Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Max »

Nevi nekdo, jak daleko je vlastne priprava useku Balabenka-MUK Rybnicky a popr. i Pelc-Tyrolka Balabenka ? :-) Resp. je to dal, nez ve forme studie, od ktery sou k dispozici visualizace - je realny, aby se po dokonceni Blanky na nekterym z tehle useku zacalo pracovat ?
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od multi »

Připojuji se k dotazu na poslední část MO. :ok:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od Lenny »

Byla vrácena dokumentace EIA k novému přepracování. To je poslední, co k tomu vím.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od martini »

Lenny píše:Byla vrácena dokumentace EIA k novému přepracování. To je poslední, co k tomu vím.
Byla ta dokumentace vrácena už 3.10.2008, to je skoro zralé na nějaký aktualizační dotaz na odbor městského investora. Nebo na kasmeho 8-)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od andy »

Poslední info, co mám, je ze závěrů nedávno proběhlého zjišťovacího řízení záměru Stavba č. 8265 Pobřežní IV - severní a jižní větev. Jeho součástí je totiž nový nájezd na MO z Českomoravské ulice (navržený dle „Vyhledávací studie Pelc Tyrolka – Balabenka“, ale v případě dřívější realizace je možné napojení i na stávající trasu Městského okruhu) pod krycím názvem "Pobřežní IV – jižní větev, 2. stavba". No a hl. m. Praha k tomu poznamenává, že toto napojení zatím nepovažuje za nutné realizovat, jelikož řešení MO je ve fázi studijního ověření, tj. pro potřebu vzájemné koordinace obou staveb zatím není dostatečně stabilizované.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od dd »

Neví někdo, jak má potom vypadat napojení na MO (hlavně kudy)? Takhle to vypadá jako veledílo uprostřed polí a směrem na centrum všude domky.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od jannnn »

Viz územní plán a výkres doprava :)

http://wgp.urm.cz/kup/
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Výstavba nové rampy - Záběhlice

Příspěvek od 1975 »

martini píše:
Lenny píše:Byla vrácena dokumentace EIA k novému přepracování. To je poslední, co k tomu vím.
Byla ta dokumentace vrácena už 3.10.2008, to je skoro zralé na nějaký aktualizační dotaz na odbor městského investora. Nebo na kasmeho 8-)
Radní Šteiner v Pražském deníku dal dohromady (případně za "pomoci" novinářů) tento skvost:
Po Blance by pak měla začít také stavba další části Městského okruhu z Pelc-Tyrolky přes Balabenku, Jarov do Štěrbohol. Dnes jsme schválili pokračování procesu EIA, kdy bude tento úsek projednáván jako celek,“ dodal Šteiner.
Nevíte, co tím chtěl říci? V statusu této EIA není o nějaké nové akci ani zmínka...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Lenny »

Asi to, že dokumentace EIA bude vypracována na celý úsek Pelc-Tyrolka - Štěrbholská radiála jako celek místo dosavadních dvou částí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Marooned17 »

Problém s EIA byl v tom, že stavba jakoby ve svém koridoru trochu zhoršuje situaci ve svém okolí. Proto s ní Praha měla problém, hygienik jí odmítal schválit. To, že výrazně zlepšuje stav životního prostředí pro tisíce lidí v celé oblasti hygienik nechtěl dlouho pochopit. Proto se podle mě nově dělá EIA tak, že posuzování zahrnuje široký koridor celého okolí stavby, aby bylo ve výsledku možno dokázat zlepšení životního prostředí. Přijde mi to logické.
Avantime
Autor
Příspěvky: 617
Registrován: 25.2.2009 23:03:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrbholská radiála

Příspěvek od Avantime »

Dnes byla v informačním systému EIA zveřejněna přepracovaná dokumentace záměru Městský okruh, stavba č. 0081 Pelc Tyrolka – Balabenka.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

Doporučuji Podrobně si dokumentaci prostudovat. Je tam spousta zajímavých informací.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lenny »

A jaké například?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

OK, tak ne podrobně, ale třeba plánované intenzity v oblasti mě osobně zajímavé přijdou.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lenny »

Jsem Tě chtěl vyhecovat, abys mi to tady napsal, bo se mi to zatím nechce číst, resp. není to ještě na pořadu dne. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od GiuseppeS »

Já už jsem se s jedním rezidentem Zeleného města pohádal, jestli nové varianty jsou pro tamní lepší nebo ne ... :?
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

Lenny: Nebyl jsem úplně potěšen tvojí reakcí, to uznávám :) . Dostals mě.
Tak například je velmi zajímavá 2. část dokumentace od strany 275. Takže doporučuji to projet.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

GiuseppeS píše:Já už jsem se s jedním rezidentem Zeleného města pohádal, jestli nové varianty jsou pro tamní lepší nebo ne ... :?
Bez dotažení východní části je to pro oblast Spojovací problém v každé variantě... Snad by se to už mohlo dělat najednou až do Štěrbohol.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kasme »

Otevření výstavy Krok k dokončení Městského okruhu
Od 6. září do 28. října bude v prostorách Infocentra rozvoje hl. m. Prahy veřejnosti představena severovýchodní část městského okruhu. Její realizací dojde ke kompletnímu dokončení vnitřního pražského okruhu. Výstavu připravil Útvar rozvoje hl. m. Prahy ve spolupráci se společností SATRA s.r.o.. Vstup je zdarma. Více o okruhu na http://mestskyokruh.info

zdroj: http://www.urm.cz/cs/clanek/369/krok-k- ... eho-okruhu

Infocentrum rozvoje hlavního města Prahy

* tel.: 23600 2954

po-čt 8-18 hod.
pá 8-16 hod.

Jungmannova 29, 110 00 Praha 1, pasáž Škodova paláce (Magistrát hl. m. Prahy, vchod též z Charvátovy ulice)
http://www.urm.cz/cs/kontakty-infocentrum
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od martini »

Závěr posudku: Při dodržení podmínek uvedených dále je možno vydat souhlasné stanovisko k variantě V2-optimalizovaná. Zároveň zpracovatel posudku doporučuje prověřit možnost jiného výškového vedení nivelity komunikace ve směru Pelc-Tycrolka - Balabenka. Toto řešení by vycházelo z výškového vedení ve variantě V1 a část úseku v tomto směru by v km 1,4-2,0 přecházela do hloubeného tunelového úseku. Po překrytí této části by bylo možné využít stropní desky k vedení cyklostezky či k překrytí vegetačním pokryvem. Tím by se minimalizoval vliv na krajiný ráz, bylo by možné částečně kompenzovat zásahy do zeleně a v neposlední řadě by se tím omezila možnost šíření hluku z této části komunikace.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
medvid
Příspěvky: 309
Registrován: 29.9.2010 10:26:49

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od medvid »

Praha už chystá tunel Blanka 2. Podívejte se, jak má vypadat
Jakmile se v roce 2014 rozjede tunel Blanka, začnou dělníci stavět jeho pokračování. Poslední část Městského okruhu povede z Troji až ke Štěrboholské radiále. Blanka 2, jak se stavbě přezdívá, si podle prvních odhadů vyžádá 17 miliard korun a stavět se má pět let.
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-5300685 ... ma-vypadat
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od jonáš »

Překládám .. bude se stavět deset let a pod pětatřicet miliard to nepude ;-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Hlavně, aby se to vůbec postavilo! Doufám, že to teď nejsou jen nějaké plané sliby, že se s tím hned po Blance začne!
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“