle nádraží. ;)

22.4.2014 18:06:32

to dr.Fe: Čemu říkáš "podivný objekt"? díky

22.4.2014 22:17:04

kot píše:
to dr.Fe: Čemu říkáš "podivný objekt"? díky

Tomuhle průmyslovému areálu:

http://www.mapy.cz/s/9Im1

Asi je to nějáká výrobna prefabrikátů či co.

Nebylo by od věci to zrekultivovat, jak navrhoval pinius. Spolu se spojením směr Stromovka.

http://www.mapy.cz/s/9Im8

Jednou jsem tam šel a je tam jenom taková neudržovaná vyšlapaná stezka, okolo poházené odpadky, zbytky po bezdomovcích a feťácích ..... :kladivo: Přitom by tam mohla být příjemná procházka kolem řeky.

22.4.2014 22:39:34

dr.Fe: Možná jsem naivní, ale doufám, že po otevření mostu se do toho městská část pustí. Rozhodně je to dobrý nápad. Ze Stromovky na libeňák okolo vody... :P

22.4.2014 22:53:34

Podíval jsem se do MPP a tam je v mapě 600 v této trase zakreslen "koridor cyklistické dopravy", takže se s tím počítá. Kdy se to ale bude realizovat, toť otázka. Nepředpokládám ani žádný velký tlak cykloaktivistů, jelikož by tato cyklostezka nebyla na úkor IAD ;) .

EDIT: ještě odkaz pro ty, kdo nečetli téma Praha-všeobecně: http://www.iprpraha.cz/uploads/assets/metropolitni-plan/600_Dopravni_infrastruktura.pdf

23.4.2014 8:23:22

Standa píše:
Nepředpokládám ani žádný velký tlak cykloaktivistů, jelikož by tato cyklostezka nebyla na úkor IAD ;) .

Já bych jí tam teda velmi uvítal... Objížďka kolem výstaviště, hlavně ty podjezdy pod tratí, nejsou nic moc... Ale já vlastně nejsem aktivista :lol:

23.4.2014 11:52:46

Náhodou, to není zase tak špatný nápad tam udělat cyklostezku, když už tam bohužel nemohu jet autem, tedy mou vysněnou imaginární levobřežní spojnicí od Libeňského mostu až do Podbaby. Ostatně jet nakole kolem vodáckýho kanálu je to fakt maso a tvoří se tam zácpy :-)

23.4.2014 11:54:38

Proč ne, ale musíte to vykoupit vod zodpovědnýho vlastníka .. http://najisto.centrum.cz/1909668/wolf-prefa-sro/

23.4.2014 12:08:58

Kde jinde cyklostezku, když ne tady, to se shodneme! Tak se snad MHMP pochlapí a místo matlání dalších cyklopiktopruhů snad postaví něco smysluplného (samozřejmě na řádně vykoupeném pozemku :) ). A při té příležitosti odstraní i tu rampičku :) .

23.4.2014 12:25:36

Já nevím, jak vy, ale já mám takové prvky "urban archeology", jako třeba ta zbylá rampa na most, docela rád. Nemusí se vše za každou cenu bourat a rekultivovat, zvlášť, když to ničemu nevadí. Umím si i přesdstavit, žy by na té rampě vyrostl nějaký objekt. Tedy nejenom že by se nerekultivovala za naše prachy, ale ještě by za to někdo zaplatil (třeba i skromné) peníze.

23.4.2014 16:38:34
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 547 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další