| Autor |
Zpráva |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
|
| 13.6.2017 11:20:15 |
|
 |
|
mts
Příspěvky: 476
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Cert vem peníze, které bude to posuzovani dualu stat. Doufejme, ze výsledkem bude zjisteni, ze dual je kapacitne neperspektivni a neobslouzi dostatecne uzemi, které by obslouzit mel a bla bla bla a to zavre hubu ekotalibanu a nebudou uz moct kvilet, ze se nevybiralo z vice variant a město tim dostane mandat stavet puvodni variantu…
|
| 13.6.2017 13:03:07 |
|
 |
|
Jirka
Příspěvky: 520
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Doufám, že v příštích volbách zvítězí lidé rozumně myslící a dají zelenou tunelové variantě. Ano, je to dost drahé z pohledu našich "zelených aktivistů". Povrchová varianta taky není levnou záležitostí. Bude nutné postavit mnoho doprovodných staveb ( protihlukové zdi- podstatě vzniknou betonové koryta, nadzemní vedení komunikace- obyvatelé domů se budou ve vyšších patrech koukat do betonových zdí -protihllukových betonových zdí.) Tak nevím co je lepší vybudovat nadzemní komunikaci nebo odvést dopravu pod zemí bez světělně řízených křivovatek se stovkama stojících aut.
|
| 13.6.2017 13:04:14 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Myslím, že diskutující na tomto fóru tuší, co je "lepší", ale ti co prosazují "ten jediný správný názor" to nechtějí přijmout. Tak se snaží realizaci oddalovat, co to jde. 
|
| 13.6.2017 13:21:20 |
|
 |
|
kesu
Příspěvky: 85
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Sporilovak píše: Spořilovská je sídlištní komunikace a také vede lidem přímo pod okny a přitom má jen 2 pruhy. 0 511 musí usilovat všichni, kterým pomůže. To jsou všichni co bydlí či jezdí po JS a těch dalších komunikacích co jmenujete. Vy fakt věříte že 511 někdy postaví? Věřím a doufám v to, je to opravdu klíčová stavba pro celou Prahu
|
| 13.6.2017 13:39:46 |
|
 |
|
Sosa
Příspěvky: 2499
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
mts píše: Cert vem peníze, které bude to posuzovani dualu stat. Doufejme, ze výsledkem bude zjisteni, ze dual je kapacitne neperspektivni a neobslouzi dostatecne uzemi, které by obslouzit mel a bla bla bla a to zavre hubu ekotalibanu a nebudou uz moct kvilet, ze se nevybiralo z vice variant a město tim dostane mandat stavet puvodni variantu… Tak vymyslí nějakou další variantu. Tam nejde o něco lepšího, oni prostě nechtějí nic stavět.
|
| 13.6.2017 14:26:54 |
|
 |
|
mts
Příspěvky: 476
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
To vi každý, ze jim nejde o to něco umožnit ale znemožnit. Ale v momente, kdy ten jejich dual projde vyhodnocenim a propadne, tak město uz si s nimi muze legalne vytrit pr*el a rict: vas navrh neprosel, shut up a stavi se puvodni navrh…
|
| 13.6.2017 15:46:56 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Teď jde o to, aby ta kravina opravdu neprošla. Když vidím Stropnického jun. dostávám osypky.
|
| 13.6.2017 16:17:35 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Mám takový pocit, že o části "duálu" se ještě před několika lety oficiálně říkalo, že se musí vybudovat jako příprava na variantu dle ÚP, aby bylo kudy nasměrovat odklony při stavbě. Konkrétně MÚKy na Kbelské a podjezd u Libeňského nádru. Zatímco teď se to prezentuje jako buď - nebo.
|
| 13.6.2017 16:36:52 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
U MUK na Kbelske v Hloubetine se mluvilo jako o podmince EIA. Pokud ma nekdo "naladu" tak to muze zkontrolovat.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 13.6.2017 17:12:42 |
|
 |
|
P_V
Příspěvky: 1663 Bydliště: Praha
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Tož když je to invariantní, proč už se to dávno nepřipravuje? 
