Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
Matezs
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2020 0:21:07
Bydliště: Svitavy

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Matezs »

ČT24 16:27 na info liště: DOSTAVBA PRAŽSKÉHO MĚSTSKÉHO OKRUHU VYJDE PODLE ODHADU NA 92 MLD. KČ BEZ DPH. https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... 058060916/
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

Nikdo mi nevymluví, že současná garnitura nespáchala tento projekt pouze proto, aby dostavbu MO co možná nejvíce oddálila.
Lynx
Příspěvky: 3698
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Je to možné, ale snad už to konečně spěje ke stavbě a skončí vymýšlení alternativ.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

pivko píše:Nikdo mi nevymluví, že současná garnitura nespáchala tento projekt pouze proto, aby dostavbu MO co možná nejvíce oddálila.
To je pěkná blbost a může to napsat jenom někdo, kdo neviděl ten předchozí návrh. Ten totiž neměl ani minimální šanci na to aby prošel a kdyby to chtěli zdržovat tak by buď nemuseli dělat nic nebo pokračovat v tom předchozím. Já naopak velmi vítám, že se ten projekt změnil a snad i příští magistrát v něm bude pokračovat abychom si za 10-20 let mohli konečně oddychnout, že už máme tuhle důležitou stavbu za sebou
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

Podle mého si ten předchozí s tím současným nemají v pravděpodobnosti realizace (blízké nule) co vyčítat.

Teď zase přijde období šetření a stavbu za 92 giga (která se dle zkušeností ještě nejméně tak o 50-60 % v průběhu realizace prodraží) a další náklady ve stovkách milionů ročně za údržbu si nikdo netroufne spustit. Podle mě jejich strategie je taková, že chvilku budou mluvit o tom, jak je tenhle návrh hrozně městotvorný, pak se začně šetřit, takže se toho buď oni, nebo následující garnitura leknou, začnou se zase prověřovat další varianty, přičemž "občanská společnost" bude řvát, že nic jiného, než toto "městotvorné" řešení nepřipadá v úvahu... Do toho všichni ti, co říkají, že okruhy stejně nepotřebujeme, protože akorát přitáhnou další auta.

No, můžeme se tady sejít zase před příštíma volbama a popovídat si, kdo měl pravdu :-) Ale uznávám, že se mohu mýlit, já jsem nevěřil ani tomu, že se někdy postaví 511.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

Narozdíl od předchozího návrhu je na ten nový zahloubený hotová dokumentace pro uzemni rozhodnutí. Je to prostě tak, že buď se postaví tahle varianta do 20 let nebo tu žádný městský okruh minimálně 40let nebude jestli vůbec bude. Navíc se podařilo domluvit spolufinancování státem což je pro výstavbu důležité. Takže opravdu srovnávat předchozí vedení, které v rámci okruhu neudělali vůbec ale vůbec nic a to současné jen ukazuje naprostou neznalost problematiky.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

Pokud vím, tak to financování státem je zatím na úrovni nezávazné deklarace.
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JakubMD »

Pivko jak chceš zbytek městského okruhu řešit? To by mě opravdu zajímalo.
Jediné "negativum" této varianty je cena, avšak 90 mld se vrátí během chvíle pouze na včasné docházce lídí stojících v koloně každé ráno do práce.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

Ať to v té tunelové variantě klidně postaví. Jenže, přečtete si třeba program Pirátů pro Prahu https://praha.pirati.cz/volby/2022-komu ... ktura.html, o dostavbě okruhu tam není ani slovo. To už je snad lepší i Praha Sobě, která to tam aspoň zmiňuje, byť teda má automobilovou dopravu "stylově" na posledním místě ze všech https://prahasobe.cz/zlepseni/doprava/. Mimochodem, ten jejich program vlastně není ani tak špatný, narozdíl od Pirátů jsou tam aspoň v oblasti dopravních staveb konkrétní kroky, problém je ale s tím, že si nejsem jist, jaká je jejich skutečná vůle je realizovat.

A k tomu čtete téměř nonstop kecy jejich představitelů a sympatizantů všude možně o "ažbudeokruhismu" (i když tenhle termín teda vymyslel Slepičák - zdravíme do basy) a bububu dopravní indukci, z čehož plyne, že okruh nepotřebujeme, ačkoli se to zatím ještě bojí naplno říct. Podle mě oni se snaží to hlavně zdržovat, protože je jasný, že s takhle drahou variantou budou problémy a tiše doufají, že mezitím získá podporu jejich vidění světa, že auta jsou zlá, áááno a lidi nebudou (moci) tolik jezdit.

