Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od MPMP »

On existuje projekt? Já zatím viděl jen vizualizace ukazující "jak by to mohlo být, kdyby ...".
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

DUR včetně IČ byla zadána už v roce 2018, takže předpokládám, že projekt v nějaké formě už bude existovat. Na webu mestskyokruh.info se ale každopádně píše, že zprovoznění se neočekává před rokem 2030.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Saljack píše:Jenže za to si může stát sám, protože to samé investoval v Brně. A jak už bylo napsáno ŘSD s tímhle nemá vůbec žádné zkušenosti. A RM bych taky nějak nehonoroval, protože ty nejdůležitější stavby se za něho taky moc nepohnuly. Ale díky těm podle vás klaunům máme aspoň projekt, který je možné realizovat a ne jako ten nesmysl před tím, který byl naprosto neprůchozí.
Saljacku byl by odkaz na ten projekt ? díky
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

mestskyokruh.info
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

mapmane, mně to hlásí : tento web není dostupný... Jsem v tom sám ?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Jen sem vložím to, co je na webu Praha sobě: "Aktuálně pracujeme na geotechnickém průzkumu, který poskytne nezbytné informace do dokumentace pro územní rozhodnutí, k níž paralelně probíhají projektové práce. Termín předání je září 2022, následně zahájíme územní řízení."
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

kot píše:mapmane, mně to hlásí : tento web není dostupný... Jsem v tom sám ?
Mě to funguje:
https://mestskyokruh.info/mo/popis-projektu/
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Díky mapmane ! :D Funguje mi to...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

A ještě aktualita z fb Scheinherra. Odjinud se info o stavu projektu těžko zjišťuje...
"Pro Prahu je důležitá i rychlost přípravy. Proto dál pokračuji v práci na Městském okruhu, abychom neztratili ani den. Dokončili jsme geotechnický průzkum, běží projektová příprava a začínáme projednávat s dotčenými orgány. Uvidíme, s čím přijde stát, ale za nás se v tuhle chvíli nic nemění a dál vlastními silami posouváme k realizaci jednu z nejdůležitější investic pro Prahu."
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Mě na tom dráždí to Šajnhérovo oblíbené "Dokončili jsme", "Udělali jsme" Vyprojektovali jsme"........jakoby Šajnhér něco opravdu sám udělal. Zejména to jak dokončil geologický průzkum, už ho tam vidím v holínkách u vrtné soupravy tahat vyvrtané vzorky :-)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

Jakoby to nějaký politik dělal jinak. ;)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Pokračováním Blanky řidiči pojedou za 12 let
Náměstek primátora v Rozstřelu mluvil také o výstavbě pokračovaní tunelu Blanka. Projekt na takzvanou Blanku 2 by podle něj ještě letos měl zamířit do úředního kolečka pro potřebná razítka a povolení.

„Už máme za sebou geologický průzkum a pohromadě dokumentaci pro územní řízení. Stavět by se mohlo začít v roce 2028, termín dokončení čekáme v roce 2035,“ prozradil Scheinherr.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/rozst ... zpravy_zuf
Tolik optimismu asi neunesu...
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dosh »

Zadost o UR tento rok. Tak to by mohlo byt super.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

ElWapp píše: "Pro Prahu je důležitá i rychlost přípravy. Proto dál pokračuji v práci na Městském okruhu, abychom neztratili ani den.
Jak tady může někdo zcela vážně vést diskuzi o odstranění blijícího smajlíku??? :D :D :D
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

Vyhlídky na přípravu pokračování MO ale nejsou tedy úplně špatné. I kdyby se do konce roku stihlo jen projednat DUR, aby se na začátku příštího roku mohlo požádat o UR, bych považoval za docela velký posun.

Každopádně mě překvapila ještě jedna věc, a to že s opravou Barandovského mostu plánují zprovoznit exit Písnice na D0. :)
Vikingkiller
Příspěvky: 653
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Vikingkiller »

Každopádně mě překvapila ještě jedna věc, a to že s opravou Barandovského mostu plánují zprovoznit exit Písnice na D0. :)
Je někde bližší info? Jak už jsem někde psal, z hlediska dopravy v Praze a napojení "jihu" by bylo nesmírně vhodné postavit velké P-R Parkoviště v Písnici na konečné trasy metra D. Vedle Sapy je místa dost :D
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Takove P+R je snad od zacatku v planu, nebo se pletu?
Honzl
Příspěvky: 287
Registrován: 9.11.2017 23:11:08

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Honzl »

Začít 2028 a skončit 2035? Ano, ten blijící smajlík je opravdu právem potřebný. Ještě pomaleji by to nešlo?
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

Asi při stavbě budou moc být použity jen eko-stroje na ruční pohon:o)
Ani těch dalších ještě 6 let na papíry, když nová, čupr varianta měla být všemi milovaná, není nic moc.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

Tak 6 let na přípravu mi přijde ok a celkem realistické, když to srovnám např. s D0 a D3. Tady se navíc jedná z velké části o tunely. Aspoň se to někam konečně posouvá.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Aram96 »

Myslím, že v ideálním případě by to šlo i rychleji. Řekněme v době územního řízení začít dělat DSP, tak by to šlo i rychleji, NEBÝT ODVOLÁNÍ apod. Takže ten rok 2028 by mohl vyjít nakonec jako realistický i po započtení odporu a zdržení. Obávám se, že tady stejně bude nejpalčivější věc financování, nebo ne ?
Délka realizace mi ale taky přijde až příliš dlouhá. Snad by šlo o termín pro úplné dokončení, ale ne samotné zprovoznění.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

Ale vemte si třeba D3 0310/I zahájení 2019 a předpokládané dokončení 2024 a to je tam jenom jeden a ve srovnání s tímhle dost jednoduchý tunel. Pak už ani ta výstavba se nezdá nějak extrémní. Moc si nedokážu představit to otvírat nějak po částech, tady totiž není kde to napojit. Balabenka nepřipadá v úvahu tam je to už nyní na křižovatkách tragédie. Možná úsek Štěrboholy Spojovací by šel udělat zvlášť ale i tak si to moc nedokážu představit.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Chce to přestat vysedávat na bývalé silnici u ND v jedné ruce s latéčkem a v druhé s mobilem a sebeprezentací na ksichtoknize. Jsou to klauni...
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dosh »

Podle dnesni prednasky z CAMPU:

* DUR v 4-6/22
* zadost o UR v 9/22
* v 22/23 zahajeni GTP (nutny pro SP).
* delani pruzkumnych stol na vsech trech razenych usecich (nutne pro SP), ne nutne v cele delce, geologie je slozita
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Matezs »

Tw Adama Scheinherra: Dnes se v Praze psala historie. Odevzdali jsme dokumentaci pro územní rozhodnutí na chybějících 30 % vnitřního Městského okruhu mezi Holešovičkami a Jižní spojkou. Moc děkuji všem kolegům, kteří se na tom podíleli. Praha bude mít okruh s lidskou tváří. https://twitter.com/Adam_Scheinherr/sta ... 8545048578
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“