MÚK Pelc-Tyrolka

Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

Nezůstane.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

A existuje už nějaká situačka, jak to tam bude vypadat (včetně vodorovného značení)?
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mikulik »

Nechápu proč by někdo měl jet z Libně nahoru přes Holešovičky. Lepší to přeci vzít kolem Bulovky. Takže myslím, že je to jasný. Z tunelu nahoru na Holešovičky a přes most Barikádníků při odbočení maximálně do Libně, doufám, že do tunelu ne.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Drak »

Ta křižovatka je bohužel jediné přístupové místo do areálu matfizu a to nejde zrušit, takže křižovatka nejspíš zůstane.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od mts »

Do matfyzu se da dostat i seshora z ulice V Holesovickach...
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od medvid »

Já myslel, že k MFF se bude prodlužovat Povltavská
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mike »

Mikulik píše:Nechápu proč by někdo měl jet z Libně nahoru přes Holešovičky. Lepší to přeci vzít kolem Bulovky. ..
to asi nee, ale z Holešovic na Prosek je to lepší okolo Bulovky
menší provoz, žádné kamery
a teď do téhle zkratky nacpali ofiko objízdnou trasu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kasme »

SSZ bude :)
pelc.jpg
pelc.jpg (51.32 KiB) Zobrazeno 8430 x
dlaší foto http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... ja/130921/
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

Tak to je paráda. :evil: Už se těším na otevření Blanky. Od toho dne se MO zastaví - SSZ na MÚK Pelc-Tyrolka velice rychle vyplní prostor k tunelu, takže se do něj bude "omezovat vjezd" a ten je na sSmíchově před Mrázovkou.
Díky těmto naprosto DEBILNĚ naprojektovaným světlům nebude možno projet ani ze Strakonické do Břevnova. Ať žije SSZ lobby. :zvraci:
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od dvs »

Tak jsem našel na webu jednu studii k MÚK Pelc Tyrolka

Je tam hodně variant, jedna lepší než druhá, ale podle mne moc žádná nepočítá s tím, že hodně dlouho tam MO bude končit a většina toho pojede do Holešoviček.
http://www.cuni.cz/UK-3194-version1-stu ... bsluhy.pdf
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Standa »

Mohl by mi někdo vysvětlit smysl cykloboxů na téhle fotce? Pominu-li fakt, že cestou od Blanky by se tam vůbec neměli cyklisté dostat, naprosto nechápu, proč by měl být cyklobox na rampě z Blanky do Holešoviček - nebo snad i na tomto zcela nekonfliktním směru bude SSZ :evil: ?
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mikulik »

Sakra tam zbývá vyasfaltovat 150 metrů asfaltu, aby se ten univerzitní areál napojil na nynější cestu směr Troja. A místo toho se postaví šílená SSZ za miliony? Tohle nechápu a za tohle já mám platit své daně! To vymyslel jedině debil
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

Standa píše:Mohl by mi někdo vysvětlit smysl cykloboxů na téhle fotce? Pominu-li fakt, že cestou od Blanky by se tam vůbec neměli cyklisté dostat, naprosto nechápu, proč by měl být cyklobox na rampě z Blanky do Holešoviček - nebo snad i na tomto zcela nekonfliktním směru bude SSZ :evil: ?
Já myslím, že slouží k tomu, abychom si uvědomili to diletantství, nekoncepčnost a klientelismus...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od pp21 »

Mikulik píše:Sakra tam zbývá vyasfaltovat 150 metrů asfaltu, aby se ten univerzitní areál napojil na nynější cestu směr Troja. A místo toho se postaví šílená SSZ za miliony? Tohle nechápu a za tohle já mám platit své daně! To vymyslel jedině debil
Technická - tohle jsou koleje a tohle je univerzitní areál.

A kam byste těch 150 metrů asfaltu položil? Sem? http://goo.gl/maps/CBNDa
Vlevo rampa s náspem, vpravo budova, uprostřed chodník a k tomu nějaké to převýšení. Neříkám že by to nešlo, ale rozhodně by to nebyla levná sranda.
Navíc vytvoříte objízdnou trasu pro MO, takže se tu nárazově dá očekávat opravdu velký provoz. A napojení kolejí bez SSZ stejně nevyřešíte, protože když zrušíte stávající, tak přijde někdo jako vy a začne vykřikovat, kterej že to debil nutí lidi od Povltavské jezdit až k Trojskému mostu a zpátky ke univerzitnímu areálu, když to dřív bylo napojené přímo.

Nebo jsem mimo a něco mi uniklo?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

pp21 píše:
Mikulik píše:Sakra tam zbývá vyasfaltovat 150 metrů asfaltu, aby se ten univerzitní areál napojil na nynější cestu směr Troja. A místo toho se postaví šílená SSZ za miliony? Tohle nechápu a za tohle já mám platit své daně! To vymyslel jedině debil
Technická - tohle jsou koleje a tohle je univerzitní areál.

A kam byste těch 150 metrů asfaltu položil? Sem? http://goo.gl/maps/CBNDa
Vlevo rampa s náspem, vpravo budova, uprostřed chodník a k tomu nějaké to převýšení. Neříkám že by to nešlo, ale rozhodně by to nebyla levná sranda.
Navíc vytvoříte objízdnou trasu pro MO, takže se tu nárazově dá očekávat opravdu velký provoz. A napojení kolejí bez SSZ stejně nevyřešíte, protože když zrušíte stávající, tak přijde někdo jako vy a začne vykřikovat, kterej že to debil nutí lidi od Povltavské jezdit až k Trojskému mostu a zpátky ke univerzitnímu areálu, když to dřív bylo napojené přímo.

