Právě je 27.4.2021 10:00:37




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 813 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Další
 Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
ono je to skoro jedno
i když nezvolí, tak TIHLE se přisajou k nějakému neziskovému cecíku a bude tu "automatII"

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


23.5.2017 21:47:30
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Omluva za OT, ale ono je také otázka, koho místo nich ? ! Koho ne, to víme. Ale vybrat z toho marasmu někoho volitelného, to je nadlidský úkol. Buď má šílené názory, nic kladného nedělá a nebo krade jako straka. Popřípadě všechno zároveň. Kéž by se objevilo před komunálními volbami nějáké uskupení odborníků, ale to je spíš naivní přání.


24.5.2017 7:55:04
Profil
Moderátor

Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 10
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Hele tohle ale už opravdu patří do tématu "Komunální politika v Praze"


24.5.2017 7:57:23
Profil
 

Příspěvky: 63
Bydliště: SOKP 512
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
A jak je to s Radlickou radiálou? Ta je snad nejdál s přípravou?


24.5.2017 10:51:31
Profil
 

Příspěvky: 2220
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
viewtopic.php?f=57&t=244


24.5.2017 14:11:41
Profil
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Tady jsou videa z Auto*Matí prezentace jejich verze, která, jak sami zmiňují, by byla levnější proto, že by cestující zaplatili více na jízdném v MHD:

Městský okružní bulvár dle A*M 1
Městský okružní bulvár dle A*M 2
Městský okružní bulvár dle A*M 3


Dále 31.5. pořádají všichni možní odpůrci dopravních staveb, které by ulevili nejen řidičům, veřejnou debatu za účasti sebe a pár politiků:
Čas: 31.5. 17:00 - 19:00
Místo: Český rozhlas Regina, Hybešova 14/10
https://www.facebook.com/events/434659120234545

A nakonec Automatí otevřený dopis: http://www.auto-mat.cz/2017/05/otevreny ... ho-okruhu/ a trocha demagogie, zejména intenzity doporučuji porovnat s http://www.tunelblanka.info/dopady-proj ... y-dopravy/

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


24.5.2017 21:00:02
Profil
 

Příspěvky: 1310
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
stanovisko pražské organizace ODS k této věci:
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Obcanska-demokraticka-strana-354/clanek/Klub-zastupitelu-odmita-obstrukce-pri-dostavbe-Mestskeho-okruhu-78157

zde další článek o postoji TOP09 a dalším postupu:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/doprava/praha-okruh-potrebuje-opozicni-zastupitele-chteji-o-nem-jednat_431267.html


29.5.2017 18:32:18
Profil
 

Příspěvky: 85
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála


Rád bych připomněl, že TOP09 v čele s Nouzou odpovědným v té době za dopravu může za tu nesmyslnou věc jménem duál. Kdyby nepro*rali skoro celý období, mohlo se už stavět...


30.5.2017 18:18:05
Profil
 

Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
http://praha.e15.cz/praha/nejvetsi-inve ... ci-1333291


5.6.2017 21:52:47
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Pro ilustraci, co to je ten duál.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1358642410888070.1073741872.846597932092523
- jako nutnou součást protlačit MÚKy na Kbelské a Průmyslové, zahloubení Holešoviček, Vysočanskou radiálu
- okruh protáhnout přes Vychovatelnu a Libeňskou spojku, aby se nestavěla povltavská část
- od Balabenky na jih "nějak levněji", nejspíš víc povrchově


6.6.2017 9:55:10
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Městské nábřeží pod Bílou skálou. Město vždycky ráno přivezou po Vltavě?

_________________
Království a půl princezny za 511.


6.6.2017 10:04:03
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
S tím nábřeží jakous takous pravdu mají, že by se prostor pozvedl. Projděte se někdy po nábřeží v Thomayerových sadech (dřívější silnice) a představte si, že by taková poklidná cesta vedla dál do Troje. Dnes můžete jen sejít na úzkou a poněkud rozpadající se náplavku, pokud nechcete zblízka všemi smysly vnímat rušný provoz na okruhu. Podle mě by se pod Bílou skálu měly dát oba směry okruhu. Ani je netahat je přes Vychovatelnu, aby se tato MÚK mohla kompletně schovat pod zem.


