| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=133 |
Stránka 42 z 54 |
| Autor: | pivko [ 18.4.2016 8:47:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Sopko píše: P_V píše: Sopko: Z právního hlediska je přeci nemožné za jeden čin dostat několik trestů. asi se to posuzuje jako samostatný přestupek, 3 tunely, 3 měření. Fakt je, že prostřední tunel (Dejvický) projel asi v limitu - buď tam bylo 70 anebo jel pomaleji. Myslím, že institut pokračování v deliktu by se měl vztahovat i na sprdel, když se vztahuje na trestné činy i na přestupky. Chápu, že magistrát to neumí odlišit, když to posílá automaticky, ale zde bych asi zkusil postup (pokud tedy už mám v úmyslu něco zaplatit) zaplatit jen tu první z těch určených částek a se zbylými dvěma je poslat do háje s tím, že šlo o pokračování v deliktu. |
|
| Autor: | FlakY` [ 18.4.2016 16:36:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Tím chcete říct, že pokud někdo ve 3 ráno dostane pokutu za překročení rychlosti, tak ji může překročovat celý den? Dobrý blábol... Každý přestupek smí být pokutován pouze jedenkrát. Pokud řidič udělal několik přestupků v jeden den, tak každý je veden samostatně. Jenom blbec se dokáže v jeden den vybodovat. |
|
| Autor: | P_V [ 18.4.2016 17:29:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ne, tím je řečeno, že když někdo projede tunelem 70, když tam zrovna svítí 50, je to jeden přestupek a nikoli tolik přestupků, kolik měřidel v tunelu je. Dovedeno ad absurdum, kdy by se rychlost měřila v každém stometrovém úseku zvlášť, tak by to podle té logiky bylo 40 přestupků. |
|
| Autor: | JirkaS [ 18.4.2016 17:50:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Když budou na magistrále policajti měřit klasicky a naměří mě na Nuseláku, u HN a na Pankráci, budou to taky 3 přestupky. |
|
| Autor: | FlakY` [ 18.4.2016 18:10:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Jeden tunel, jeden přestupek = jedna dálnice, jedna pokuta? By mě zajímalo kde na ty nápady chodíte. Měřený úsek je většinou měřen od jedné křižovatky k druhé, protože pak platí pravidla nová. Jestli to naměří radar a nebo policista je úplně jedno. Namísto výmluv raději dodržujte pravidla a budete mít klidné spaní. |
|
| Autor: | pasky [ 18.4.2016 19:29:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
FlakY: Pane kolego, Vaše příspěvky (i v jiných tématech dnes) by se lépe četly, pokud by nekončily planým moralizováním v poslední větě. Pokud vím, stále platí právní názor, že "pokračování přestupku, stejně jako trestného činu, se vyznačuje čtyřmi společnými znaky. Jednotlivé přečiny musí naplňovat stejnou skutkovou podstatu, mít stejný způsob provedení, musí být spáchány v krátké době po sobě a být ukončeny sdělením obvinění." A právní obrana v podobě tvrzení pokračujícího přestupku se pro pokuty při rychlejším projetí tunelů běžně používá - pokud vím, tak úspěšně, a myslím, že spravedlivě. Příklad s magistrálou by byl zajímavější, pokud by během jízdy řidič třeba prokazatelně zastavil na semaforu. To je pak možná trochu jiná situace, než když držíte konstantní rychlost v levém pruhu a míjíte odbočky. Byl-li by úprk magistrálou jediná cesta, možná by to soud ale mohl posoudit jako jeden pokračující přestupek i tak - to už musí napsat někdo v právu zkušenější. |
|
| Autor: | Mike [ 19.4.2016 21:47:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
byly-li spáchány všechny 3 přestupky souvislou jízdou - což bude zřetelné z časů na záznamu - měly by být považovány za přestupek jediný odlišná situace nastane, bude-li mezi nimi časový odstup např. řidič vyjede na prašném mostě, poté se vrátí do tunelu a opět překročí rychlost |
|
| Autor: | pivko [ 20.4.2016 6:54:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ono je to ještě mnohem zajímavější, vezmeme-li v úvahu, že tady pravděpodobně nejde o tři přestupky překročení rychlosti ale o sprdel. No a sprdel je jedna jediná skutková podstata ("provozovatel nezajistil"). Tam vidím určitý prostor pro argumentaci, že všechny sprdele, které jsem spáchal do doby, než mi úřad poslal první výzvu, jsou pokračováním. |
