Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Tady na straně 42 se taky píše, že další demolice v Hejtmánkově nebudou potřeba.
https://mestskyokruh.info/download/mo-uds2019-text.pdf

Jinak podle mě ten rohový dům nebyl zbourán, protože je v něm restaurace, a měl jít k zemi až jako poslední (je to jen můj dohad). Ostatní domy byly zbourány, protože na nově uvolněné ploše by byla větší moderní výstavba (opět jen dohad).
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Neměl byste někdo obrázek, jak měla ta múk vlastně původně v ZAKOSu vypadat? Mně to dodnes není z toho torza jasné.
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Tomáš Němec »

Nevím, jestli je to podle původního ZÁKOSu, ale dřív ta MÚK měla vypadat takhle, tedy s využitím té nedokončené rampy.
https://img.cncenter.cz/img/11/full/591 ... v0.jpg?v=0
tady pak v detailu
https://www.satra.cz/wp-content/uploads ... 20x900.jpg
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Honey72 »

To je ovšem porevoluční podoba vedení komunikací. Soudruzi se s Libní doslova nepárali. Zapomeňte na nějakou Povltavskou či Blanku. Hezky pěkně po povrchu přes Letnou, Holešovice, nahoru ulicí v Holešovičkách a pak pěkně Libní Zenklovou ulicí. Jaképak s tím s... Z bloků domů, o kterých tu mluvíme by nezůstalo stát nic a Zenklovu je také potřeba rozšířit, tak proč nestrhnout ještě několik dalších bloků, že? :-)
Přílohy
IMG_20210314_135128.jpg
IMG_20210314_135128.jpg (410.42 KiB) Zobrazeno 8802 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Tomáši + Honey díky za připomenutí vousatých plánů. Rozhodně velmi zajímavá konfrontace se současností ...
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Díky za zajímavé historické obrázky - tedy historické plány.

Problém je, že v této části Libně je to dodnes pořád nedořešené, těším se pokud se dožiji, že tam budou dopravní stavby dokončené a nadzemní výstavba pak bude také dokončená. Dnes je to tam taková trošku bezdomovecko-feťácká zóna, právě tím jak je to zanedbané, polozbořené, zpustlé plochy neurčitého využití ...... Přitom to tam má rozvojový potenciál slušný. Do centra kousek a jsou tam velké plochy, kde by se dalo stavět.
MPMP
Příspěvky: 3319
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od MPMP »

Detaily procesu rozhodování neznám, ale znal jsem tu oblast v době před bouráním. Základní rozdíl mezi budovami, které tam zůstaly a mezi těmi, co šly k zemi je ten, že to , co tam zůstalo byly už tehdy "domy", zatímco to, co šlo k zemi byste dnes neprodal ani nepronajal k bydlení ani po rekonstrukci. To byly domy "o třídu níž".
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Honey72: Díky! Tedy jestli se nepletu, dnes stojící mosty na tomhle obrázku vlastně nejsou, začínají přesně na jeho dolním okraji jako směr k Balabence? A ten pahýl měl tedy jít přes Proseckou?
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Ten pahýl měl jít vrchem přes Proseckou. Však je tam vidět, že od Prosecké je tam vratná rampa/nájezd na nadjezd.
Tomáš Němec
Příspěvky: 397
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Tomáš Němec »

Ano, ten pahýl měl pokračovat mostem přes Proseckou, je to ten most přes kruháč na tomto odkazu https://img.cncenter.cz/img/11/full/591 ... v0.jpg?v=0
Ten nájezd zprava na něj je ten dnešní, který překonává vrchem Povltavskou.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Ten pahýl byl vybudován v době, kdy bylo plánováno s povrchovým řešením....
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Dnes sem jel kolem a nějáká nová výstavba byla započata zhruba v tomhle prostoru

https://mapy.cz/s/gavegafaru

Tedy v jednom z těch prostorů, co dlouhá léta leží ladem. Silničním stavbám (Libeňské spojce) by to snad niják vadit nemělo, je to daleko. Ale je patrné, že se území začínat více měnit.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Bylo vydáno Opatření obecné povahy - stavební uzávěra pro tuto stavbu.
Info jsem našel na úřední desce Jiren, ale určitě bude i jinde.

