| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=133 |
Stránka 41 z 54 |
| Autor: | Standa [ 14.4.2016 10:06:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Dr. Fe 1: Tohle mě taky překvapilo, je to sice pěkný krpál, ale při absenci stanice na Vypichu mi to přijde maximálně logické. Jen bych to napojil do Kauflandu - je to přímější směr na tramvaj. Důvodem může být i nemožnost vybudování bezbariérové trasy - to by nezvládl ani eskalátor. |
|
| Autor: | dvs [ 14.4.2016 10:10:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
K těm schodům z/do kopce k Motolu: Možná v tom hraje i roli, že stanice už není na Praze 6 |
|
| Autor: | Standa [ 14.4.2016 11:06:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
To by sedělo spíš na dnešní poslepované koalice, v době schvalování trasy áčka to bylo o dost kooperativnější prostředí |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 14.4.2016 11:17:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Já bych tam udělal těch cest klidně více a současně ten zanedbaný porost ve svahu zkultivoval do podoby parku. Cesta pro invalidy by mohla být ve formě pozvolné stezky podélně svahu, jako jedna z variant výstupu. Třeba to časem někoho napadne. Je ale škoda, že se s tím nepočítalo už při stavbě vestibulu, tam mohl být jeden z výstupů přímo do prostoru nad stanicí a na něj mohla navazovat ta stezka či stezky. |
|
| Autor: | JirkaS [ 14.4.2016 11:21:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Park bych tam rozhodně nedělal, jinak se Břevnovská radiála nepostaví už nikdy. |
|
| Autor: | MPMP [ 14.4.2016 11:27:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
JirkaS: A ty myslíš, že bez parku se postaví? |
|
| Autor: | Standa [ 14.4.2016 12:01:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Časem by mohlo příslušným radnicím a MHMP dojít, že to je asi jediné řešení, jak odlehčit Kulaťáku a Dejvicím. Tady v tom svahu se to mělo dělat hloubeným tunelem? Nebylo by lepší to razit víc v ose Bílé Hory? |
|
| Autor: | Tomáš Němec [ 14.4.2016 12:24:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Standa: Ani hloubený tunel, ale vedená na povrchu... http://www.agentura-v.cz/praha/praha_6/radiala_big.jpg Zároveň ale nevím, jestli je to aktuální návrh technického řešení. |
|
| Autor: | dvs [ 14.4.2016 12:29:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Standa píše: , že to je asi jediné řešení, jak odlehčit Kulaťáku a Dejvicím. Břevnovská radiála moc Kulaťáku a Dejvicím neulehčí. Nemůže přebrat dost dobře směr od severu. |
|
| Autor: | JirkaS [ 14.4.2016 12:37:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Tomáš Němec píše: Standa: Ani hloubený tunel, ale vedená na povrchu... http://www.agentura-v.cz/praha/praha_6/radiala_big.jpg Zároveň ale nevím, jestli je to aktuální návrh technického řešení. |
|
| Autor: | Standa [ 14.4.2016 12:43:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
dvs: Od severu, tedy od Roztok, Suchdola a Horoměřic asi moc ne (tam IMHO pomůže 518/519). Ale už třeba od letiště a D7 ano a to by mělo být na Kulaťáku a jeho okolí znát (možná jsem naivní optimista JirkaS, Tomáš Němec: Díky za informace, tak asi máme hlavní důvod nenapojení stanice Motol na kopec. |
|
| Autor: | Sopko [ 14.4.2016 17:56:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Dr.Fe1 píše: Další menší P+R, které je bohužel také pasé, mohlo poměrně snadno vyrůst přímo na střeše stanice Motol resp. jejich obratových kolejí. Je škoda, že na to nikdo nemyslel a všechno směřovali jen k té Dlouhé Míli, která ovšem zřejmě nikdy nebude https://mapy.cz/s/AD23 Když už jsem u této stanice, tak mě zaráží proč nebylo vybudováno propojení pro pěší se čtvrtí nad stanicí. Je to kousek a přímo se to nabízí. Připadá mi, jakoby při projektování vůbec nepřemýšleli v souvislostech. https://mapy.cz/s/AD7C Někde jsem četl, že stavbaři při budování metra Motol měly panickou hrůzu z toho, že ten příkrý a nestabilní svah ujede. Celý objekt stanice je nějak speciálně kotven a zajištěn svah. Další zatížení by asi bylo neúnosné nebo hodně rizikové. |
|
| Autor: | Sopko [ 14.4.2016 18:01:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Jinak potvrzuji udělování pokut z radaru v Blance a to násobně za každý úsek. Viděl jsem sérii výzev k úhradě ve sledu cca několika málo minut, kde řidič projel 63 km/hod. v Brusnickém a Bubenečském tunelu a z každého bylo vyměřeno po 600,-Kč. Takže projet Blanku rychle nad limit znamená připravit se na 3 pokuty najednou. Což je běs zvlášť při tom dynamickém měnění povolené maximálky (70/50). |