6.6.2017 11:52:43
Profil
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Klidová zóna prosím, ta by se z toho určitě udělat dala (a hlavně asi lidi za vodou by byli pro všema deseti), ale městské nábřeží ani smykem.

_________________
Království a půl princezny za 511.


6.6.2017 12:15:26
Profil
 

Příspěvky: 85
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
P_V píše:
Pro ilustraci, co to je ten duál.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1358642410888070.1073741872.846597932092523
- jako nutnou součást protlačit MÚKy na Kbelské a Průmyslové, zahloubení Holešoviček, Vysočanskou radiálu
- okruh protáhnout přes Vychovatelnu a Libeňskou spojku, aby se nestavěla povltavská část
- od Balabenky na jih "nějak levněji", nejspíš víc povrchově


To je zase hovadina..
Průjezd Holešovičkama a pak zpět Libeňskou spojkou ke Kříži a dále pak buďto Vysočanskou radiálou II a nebo bulvárem
-v době stavby by znamenalo naprostý kolaps dopravy
- Libeňská spojka není navrhovaná jako náhrada okruhu ale jako spojka
- tunel Holešovičky by suploval radiálu i okruh, to je nad návrhové kapacity
- Povltavtavská podle posledních návrhů má sloužit pouze pro jeden směr a ještě akorát kousek za dobočku na Bulovku, pak má zmizet v tunelu, takže v rozumným návrhu dokončení městského okruhu se počítá s omezením dopadu na nábřeží dle mého velmi nadstandartně
- proti Vysočanské radiále II je obrovský odpor městské části

Zkapacitnění Průmyslové naráží na odpor místních

Oproti tomu okruh v navrhovném řešení je vcelku projednatelný. Celá koncepce Duálu je nesmysl. A ostatně ani nevidím nějakou úsporu, Vysočanská radíála II by vyšla 1:1 k tunelu Bílá skláka. Libeňskou spojku musí postavit stejně, křižovatku u Kříže také, tunel Malešice také. Jediný rozdíl je tunel Jarov. Jenže bez něj Praha 3 nedá souhlas s výstavbou. Se zahloubením Holešoviček se do budoucna počítá, ale až bude alespoň nějaká objízdná trasa (Libeňská spojka).


6.6.2017 15:19:20
Profil
 

Příspěvky: 327
Bydliště: České Budějovice - Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
ad duál:
Holešovičky by to podle mého chtělo zahloubit i jen jako radiálu v uspořádání 3+3 s tím, že krajní pruhy by se odpojovaly/připojovaly v křižovatkách. Dělat to jako 2+2 jako radiálu a okruh v jednom je vyhazování peněz. Kromě toho ta Vychovatelna je řešena dost špatně, ty krátké průplety nemohou fungovat. Jediní, kdo bude skákat blahem, budou ti, co tvrdili o původním projektu, že je k ničemu a úplně se ucpe, protože tahle seškrtaná low-cost verze se ucpe s výrzně vyšší pravděpodobností.

Nějaká další verze duálu byla představena ateliérem D3A: https://www.facebook.com/pg/libenskymos ... 1490972162
Myslím, že je to opět zcestná koncepce. Přijde mi, že je to postavené na tom, že magistrála je tu pro tranzit S - J, což už několik desítek let není pravda. Myslím, že MO nedokáže plně nahradit magistrálu, thole ale nedokáže nahradit ani magistrálu, ani MO. Navíc cena bude vzhledem k množství tunelů pravděpodobně vyšší než u stávající verze.

Osobně jsem pro zmimoúrovňování Průmyslové + MO + zahloubení magistrály, byť je to trochu dlouhodobější cíl.

_________________
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.


6.6.2017 17:08:24
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
AUTOsro píše:
Nějaká další verze duálu byla představena ateliérem D3A: https://www.facebook.com/pg/libenskymos ... 1490972162
Myslím, že je to opět zcestná koncepce.

Ano, to už je úplná hovězina. II. magistrálu nahradíme III. magistrálou.


