| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=133 |
Stránka 40 z 54 |
| Autor: | musklin [ 8.4.2016 11:51:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
u dlouhých linek je možným (v Praze však již neaplikovatelným řešením) předjíždění vlak. Jede courák mezi stanicema v centru a "kolem" prosviští rychlík z konečné na konečnou co v některých stanicích nestaví. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 8.4.2016 11:54:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
mts píše: To Dr.Fe1: Svata prostoto! Metro se nestavi proto aby na mape tvořilo primku ale proto aby obsloužilo huste zalidnena uzemi. A to Bohnice bezesporu jsou. Kdyby metro zajizdelo do Bohnic, nebylo by o nic méně atraktivni pro lidi z Proseka nebo Letnan. Nebo si myslite, ze by někdo nejel z Proseka do centra metrem protože zajizdi do Bohnic a tim se jeho cesta prodlouzi o cca 1,5 minuty? Asi ne, zejo? Takhle jsou Bohnice odsouzeny k coudicim autobusovym kolonam, které kolabuji kdykoliv napadne 2 mm snehu. Nechte si ty hloupé a zbytečné invektivy. Metro je v našich podmínkách určeno především pro rychlou a přímou dopravu do centra a na přestupech i přes centrum do jiné vzdálené části města. A to lze dobře realizuovat jen pokud vede relativně přímo. Samozřejmě, že má zároveň obsloužit velké celky a tím i trochu vybočovat z přímky, ale má to nějáké meze. A ty meze na trase C by byly zajížďkou přes Bohnice jednoznačně přesaženy. I trasování od Ládví do polí k Letňanům je podle mě už za hranou (podobně jako trasa A do Motola). Já bych se přikláněl k jedné stanici na Střížkově a druhé u sídliště Letňany (U OC Letňany). Bylo by to kratší, levnější a efektivnější. Na Prosek se dalo zatáhnout prodloužení tramvaje, coby přivaděče k metru. Když bude trasa extrémně hadovitá, tak jak navrhujete, tak se snižuje její využitelnost. Řada lidí zvolí radši jiný druh dopravy, než by absolovovali vyhlídkovou jízdu podzemím a ti co přesto pojedou, zase zbytečně ztrácí čas. O rozštěpení trasy by se naproti tomu dalo uvažovat. |
|
| Autor: | dvs [ 8.4.2016 13:14:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Prosím adminy, zda by nešlo tuto diskusi o metru na sever přesunout. Díky. |
|
| Autor: | mts [ 8.4.2016 14:22:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
to Dr.Fe1: odlisny názor není invektiva! Neznam termin "hadovitost" nebo "klikatost" dopravni trasy. Skutecne si myslite, ze by někdo z Proseka nejel do centra metrem jen proto, ze zajizdi do Bohnic? A ze by radeji jel dvakrát delší dobu s prestupy autobusem a tramvajemi se vsemi nachylnostmi povrchove dopravy k neregularitam? Nebo ze by cestujici mezi stanicemi Kobylisy-Bohnice-N.Holesovice hromadne omdlivali kvůli "zaklikacene", místy az "hadovite" jizde (umyslne prehanim)?Takovou fantazii ja nemám... Tak ci onak je to akademicka diskuze, uz bylo davno rozhodnuto... |
|
| Autor: | Mikulik [ 8.4.2016 14:38:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Jsme mimo téma, ale co si pamatuju, tak zrovna z Proseka to je jen jedna zastávka na žlutou Vysočanskou a asi 3 zastávky na Palmovku a zrovn 274 jezdila docela rychle. Jak bylo řečeno Střížkov a pak Letňany, jenže pozdě Bychovi vyhonit. Pro pobavení zažil jsem jednou, kdy mě předjíždělo naši soupravu další metro. Když jezdily 2 soupravy po povodních Hloubětín - Černý Most. |
|
| Autor: | P_V [ 8.4.2016 14:46:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Dr.Fe1 píše: Já bych se přikláněl k jedné stanici na Střížkově a druhé u sídliště Letňany (U OC Letňany). Bylo by to kratší, levnější a efektivnější. Tak nějak se to zamýšlelo v 90. létech, než do toho vstoupily spekulace s pozemky kolem aeroklubového letiště, maskované za vznešené cíle významného výstaviště nebo olympijského areálu. Ještě dřív mělo na Prosek vést metro D z Vysočan, zatímco céčko by obsloužilo jen ty Bohnice a Kobylisy. mts píše: Neznam termin "hadovitost" nebo "klikatost" dopravni trasy. Matematické vysvětlení zde. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 8.4.2016 15:55:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
