Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Lynx »

Díky za info. Tam už jsou retardéry vytvořené samovolně. Ono se po těch dírách a záplatách moc rychle jet nedá ....... :)

https://goo.gl/maps/iS6GVSkzv3N2
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Díry tam nebudou věčně, plánuje se reko (s kompletním vyloučením gumokolového provozu, buď Q3/2017, nebo 2018)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od dvs »

Od pristiho vikendu primy pruh z Blanky do Holesovicek:
http://www.tunelblanka.info/uprava-dopr ... sovickach/

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Sosa »

Dobrý nápad. Jen jsem zvědavý, jak dlouho bude trvat, něž to řidiči zaregistrují.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Mosquit »

Fajn, to tu nekdo navrhoval, asi to tu nekdo zodpovedny cte :-)

pisou zkusebni provoz 3 mesice, takze predpokladam, ze to premaluji zlutejma carama, toho by si mohli ridici vsimnout.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Sosa »

Tam jde o to, jak zabránit řidičům cpát se do leva, jak byli zvyklí. Přeci jen čára není zeď.
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od kesu »

JJ výborný nápad, psal jsem tu o tom už dříve. Mohlo by to pomoci...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od dvs »

Uz to prehodili...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Mosquit »

První den v 18h pomalu jedoucí kolony od křížení Argentinské a Plynární přes most, od Blanky o něco plynulejší než obvykle.
Jen pohledem z okna...
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od kesu »

Jel jsem tam kolem 17. hodiny a kolony začínaly kousek před OMW pumpou na jižním předpolí mostu Barikádníků, výjezd z Blanky lepší. Ale je "krátký" týden. Uvidí se, až si to sedne, odstraní se omezení v Holešovičkách a přijdou červnový odpolední špičky.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od dvs »

Jake bude hodnotici kriterium?
Dulezite je, aby se nemusely zavirat vjezdy do Blanky smer Troja tj. Na Malovance a do Mrazovky. Je nekde statistika uzavirani?
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Lynx »

No a je to přemalování pruhů V Holešovičkách lepší a nebo horší než to bylo předtím ? Já tam nemám zkušenost ve špičkách, ale nikdy jsem tam problém při výjezdu z Blanky neměl. Souběžná délka pruhů, kde bylo možné se průběžně zařadit byla víc než dostatečná (cca 450 m), nikdy s tím nebyl problém. Takže není to spíš krok zpět a zbytečné vytváření zácp na Argetinské ?
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od AUTOsro »

Nevíte někdo, kolik aut odbočuje z Blanky na most Barikádníků směrem do centra?
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Sopko »

AUTOsro píše:Nevíte někdo, kolik aut odbočuje z Blanky na most Barikádníků směrem do centra?
Podle http://www.tunelblanka.info/intenzity-d ... eznu-2017/ jelo v březnu 2017 ulicí V Holešovičkách 85900 aut a Argentinskou 44000 aut denně (pozn. lepší měřící body na srovnání jako most Barikádníků tam není). Takže asi půl na půl.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Lynx »

Jenže to neodpovídá na tu otázku výše. AUTOsro se ptá, kolik jich jede z Blanky přes most Barikádníků do centra ! Takže tihle lidé jsou zahrnuti v těch 44 tisících v Argentinské (V Holešovičkách se naopak nevyskytnou vůbec), ale jaká je to část z tohoto počtu, těžko říct. Tipoval bych, že jich moc nebude.
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Sopko »

Lynx píše:Jenže to neodpovídá na tu otázku výše. AUTOsro se ptá, kolik jich jede z Blanky přes most Barikádníků do centra ! Takže tihle lidé jsou zahrnuti v těch 44 tisících v Argentinské (V Holešovičkách se naopak nevyskytnou vůbec), ale jaká je to část z tohoto počtu, těžko říct. Tipoval bych, že jich moc nebude.
jj, pravda, spojil jsem si to s tou předchozí částí diskuse ohledně smysluplnosti změny dopravního řešení od mostu Barikádníků ven z centra a nenapadlo mě, že by se někdo ptal právě na tento směr. Tipuji, že více řidičů, kteří potřebují z Blanky na druhý břeh přejíždí již na Trojském mostě, směr až na most Barikádníků jsem nikdy dlouhé kolony na odbočení vlevo z Nové Povltavské (tedy následně do centra) neviděl.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Mike »

