| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=133 |
Stránka 14 z 54 |
| Autor: | kasme [ 20.9.2015 12:55:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
prej když se nic nestane, tak od středy povolí PČR 70 km/h |
|
| Autor: | Lenny [ 20.9.2015 15:24:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
A to je maximum anebo bude další zvyšování? |
|
| Autor: | Hanes [ 20.9.2015 15:28:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Podle meho to bude maximum, nebot i Strahovsky tunel je se sedmdesatkou. Podle me by melo byt vsude alespon 80 km/h aby ty ctyrpruhove tunely byly sjednoceny v cele silnicni a dalnicni siti CR. |
|
| Autor: | kot [ 20.9.2015 15:39:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Hlavně atˇje tam alespoň ta 70ka. Lidi většinou pojedou 60 km, ale proti jízdě na povrchu to bude stejně LUXUS. |
|
| Autor: | Mike [ 20.9.2015 17:31:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
nejbezpečnější tunel na světě s maximální povolenou rychlostí jako na běžné komunikaci v obci to je možné jen v česku |
|
| Autor: | Dusanh [ 20.9.2015 17:54:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Mike píše: nejbezpečnější tunel na světě s maximální povolenou rychlostí jako na běžné komunikaci v obci to je možné jen v česku Klídek... Já tam teď jel a spousta řidičů vypadala, jako že jede tunelem snad poprvé v životě. Takže se nedivím, těch pár dní tu 50 snad přežijete Jinak svezení parádní, tak ať Blanka slouží bez závad! |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 20.9.2015 23:11:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Blanka je pěkná holka. Myslím si že teprve teď po otevření začne veřejnosti docházet, jaké moderní a rozsáhlé dílo to vlastně vzniklo a lidi to začnou oceňovat. |
|
| Autor: | JirkaS [ 20.9.2015 23:52:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Dusanh píše: Klídek... Já tam teď jel a spousta řidičů vypadala, jako že jede tunelem snad poprvé v životě. |
|
| Autor: | FlakY` [ 21.9.2015 5:20:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
V neděli jsem si to projel a byla to paráda. Škoda té 50tky, ale i tak mi to trvalo projet cca 6 min. Tunel je hodně podobný Mrázovce, ale Mrázovka má jiné osvětlení. |
|
| Autor: | vaclav [ 21.9.2015 7:05:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
skoda, ze google zatim neukazuje hustotu dopravy v tunelu. na radiu dnes rano velke prekvapeni, ze je wilsonova prazdna. |
|
| Autor: | mapman [ 21.9.2015 7:22:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
V půl deváté ráno v ponděllí hlásí trasa Štvanice - I.P.Pavlova zdržení 0 minut - to je "fenomenální" P.S. dovolil jsem si drobně upravit název tématu, protože tu řešíme primárně vlivy Blanky na pražskou dopravu... |
|
| Autor: | monin [ 21.9.2015 7:28:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
Wilsonova je za cca poslední rok naprosto nevyzpytatelná, někdy se dokonce i ve všední den po ránu (8-10h) dá dojet bez kolony až k semaforu u muzea, nebo jim dokonce projet bez zastavení na zelenou. Ale stačí málo a během chvíle je vše samozřejmě jinak. Podle mě je to i měnícím se životním stylem, posouváním pracovaní doby, umělým prodlužováním volna, nebo v tom hraje roli nově i zlevnění MHD, či naopak, stačí když začne obyčejně pršet a hned je to stupeň dopravy minimálně 4. Ale byla by to samozřejmě hodně dobrá a pozitivní zpráva, kdyby to bylo jen díky tunelu. |
|
| Autor: | Ales [ 21.9.2015 7:36:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Tak jsem si to včera taky neplánovaně projel od Letné na JS. Svezení pěkné, 50 teď krátkodobě chápu, bylo poznat, že se všichni rozhlíží a pozorují. A opětovný souhlas s moninem a jeho kritikou dopravního značení v Praze, když jsem na Letné najížděl, mohl jsem jet doleva na Ústí nebo doprava na Karlovy Vary, kdybych nevěděl, jak to je, tak nevím, jestli bych se tam vydal, když jsem jel na Brno nebo kdybych chtěl na Plzeň... V tomto směru se Brno a Plzeň poprvé zmiňuje až na výjezdu před Strahovským tunelem. Jel jsem to včera po skončení fotbalu, takže v docela hustém provozu v Holešovicích, kolega to vzal postaru po Veletržní a magistrále, já Blankou a JS, časový rozdíl 12 minut pro Blanku. |
|