|
| Autor: | Mike [ 20.4.2016 19:32:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
myslím, jak jsem to pochopil, že zatím je ve fázi odpustku |
|
| Autor: | Standa [ 21.4.2016 10:03:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Tohle by se mohlo týkat i Blanky, nepletu-li se http://zpravy.idnes.cz/zakaz-mestske-policii-merit-rychlost-d8p-/domaci.aspx?c=A160421_093843_domaci_san |
|
| Autor: | pivko [ 21.4.2016 15:07:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Jo to je další pokus, uvidíme, jak to dopadne. Ale možná ani není třeba tak radikálně. Ono by úplně stačilo, kdyby byla povinnost ty radary označovat (a to nejen ty provozované MP), každé místo na měření by muselo být předem schváleno PČR s odůvodněním, proč právě tam bezpečnost provozu měření vyžaduje a výnos z pokut by byl účelově vázán na investice do silniční infrastruktury. To by myslím bylo kompromisní řešení, které může fungovat léta. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 21.4.2016 16:01:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
To označování bych asi nevyžadoval, ale to odůvodnění proč se měří zrovna tam bych bral. Pár nesmyslů by se zřejmě ušetřilo. |
|
| Autor: | Mike [ 21.4.2016 20:31:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
odůvodnění v tomto státě bude klidně "protože-proto" je to zajímavá iniciativa, ale bohužel s ohledem na počet bývalých starostů v parlamentu a senátu, jaksi neprůchodná |
|
| Autor: | kyk [ 22.4.2016 6:30:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
pasky píše: Možná bych se k MHD vrátil v případě expresní linky Letňany - Prosek (- U Kříže) - Pelc-Tyrolka - Hradčanská - Dejvická; už nevím, jak by časově vycházelo Letňany (- Tupolevova) - Ládví - Kobylisy - Trojská - Hradčanská - Dejvická. Ale obojí je asi zcela scifi a varianta s dalšími přestupy už se asi nevyplatí ani oproti metru přes Muzeum. Napsal jsem na ROPID dotaz k možnému využití expresních linek tunely MO, tady je vyjádření organizátora dopravy: Citace: děkujeme za vaše návrhy. Vedení autobusové linky Strahovským tunelem bylo diskutováno cca před rokem, kdy byl na počátku roku 2015 představen návrh reorganizace linkového vedení tramvají a autobusů na území Prahy. Mj. počítal i s prodloužením stávající linky 118 ze Smíchovského nádraží přes Anděl na Dejvickou. Změny většího rozsahu ale byly hlavním městem Prahou odloženy a k propojení Smíchova a Dejvic Strahovským tunelem tak nedošlo. V současné době na základě usnesení hlavního města připravuje organizace ROPID nový návrh změn k 1.9.2016. Veřejnosti již byly představeny 3 možné návrhy linkového vedení tramvají. Nyní zpracováváme úpravy linkového vedení autobusů, které však budou spíše konzervativní. Do budoucna vedení autobusové linky (linek) tunely Strahovským a Blankou nevylučujeme, nicméně směrem k připravovaným změnám s nimi z ekonomických důvodů příliš nepočítáme. Roční náklady na provoz PID na území Prahy jsou nyní již cca 18 mld. Kč, přičemž tržby z jízdného pokryjí pouze cca 4 mld. Kč (cca 22%), zbytek je dotován ze strany magistrátu. Nová autobusová linka vedoucí tunelem (předpoklad kapacitní linky provozované v krátkých intervalech a kloubových autobusech) by ročně stála cca 60 miliónů Kč. Pouhým omezením provozu (nabídky spojů) v místech s dostatečnou přepravní kapacitou, resp. kapacitní rezervou nedokážeme potřebné peníze najít, bez navýšení dotací na provoz PID tedy pravděpodobně podobná linka nevyjede. V minulé roce jsme zpracovali 10 možných návrhů vedení linky (linek) oběma tunely. Jedním z nich bylo např. vedení linky Letňany – Prosek - … dále Proseckou a Povltavskou ulicí … - Pelc-Tyrolka – Hradčanská – Dejvická nebo vedení linek mezi zastávkami Na Knížecí a Dejvická. S pozdravem a přáním hezkého dne, Ing. Julie Rogalewiczová | odbor marketingu vedoucí oddělení komunikace Zpracoval: Bc. Jakub Kliment |
|
