Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

Nechcete vládní čtvrť přesunout někam jinam? Z existujících asi do odpočívky do Pražské komunální politiky. Klidně bych se zapojil, ale přijde mi to škoda cpát sem, kam to fakt nepatří. I z "rozhovoru" od P_V jsou docela zajímavé poznatky ke čtvrti.

Z toho "rozhovoru" jsem si konečně pořádně ověřil, že opravdu platí nabídka, že stát zafinancuje vnitřní okruh pomocí PPP ze svého, ze začátku to vyznělo, že by stát pomohl městu v provedení PPP.
Víc problémů než s Blankou už by snad ani nemohlo být. Doccela by mě zajímalo, jestli by pořád investorem a zadavatelem byla Praha, nebo ŘSD. Požadavek na financování docela hezky souvisí s představenou úpravou. ŘSD by možná taky plánovalo všechny dálnice v tunelu, kdyby to platil někdo jiný.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Zbytek okruhu může stát dvakrát víc než Blanka. Jizvou města nebude, říká náměstek.
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... 47ab5f122/
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Tak vizualizace v koukatelném formátu ke stažení zde:
http://mestskyokruh.info/mestsky-okruh-ma-novou-podobu/
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

...hezky přejasované .o) Ale tak jako jo, jen si myslím, že je naivní představa, že tohle se prosadí nějak rychleji než ta původní varianta...Vráťa Fillerů bude proti určitě, protože to bude indukovat.o)
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od miho »

Chápu-li vizualizace dobře: MUK v Olšinách je zrušena a z ulice v Olšinách se na MO dostanu severně, až když si vystojím světla na Černokostelecké a jižně už vůbec.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Kuba »

Ano, ale to zrušení této MÚK už nastalo před delší dobou. Na křižovatce s Černokosteleskou není problém v odbočení doprava z Úvalské, tam je často zelená šipka. Jižně se dostaneš podjezdem v Průběžné, za kterým je nájezd na JS. Kromě toho lze najet ul. V Korytech. Samozřejmě MÚK V Olšinách by byla fajn, ale evidentně tam byl velký odpor těch domkářů a ta mezera mezi těmi domy je minimální.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Kuba »

Rada Hl.m. Prahy schválila aktuální podobu projektu zbytku okruhu.
Dále se bude připravovat zahloubení Průmyslové v úseku křižovatek Kolbenova a Poděbradská.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/prazs ... zpravy_zuf
jozka
Příspěvky: 2779
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od jozka »

tak na tu Prumyslovou jsem docela zvedav...
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

...to já taky, jak tam budou hloubit:o) tahle věta se vztahuje k Vlastě, PPO, nebo oběma?

Město nyní zpracovává dokumentaci pro vydání rozhodnutí v systému EIA, které posuzuje vliv staveb na životní prostředí. „Očekávám, že za rok bychom se měli přehoupnout do dokumentace pro územní rozhodnutí,“ řekl náměstek.
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/prazs ... zpravy_zuf
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

Chapu to tak, ze si mysli, ze EIA pro okruh plati i po upravach?
MPMP
Příspěvky: 3303
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od MPMP »

Aby to nebylo tak, že teď teprve někdo "zjistí", že EIA neplatí a bude se muset "bohužel" začít znovu a projekt tak odložit o cca 5 let.
Nemohu se zbavit dojmu, že to je celé jen PR a vůle stavět není, ale zodpovědní se to bojí říct veřejně. Jak rád bych se mýlil.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