Nebo jsem mimo a něco mi uniklo?
Neuniklo, je to přesně tak. Jen z toho jaksi "vypadl" fakt, že stavba za 35 mld bude končit na SSZ a tudíž se v ní nebude jezdit, ale stát. A to celé kvůli investici v řádu desítek mil. na připojení kolejí a univerzitního areálu bez SSZ. Nebo jsem mimo a něco mi uniklo? ;)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

Standa píše:Mohl by mi někdo vysvětlit smysl cykloboxů na téhle fotce? Pominu-li fakt, že cestou od Blanky by se tam vůbec neměli cyklisté dostat, naprosto nechápu, proč by měl být cyklobox na rampě z Blanky do Holešoviček - nebo snad i na tomto zcela nekonfliktním směru bude SSZ :evil: ?
Můj soukromý názor (který nemám ničím podložený) je ten, že dnes již v Praze nelze naprojektovat SSZ bez těchto cykloboxů. Nebo se pletu a někdo znalý mně opraví?
A co se týče toho "nekonfliktního směru" - obávám se, že SSZ tam bude a jen můžeme všichni doufat, že 95% času na něm bude svítit "zelená šipka rovně a doprava".
Problém je v tom, že v okamžiku, kdy zleva z rampy bude zelená, tak od Blanky být zelená nemůže - nemáme totiž nikde zakotvenu povinnost zařadit se po odbočení doleva do levého jízdního pruhu. Řešit by to šlo pouze dočasným umístěním nejaké fyzické překážky mezi pruhy, ale to je zase problém v té křižovatce.
Prostě zelená z rampy znamená červenou z Blanky a to i když jeden pruh pojede do dvou. Tak to v ČR prostě chodí. :(
A nebo mne napadá ještě jeden důvod pro tuto SSZ - umělé brzdění proudu vozidel do ulice v Holešovičkách. Když budou stát před Mrázovkou, nebudou tudy moct jezdit. :lol:
Naposledy upravil(a) MPMP dne 23.9.2013 9:47:10, celkem upraveno 2 x.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mosquit »

ale SSZ je tam kvůli možnosti jízdy ve směrech Blanka -> Holešovice, resp. Holešovičky -> Povltavská, nebo jen kvůli UK ?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

Mosquit píše:ale SSZ je tam kvůli možnosti jízdy ve směrech Blanka -> Holešovice, resp. Holešovičky -> Povltavská, nebo jen kvůli UK ?
Směr Blanka -> Holešovice je volný přes nový Trojský most a ulicí Vrbenského, ten potřeba není.
Směr Holešovičky -> Povltavská může chybět, otázka zní: kolik aut denně ho potřebuje? A ti, co ho využívají nemohou jet přes Bulovku a Libní?
kot
Příspěvky: 10363
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kot »

Vypadá to fakt zajímavě... Už jsem zvědav na tu realitu. Zatím to vypadá dost nedomyšleně. Pletu se?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jonáš »

MPMP píše: Směr Holešovičky -> Povltavská může chybět, otázka zní: kolik aut denně ho potřebuje? A ti, co ho využívají nemohou jet přes Bulovku a Libní?
Jistěže můžou, akorát to tamtudy zatim neni moc "sjízdný" a každá taková abnormalita zvětšuje chaos a zbytečně najetý kilometry .. stačí pozorovat tady ten magickej trojúhelník kolem Spořilova, kde taky některý směry neexistujou. Tyhle základní křižovatky okruh x radiála by prostě měly bejt úplný a "ortogonální".
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:
MPMP píše: Směr Holešovičky -> Povltavská může chybět, otázka zní: kolik aut denně ho potřebuje? A ti, co ho využívají nemohou jet přes Bulovku a Libní?
Jistěže můžou, akorát to tamtudy zatim neni moc "sjízdný" a každá taková abnormalita zvětšuje chaos a zbytečně najetý kilometry .. stačí pozorovat tady ten magickej trojúhelník kolem Spořilova, kde taky některý směry neexistujou. Tyhle základní křižovatky okruh x radiála by prostě měly bejt úplný a "ortogonální".
Naprostý souhlas, měly by být úplné.
Ale za cenu SSZ na městském okruhu? I tehdy?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Standa »

MPMP: Faktem je, že při inteligenci současného vedení magistrátu by nás asi nemělo překvapit, že hodlají udělat vše pro plynulý nájezd cyklistů do již tak dost přetížené ulice K Holešovičkám. Co se týče mnou zmíněného SSZ, tak (k mému dalšímu naštvání) bude asi platit ta druhá možnost, tedy "dávkovací semafor" (asi aby se tam vešlo dost cyklistů), protože ten směr Blanka > K Holešovičkám se už z ničím jiným nekříží (levé odbočení ze směru Povltavská > K Holešovičkám bylo zrušeno - včera jsem jel kolem ze ZOO a prohlížel jsem si to). Tohle SSZ tam tedy bude kvůli napojení areálu UK a asi umožní i odbočení doleva ve směru Holešovice > Blanka/Trója (v podstatě zbytečné). Větší průšvih je, že asi bude ještě jedno SSZ ve směru z Blanky před tímto (viz Kasmeho fotografie), které bude zase jen kvůli směru Blanka/Trója > Holešovice (čili opět v podstatě zbytečnému - dal by se v pohodě použít nový most), ale pokud k němu nepřihodí i směr K Holešovičkám > Povltavská, nemuselo by zastavovat hlavní směr Blanka > K Holešovičkám.

Jonáš: Já tedy nevím, ale když jedu třeba z D8 na Balabenku, nemám potřebu zajíždět přecpanou ulicí K Holešovičkám až k Vlatavě a vracet se Povltavskou...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jonáš »

Koukám že vás ty cyklisti museli v minulym životě pořádně nasrat ;-) ale za tohle asi opravdu nemůžou.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“