mts píše: to Dr.Fe1: odlisny názor není invektiva! Já to také tak neberu. ovšem tohle již invektiva je: mts píše: To Dr.Fe1: Svata prostoto! To je odvozeno z biblického "Blahoslavení chudí duchem", takže když tohle někomu napíšete, tak se vlastně podivujete nad tím, jaký je to idiot. mts píše: Neznam termin "hadovitost" nebo "klikatost" dopravni trasy. Dobře to vysvětlil P-V svým odkazem |
|
| Autor: | mts [ 12.4.2016 13:52:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
To jsou pekelny blaboly v te necyklopedii. Ja jsem naopak rad, cecko na P6 vede jak vede a doufam, ze jednou ho protahnou az na letiste. Tu drazni „vlecku“ naopak povazuju za druhořadou. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 12.4.2016 14:47:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
mts píše: To jsou pekelny blaboly v te necyklopedii. Ja jsem naopak rad, cecko na P6 vede jak vede a doufam, ze jednou ho protahnou az na letiste. Tu drazni „vlecku“ naopak povazuju za druhořadou. Asi myslíte "áčko". Na letiště asi obojí postaveno nebude, osobně tipuji, že tam spíš jednou povede rychlodráha než metro. A metro, když už je takhle postavené, bych já nejradši protáhnul do Řep. S tím, že by se to dalo postavit za levno a dávalo jakžtakž smysl. Částečně by to mohlo vést povrchově a na konci by mohlo být velké P+R a bus terminál. https://mapy.cz/s/Ajqh Případně by se to dalo řešit zároveň s Břevnovskou radiálou jako jedna stavba |
|
| Autor: | mts [ 13.4.2016 7:32:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
no samozrejme, acko... |
|
| Autor: | Kubajsu [ 13.4.2016 9:52:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
mts píše: Ja jsem naopak rad, cecko na P6 vede jak vede a doufam, ze jednou ho protahnou az na letiste. Současné prodloužení metra považuji za neuvěřitelný paskvil, nesplňující hned několik věcí které splnit mělo (částečné nahrazení tramvají a autobusů, dobré obsloužení hlavních sídlišť, návaznost konečné na mimoměstskou dopravu, P+R systém...). A velmi doufám, že z Motola se už zpátky k Ruzyni zahýbat nebude. |
|
| Autor: | kot [ 13.4.2016 9:53:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
No, pokud by byl ten P+R řádně nadimenzován, jednoznačně by to byl velký přínos (zároveň s tím metrem ), neboť teď mi řada lidí ze 6 (Vokovice, Červeňák až k Velvarské) brečí na rameni, že od zprovoznění poslední části A metra nemají kde zaparkovat, neboť "jejich" obvyklá parkovací místa před domy zavalila OA z Kladna a Středočeského kraje. Rozhodně prodloužení metra k okruhu by byla podstatně smysluplnější stavba než Syslov.... |
|
| Autor: | Kubajsu [ 13.4.2016 9:58:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
kot píše: ...pokud by byl ten P+R řádně nadimenzován... Jenže není kde, protože Motol. Veleslavín je u železnice a v sídlišti, Petřiny sídliště, Motol přírodní památka. A na Vypichu je to kvůli Motolu moc hluboko |
|
| Autor: | mts [ 13.4.2016 11:39:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ba prave naopak. Samozrejme teprve po prodlouzeni metra k okruhu a na letiste to zacne davat 100% smysl. Obslouzi to velka sidliste (C.Vrch, Petriny, Repy, Dedinu), dulezita mista (N.Motol), dulezity dopravni uzel (Letiste) a P+R místo u okruhu kam muzou soucasne zajizdet i busy z Kladna. Skuhrani mistnich, ze nemaji kde zaparkovat je usmevne. Ulice není jejich soukromy majetek. Pokud chteji mit zajistene parkovani, at si vytvori druzstvo a financuji stavbu patrových ci podzemnich garazi. |
|
