|
Právě je 27.4.2021 10:01:22
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
| Autor |
Zpráva |
|
Sopko
Příspěvky: 149
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Blanku od neděle každý den využívám, několik postřehů za mě.
Nájezd od D8 a samotný průjezd na Malovanku bez problémů, oproti povrchové verzi a špičce 20-30 minut úspora (super:-)). Problémy nastávají před Vypichem, kde jsem čekal i 15 minut, tam by pomohla větší preference odbočení k Motolu a rovně na Bílou Horu, myslím, že by to ostatní směry nemuselo moc poškodit. Opačný směr výjezd na Povltavskou a nahoru na Prosek odpoledne v naprosté pohodě.
V pondělí výjezd z Mrázovky zoufalost, vůbec to nepobíralo - což bych laicky nečekal, výjezdy na JS, Strakonickou a Barrandov se jeví jako dostatečně kapacitní.
Tak uvidíme, jak si to sedne. Ale celkově v mém směru (sever-západ) velké vylepšení a spokojenost.
|
| 22.9.2015 21:20:07 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
sirkeci píše: HK44 píše: Ad Sirkeci: Čím větší, tím lepší. Na dálku mírně hůř vidím (brýle to 100% nezlepší) a pokud mám stihnout ceduli přečíst, musím si u těch "malých" skoro zastavit. No, logika mi radí, že při rychlosti 50 km/h by k přečtení stejné informace měla stačit o něco menší tabule, než při 130 km/h. Myslím, že by bohatě stačily nápisy o velikosti běžných směrovek  Omluvám se, a nerad bych, aby to vypadalo, že tě lustruji, ALE kolik ti je let a kolik máš dioptrií v brýlích ? ( ptám se proto, že můj synek má 4 dioptrie a já, starý otec jen půl ) Takže věc je hodně individuální... Navíc jsi-li z Prahy, tak tě nezaskočí cedule jako Karlovy Vary a podobné "nesmyslné" směry, když hodláš Blanku opustit v Praze. Ale co bez urážky "venkovan" s brýlemi mého synka...?
|
| 22.9.2015 21:51:49 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
sirkeci píše: No, logika mi radí, že při rychlosti 50 km/h by k přečtení stejné informace měla stačit o něco menší tabule, než při 130 km/h. Myslím, že by bohatě stačily nápisy o velikosti běžných směrovek  Jenže rychlost je tam 70km/h a ty velkoplošné tabule se osazovaly už dávno za komančů na běžné silnice 1. třídy s maximální rychlostí 90km/h a jen jedním pruhem.
|
| 22.9.2015 21:52:41 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
tak jsem tím zázrakem stále ještě nejel, ale musím potvrdit značný nárůst na Povltavské dnes jsem jel z Ferony na Střížkov a protože mne nebaví plížit se pod kamerami, léta jezdím právě okolo Bulovky a zatím nikdy proti mě nejela souvislá kolona vozidel troufám si ovšem tvrdit, že tahle komunikace ( potažmo stahuje celý směr od hloubětína, jarova ) přestane brzy kapacitně dostačovat a kam tam dají 4pruh jinak pro toho nadšence, co by chtěl jezdit R4-R10 přes magistrálu, je to nesmysl už dnes být na D8, tak možná, ale na R10 to po 511 bude určitě rychlejší ( pakliže tedy u Běchovic nepostaví tunel s 80kmh )
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 22.9.2015 22:27:46 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Mike píše: ...a kam tam dají 4pruh  ... No hodí na to ještě jedno patro  ! EDIT: Ještě doplním postřeh z dnešního rána, kdy mě trochu překvapilo, že křižovatka Sokolovská x Českomoravská x Čuprova byla stejně ucpaná, jako obvykle (tedy blokovaná ucpanou Sokolovskou ve směru do centra). Nečekal jsem zázraky, ale myslel jsem, že alespoň někdo to vezme Blankou...