Lynx píše:No a je to přemalování pruhů V Holešovičkách lepší a nebo horší než to bylo předtím ? Já tam nemám zkušenost ve špičkách, ale nikdy jsem tam problém při výjezdu z Blanky neměl. Souběžná délka pruhů, kde bylo možné se průběžně zařadit byla víc než dostatečná (cca 450 m), nikdy s tím nebyl problém. Takže není to spíš krok zpět a zbytečné vytváření zácp na Argetinské ?
naprostý souhlas
zásadní problém je, že Blanka vyvrhne dva pruhy, z kterých se většina tlačí do jednoho
protože Povltavskou sice něco jede, ale většina míří do Holešoviček
které kapacitně nestačí, protože raději 44 než 51kmh :( (obzvlášť když radar říká že OK)
úplně stejný problém je odbočení z Proseka na VR
kdyby odbočovaly pruhy dva - což se občas děje - tak je po kolonách
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kesu
Příspěvky: 85
Registrován: 6.1.2017 13:25:17

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od kesu »

Mike píše:
Lynx píše:No a je to přemalování pruhů V Holešovičkách lepší a nebo horší než to bylo předtím ? Já tam nemám zkušenost ve špičkách, ale nikdy jsem tam problém při výjezdu z Blanky neměl. Souběžná délka pruhů, kde bylo možné se průběžně zařadit byla víc než dostatečná (cca 450 m), nikdy s tím nebyl problém. Takže není to spíš krok zpět a zbytečné vytváření zácp na Argetinské ?
naprostý souhlas
zásadní problém je, že Blanka vyvrhne dva pruhy, z kterých se většina tlačí do jednoho
protože Povltavskou sice něco jede, ale většina míří do Holešoviček
které kapacitně nestačí, protože raději 44 než 51kmh :( (obzvlášť když radar říká že OK)
úplně stejný problém je odbočení z Proseka na VR
kdyby odbočovaly pruhy dva - což se občas děje - tak je po kolonách
Navíc když z Blanky vyjedou všichni rychlostí 70km/h, omezení na 50 si ani nikho nevšimne a pak najednou nájezd na Holešovičky, kde se čas od času najde i blb, co tam zastaví..
Každopádně jsem dneska najížděl na Malovance a vjezd byl regulovaný, tunel narvaný k prasknutí. Jak to ale vypadalo v Holešovičkách a jestli to byo kvůli nájezdu nebo omezení v nich nevím.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Lynx »

Dnes jsem jel kolem 17 hodiny Povltavskou od Libně směrem do Troji a u mostu Barikádníku jsem koukal, že v protisměru stála fronta na odbočení do Holešoviček a to nejen na rampě , ale už od výjezdu z tunelu Blanka. Možná, že to stálo i v tunelu, to jsem si bohužel nevšimnul.

Nevím jestli to tam ve špičce takhle vypadá pořád a nebo to způsobila nějáká dopravní komplikace (nehoda, zúžení ...), každopádně to byl smutný pohled. Ani přemalované pruhy nebyly nic platné.

Tak jsem to vzal směrem do Kobylis Trojskou ulicí a tam to bylo průjezdné bez problémů. Akorát varuji řidiče, co by to chtěli zkoušet opačným směem - cc uprostřed Trojské ulice stála PČR a kasírovala všechny co přijeli shora (což se nově nesmí).
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od KH »

Včera jsem se tam šel podívat okolo 16. hodiny. Provoz z Argentiské to začínal pomalu ucpávat, nicméně ten přímý pruh z Blanky byl stále docela slušně průjezdný. Auta z Argentinské se do pravého pruhu disciplnovaně necpala a špunt tak vznikal hlavně pro ně a to až v místě ukončení levého pruhu u křižovatky V Holešovičkách x Na Truhlářce. Nicméně jak to tam vypadalo o hodinu později si dokážu docela dobře představit.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Lynx »

Díky za připomínku, pane KH. Situace se tam evidentně rychle mění z hodiny na hodinu - těžko říct zda nějákou dopravní komplikací a nebo narůstajícím provozem.
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Jan Petzold »

Mike píše:naprostý souhlas
zásadní problém je, že Blanka vyvrhne dva pruhy, z kterých se většina tlačí do jednoho
protože Povltavskou sice něco jede, ale většina míří do Holešoviček
které kapacitně nestačí, protože raději 44 než 51kmh :( (obzvlášť když radar říká že OK)
úplně stejný problém je odbočení z Proseka na VR
kdyby odbočovaly pruhy dva - což se občas děje - tak je po kolonách

jj tam by pomohlo zvýšení na 60 km/h....eliminovalo by se to příšerný přibržďování, který to jenom zhoršuje
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od Mike »

kokoti, co jezdí po paměti
blanka je vyvrhne na holešovičky, oni nečumí po značkách a cpou se do prostředního
k nim se cpou ti z levého, kteří po značkách koukají...

takže nakonec stojíme všichni
resp. včas jsem to potřehl a všechny pěkně podjel 8-)
na cedulce na mě blikalo "58" tak uvidíme ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze

Příspěvek od kot »

Miku, kde konkrétně bliká "cedulka"...? Díky.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“