https://edesky.cz/dokument/4709985
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dosh »

Kterej kret*n vymyslel, že pro stažení veřejné vyhlášky, ze musím někam registrovat/přihlasit?
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

Nemusite, staci jit na oficialni web daneho uradu.
Mosquit
Příspěvky: 924
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Omlouvám se, špatnej odkaz
veřejný je tento: http://jirny.imunis.cz/edeska/detail.asp?id=3002

edesky.cz je dobrovolná a soukromá iniciativa, která jen agreguje úřední desky (není to tedy náhrada úřední desky) a z toho důvodu má nějaké omezení kvůli hendlování osobních dat apod.
dosh
Příspěvky: 127
Registrován: 5.6.2018 23:14:21

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dosh »

Tak jedinej kret*n jsem já.

Ale ta stránka se hodí, až budu něco hledat
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ElWapp »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/smena ... zpravy_rsr

Nejak se mi to nelibi. Skoro to vypada, jako by si mesto naslo obetniho beranka, na ktereho bude dalsi dekady ukazovat - podivejte na ten neschopny stat, co vam tu slibil oba okruhy a nic nedela, a my bychom na jejich miste uz staveli...

Predstava, ze urednici RSD stavbu projednaji s mestskymi castmi lip nez primo radni Hlavacek se Scheinherrem, kteri mohou nabizet politicke ustupky, mi prijde nerealna.
Lynx
Příspěvky: 3702
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Lynx »

Taky by mě zajímalo, co to má znamenat. Andrej chce tu úřednickou čtvrť zdá se za každou cenu a myslí si, že je to předvolební trumf. Podle mě mu ti spíš uškodí, než pomůže. Jak ale bude vypadat v praxi příprava stavby okruhu, to ví jenom pámbů. Taky je otázka, jestli po volbách nebude zase všechno jinak. Každopádně se to spíš komplikuje, než urychluje. :ko:
Saljack
Příspěvky: 571
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

Mě by spíš zajímalo od koho to přišlo? Jako jestli to bude dělat stát, tak na to můžeme v příštích 20 letch zapomenout.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

ElWapp píše:https://www.idnes.cz/praha/zpravy/smena ... zpravy_rsr

Nejak se mi to nelibi. Skoro to vypada, jako by si mesto naslo obetniho beranka, na ktereho bude dalsi dekady ukazovat - podivejte na ten neschopny stat, co vam tu slibil oba okruhy a nic nedela, a my bychom na jejich miste uz staveli...

Predstava, ze urednici RSD stavbu projednaji s mestskymi castmi lip nez primo radni Hlavacek se Scheinherrem, kteri mohou nabizet politicke ustupky, mi prijde nerealna.
Tak já to vidím opačně. Řekl bych, že za Radkem Mátlem je vidět výrazně více výsledků než za těmi dvěma/třemi klauny (Hřib/Scheinherr/Hlaváček).
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Vidím to stejně jako pan kolega 1975 RM x klauni. Vsadil bych si na RM...
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Mě to teda normální nepřijde. Jen ať si to Praha připraví a postaví sama - je to totiž sdružená investice, která řeší nejen silnici ale i místní komunikace, cyklostezky, chodníky, parky atp. - tohle přece nemůže a nesmí financovat celé stát. Jediné co dává smysl je to, aby stát na takovouto investici přispěl v určitém poměru prostřednictvím SFDI. Od Babiše je to jen předvolební nereálný slib. Stát těch 60 mld. Kč na tuto stavbu nemá, když horko těžko bude mít na plánované dálnice, a ŘSD nemá se stavbou v takto hustě obydleném území zkušenosti a není na to ani vybaveno, aby si s takovouto investicí poradilo.
Saljack
Příspěvky: 571
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Saljack »

Jenže za to si může stát sám, protože to samé investoval v Brně. A jak už bylo napsáno ŘSD s tímhle nemá vůbec žádné zkušenosti. A RM bych taky nějak nehonoroval, protože ty nejdůležitější stavby se za něho taky moc nepohnuly. Ale díky těm podle vás klaunům máme aspoň projekt, který je možné realizovat a ne jako ten nesmysl před tím, který byl naprosto neprůchozí.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“