|
| 23.9.2015 7:12:26 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
A co by dělali s Blankou, když potřebujou do Karlína.
|
| 23.9.2015 11:10:14 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Spíš do Karlína a dál, a to dál může být klidně i Letná nebo Břevnov. Ale vypadá to, že na Letnou to už dřív brali jinudy (asi přes most Barikádníků). Naopak fronta z Čuprovy byla taky v podstatě obvyklá, takže Blankou toho moc nového nejelo ani v opačném směru.
|
| 23.9.2015 11:39:46 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Bydlím na severu Prahy a nikdy by mě nenapadlo jet do centra nebo na Letnou přes Karlín. To by bylo z bláta do dvojnásobné louže.
|
| 23.9.2015 12:09:56 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Přes Balabenku taky nejezdí do Karlína (natož někam dál) ze severu Prahy, ale z východu (Lehovec, Černý most,...). Bláto a louže ovšem platí (minimálně platilo do otevření Blanky).
|
| 23.9.2015 12:20:10 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Moc spekulujete. Blanka je v trase Troja-Letná-Břevnov takže těžko může výrazně ovlivnit něco na druhý straně města. Díky navazujícim tunelům se sice stane částečně alternetivou k průjezdu po magistrále nebo Průmyslový-JS, ale jsou známý průzkumy, podle kterých z aut u Muzea jede cca polovina nejdál na Pankrác a druhym směrem na kraj Holešovic. Pověry o nějakym vnitroměstskym dálkovym tranzitu se týkaji tak 5-10% a ještě jen hluboce mimo dopravní špičky (to tam občas projedu i já z Brandejsa do Mníšku).
|
| 23.9.2015 15:13:20 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Dr.Fe1 píše: Bydlím na severu Prahy a nikdy by mě nenapadlo jet do centra nebo na Letnou přes Karlín. To by bylo z bláta do dvojnásobné louže. Trasu Kobylisy - spodní Vinohradská jsem jezdíval Zenklova - Vocelova - Krejcárek - Olšanka - Jiřího z Poděbrad několikrát, ve špičce rozhodně rychlejší, než vyčekat frontu v Holešovičkách až k Argentinský, a další pak na SJM k Muzeu.
|
| 23.9.2015 15:43:34 |
|
 |
|
Dr.Fe1
Příspěvky: 1888
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Mosquit: To je ovšem jinam než na Letnou. Jižním směrem je tohle opravdu alternativa, i když já bych jel spíš Zenklova - Čuprova - Spojovací - Krejcárek ....... Motatat se někde v Libni kolem Palmovky, to bych se bál, že tam někde zůstanu trčet. Ale nemám s tím moc zkušeností. Tou mojí trasou to v Čuprově a části Spojovaáí většinou jede, stojí se až v Novovysočanský směrem ke Krejcárku.
|
| 23.9.2015 17:56:26 |
|
 |
|
Hanes
Příspěvky: 957 Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
_________________ Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
|
| 23.9.2015 19:26:12 |
|
 |
|
Sopko
Příspěvky: 149
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Hanes píše: http://www.novinky.cz/domaci/381474-dve-auta-dve-trasy-je-to-rychlejsi-tunelem-blanka-nebo-po-magistrale.html ty novináři jsou normální tupci obecný, to snad není možný. Srovnávat stav po Blance a tvrdit, že tunel má malý význam (4 minuty) může snad jenom d.ment. Objektivní srovnání by bylo před Blankou a po ní. To je jasný, že když se odvede 50000 aut denně z magistrály, že ta je pak výrazně průjezdnější.
