Stížnost na MHMP (výměna DZ na MO)

Odpovědět
trustno1
Příspěvky: 19
Registrován: 14.7.2010 10:14:47

Stížnost na MHMP (výměna DZ na MO)

Příspěvek od trustno1 »

Tak jsem dnes poslal tuto stížnost na magistrát. Dovolil jsem si z fóra zapůjčit některé fotografie.


Dobrý den,

v poslední době jsem zaznamenal výměnu dopravního značení na městské
okruhu. Trochu mě zaráží, proč z těchto cedulí mizí dálkové cíle jako je
Vídeň nebo Bratislava, Teplice, Dráždany apod.? V západní Evropě je zcela
běžné, že ve velkých městech jsou na dálnicích a obchvatech dálkové cíle
třeba 400-500 km vzdálené - např. okolo Linze je značena Praha, Brno,
Bratislava, Budapešť atd. Dokonce jsou doplněné o oválné rozpoznávací
značku státu - CZ, SK, HU.

Domnívám se, že pokud magistrát investuje do obnovy cedulí dopravního
značení několik milionů korun, měla by tato výměna být provedena kvalitně a
pořádně. Nikoliv jako paskvil.

Prosím proto o zvážení výše uvedené záležitosti při zadávání výroby nových
cedulí.

S pozdravem
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od dd »

Obávám se, že proti tomuhle je házení hrachu na zeď užitečná činnost :?

PS: Moje foto to nejsou, ale je slušné se autora ptát předem a ne jenom oznámit, žes je použil..
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od hh »

Jen je použijte, každý dopis dobrý!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od mapman »

Akorát je to trochu "pláč na špatném hrobě", ty dálkové cíle jako Nurnberg, Dresden či Linz by se měly objevovat na Pražském okruhu a pouze tam, na Jižní spojce to opravdu ztrácí význam, pokud odtud mizí tranzitní doprava. Zato na tom tranzitním okruhu by je uvítalo víc z nás, co znamená pro nějakého holanďana jedoucího domů Ústí nebo Plzeň, oni se spíš zorientují podle Dresden či Nurnberg. Za Mnichovem směr Brenner je třeba dokonce značená Verona, to už pěkná dálka! :)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od Web »

Proč by na městském neměly být? Copak pražák může jenom po městě? Nebo rakušák nesmí z Prahy zpátky na Vídeň?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od mapman »

No já nevim, ale na tom městském se spokojim s městy v ČR, na pražském už chci dálkové cíle, to je prostě můj názor na věc. Nevylučuju obecně zelené cíle na MO, to jsem nikdy neřekl a ani se s tim neztotžnim. Jen tvrdím, že mít na MO značeno Dresden či Nürnberg není potřeba. Ale třeba mít ten Nürnberg na odbočení z MO na Radlickou radiálu, to by mi už nevadilo, na samotný MO to ale nepatří.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od Web »

To pak jo, já jsem myslel že zastáváte schéma pouze místní cíle...
trustno1
Příspěvky: 19
Registrován: 14.7.2010 10:14:47

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od trustno1 »

Vazeny pane,

odpoved na vasi otazku je obsazena jiz ve Vasem dotazu. Jizni spojka neni ani dalnici ani obchvatem mesta, ale od 20.zari letosniho roku (po zprovozneni jihizapadniho segmentu Prazskeho okruhu) bude beznou mestskou komunikaci urcenou predevsim pro vnitromestskou dopravu. Vest tranzitni dopravu huste zastavenymi oblastmi mesta opravdu nechceme. Dalkove cile jsou a budou uvadeny na dalnicich a dalsich komunikacich urcenych pro dalkovou dopravu (zejmena tedy na Prazskem okruhu), a to v souladu s prislusnym technickym predpisem Ministerstva dopravy CR (Technicke podminky pro smerove dopravni znaceni).