| Autor: | vaclav [ 21.9.2015 8:30:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
...a co teprve ty zmeny po dokonceni 518+519 a vnitrniho MO. pravda asi je, ze pokud budou ulice prazdne, budou asi lakat nove vozy (za predpokladu levne PHM), takze kolony v praze budou +- porad? |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 21.9.2015 8:35:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Dolínek hlásí, že dnes od 10 hod se má přepnout na "70" .....rozumné. |
|
| Autor: | musklin [ 21.9.2015 8:40:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
vaclav píše: ...a co teprve ty zmeny po dokonceni 518+519 a vnitrniho MO. pravda asi je, ze pokud budou ulice prazdne, budou asi lakat nove vozy (za predpokladu levne PHM), takze kolony v praze budou +- porad? Nebudou kolony ale bude provoz. Zrovna jsem poslouchal kolegu, že když se dostaví okruhy a uvolní centrum bude jezdit od R4 do Liberce přes centrum. Přece to nebude objíždět. Mýto/ "zklidnění" je jediné řešení. Ale ono to bude trvat než se to pochopí. |
|
| Autor: | vaclav [ 21.9.2015 8:46:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
musklin píše: když se dostaví okruhy a uvolní centrum bude jezdit od R4 do Liberce přes centrum. Přece to nebude objíždět tomu neverim, mozna to zkusi 2x ale pak bude jezdit po R1. lepsi R1 a 130km/h nez se motat pres barr. most a 80km/h (leda ze by potreboval natankovat, na cele R1 zatim neni jedina pumpa!) |
|
| Autor: | mapman [ 21.9.2015 8:48:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
To, že někdo bude z R4 na R10 jezdit po Jižní spojce mi přijde možné i po zprovoznění 511ky. Přes centrum ale určitě ne, to je nesmysl |
|
| Autor: | Standa [ 21.9.2015 9:02:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Zrovna včera jsem jel z Jarova na Strakonickou, tak jsem to vzal Blankou - rozhodně lepší, než se motat centrem. Vracel jsem se ze Spořilova, taky Blankou, ale to už byl vyloženě výlet |
|
| Autor: | Anonym [ 21.9.2015 9:15:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Pozitivní je zmizení kolony ve Wilsonově, Ječné, Žitné, v Holešovičkách včetně ranní špičky. Kulaťák je total, kolona na vypich z Patočkové se také prodloužila, to samé ráno z Karlovarské směr centrum. U výjezdu ze Strahovského tunelu směr Plzeňská vzniká problém v křížení s Duškovou do centra. |
|
| Autor: | JirkaS [ 21.9.2015 9:16:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
musklin píše: Mýto/ "zklidnění" je jediné řešení. Ale ono to bude trvat než se to pochopí. |
|
| Autor: | kot [ 21.9.2015 10:22:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Vypadá to, že by snad mohl i matěj s. pochopit, že pokračování výstavby vnitřního okruhu podle dřívějších plánů má význam... Nebo ho přeceňuji ? |
|
| Autor: | jonáš [ 21.9.2015 10:36:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka po zprovoznění |
kuzzzma píše: Ta 50 je fakt k smíchu...Spíše naopak to způsobuje rizikove situace, kdyz najedete do 3 pruhu a pred vama 2 auta tak 45km/h. Asi jsem nechápavej, ale když tam najedete padesátkou, v čem je problém? Na googlemapě to zas tak ideálně nevypadá .. jam na Kulaťáku, Prašňáku, Korunovační, Plzeňský a Duškově .. volná Argentinská, ale od Wilsonovy je to taky už barevný. https://www.google.cz/maps/place/Praha+ ... f2!5m1!1e1 |
|
| Autor: | caveman [ 21.9.2015 10:46:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
to Anonym: potvrzji, Blanka se postarala o rychlejší přísun aut, takže ráno výrazné zhoršení Dobříšská/Strakonická směr Barranďák, Vypich z centra a Dejvice kolem kulaťáku průběžně zcela ucpáno. |
|
| Autor: | kasme [ 21.9.2015 11:58:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Provoz v Blance uvolnil Letnou, dopoledne se v tunelu zvýší rychlost První všední den po otevření tunelu Blanka se uvolnily některé ulice, plynulý provoz je například na Letné. Naopak zhoustl provoz v pražských Dejvicích. Před polednem by se v tunelu měla zvýšit rychlost z 50 na 70 kilometrů v hodině. http://praha.idnes.cz/dopoledne-se-zvys ... zpravy_bur V Blance žádné komplikace, rychlost se už zvýšila na 70 km/h http://www.novinky.cz/domaci/381169-v-b ... -km-h.html |
|
| Stránka 14 z 54 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|