Tak si odpovím citací tiskové zprávy ze zveřejnění té vizualizace:
„Vzhledem k tomu, že Městský okruh má platné rozhodnutí EIA, veškeré úpravy probíhaly v takovém duchu, aby bilanci EIA vylepšovaly, což se nám díky městskému přístupu podařilo. Neočekáváme tedy, že by při verifikaci EIA mělo dojít k problémům, neboť došlo naopak ke zlepšení celkové bilance. Věřím, že jsme dokázali odpovědět i na řadu doposud nezodpovězených otázek, jak by město v okolí této významné stavby mělo v budoucnu vypadat a kam jeho rozvoj směřovat. Snažili jsme se využít všech našich i zahraničních zkušeností a využít dostupné technické možnosti současné doby. Doufáme, že to podstatné, co si Pražané odnesou po seznámení se s novým řešením Městského okruhu, bude, kde ten okruh vlastně je a proč ho na vizualizacích nevidíme,” doplnil technický ředitel společnosti Satra Pavel Šourek.zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi ... odobu.html
To jsem zvědav, zda nedojde při verifikaci k problémům. Podle mne to vyjde skoro jako nová EIA (rozptyl kolem komínů těch nových tunelů, vypuštění MÚK, vliv na podzemní vodu atd.).

Už chápu, proč řeší najednou to zahloubení Kbelské - ona je podmínkou z EIA pro stavbu MO. Závěr zjišťovacího řízení byl 05.10.2015! Od té doby na to zastupitelé kašlali. To jde hlavně za předchozí garnituru (3leta) a tu novou 1 rok. tam se na to nevymluví jako u kolaudace Blanky, že to staví někdo jiný.

Hned tak stavět se nic nebude to je jistota.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od 1975 »

MPMP píše:Aby to nebylo tak, že teď teprve někdo "zjistí", že EIA neplatí a bude se muset "bohužel" začít znovu a projekt tak odložit o cca 5 let.
Nemohu se zbavit dojmu, že to je celé jen PR a vůle stavět není, ale zodpovědní se to bojí říct veřejně. Jak rád bych se mýlil.
Jak jsem životní optimista, tak tedy se obávám, že jsi "udrel klinec na hlavičku".
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

dvs píše:Tak si odpovím citací tiskové zprávy ze zveřejnění té vizualizace:
„Vzhledem k tomu, že Městský okruh má platné rozhodnutí EIA, veškeré úpravy probíhaly v takovém duchu, aby bilanci EIA vylepšovaly, což se nám díky městskému přístupu podařilo. Neočekáváme tedy, že by při verifikaci EIA mělo dojít k problémům, neboť došlo naopak ke zlepšení celkové bilance. Věřím, že jsme dokázali odpovědět i na řadu doposud nezodpovězených otázek, jak by město v okolí této významné stavby mělo v budoucnu vypadat a kam jeho rozvoj směřovat. Snažili jsme se využít všech našich i zahraničních zkušeností a využít dostupné technické možnosti současné doby. Doufáme, že to podstatné, co si Pražané odnesou po seznámení se s novým řešením Městského okruhu, bude, kde ten okruh vlastně je a proč ho na vizualizacích nevidíme,” doplnil technický ředitel společnosti Satra Pavel Šourek.zdroj: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi ... odobu.html
Už chápu, proč řeší najednou to zahloubení Kbelské - ona je podmínkou z EIA pro stavbu MO. Závěr zjišťovacího řízení byl 05.10.2015! Od té doby na to zastupitelé kašlali. To jde hlavně za předchozí garnituru (3leta) a tu novou 1 rok. tam se na to nevymluví jako u kolaudace Blanky, že to staví někdo jiný.
Já jsem asi hloupý, ale jak prosím souvisí to zahloubení kbelské s MO. Tam se musí zákonitě po MO snížit doprava ne? Není to nějaká podmíněná podmínka :D ve smyslu, že pokud se nepostaví Vysočanská radiála, tak se to tady musí zahloubit? Nebo se ty podmínky píšou podle toho, co by se v okolí hodilo postavit? (Myslel jsem, že podmínky tam jsou pro eliminaci nežádoucích efektů)
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

Během stavby bude PPO objízdná trasa.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

P_V píše:Během stavby bude PPO objízdná trasa.
Objízdná trasa? Není k tomu nějaký detailnější info, nějak mě nenapadá, co se tam bude objíždět. Hlavně o moc větší doprava tam být nemůže :D Takže to není podmínka pro spuštění, ale podmínka pro zahájení výstavby? Takže pokud to nebude hotové, tak se nekopne MO?To já bych to čekal spíš naopak, že bych postavil MO a pak zakopal tuhle silnici, to se podle mě za chodu bude dělat blbě.