6.6.2017 19:31:28
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Pro připomenutí, už to tu myslím jednou bylo - jak by se zredukovala povrchová Vychovatelna ve variantě dle ÚP + zahloubení Holešoviček.
https://drive.google.com/drive/folders/0B8A0BmQtNYx5fjh1Y0ZNQ2RKVUR5ZEpzSUdpVHhla2JxZDgxVzVFZjNZMV9BTGRDV1hPVHM, soubor 106studie...
http://www.satra.cz/wordpress/wp-content/uploads/2015/12/holesovicky_10.jpg


6.6.2017 20:15:42
Profil
 

Příspěvky: 116
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Děsím se dne, kdy se probudím a nepůjde projet po Smetanově nábřeží a Karmelitskou. Nevěřím totiž, že do té doby bude hotový městský, netož Pražský okruh s potřebnými radiálami nebo jinými komunikacemi, které budou schopny přenést alespoň minimální dopravní zátěž IAD.
Zahloubení Holešoviček má smysl, řekl bych, pouze z hlediska znovudarování klidu místním obyvatelům. Je fakt že 90 000 aut denně v profilu 2+2 je velká porce. Když by odstranili parkovací a vyhrazené pruhy a radary a podobné nesmysly, dopravně by Holešovičky fungovaly dalších 20 let bez problémů i s napojením z Blanky


7.6.2017 10:01:35
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
S těmi Holešovičkami máte samozřejmě pravdu. Tam je to zahloubení dobré pro obyvatele, pro motoristy to změna k lepšímu (asi) nebude. Předpokládám, že se zahloubením by to bylo +- stejné jako nyní. Z osobní zkušenosti ale musím říct, že je to zatížení pro obyvatele opravdu neúnosné a že si to ten tunel zaslouží. Tam se na ulici ani nemůžete normálně bavit s druhým člověkem, protože se přes ten konstantní hukot pneumatik a motorů pořádně neslyšíte.


7.6.2017 10:40:43
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Duál je dokonce obrovská debilina. Zatímco z Průmyslové se na D1 pojede po Pražském okruhu a tak na okraji Prahy, tak duál by to navedl do centra města (Jižní spojka, Spořilovská). Zelení dokončení 511 nechtějí a tak by nejraději vše zakonzervovali na Spořilově.


7.6.2017 12:23:28
Profil
 

Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Myslím si, že jestli byste měli na Spořilově o něco usilovat, tak o zatunelování té stávající spojky. To je v územním plánu už dávno a hodně by to Spořilovu pomohlo. Alespoň mě se to tak jeví. Spořilov by se zase spojil v jeden celek, nyní rozdělený tím hlučným zářezem. I když vám se to tuším nelíbilo, pokud si správně pamatuji ?


7.6.2017 12:44:37
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Tunel není řešení, protože vzniknou mnohem horší dopravní problémy. Kamiony by musely jezdit jinudy.


7.6.2017 13:18:41
Profil
 

Příspěvky: 45
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Vilouch píše:
Zahloubení Holešoviček má smysl, řekl bych, pouze z hlediska znovudarování klidu místním obyvatelům. Je fakt že 90 000 aut denně v profilu 2+2 je velká porce. Když by odstranili parkovací a vyhrazené pruhy a radary a podobné nesmysly, dopravně by Holešovičky fungovaly dalších 20 let bez problémů i s napojením z Blanky


A co kdyby se těch +- 50 domů prostě vykoupilo, zbouraly se a udělala se tam protihluková stěna pro domy v další řadě. To mi přijde jednodušší než se tam v té myší díře snažit napasovat tunel.


7.6.2017 14:02:08
Profil
 

Příspěvky: 476
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Zahloubeni Holesovicek a Sporilovske je krasny sen ale asi bych nejdriv dokoncil potrebnejsi stavby – MO, Vysocanskou radiálu (která by mmch hodne tem Holesovickam odlehcila), Radlickou r., Brevnovskou r. a napojeni Evropske na MO. To je sumasumarum práce a finance na 30 let. Teda pokud Praha nenarazi na ropu, to by mohlo pak akcelerovat…


7.6.2017 14:11:25
Profil
 

Příspěvky: 285
Příspěvek Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Jen představa budování tunelu za plného provozu kamionů a kolon celé 2 roky pár metrů od oken lidí je nesmysl.
Jinak všechny problémy vznikají špatným postupem a managerskou neschopností. Postupovat se mělo od vnějšího okruhu k vnitřnímu a ne naopak. Takto jsou generovány nepřekonatelné problémy.


7.6.2017 14:15:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 813 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz