České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=2359
Stránka 19 z 33

Autor:  caveman [ 21.6.2017 13:52:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Famózní na tom je, že všechno nacpou přes Libeňskou spojku do zahloubených Holešoviček. A taky se mi líbí, jak počítají s Vysočanskou radiálou II... O tom, že tam je Břevnovská radiála v poslední etapě raději mlčme, aby si nevšimli, i když ono se s ní už stejně nepočítá.

Autor:  Lynx [ 21.6.2017 14:07:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Mě fascinuje, jak se vždycky na něco upnou. Viz ten odkaz na nebourání a neupravování Libeňského mostu. Přitom kdyby chtěl v dnešní době někdo něco podobného stavět, tak budou rozhodně všema deseti proti, a budou říkat, že je to betonové brutalistní monstrum, které se tam absolutně nehodí. Zničí to přírodu a vůbec.
Ale když jde o udržení toho aby se nic nedělalo a už to tam pár desítek let stojí, tak tu betonovou obludu hájí do roztrhání těla jako vrchol architektury. Docela schizofrenie, kde jde zjevně o jediný cíl NESTAVĚT VŮBEC NIC

Autor:  mts [ 22.6.2017 8:43:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Tak jsem se tim proklikal. Pokud je tohle ideologicka baze "dualu", tak největší jobstopper je zatizeni uz tak pretizenych Holesovicek kombinaci radialni a okruzni dopravy, navedeni okruzni dopravy do Kbelske (která bude ještě dlouho suplovat D0), od pocatku nedostatecna kapacita 1+1 pruhove sekce v Povltavske atd atd. To jim musí při oponenture rozebrat každý student stredni dopravni průmyslovky. Výhodou těchto nikym nevolenych a nami vsemi financovanych spolku je, za za nic nenesou odpovědnost a jejich malůvky fixou do mapy tak mohou byt na urovni moji 4lete netere. A ty pindy by k tomu sesmolila asi taky...

Autor:  michal [ 22.6.2017 10:57:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Lynx píše:
Mě fascinuje, jak se vždycky na něco upnou. Viz ten odkaz na nebourání a neupravování Libeňského mostu. Přitom kdyby chtěl v dnešní době někdo něco podobného stavět, tak budou rozhodně všema deseti proti, a budou říkat, že je to betonové brutalistní monstrum, které se tam absolutně nehodí. Zničí to přírodu a vůbec.
Ale když jde o udržení toho aby se nic nedělalo a už to tam pár desítek let stojí, tak tu betonovou obludu hájí do roztrhání těla jako vrchol architektury. Docela schizofrenie, kde jde zjevně o jediný cíl NESTAVĚT VŮBEC NIC


Tak u rekonstrukce Libeňského mostu ale nejde o nějakou pitomou inženýrkou stavbu vymyšlenou v Metroprojektu či tím zoufalcem Kotasem. Libeňský most je od Pavla Janáka. Takže tam celkem chápu, že se jedná o inženýrskou stavbu, na kterou mají být kladeny nejvyšší nároky památkové ochrany. Že se za ta desetiletí posunulo vnímání i estetická hodnota těchto staveb je smutný fakt, který nás ovšem neopravňuje k tomu, abychom tak zacházeli i s objekty z dob, kdy si s tím dali špičkoví architekti opravdu velkou práci. A že si dnes Kotas a jemu podobní myslí, že dokážou navrhnout něco funkčního a zároveň esteticky kvalitního je bohužel jejich omyl, který jim ale řada lidí žere. Hlavně ti, co jim ty zakázky přiklepávají...

Autor:  JirkaS [ 22.6.2017 21:05:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Hlavně by ovšem ten most měl být funkční. Jestliže se ovšem rozpadají vzorky i bez zatížení, tak ať je most od kohokoliv, most, který nic neunese, je k ničemu. Což samozřejmě nijak nebrání tomu udělat funkční repliku.

Autor:  kot [ 22.6.2017 22:41:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Snad si Jirko nemyslíš, že by bojovníci proti přestavbě kývli na "bezcennou repliku"... To by bylo řečí !

Autor:  michal [ 23.6.2017 7:09:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

JirkaS píše:
Hlavně by ovšem ten most měl být funkční. Jestliže se ovšem rozpadají vzorky i bez zatížení, tak ať je most od kohokoliv, most, který nic neunese, je k ničemu. Což samozřejmě nijak nebrání tomu udělat funkční repliku.


Co jsem tak měl možnost vidět původní rekonstrukční záměr, tak o věrné replice nebyla vůbec řeč. Takže se není moc čemu divit. No a pak je tady další hledisko, totiž kvalita odvedené práce na té replice. Protože když se podíváte, jak třeba vypadá tenhle sloup na mostě přes železnici na Prašném mostě, tak to bych rozhodně nebral jako zdařilou práci. Tudy cesta fakt nevede, to není kvalitní řemeslo dovedené do detailu. https://mapy.cz/s/1LVl6 vs. http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/081005_MO/slides/38.html

Autor:  JirkaS [ 23.6.2017 7:33:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Což ovšem znamená, že by se aktivisti měli zaměřit na kvalitu projektu a provedení, ne na rekonstrukci něčeho, co rekonstruovat nejde, pokud z mostu nechceme mít jen lávku pro pěší. Protože beton v samotné konstrukci prostě nevymění. U železobetonových staveb časem bude problém v degradaci samotné konstrukce, které nelze zabránit.

