Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Odpovědět
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pp21 »

Standa píše:Hlavně, aby se to vůbec postavilo! Doufám, že to teď nejsou jen nějaké plané sliby, že se s tím hned po Blance začne!
To samozřejmě plané sliby jsou, pravděpodobnost že by tomu tak bylo se limitně blíží nule.
Ani ten nejbláhovější politik si snad nemůže myslet, že Praha bude najednou stavět 4 velké dopravní stavby metro A do Motola ... metro D ... Radlickou radiálu a teď ještě tohle.
To je fakt jenom zbožné přání (a bohužel i moje :()
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

Ona se v současném legislativním prostření bohužel blíží nule i pravděpodobnost, že se vůbec kdy Síť hlavních komunikací podaří dokončit.
Redispero
Příspěvky: 383
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Redispero »

Petr Pokorný píše:... Praha bude najednou stavět 4 velké dopravní stavby metro A do Motola ... metro D ... Radlickou radiálu ...
Tak metro A do Motola bude snad hotovy a pochybuji, ze priprava Radlicke radialy postoupi natolik, aby se mohlo zacit... Coz nic nemeni na tom, ze se pravdepodobnost zahajeni tohoto useku blize nule... Praha bude zadluzena az po usi :kladivo:
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sch »

No ono příprava Radlické radiály je myslím o dost dál než MO. EIA byla dost podrobná, takže ÚR nemusí být tak velký problém. Pro SP je potřeba průzkumná štola, která se teď začne, a co se výkupu pozemků týče, tam bude spor vždy jen o cenu, v trase jsou jen "dočasné" stavby průmyslového charakteru.
Takže připraveno bude nejpozději v roce 2015. Jen ty finance asi nebudou.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od jonáš »

Marooned: v ekonomickym tim spíš.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=MZP093

zveřejněno datum veřejného projednání.
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

http://praha.idnes.cz/podivejte-se-jake ... zpravy_sfo

Při pohledu na tenhle článek mě napadla jedna věc, na kterou se chci strašně dlouho zeptat: proč je na těch vizualizacích zachováno úrovnové křížení MO na křižovatce Pelc-Tyrolka? Copak zatím nikdo neví, jak to bude vypadat o dvacet metrů dál?
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

Ta "Stará Dáma" je paní Šenarová. Ona to asi myslí dobře, ale svojí nesnesitelností si proti sobě poštvala naprostou většinu lidí, co s ní měli co dočinění.

Má určitě pravdu v tom, že Holešovičky budou po Blance ale totální průser. :roll:
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Marooned17 píše:...Má určitě pravdu v tom, že Holešovičky budou po Blance ale totální průser. :roll:
Copak po Blance, ta tam sama o sobě moc nové dopravy nepřitáhne, protože ta tam jezdí už dnes z magistrály nebo z Holešovic po mostě Barikádníků, ale Vysočanská radiála a MÚK Kbelská/Veselská bude masakr, protože z D11 a R10 se dneska jezdí do centra a severozápadní části Prahy přes Vysočany a Libeň, čili V Holešovičkách bude tato doprava jaksi navíc...

Průšvih je, že se nedá použít něco z toho návrhu řešení od paní Šenarové - přeložit Proseckou radiálu do ražených tunelů pod Bulovkou (asi by musely být čtyři dvoupruhové dost daleko od sebe) a vyústit "rozpleteným téčkem" na MO, nejlépe asi do galerie v Povltavské (za cenu levého odbočováku/připojováku ve směru Blanka > Balabenka). Potom by se nemusela dělat Libeňská spojka, ani zavrtávat V Holešovičkách, takže by to ani nevyšlo až o tolik dráž.
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dd »

A problémem je hluk anebo provoz celkově? Nestačil by na hluk tichý asfalt?
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

Avantime píše:Dnes byly v informačním systému EIA zveřejněny posudky záměrů Městský okruh, stavba č. 0081 Pelc Tyrolka – Balabenka a Městský okruh, stavba č. 0094 Balabenka – Štěrboholská radiála.
To pdf posudku po mě chce heslo :( Co s tím (ani jsem nenašel nějaký kontakt na tom EIA serveru)?
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od mapman »

google > PDF password breaker ;)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od pp21 »

dvs píše:
Avantime píše:Dnes byly v informačním systému EIA zveřejněny posudky záměrů Městský okruh, stavba č. 0081 Pelc Tyrolka – Balabenka a Městský okruh, stavba č. 0094 Balabenka – Štěrboholská radiála.
To pdf posudku po mě chce heslo :( Co s tím (ani jsem nenašel nějaký kontakt na tom EIA serveru)?
Obě mi jdou otevřít (zobrazit/kopírovat text/ tisknou) bez hesla. Takže to odhaduju, že to máte špatně stažené, nebo máte nějakou starší verzi Adobe Readeru.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

Petr Pokorný píše:
dvs píše:
Avantime píše:Dnes byly v informačním systému EIA zveřejněny posudky záměrů Městský okruh, stavba č. 0081 Pelc Tyrolka – Balabenka a Městský okruh, stavba č. 0094 Balabenka – Štěrboholská radiála.
To pdf posudku po mě chce heslo :( Co s tím (ani jsem nenašel nějaký kontakt na tom EIA serveru)?
Obě mi jdou otevřít (zobrazit/kopírovat text/ tisknou) bez hesla. Takže to odhaduju, že to máte špatně stažené, nebo máte nějakou starší verzi Adobe Readeru.
Závada na mém "přijímači". Děkuji za odpověď. Nešlo mi to otevřít v "PDF Complete" v Adobe Reader mi to jde:)
michal
Příspěvky: 4589
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od michal »

Netušíte, proč v rámci vizualizací MO neřešili i napojení VR?