Já tomu, že prioritou současného vedení Prahy je rychle dostavět MO (v této variantě ani v jakékoli jiné) prostě nevěřím.
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JakubMD »

No, tak jelikož teď odevzdali dokumentaci pro ÚR, tak si myslím, že psát si do volebního programu na následující 4 roky, že dostavíme/začneme stavět zbytek městského okruhu je hloupost. Nejdříve se musí dostavět metro D.
Pokud to půjde dobře tak:
2023 ÚR
2024 ÚR s nabitím pravní moci
2026 SP
2027 SP s nabitím pravní moci
2028 PDPS, výběr zhotovitele.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

Tak čekal bych, že pokud to má být priorita, tak do toho programu aspoň napíšou, že budou dělat vše pro maximální urychlení těchto kroků.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Rozhodně to minimálně vypadá, že o dostavbu okruhu moc nestojí. Což může řadu potencionálních voličů odradit...
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JakubMD »

pivko píše:Ať to v té tunelové variantě klidně postaví. Jenže, přečtete si třeba program Pirátů pro Prahu https://praha.pirati.cz/volby/2022-komu ... ktura.html, o dostavbě okruhu tam není ani slovo. To už je snad lepší i Praha Sobě, která to tam aspoň zmiňuje, byť teda má automobilovou dopravu "stylově" na posledním místě ze všech https://prahasobe.cz/zlepseni/doprava/. Mimochodem, ten jejich program vlastně není ani tak špatný, narozdíl od Pirátů jsou tam aspoň v oblasti dopravních staveb konkrétní kroky, problém je ale s tím, že si nejsem jist, jaká je jejich skutečná vůle je realizovat.
Zkuste použít ctrl+F. Scheinherr to má dokonce v tom žlutém medialonku.
Piráti to tam mají také. "Pracujeme na úpravě projektu městského okruhu a přípravě dokumentace k územnímu rozhodnutí."

OT přesunuto sem. Jirka L.
xmankubik
Příspěvky: 21
Registrován: 23.2.2022 10:06:50

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od xmankubik »

Tak jen pro info. Městský okruh ani RR se nikdy nepostaví: https://zdopravy.cz/proc-brnu-okruh-fin ... ic-201106/
S_M_Lomoz
Příspěvky: 197
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od S_M_Lomoz »

Opatrně s těmi fakty a předčasnými radikálními soudy. To, že stavba pokračování MO není v nejbližším finančním výhledu, zas až tak nevadí, stejně se musí vyprojektovat, připravit atd. a mluvilo se o začátku stavby okolo roku 2030.
A není potřeba to sem dávat víckrát do různých fór.
michal
Příspěvky: 4583
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Za mě by to nebyla tak špatná zpráva, pokud by město bylo schopné rozšířit alespoň provizorně ten kousek ŠR po múk Rybníčky ve směru do centra. Bohužel se toho do otevření 511 nedočkáme, potom už to bude úplně bez šance... Ale jako fakt, okruh za sto miliard si postavit nechat chtějí, ale vylepšit podstatně levněji stávající kapacitní komunikaci, to ne...
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JakubMD »

Uplne me fascinuje, ze na takto odbornem foru padaji takova moudra… Nezapomneli ste nahodou jak Slavek pred volbama vykrikoval, ze prazsky okruh se musi dostavet stuj co stuj, klidne za cenu soudu po dostavbe? Kecy a bullshit.
Je uplne jedno jestli tam bude sedet Hrib, Macinka, Prokop, nebo Svoboda. Mestsky okruh nepovolite za tyden, je zazadano o UR, on si nekdo myslel ze se zacne stavet do roku 2026? Muzete mi ho ukazat? Vzdyt se na podzim roku 2022 odevzdala dokumentace pro UR. A ted se tu divite, ze je to “odsunuto” za rok 2026.
Michal R
Příspěvky: 1473
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Michal R »

JakubMD píše: 12.4.2024 6:39:19 Uplne me fascinuje, ze na takto odbornem foru padaji takova moudra… Nezapomneli ste nahodou jak Slavek pred volbama vykrikoval, ze prazsky okruh se musi dostavet stuj co stuj, klidne za cenu soudu po dostavbe? Kecy a bullshit.
Je uplne jedno jestli tam bude sedet Hrib, Macinka, Prokop, nebo Svoboda. Mestsky okruh nepovolite za tyden, je zazadano o UR, on si nekdo myslel ze se zacne stavet do roku 2026? Muzete mi ho ukazat? Vzdyt se na podzim roku 2022 odevzdala dokumentace pro UR. A ted se tu divite, ze je to “odsunuto” za rok 2026.
Ještě jednou si JakubeMD prosím přečtěte, o čem já a ostatní píšeme... Jedna věc je, zda běží příprava stavby, dílčí odbory a úředníci MHMP pracují dle zadání a pozice. Druhá věc je - a o té jsem psal já - že stávající pražské pirátstvo se jednoznačně vymezuje proti výstavbě páteřních silničních městských komunikací a preferuje zcela jiné investice v dopravě... A fakt jsem nikde netvrdil, že by se mělo/mohlo začít stavět MO někdy v roce 2026.
JakubMD
Příspěvky: 323
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JakubMD »

Mohu se zeptat proti jaké výstavbě páteřních silničních městských komunikací se pirátstvo vymezuje? To pirátstvo, které má 13 zastupitelů z celkových 65, a z 36 koaličních zastupitelů.
xmankubik
Příspěvky: 21
Registrován: 23.2.2022 10:06:50

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od xmankubik »

Klíčovým člověkem je Hřib a všichni dobře víme, jaký má vztah k IAD. Tož tak ;-)
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2061
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Jirka L »

Téma pročitěno od OT. A toto není téma o politice.
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

JakubMD píše: 12.4.2024 6:39:19 ..., on si nekdo myslel ze se zacne stavet do roku 2026? Muzete mi ho ukazat? ...

si tedy myslel, že v roce 2026 po tom budeme už 20let jezdit :evil:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“