| Autor: | Standa [ 13.4.2016 15:03:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Kot, Kubajsu, mts: Samozřejmě, že to chce pořádný P+R. Původně byl plánován u D0 u stanice Dlouhá Míle, tam už ale asi metro nepovede. Možná byla chyba, že se nezačalo stavět celé prodloužení A až na letiště najednou (ukončení v Motole na jednotku dočasnosti 1 furt opravdu není nejšťastnější), každopádně se bude muset situace řešit alternativním P+R asi na Veleslavíně - nějaké řešení tam přece bylo, ale nerealizovalo se kvůli úsporám. Na Dejvické by se to řešilo poněkud hůř... Dr. Fe 1: Vaše varianta prodloužení by asi dokázala napojit trasu A na D0 a D6 nějakým pěkným terminálem P+R, ale sídliště Řepy docela míjí. Dovedu si představit nějakou stanici s P+R někde u MÚK Břevnovské radiály se Slánskou (nicméně to nevidím moc průchodné, už kvůli té MÚK a samotné radiále) s dalším pokračováním metra směrem do sídliště Řepy, případně na Zličín, kde by se snad mohly rozšířit stávající P+R (ale to už neřeší dojíždějící z D6 a D7). |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 13.4.2016 15:25:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Nejjednodušší bylo postavit podzemní parkoviště v rámci stavby metra na Veleslavíně. Jenže to už je samozřejmě pasé. V průběhu výstavby tam dlouho s nějákým dodatečným řešením lavírovali, ale nakonec od toho cukli. Škoda. Ušetřilo se sice pár stovek milonů, ale jeden z hlavních problémů co to metro mělo řešit zůstal z části nevyřešen |
|
| Autor: | Standa [ 13.4.2016 15:42:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Ještě by se na tom Veleslavíně mělo trochu vrtat kvůli "rychlodráze", snad by se to dalo nějak dořešit... Další možnost je na Vypichu, tam se přeci mají dostavovat nějaké kanceláře, třeba by se daly rozšířit parkovací prostory... |
|
| Autor: | JirkaS [ 13.4.2016 19:02:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
mts píše: Skuhrani mistnich, ze nemaji kde zaparkovat je usmevne. Ulice není jejich soukromy majetek. Pokud chteji mit zajistene parkovani, at si vytvori druzstvo a financuji stavbu patrových ci podzemnich garazi. |
|
| Autor: | JirkaS [ 13.4.2016 19:23:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Standa píše: Ještě by se na tom Veleslavíně mělo trochu vrtat kvůli "rychlodráze", snad by se to dalo nějak dořešit... Další možnost je na Vypichu, tam se přeci mají dostavovat nějaké kanceláře, třeba by se daly rozšířit parkovací prostory... |
|
| Autor: | Sosa [ 14.4.2016 7:12:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
JirkaS píše: Na Veleslavíně by místo bylo, od nového autobusáku až po tento hnus: https://mapy.cz/zakladni?x=14.3431929&y=50.0946172&z=18&pano=1&source=firm&id=2604901. Po potokem a ještě přírodní památkou? Bez zrušení autobusáku se tam nic postaví. Škoda, že nerealizovali původní záměr pěti podzemních pater s možností výstavby administrativní budovy nad tím. Třeba by se to prodejem plochy i zaplatilo. Bohužel už nebyl Bém, ale nové vedení. |
|
| Autor: | Bobek [ 14.4.2016 7:19:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Já bych měl jinou otázku: jak moc se ne/využívají garáže vybudované spolu s Blankou? Je k tomu někde něco? |
|
| Autor: | Standa [ 14.4.2016 8:00:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
JirkaS: Omlouvám se, psal jsem to už nějak roztržitě |
|
| Autor: | caveman [ 14.4.2016 8:08:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Bobek píše: Já bych měl jinou otázku: jak moc se ne/využívají garáže vybudované spolu s Blankou? Je k tomu někde něco? Pokud vím, tak ještě nejsou zprovozněné. Plán z loňského podzimu byl březen 2016. |
|
| Autor: | HP [ 14.4.2016 9:13:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Na Prašném mostě se parkoviště údajně dokončuje, psali 19. března: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/k ... 60319.html |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 14.4.2016 9:48:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Blanka v provozu a její vliv na dopravu v Praze |
Další menší P+R, které je bohužel také pasé, mohlo poměrně snadno vyrůst přímo na střeše stanice Motol resp. jejich obratových kolejí. Je škoda, že na to nikdo nemyslel a všechno směřovali jen k té Dlouhé Míli, která ovšem zřejmě nikdy nebude https://mapy.cz/s/AD23 Když už jsem u této stanice, tak mě zaráží proč nebylo vybudováno propojení pro pěší se čtvrtí nad stanicí. Je to kousek a přímo se to nabízí. Připadá mi, jakoby při projektování vůbec nepřemýšleli v souvislostech. https://mapy.cz/s/AD7C |
|
| Stránka 40 z 54 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|