Obrázek

http://mestskyokruh.info/vychodni-cast- ... zualizace/
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dd »

Protože dokončení VR je asi tak daleko jako třeba dokončení R49 nebo R13 v celé trase. (za současných pravidel nikdy).
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od dvs »

Přesně tak. V EIA je napsáno něco, jako že (volně řečeno) "Vysočanská radiála není stabilizovaná, ale napojí asi tak a tak, ale řešit to teď nebudem".
kuhe
Příspěvky: 15
Registrován: 5.10.2011 6:57:36

Napojení Vysočanské radiály

Příspěvek od kuhe »

http://wgp.urm.cz/kup/
Napojení je vidět tady, výkres V4, je potřeba si na místo nazoomovat - třeba podržením shift a přetažením místa myší, (zoom out je ctrl+shift + přetáhnout myší)

v pdf je to tady http://www.uppraha.cz/uploads/assets/vy ... _05_Kc.pdf v pravém horním rohu
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Marooned17 »

No problém spíš vidím v tom, že rampa Vysočanská radiála - Rybníčky se má napojovat uprostřed estakády na Balalabence a ptoto by na to estakáda měla být připravena, ostatně na dřívějších vizualizacích ten zaslepený nájezd byl vidět...
kuhe
Příspěvky: 15
Registrován: 5.10.2011 6:57:36

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od kuhe »

Michal R píše:Btw: Jak si na tom stojí (či spíše nestojí 511) je známé, ale netušíte, jaký je vývoj u staveb PelcTyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála?
Loni (2011) na podzim proběhlo veřejné projednání v procesu EIA(byl jsem tam->report ->ttnz.cz), od té doby je ticho - čeká se na vydání stanovinka.
Sledovat se to dá zde: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP093
nebo jednoduše google -> eia 0094

Během léta se ještě konala diskuse s názvem Blanka 2 pořádaná sdružením Praha 8 jinak:
http://www.8jinak.cz/content/ocane-disk ... pres-liben
Pozvali si někoho ze Satry, nějaká kritika a spíš filozofie o hromadné dopravě (ale nabyl jsem tam).
Hromada materiálu z diskuse je tady:http://kloda.blog.respekt.ihned.cz/c1-56165960-blanka-2
Nepropaguju to, ale třeba vás to bude zajímat.

Pokud se týká hrubého načasování - o tom už se tady psalo:
Standa píše:Marooned 17: Díky za odkaz, je tam i přehledná tabulka s termíny. Nejzajímavější jsou "městské dálnice":

Radlická radiála - zahájení 2014 - hotovo 2018
MO (Pelc-Tyrolka - Štěrboholská) - 2016 - 2022
Libeňská spojka - 2016 - 2022
Břevnovská radiála - 2018 - 2025
Vysočanská radiála (na Balabenku) - 2021 - 2025
Spořilovská spojka (zakrytí) - 2017 - 2019

Zajímavé jsou i další stavby, ale nějak mi tam chybí, co se udělá s Proseckou radiálou (v ulici K Holešovičkám). Navíc dost pochybuji o schopnosti Prahy utáhnout dvě velké silniční tunelové stavby najednou, takže dokončení MO bych viděl spíš na 2018 - 2024, Břevnovskou radiálu 2024 -2031 a dotažení Vysočanské 2031 - 2035 :( ...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Bobek »

Království a půl princezny za 511.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od GiuseppeS »

Bobek píše:Bylo vydáno souhlasné stanovisko. Pelc Tyrolka – Balabenka, Balabenka – Štěrboholská radiála.
Dnes (7.11.2012) článek v deníku Metro na str. 3 "Blankou to končí. Další se nechystá" (dostupné jako PDF na metro.cz). Stručně: Blanka 2 brzy nebude, protestují proti ní stovky lidí. A třebaže je souhlasné stanovisko ministerstva, jsou zde tvrdé podmínky: dokončení dálničního obchvatu Prahy a zavedení mýtného do centra. Až to bude, pak se podle AutoMatu ukáže, že tunel stejně není zapotřebí. Jsou i další podmínky (např. zkapacitnění Průmyslovéhop polookruhu), celkem jich je ve stanovisku 246.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od JirkaS »

To by mě zajímalo, jak může být podmínkou zavedení mýta do centra, když to nemá žádnou oporu v zákoně.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Představa ulice K Holešovičkám jako dlouhodobé části MO je děsivá (co tomu asi řekne paní Šenarová a její sdružení?) a u nás na Jarově to bude na křižovatce Koněvova x Spojovací x Českobrodská taky pěkné maso :evil: ...
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“