Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Stropnického hvězda začala "zářit" na Praze 3. Zvláštní, že Praha 3 je proti bulváru a chce dálnici v tunelu...
kyk
Příspěvky: 958
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kyk »

Já se bráním tomu, aby byl městský okruh spojován se slovem dálnice.
Jediné co mají společné, jsou stavebně oddělené vícepruhové jízdní pásy.
Zde veškerá podobnost končí.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mts »

Pro zelenej mozek je to dálnice. Hodně aut, hodně pruhu, hodně dálnice...
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

A žádná cyklostezka či cyklopruh v dohledu - hrůůůůza... :evil:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Bobek »

Povrchová varianta u v podstatě šestiramenné křižovatky je dopravně odsouzena k neúspěchu. Vzhledem k tomu, že jsme si mezitím území stihli poněkud zahustit a výstavba nějaké z variant V by tak byla dosti radostným zážitkem, asi bych se nakonec přimlouval za nějaké to Téčko.
Království a půl princezny za 511.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Jel jsem teď zase několikrát po Spojovací a napadlo mě, že by se mohla přejmenovat na Boulevard Matěje Stropnického ;) .
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Kuba »

Na Stropnickýho už by mělli hodit síť
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/s ... 70102.html
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Síť je na toho blba málo. Praze 3 se není co divit. Hlavně aby v tom postoji vydržela. Bulvár místo tunelu s kolika že tisíci aut denně ? Je to opravdu šílenec. Hlavně že tam sám nebydlí...
Michal R
Příspěvky: 1476
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Michal R »

Ahoj Kote, před pár dny jsem tu na fóru psal, že od doby co jsem naživo viděl a slyšel mladýho Stropnickýho mluvit na téma doprava v Praze (a nejen tam) jsem si naprosto jistý tím, že ten člověk není psychicky zdráv. Má naprosto obsedantní představy (na ty má samožřejně plné právo) na dopravu, automobilismus atd. ale prakticky je naprosto imunní vůči argumentům, není ochoten jakkoliv vůbec pochybovat o svých přestavách a vizích, i když je zjevné, že se jedná o naprosté nesmysly. Těžko to popsat, to se musí zažít. Takže, milý Kote, doporučuji ti si naordinovat sebekázeň, a nebrat pana Stropnického vážně. (btw: vždycky když slyším někde Stropnického, tak se mi vybaví příznivci Aštara Šerana... a nemůžu se toho zbavit 8-) )
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od ku8a »

Strana zelených, to jsou ti co chtějí jezdit na kole? Nevim proć, ale myslim že by to meli byt prave oni kdo by měl usilovat o zavedení dopravy pod povrch a dostavení okruhu.
To už zapomněli jak například vypadala doprava v okolí Malonstranskeho náměstí pred Blankou a nyní, kdy tam projede pomalu více tramvají než aut.
V tuhle chvili mi trvá cesta ze Smíchova do Kobylis 14 minut, pred dvouma rokama jsem musel mit stesti aby to bylo okolo 30minut.
Tunely sice stojí dost peněz, ale taky zrychlí cestu do nebo z Prahy a tim je v pohybu méné aut. Přijde mi, že ti politici ve všem hledají jen negativa a nemají na to koule, ale pokud zváží pro a proti, určitě jim toho plusového vyjde více.

Na celé Blance se hledali vždy negativa, ale jaká jsou od té doby co ji otevřeli? To, že existuje pár ulic, které byli přetížené už předem, protože chybí plno silnic. Ale že odlehčila plno čtvrtí od dopravy, to se proste nesmí říkat.

Takže ja jsem byl pro Blanku, jsem pro Blanku 2 a pokud se bude stavit Blanka 3 mezi 1 a 2 tak budu i pro ni :D
D3 nad zlato
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JirkaS »

Problém je, že oni chtějí, aby na kole jezdili všichni. Auto je přece fuj :-)
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od KH »

Problém je, že Zelení razí myšlenku "lepší infrastruktura = více aut". Cílem není, aby všichni jezdili na kole, ale spíš aby nikdo nejezdil autem. Ale samozřejmě kážou vodu...
michal
Příspěvky: 4595
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Neříkávali kdysi zelení, že auto a IAD skončí s ropou, takže škoda ničit krajinu dálnicemi...?

http://ekonomika.idnes.cz/pruzkum-kpmg- ... oprava_rny
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od AUTOsro »

V podmínkách EIA je zavedení mýta, to nicméně není z hlediska naší legilativy možné (A*M o tom píše zde: http://www.auto-mat.cz/2016/01/opatreni ... opravy-33/ ).