|
| 13.6.2017 20:22:49 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
mts píše: To vi každý, ze jim nejde o to něco umožnit ale znemožnit. Ale v momente, kdy ten jejich dual projde vyhodnocenim a propadne, tak město uz si s nimi muze legalne vytrit pr*el a rict: vas navrh neprosel, shut up a stavi se puvodni navrh… Město si s nima nemůže vytřít pr... ani když vyhodnocení nevyjde. Protože stále to bude člen koalice, bez kterého se nedá vládnout 
|
| 14.6.2017 0:21:53 |
|
 |
|
dps
Příspěvky: 145
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Ted nemuzou, ale pristi rok na jare uz jo (to uz bez nich pripadne dovladnou). Navic pokud dual nevyjde a oni budou dale kopat kolem sebe, tak by je to mohlo castecne zdiskreditovat do voleb, ktere budou ... doufam, ze se jim to podari (zdiskreditovat se)  Jen aby to hodnoceni dualu nedelal nejakej radoby odbornik co jim pujde naruku.
|
| 14.6.2017 9:39:33 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
dps píše: Ted nemuzou, ale pristi rok na jare uz jo (to uz bez nich pripadne dovladnou). Navic pokud dual nevyjde a oni budou dale kopat kolem sebe, tak by je to mohlo castecne zdiskreditovat do voleb, ktere budou ... doufam, ze se jim to podari (zdiskreditovat se)  Jen aby to hodnoceni dualu nedelal nejakej radoby odbornik co jim pujde naruku. Jenomže v tom je ten problém. Vždycky se najde člověk/firma, která ochotně (a často za nějaký ten peníz nebo příslib do budoucna) zpracuje "nezávislou" studii tak, že dopředu jsou zadány výsledky...
|
| 14.6.2017 11:00:12 |
|
 |
|
dps
Příspěvky: 145
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
To je mi jasny  ... Pak tedy otazkou je kdo bude v tomto pripade ten kdo bude vybirat toho zpracovate hodnoceni? Jestli S. nebo nekdo jiny, ze 
|
| 14.6.2017 12:05:30 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Největší průšvih je, že Praha nestaví nejen MO, ale ani Metro D, Radlickou radiálu, ba ani novou Komořanskou, ačkoli peníze má a ceny stavebních prací jsou ještě jakžtakž příznivé. Tím současné vedení hl. m. Prahy působí škody daleko větší, než kdyby se někde ty stavby kvůli chybám v přípravě o něco prodražily.
|
| 14.6.2017 13:09:07 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Michal R píše: dps píše: Ted nemuzou, ale pristi rok na jare uz jo (to uz bez nich pripadne dovladnou). Navic pokud dual nevyjde a oni budou dale kopat kolem sebe, tak by je to mohlo castecne zdiskreditovat do voleb, ktere budou ... doufam, ze se jim to podari (zdiskreditovat se)  Jen aby to hodnoceni dualu nedelal nejakej radoby odbornik co jim pujde naruku. Jenomže v tom je ten problém. Vždycky se najde člověk/firma, která ochotně (a často za nějaký ten peníz nebo příslib do budoucna) zpracuje "nezávislou" studii tak, že dopředu jsou zadány výsledky... Tady zase řádil cenzor. Tak snad nevymaže mojí doměnku, že jeden kolosální dodnes nedořešený průšvih se zmanipulovanými posudky už stačil a že do budoucna už k tomu proto (doufám) docházet nebude. Po tomhle už si odborně znemožnění se snad nikdo nelajsne. Co se týče politické reprezentace, tak ta kolem pokračování Blanky pořádá rituální tance. Bohužel bez jasného kladného výsledku. Spíš naopak. Praha stále nezná trasu vnitřního okruhu, opozice přinesla kartonové panáky http://praha.idnes.cz/kartonovy-panaci- ... zpravy_ane
|
| 16.6.2017 7:34:46 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
nemyslím si, že se najde někdo, kdo do toho - stavby - půjde stíhaní Svobody a Hudečka je jim stále výstrahou
dolínek má sice v zádech šíbry, kteří by si rádi odsypali, otázkou je, jak moc se u toho korýtka chce udržet
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 16.6.2017 20:04:03 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Ti jsou stíháni za financování víceprací, které český právní řád nemá ošetřené. Neznám úplné detaily, ale podle všeho jsou stíhaní velmi nespravedlivě, protože se dostali de facto do situace, která nemá právně čisté řešení. Buď financovat stavbu za cenu toho, že je to právně pochybné a nebo zastavit stavbu, což způsobí obrovské škody. Do té situace je dostalo bémovské vedení, oni to jen zdědili. Takže když na to někdo bude dohlížet od začátku a nepřipustí vícepráce přes 20 pct, tak se v zásadě stíhání bát nemusí.