PS.: Kdo bude rozhodovat o tom, zda se EIA na staré MO může použít i na tu novější variantu.
Jinak jsem taky za to, že to na stejnou EIU nemůže projít(teda pokud se nedělala nějaká přehnaná EIA, která zahrnula všechno). Chystá se stavět tunel přes "údolí", místo mostu přes údolí. To musí udělat úplně něco jiného a ještě tam teče Rokytka.

PS2.: Pokud se nepletu, tak jsou to i nějaké vizualizace z jiných úhlů + Foto současného stavu, takhle jsem to ještě nikde neviděl.
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/mests ... zpravy_rsr
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Krtku, díky za post vizualizace. Jak vidíte na základě těchto "obrázků" pokračování Vysočanské radiály ? viz předposlední slide.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

kot píše:Krtku, díky za post vizualizace. Jak vidíte na základě těchto "obrázků" pokračování Vysočanské radiály ? viz předposlední slide.
Ty radiály pokud se nepletu současné vedení neplánuje. Tudíž těžko říct, jestli s tím nějak při "plánování" počítali. Celkově by mě nejvíc zajimal nějaký řez, kde by bylo vidět v jakých hloubkách co je.
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Souhlas ! Jak se kupříkladu popasovali s Rokytkou apod.
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

Pánové, zárodek Vysočasnké radiály je pěkně vidět na těch vizualizacích, na které jsem o pár postů výše odkazoval:
mapman píše:Tak vizualizace v koukatelném formátu ke stažení zde:
http://mestskyokruh.info/mestsky-okruh-ma-novou-podobu/
Resp. v podkladech zde:
http://mestskyokruh.info/urbanisticko-dopravni-studie/
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Tak to je velmi dobrá zpráva ! Díky mapmane :D
nero_lama
Příspěvky: 123
Registrován: 22.11.2011 10:31:49

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od nero_lama »

A bude součástí Vlasty i Libenská spojka ? ve vizualizacích je ale ?
Nerolama
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od krtek700 »

mapman píše:Pánové, zárodek Vysočasnké radiály je pěkně vidět na těch vizualizacích, na které jsem o pár postů výše odkazoval:
mapman píše:Tak vizualizace v koukatelném formátu ke stažení zde:
http://mestskyokruh.info/mestsky-okruh-ma-novou-podobu/
Resp. v podkladech zde:
http://mestskyokruh.info/urbanisticko-dopravni-studie/
Já jsem asi slepý, ale ve vizualizacích jsem ji neviděl. V těch dopravních modelech je logicky v tunelu, takže na vizualizaci to nemůže být vidět. Upřímně ale ani na té staré vizualizaci není Vysočanská radiála.
S_M_Lomoz
Příspěvky: 197
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od S_M_Lomoz »

Ale v textové části to je - na straně 22.
4.4.9. Vysočanská radiála – výhled

Problematiku převedení radiálních vztahů z oblasti Prahy 8 na vnější okraj Prahy má výhledově řešit tzv. II. etapa Vysočanské radiály (VR). Jedná se o úsek od stávající křižovatky VR s ulicí Kbelskou a končící v MÚK Balabenka. VR nahradí ve formě tunelového řešení stávající povrchové trasy ulicemi Prosecká, Sokolovská a Českomoravská, částečně dojde i k odlehčení ulice V Holešovičkách. Jedná se o směrově rozdělenou komunikaci se dvěma jízdními pruhy v každém směru. Pro převedení hlavních intenzit se předpokládá kompletní podpovrchové napojení přípojnými a odpojnými větvemi na hlavní tunelovou trasu MO, a to jak od severu, tak od jihu. Zároveň je umožněno i připojení místních vztahů pomocí samostatných ramp na Čuprovu ulici.
Očekávané výhledové dopravní intenzity po jejím dokončení se předpokládají cca 55 tis. voz/den.
http://mestskyokruh.info/download/mo-uds2019-text.pdf
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Pavel Q »

Koukal jsem se na dokumentaci, co si myslíte na docela často se vyskytující levá odbočení v tunelu, podobná jako v Mrázovce?
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“