|
| 23.9.2015 19:39:09 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
musím sebekriticky uznat, že to odbočení do Blanky ze Sokolovské mne nenapadlo a netuším, jestli by mne napadlo, když bych tam stál v koloně. Protože z toho východu se Letná léta jezdí přes Karlín, resp. při nevhodném provozu Palmovka, Libeňák, Holešovice
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 23.9.2015 20:45:43 |
|
 |
|
sirkeci
Příspěvky: 53
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
JirkaS píše: sirkeci píše: Jenže rychlost je tam 70km/h a ty velkoplošné tabule se osazovaly už dávno za komančů na běžné silnice 1. třídy s maximální rychlostí 90km/h a jen jedním pruhem. Bavíme se o směrových tabulích na připojovacích komunikacích jako je např. Svatovítská nebo Milady Horákové. Tam samozřejmě platí 50ka.
|
| 23.9.2015 22:14:31 |
|
 |
|
sirkeci
Příspěvky: 53
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
kot píše: sirkeci píše: HK44 píše: Ad Sirkeci: Čím větší, tím lepší. Na dálku mírně hůř vidím (brýle to 100% nezlepší) a pokud mám stihnout ceduli přečíst, musím si u těch "malých" skoro zastavit. No, logika mi radí, že při rychlosti 50 km/h by k přečtení stejné informace měla stačit o něco menší tabule, než při 130 km/h. Myslím, že by bohatě stačily nápisy o velikosti běžných směrovek  Omluvám se, a nerad bych, aby to vypadalo, že tě lustruji, ALE kolik ti je let a kolik máš dioptrií v brýlích ? ( ptám se proto, že můj synek má 4 dioptrie a já, starý otec jen půl ) Takže věc je hodně individuální... Navíc jsi-li z Prahy, tak tě nezaskočí cedule jako Karlovy Vary a podobné "nesmyslné" směry, když hodláš Blanku opustit v Praze. Ale co bez urážky "venkovan" s brýlemi mého synka...? Chápu, ale přesto nevidím rozdíl mezi běžnými městskými komunikacemi (kde se užívají standardní směrové tabule a ukazatele) jinde ve městě a připojovacími komunikacemi Blanky, kde instalovali nezvykle rozměrné tabule, které opravdu známe spíš z dálnic. Pokud byste nepřečetl klasické tabule na příjezdech k Blance, zřejmě nepřečtete směrové tabule ani kdekoliv jinde.
|
| 23.9.2015 22:19:46 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Mike přesně popsal, co jsem měl na mysli  ! Rohanské nábřeží částečně převzalo roli východo-západní "magistrály" ve středo-severní části města (abych to odlišil od Severního města), takže jsem očekával podobnou úlevu, jako na severo-jižní magistrále (samozřejmě při vědomí toho, že většina dopravy na obou tam zůstane, protože má cíl v centru, jak píše Jonáš). Nicméně dneska jsem šel přes Balabenku pěšky a vypadalo to o něco líp, než včera z tramvaje. Doufám, že zítra to bude ještě lepší, potřebuju jet autem  .
|
| 24.9.2015 7:50:45 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
praha.idnes.cz píše: Miliardami za stavbu to nekončí, do Blanky teď potečou miliony na úklid 24. září 2015 0:01 Praha bude muset ročně vynaložit stovky milionů korun na údržbu, úklid i samotný provoz tunelu Blanka. Jednou z největších položek budou náklady na spotřebu elektřiny - ty se podle informací MF DNES budou pohybovat kolem 70 milionů korun. Zhruba 200 až 300 milionů ročně bude stát provoz a údržba Blanky Zdroj: http://praha.idnes.cz/dalsi-miliony-na- ... zpravy_bur
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 24.9.2015 10:30:38 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
sirkeci píše: Bavíme se o směrových tabulích na připojovacích komunikacích jako je např. Svatovítská nebo Milady Horákové. Tam samozřejmě platí 50ka. A v Korunovační, tam je zpravidla napsáno, že v Korunovační je kolona, kdyby to někdo přehlídl. 