| Autor: | grundyg [ 22.4.2016 15:42:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Je to škoda. Poptávka po takovém tangenciálním spoji by byla velká, viz 125. |
|
| Autor: | kyk [ 27.4.2016 10:23:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Autobusy MHD zatím Blankou jezdit nebudou. Byly by oblíbené, a tedy drahé Zdroj: iDnes 27. dubna 2016 9:35 |
|
| Autor: | Diaľničiar [ 19.5.2016 22:35:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Velký rozhovor: Za půl roku vám řeknu, kolik stál Prahu tunel Blanka, slibuje radní Dolínek (nejen k Blance, ale k hromadě dalších dopravních témat) |
|
| Autor: | pivko [ 20.5.2016 7:51:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Vypadá, že ten Dolínek má celkem i rozum. Ale samozřejmě až běh času ukáže, zda to všechno nejsou zas jen řeči. |
|
| Autor: | kot [ 20.5.2016 19:13:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Taky mě docela / příjemně / překvapil. Hlavně ať se projektuje co to dá . Jak budou "plné šuplíky" může se to začít tlačit salámovou metodou. Lepší "salám" než nic v celku... |
|
| Autor: | Sopko [ 10.7.2016 19:32:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Na začátku ulice V Holešovičkách ve výjezdném pruhu ve směru od Povltavské (z Blanky ven) je o cca 100 metrů proloužena bílá čára zabraňující předčasnému zařazení do hlavního směru. Dobrý počin, spousta aut se tam cpala hned na kraji a tím ještě víc zdržovala nájezd na odbočení od Blanky směrem na D8. Pracovní dni odpoledne tam bývá masox. |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 26.7.2016 7:28:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Kdo tu psal, že má Dolínek docela rozum: (http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/aut ... 590604f2e/ Určitě to můžou plánovat, ale tohle vypadá, že to chtějí i brzo zrealizovat. Jak si můžou myslet, že to bude fungovat bez dokončení MO a hlavně bez dokončení D0 od D7 přes Suchdol a Vltavou k D8. Vždyť kvůli tomu se ucpává P6, že Blanka supluje D0. |
|
| Autor: | AUTOsro [ 26.7.2016 20:44:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Zajímalo by mě, co považuje za alternativu k magistrále, protože u Blanky tvrdí, že jí projíždí více aut, než se čekalo, což způsobuje problémy na návazných komunikacích, takže tudy asi cesta nepovede. Pak tedy zbývá Bohdalecká (na Spořilově budou mít radost), Podolské nábřeží, Budějovická, Bělehradská apod. Zhorší podmínky v půlce Prahy, pravděpodobně i stoupnou celkové emise, ale z Legerovy bude krásný bulvár s kavárničkama a hipstrama, kolem nichž bude ve 3 pruzích projíždět (popojíždět) 30 000 aut/den Pokud chce řešit problematiku magistrály jejím zúžením (podle mě by byl lepší tunel), pak by měl současně s tím zavést mýto, aby tím zabránil zhoršení ovzduší v Praze. Byť se mi tahle verze nelíbí, tak nic jiného nezbývá, chceme-li zrušit kolony a tunely se považují za drahé, zastaralé a hlavně nehumánní řešení... Tohle schizofrenní uvažování se korunuje tím, že vytlačíme dojíždějící řidiče na P+R, která ale neexistují. Myslím, že se dá očekávat, že návrh podpoří Trojkoalice, ČSSD a Piráti. To by ale snad nemělo stačit i s mírnou rezervou. Jinak ta informace o 518 oůsobí taky dost děsivě, to jako že zmizí Rybářka a ta MÚK na západě Suchdola? To zní dost špatně... |
|
| Autor: | MickeyMouse [ 26.7.2016 20:59:34 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ja jen nechapu, jestli to Dolinek a jemu podobni delaji z presvedceni, nekdo ho nekdo uplatil a nebo to opravdu vyrazne procento volicu chce... |
|
| Autor: | Standa [ 27.7.2016 7:23:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Každopádně tím riskuje ztrátu některých (zatím jen) potenciálních voličů, které získal za vrácení 80 tamtéž |
|
| Autor: | Bobek [ 27.7.2016 7:45:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Spíš bych se ptal, jak si představujou ty etapy a kolik se jich reálně udělá. Protože vlastně v celý Sokolský se to může udělat třeba zítra a nestane se podle mého skromného mínění vůbec nic. |
|
| Stránka 42 z 54 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|