S pozdravem

Ing. Ladislav Pivec
1.náměstek ředitele

Technická správa komunikací hl.m.Prahy
trustno1
Příspěvky: 19
Registrován: 14.7.2010 10:14:47

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od trustno1 »

Vážený pane náměstku,

děkuji za Vaše stanovisko. Rozumím, že tranzitní doprava by se měla
především vést po okruhu města. Nicméně si dokážu představit situaci, kdy
bude např. z důvodu těžké nehody v tunelových úsecích obchvat obousměrně
uzavřen. Nedokážu si pak přestavit, jak např. francouzský, holandský nebo
dánský motorista hledá správný směr na Víděň na Jižní spojce, když tam
nebude značené ani Brno, resp. bude vidět na poslední chvíli těsně před
sjezdem. V hustém městském provozu a v cizí zemi nemáte možnost na
posledních 400-500 m správně zareagovat.

Dovolím si s Vámi proto nesouhlasit a zajité nejsem sám, kdo Vámi
popsané/navrhované řešení označuje jako nedostatečné. Za ideální příklad
značení na vnitřním i vnějším okruhu města mohu označit značení např. ve
Vídni, případně v jiných velkých městech jako je Mnichov



Přeji pěkný den.

S pozdravem
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od hh »

Díky!

Staré značky obsahovali nepřehledných 9 dálk.cílů a teď tam není ani třeba to Brno, hrůza.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od jannnn »

Na jaký mail jste jim psal původně? Také zkusím něco sesmolit, sice osobně nejsem pro dálkové (zahraniční) cíle, ale významná města v rámci ČR (Brno, Plzeň, Hradec,...) by tam být měla, obrovsky to usnadňuje orientaci...
trustno1
Příspěvky: 19
Registrován: 14.7.2010 10:14:47

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od trustno1 »

psal jsem to na: posta@cityofprague.cz
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

prakticke priklady

Příspěvek od Tachau »

Zürich - ukazatel München cca 280 km, Grenoble - Ukazatel Genf cca 250 km, Wien - vsechny hlavni mesta (Budapest, Bratislava, Praha popr staty IT,D,SLO) Regensburg A93 - Praha 250 km , Nürnberg A6 - 290km, Praha, Dresden 170 km Praha, Leipzig 200km taky Praha. Bratislava taky Wien, Buda, Praha a staty CZ, AT, HU. Montpellier -300 km Barcelona etc... Proste v Cesku musi byt vsechno jinak,,, takovy naky lepsi nebo jak bych to nazval... nez na celem zaostalem svete
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: prakticke priklady

Příspěvek od Standa »

Tachau píše:...Grenoble - Ukazatel Genf cca 250 km...
Tak to se klidně vsadím, že v Grenoblu na žádném ukazateli nestojí "Genf" :D ! Jinak ale souhlasím, že by se dálkové mezinárodní cíle uvádět měly, a to i s kódem země. Netvrdím, že to musí být už na MO, tam bych spíš uvítal ty dálkové cíle české.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: prakticke priklady

Příspěvek od martin »

Tachau píše:Zürich - ukazatel München cca 280 km, Grenoble - Ukazatel Genf cca 250 km, Wien - vsechny hlavni mesta (Budapest, Bratislava, Praha popr staty IT,D,SLO) Regensburg A93 - Praha 250 km , Nürnberg A6 - 290km, Praha, Dresden 170 km Praha, Leipzig 200km taky Praha. Bratislava taky Wien, Buda, Praha a staty CZ, AT, HU. Montpellier -300 km Barcelona etc... Proste v Cesku musi byt vsechno jinak,,, takovy naky lepsi nebo jak bych to nazval... nez na celem zaostalem svete
Tachau si jako obvykle nevidi ani na spicku nosu. Ve Schweizu jsem byl, jde to tak daleko, ze v Ticinu nejsou napisy v nemcine, ale italstine. Ve frankofonni casti to same v blede modrem, nejaka snaha o uvadeni nemeckych cilu nic, a to ani v ramci kantonu! Dokonce od Bellinzony jedete jenom na Bernardino nebo Gottardo, zadny Curych nebo Mnichov. V uber Nemecku na A 1 pred Fehmarnem nemate ani Ahnung, ze jedete do DK, na A 30 Richtung Amsterdam zadna slava. V NL v blede modrem, az nekde za Utrechtem se objevi nejaka vesnice Oberhausen - Dusseldorf, Essen, nebo tak neco vubec nic. Dansko to same, Svedsko taky, Norsko taky a tak by se dalo pokracovat do aleluja.