|
| 24.9.2015 10:37:32 |
|
 |
|
kasme
VIP
Příspěvky: 3926 Bydliště: ano
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
a to je překvapení... že by chyběla břevnovská radiála?  Citace: Kvůli Blance se auta nahrnula na Vypich, policie chce upravit semafory„Provoz v Blance narůstá, řidiči si zvykají,“ říká ředitel pražské dopravní policie Pavel Švrčula. Zvyknout si ale zatím nemůže Praha 6. Nárůst aut mířících do tunelu přetížil Vypich, který na ně nemá kapacitu. Vedení policie nyní čeká, jak si provoz sedne, a přemýšlí nad změnami semaforů.http://praha.idnes.cz/tunel-blanka-komp ... zpravy_nub
_________________
kasme.rajce.net
žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice
|
| 24.9.2015 17:03:05 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Stando, zítra to bude určitě OK, všichni moraváci odjeli z prahy už dnes, aby poslední pracovní den mohli v sídle vyprávět, jak je ta praha se*e
apropo, díky zdejší masáži jsem dnes z Komařan do Ládví zkusil ten tunelový zázrak je to hezké, SAT je fakt černá díra, tam by mohli trošku zainvestovat do osvětlení
blanka pěkná, jediný problém tvořilo auto MP, které se nevím proč plížilo 60kmh a spolu s ním i pár pomatenců tachometr ukázal skoro 10km pod zemí a jak je to zkopce, tak se na chvilku snížila i spotřeba
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 24.9.2015 18:21:09 |
|
 |
|
krtek
Příspěvky: 31 Bydliště: R7
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Když to vezmu postupně od Vypichu k tunelum. Křižovatka Vypich je kapitola sama o sobě. Kdyby byla v nějaké husté zástavbě tak by se tam s tím nic nedalo dělat, ale tady je místa dost. Největší špunt tam vzniknul při rekonstrukci TT a úpravách k otevření V.A, kdy ve směru do centra došlo ke zúžení z dvoupruhu na jeden. V opačném směru je už ale roky problém odbočovací pruh do Motola, který je krátký a tak odbočující auta blokují levý pruh a tak tam uměle vzniká pro přímý směr po Bělohorské zase jen jeden pruh. Nastavení SSZ také naplánoval nějaký "inteligent", protože pokud jedete od Motola nebo od Petřin a chcete odbočit ve směru jízdy do leva tak v 95% jste nuceni porušit zákon tím, že najedete do křižovatky aniž by jste mohli dále pokračovat jízdou za křižovatku a v podstatě odbočovací manévr dokončíte až v okamžik kdy z vašeho směru již dávno svítí červená a začínají se rozjíždět vozidla z jiného směru, ale hlavně že pro to to odbočování tam jsou pruhy, ale někdo tam asi zapoměl namontovat i světelnou signalizaci pro dané samotné odbočení při zastaveném přímém směru. Další zúžení ve směru do centra na Bělohorské je u zastávky Říčanova, ale po špuntu na Vypichu to nyní dopravu již moc neovlivňuje. V ulici Patočkova v úseku od bus zastávky Břevnoská v podstatě až k Pyramidě bývají dost často v pravém pruhu zaparkovaná auta a tak je tam zase zúžení jen na jeden pruh, tam by pomohlo jednoduché řešení - Zákaz zastavení. Zdá se, že někdo při plánování napájení Blanky nevzal v potaz kde budou asi vznikat problémy a budou se řešit až nyní, přitom tam ty problémy byly i před otevřením Blanky. 
|
| 24.9.2015 22:20:16 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
krtek píše: Zdá se, že někdo při plánování napájení Blanky nevzal v potaz kde budou asi vznikat problémy a budou se řešit až nyní, přitom tam ty problémy byly i před otevřením Blanky.  Jestli to není spíš tím, že při plánování tam spousta těchto problémů ještě nebyla. Okolí Vypich byla katastrofa již před tím, ale kvůli otevření se o tom začíná mluvit.
|
| 25.9.2015 7:37:08 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze
Mike píše: je to hezké, SAT je fakt černá díra, tam by mohli trošku zainvestovat do osvětlení Možná by stačilo vymalovat na bílo.
|
| 25.9.2015 11:12:17 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|