|
| Autor: | JirkaS [ 14.4.2016 18:03:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ano, stejně jako jiné svahy v Praze i Motol sjíždí dolů. Při rekonstrukci popojela i jedna budova nemocnice |
|
| Autor: | P_V [ 14.4.2016 18:35:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Sopko: Z právního hlediska je přeci nemožné za jeden čin dostat několik trestů. |
|
| Autor: | Sopko [ 14.4.2016 18:58:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
P_V píše: Sopko: Z právního hlediska je přeci nemožné za jeden čin dostat několik trestů. asi se to posuzuje jako samostatný přestupek, 3 tunely, 3 měření. Fakt je, že prostřední tunel (Dejvický) projel asi v limitu - buď tam bylo 70 anebo jel pomaleji. |
|
| Autor: | jozka [ 15.4.2016 11:27:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
No, tak si prepneme do zemepisne mapy, kdyz uz ignorujeme to VN ( ci VVN) v letecke, abysme se dostali trochu souvislosti... https://mapy.cz/zemepisna?mereni-vzdale ... O0JFfc8fm2 |
|
| Autor: | P_V [ 15.4.2016 11:53:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Sopko píše: asi se to posuzuje jako samostatný přestupek, 3 tunely, 3 měření. Fakt je, že prostřední tunel (Dejvický) projel asi v limitu - buď tam bylo 70 anebo jel pomaleji. Takže kdyby prasil souvisle, dostane jen jednu pokutu za jedno překročení. |
|
| Autor: | dvs [ 15.4.2016 14:46:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Jak je to teď s rychlostí v MÚK Malovanka mezi Blankou a Strahovským tunelem. Nejezdím tam často. Bývala tam zapnutá proměnná 50km/h, ale teď jsem zaznamenal podvakráte, že tam je 70km/h. Měří třeba i 50km/h na výjezdu z Blanky směrem do Patočkovy? |
|
| Autor: | Mikulik [ 15.4.2016 14:52:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
P+R se mohlo udělat v klidu v téhle části areálu nemocnice, podél ulice. Kdo jste tam měl někdy možnost jít pesky, tak se jedná o neudržované plochy nemocnice, které jsou absolutně k ničemu. Nemocnice by díky tomu mohla získat buď peníze za pozemky, které jí žádný užitek nepřinesou a nebo I parkovací místa, či pronájem atd. Mohli udělat od Metra k Kauflandu, kde by bylo pěkné P+R výtah, nebo lanovku jako je v bývalým hotelu Mövenpick na Andělu. https://mapy.cz/s/ATD8 |
|
| Autor: | kot [ 15.4.2016 17:03:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Mikulíku, chlape s tou lanovkou si mě dostal... To bys od toho města čekal fakt hodně. Bohužel. |
|
| Autor: | Mikulik [ 16.4.2016 9:23:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Kote, já vím http://www.nhprague.com/hotel/fotogalerie/ |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 17.4.2016 13:33:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Sopko píše: Jinak potvrzuji udělování pokut z radaru v Blance a to násobně za každý úsek. Viděl jsem sérii výzev k úhradě ve sledu cca několika málo minut, kde řidič projel 63 km/hod. v Brusnickém a Bubenečském tunelu a z každého bylo vyměřeno po 600,-Kč. Takže projet Blanku rychle nad limit znamená připravit se na 3 pokuty najednou. Což je běs zvlášť při tom dynamickém měnění povolené maximálky (70/50). Kdy tam bývá ta padesátka ? Já jsem jí ještě nezažil, ale jezdím tam převážně o víkendu a nebo později večer. Takže ve špičkách ? |
|
| Autor: | Sopko [ 17.4.2016 16:05:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Dr.Fe1 píše: Kdy tam bývá ta padesátka ? Já jsem jí ještě nezažil, ale jezdím tam převážně o víkendu a nebo později večer. Takže ve špičkách ? Kdykoliv se staně něco v tunelu (nehoda, zacpaný výjezd, příliš mnoho aut) a velín usoudí, že je potřeba zpomalit provoz. Nemusí to být nutně špička. Blbý je, že si toho člověk nemusí všimnout, nejsme naučeni permanentně sledovat, jestli náhodou nepřeskočilo číslo na proměnném značení. Občas jsem zažil 50, kde z pohledu řidiče nebyl patrný nějaký objektivní důvod. |
|
| Autor: | MPMP [ 18.4.2016 8:09:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Mám podobnou zkušenost ze Strahovského tunelu (bohužel včetně té pokuty). Chybí mi vstřícnost vůči řidičům - je-li v tunelu cokoli jinak než standardně (včetně snížení rychlosti), měly by blikat oranžová světla -v Rakousku jsem se s tím setkal téměř pokaždé a nemůžete to potom přehlédnout. |
|
| Stránka 41 z 54 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|