Tachau, napis mi prosim cislo sveho konta, rad bych Ti poslal prispevek na nove bryle.
FAST
Příspěvky: 53
Registrován: 4.1.2010 14:00:55

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od FAST »

Já osobně bych to s těmi dálkovými cíly také nepřeháněl. Pokud jedu na delší cestu, držím se především čísla silnice, které mě dovede žádaným směrem. Každý máme trošku jiný způsob navigace, ale čísla silnic, jsou dle mého nejlepším a nejčistším řešením
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od JirkaS »

FAST píše:Já osobně bych to s těmi dálkovými cíly také nepřeháněl. Pokud jedu na delší cestu, držím se především čísla silnice, které mě dovede žádaným směrem. Každý máme trošku jiný způsob navigace, ale čísla silnic, jsou dle mého nejlepším a nejčistším řešením
Jenže čísla silnic v Praze byla v podstatě zrušena. Konečný stav bude nejspíš takový, že číslování bude začínat až na PO.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od jonáš »

A po městě budou jezdit bludní holanďani, co nebudou tušit že na Brno musej přes Michli a do Drážďan přes Libeň .. vidim to plasticky a v barvách 8-)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od pp21 »

jonáš píše:A po městě budou jezdit bludní holanďani, co nebudou tušit že na Brno musej přes Michli a do Drážďan přes Libeň .. vidim to plasticky a v barvách 8-)
A u silnice bude stát Obr a řekne jim, že technologií moderní doby je GPS v kombinaci s RDS-TMC.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od MPMP »

V tom případě doporučuji značení zrušit úplně. Kdo ví, kde je Libeň nebo Spořilov, ten tam trefí a kdo ne, tomu to nijak nepomůže. :?
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to Martin

Příspěvek od Tachau »

jsem rad, ze aspon ty si vidis na spicku nosu. jeste ze mame takove vzdelance jako ty (mozna proto mame tak skvele silnice a skvele znaceni) :lol: :lol: jinak v Deutsch Schweiz je Deutsch, v Tessin je Italienisch a v Laussane je Französich. Ja pouzivam Deutsch protoze ani italsky nebo francouzky neumim... kdezot ty asi jo.. Jinak standardne se pouziva 300-350 km vzdalenost pro ukazatele na 1. hranicni mesto za carou. takze nechapu proc v Tessin by mel byt znaceny München..
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to MPMP . ja bych tam dal stary napisy Liben =Altlieben

Příspěvek od Tachau »

Kohlfelden (Hlubocepy), Königsaal(Zbraslav), Karolinenthal (Karlin) Westendorf (Vestec u Prahy)... to by teprve burani cumeli :lol:
Tachau
Příspěvky: 229
Registrován: 21.4.2009 7:17:41

to MARTIN - Oberhausen vesnice?

Příspěvek od Tachau »

tak to je ty übernemci zmakli postavit pro vesnici takove dalnice A2,A3,A42 a A40??? Nemecka vesnice ma stejny pocet dalnic jako velkomesto Prag. No ti cesi jsou ale genialni (ty jsi taky z nejakyho bigcity na Exit 16).
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: to Martin

Příspěvek od Standa »

Tachau píše:...Ja pouzivam Deutsch protoze ani italsky nebo francouzky neumim...
Nevadí, třeba já zase neumím německy, takže ti musím říkat Tachove...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: stížnost na magistrát

Příspěvek od jonáš »

Tachove, Tachove, zahrado zelená .. :shock:
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“