|
| 16.6.2017 21:57:48 |
|
 |
|
Jarda Š.
Příspěvky: 880
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Lynx: Ano, to je problém, protože, aby to bylo právně čisté, tak by se buď musela stavba při dosažení těch 20% zastavit a zakonzervovat, zhotoviteli proplatit dosud provedené práce a vyhlásit novou veřejnou zakázku na dostavbu, anebo faktury za vícepráce proplácet až na základě pravomocného rozhodnutí v soudním nebo rozhodčím řízení.
|
| 16.6.2017 22:41:52 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
To Jarda Š: Ale to říkáte pouze polovinu příběhu. Z druhého pohledu - kdyby Svoboda s Hudečkem opravdu zastavili stavbu a začali soutěžit dokončení, významným způsobem by prodloužili dostavbu a zvýšili náklady. Přeloženo do právní řeči - Porušení pravidel při správně cizí věci. Tohoto stavu si byli všichni vědomi, existovali hodnověrné právní analýzy. Následné stíhání výše uvedených pánů jde na vrub zdivočelých státních zástupců popichovaných agentem Burešem. Inu, pokitika všemi prostředky...
|
| 17.6.2017 12:48:49 |
|
 |
|
Lynx
Příspěvky: 2907
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
Michal R píše: Následné stíhání výše uvedených pánů jde na vrub zdivočelých státních zástupců popichovaných agentem Burešem. Tohle podle mě jednoznačně není pravda. Že by Babiš organizoval stíhání Hudečka a Svobody a popichoval k tomu státní zástupce je z kategorie teorií spiknutí a stihomamů vyššího stupně. Za druhé si myslím, že sem takovéto politické příspěvky nepatří.
|
| 17.6.2017 13:58:58 |
|
 |
|
Mike
Příspěvky: 3782
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
jenž tahle situace nastane za současného stavu vždy bavíme se o stavbě v horizontu 20let a tam není schopen náklady bez navýšení predikovat nikdo čili platí, že kdo nic nedělá, nic nezkazí kdo nic nezkazí je pochválen kdo je pochválen bude povýšen kdo je povýšen, nic nedělá
_________________ Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
|
| 18.6.2017 21:45:04 |
|
 |
|
mts
Příspěvky: 476
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
btw existuji nekde nejake malůvky toho jejich "dualu"?
|
| 21.6.2017 11:52:43 |
|
 |
|
AUTOsro
Příspěvky: 327 Bydliště: České Budějovice - Praha
|
 Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
mts: Něco je tady: https://www.facebook.com/pg/libenskymos ... e_internalNěco je tady: http://www.auto-mat.cz/2017/03/video-me ... o-vsechny/Automatí studie sice nejsou nic oficiálnícho (naštěstí), ale víme kudy zelené větry vanou.
_________________ Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
|
| 21.6.2017 12:56:14 |
|
|