Napadají mě tedy 2 možné důsledky:

A) Podmínka není legální, okruh tedy můžeme v klidu postavit bez mýta.
B) Podmínka není legální, není tudíž možné stavbu legálně postavit ==> není možné jí postavit.

Tuší někdo, jestli je správně varianta A, nebo B?
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

EIA není závazná, je to podklad pro vydání stanoviska odboru životního prostředí příslušného úřadu (kraj, ministerstvo). Jen je nutno EIA mít dle příslušného zákona.
Navíc o jaké mýto se jedná, pro veškerou dopravu, či jen pro nákladní?
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od AUTOsro »

Určitě se jedná o mýto pro veškerou dopravu, teď bohužel nemám čas najít to přesně v EIA, mýto pro nákladní dopravu by nesnížilo intenzitu provozu tak výrazně. Dle návrhu mýta z roku 2009 http://zpravy.idnes.cz/praha-zavede-myt ... _praha_lpo se mělo platit 120 Kč za vjezd do centra, realizace se to zatím nedočkalo, naštěstí, protože pokud by někdo jezdil do Prahy autem každý den do práce, zaplatil by ročně 24 000 Kč :? Pak by mohla následovat řetězová reakce, když musí všichni platit Pražákům, proč by nemohli všichni platit i v Plzni, Brně, Ostravě, a proč jen v krajských městech, proč ne i v Havlíčkově Brodě, Chomutově, ... Celkově by to vedlo k výraznému zdražení dopravy, případně snížení komfortu.
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pivko »

No na druhou stranu je to ale možná jediný spravedlivý způsob, jak dopravu v centru Prahy skutečně systémově řešit. Mýto v rozumné výši bych tedy viděl určitě raději, než dnešní přístup: znechutíme neustálou buzerací řidičům jízdu tak, aby raději nejezdili. 120 Kč za vjezd do centra je určitě hodně. Bohatě by stačilo tak 40.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od jozka »

Jakpak by se to asi vybiralo?
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od musklin »

jozka píše:Jakpak by se to asi vybiralo?
tak jak se to v 21 století dělá.

Teď jsem viděl zajímavý graf : peníze do IT / počet patentů v IT - ČR na špici v utrácení peněz, skoro poslední v patentech = utrácíme strašné peníze za zastaralé IT technologie, které pak nemají schopnost prosakovat do společnosti a generovat nějaký rozvoj v podobě nových patentů.
Nejsme schopni se v tom poměřovat ani s Polskem.
Ale to je zbytečná dikuze, když se stavba tunelu odmítá, protože kvůli jeho spotřebě bysme museli, podle některých, stavět novou atomovou elektrárnu.
jozka
Příspěvky: 2789
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od jozka »

No, ja prave v 21.stoleti ziju a uz jsem zazil leccos od pipnuti po odevzdani mince, proto se ptam. Ale pokud je diskuse zbytecna, pak je proste zbytecna.

K IT patentum mam dost rezervovany vztah, otazka je, kolik z toho jsou lestene prdy a kolik skutecne inovace.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od P_V »

musklin píše:...se stavba tunelu odmítá, protože kvůli jeho spotřebě bysme museli, podle některých, stavět novou atomovou elektrárnu.
Podle jiných by tam to světlo a čerstvý vzduch laskavě lezly samy zvenku? Ano, technicky je to možné, musel by to být takový extrémní typ tunelu, tunel nulové délky. Takový ten co prosazuje Stropnický & IPR.
kot
Příspěvky: 10543
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

Tunel nulové délky zato s BOULEVARDEM...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6841
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Martin z Ostravy »

a možná i s Bageterií Boulevard
R48 -> D48 se podařilo!
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od musklin »

velmi vtipné..
nejde o to, že tam čerstvý vzduch leze zvenku sám, ale o argumentaci, že spotřeba tunelu rozloží energetickou síť. A našla by se taková... stejná demagogie jako některé obstrukce zelených, ale na tu se tu nekouká.
musklin
Příspěvky: 459
Registrován: 10.11.2013 11:54:33

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od musklin »

jozka píše:No, ja prave v 21.stoleti ziju a uz jsem zazil leccos od pipnuti po odevzdani mince, proto se ptam. Ale pokud je diskuse zbytecna, pak je proste zbytecna.

K IT patentum mam dost rezervovany vztah, otazka je, kolik z toho jsou lestene prdy a kolik skutecne inovace.
Tak on ten patent taky něco stojí, takže motivace patentovat leštěný prd není tak velká, jak se může zdát.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“