Autor:  michal [ 23.6.2017 7:47:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

No podle mě bylo třeba v první řadě zastavit to, co bylo zamýšleno. Ono to totiž nedávalo smysl ani z památkového, a ani z dopravního pohledu. A těžko tomu můžete ladit detaily, když to je celé špatně. Že se teď ukazuje, že most je v horším stavu, než se předpokládalo, znamená uvažovat nad novým přístupem vedoucím k jeho rekonstrukci, čili řečeno trochu přesněji obnově za účelem zachování architektonické jedinečnosti i samotné funkčnosti.

Autor:  Lynx [ 23.6.2017 7:52:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

V květnu byly uveřejněny průzkumy prvního zkoumaného pilíře, ze kterých vyplývá, že jediná možná rekonstrukce je rekonstrukce formou demolice. Takže bavit se lze o replice, ale stávající most tam prostě fyzicky neustojí. Ten by se časem zřítil vlastní vahou a netrvalo by to už moc dlouho. Víceméně pro jistotu či spíš jako alibi se teď budou zkoumat další dva pilíře, ale výsledek bude na 99 procent podobný. Tedy že ten most nemá šanci. Tenkrát byly betonové konstrukce v začátcích a ten beton je prostě mizerný.

Autor:  michal [ 23.6.2017 8:02:18 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Ovšem to, že pilíře jsou k ničemu, je stejně tak velká rána pro jeho zastánce, jako pro ty, co chtěli most rozšiřovat na původních základech. Aspoň teda soudě podle té odfláknuté vizualizace, kde plácli novou mostovku na staré pilíře a ani si nedali tu práci je nějak retušovat, aby most působil opravdu opraveným dojmem. Takže oba tábory mají stejný výchozí bod a je třeba najít společnou řeč.

Autor:  Lynx [ 23.6.2017 8:05:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Částečná replika by podle mě mohla být řešením. Rozšiřování ten most podle mě nutně nepotřebuje. Slouží hlavně pro lokální dopravu a jezdí po něm asi nejméně aut ze všech pražských mostů (můj dojem, nikoliv měření).

Autor:  Sosa [ 23.6.2017 8:19:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Lynx píše:
Částečná replika by podle mě mohla být řešením. Rozšiřování ten most podle mě nutně nepotřebuje. Slouží hlavně pro lokální dopravu a jezdí po něm asi nejméně aut ze všech pražských mostů (můj dojem, nikoliv měření).

Tady bych si dovolil opravit, po Karlově mostě toho jezdí určitě méně. ;)

Autor:  Bobek [ 23.6.2017 8:21:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Tak vždycky je tu ještě Karlův most. :P

Edit: abych jen blbě netlachal - TSK Q3 2015:
Kód:
Barrandovský 135700
Hlávkův       68800
Barikádníků   55800
Jiráskův      48100
Štefánikův    18900
Libeňský      17000
Závodu míru   17000
Čechův        13700
Palackého     12900
Legií         12100
Trojský       12100
Mánesův        9000

Autor:  Lynx [ 23.6.2017 8:54:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Pro mě překvapující tabulka, dojmy nebývají vždy správné. Takže to opravuji na to, že to není klasický tranzitní most, jako ty 4 nahoře, které se vymykají ostatním, které mají do 20 tisíc.

Autor:  michal [ 23.6.2017 9:34:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Není to počítáno zrovna v době povodní, kdy na mostě byly vyklizené ty autobazary...? :D No 17000 je sice relativně vysoké číslo, ovšem tak nějak mám pocit, že to tady nehraje vůbec roli. Jsou místa, kde 17000 vozidel způsobí pohromu, ale rozhodně k těmto místům nepatří Libeňský most. Na Čechově mostě je o pár tisíc méně a vidím to jako mnohem problematičtější místo, o mostě Legií nemluvě, kde je o 5000 míň.... Největší slabinu vidím v intervalu semaforu na holešovickém předmostí a blbém křížení hlavních směrů a samozřejmě i v křižovatce u Kauflandu, kde prostě někdo uvažoval 3 a dopadlo to, jak to dopadlo. Ale že by se kvůli tomu musel rozšiřovat Libeňský most?

Autor:  Sosa [ 23.6.2017 9:48:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

V přestavbě mostu je i úprava křižovatek. U tohoto mostu dojde k rekonstrukci v okamžiku, kdy spadne. Do té doby bude neustálé hledání, jak s tím nic nedělat. Intenzity mě tedy taky překvapily.

Autor:  JirkaS [ 23.6.2017 9:51:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Intenzity mi taky přijdou zvláštní, protože kdykoliv tam jdu, je tam provoz minimální. Taky nevím, kam by se těch 17000 nacpalo na obou stranách mostu.

Autor:  Bobek [ 23.6.2017 11:11:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Asi jednak klame tělem, protože na něm na rozdíl od řady dalších nestojí kolony právě díky relativní propustnosti předmostí, jednak 17000 není na město zas tak moc. Tabulka denní variace udává pro období 7-19 hodinový podíl relativně konzistentně cca 6-7 %, to je na směr a hodinu nějakých 550 aut.

Návazné úseky:
Voctářova (Libeňský most - Zenklova) 18300
Voctářova (Libeňský most - U Rustonky) 27100

Jankovcova (Dělnická - U Průhonu) 11800
Dělnická a jižní část Jankovcovy nejsou ve sledované síti.

Metodiku neznám, údaje jsou veřejné. https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/roo ... ty-dopravy

Autor:  jonáš [ 26.6.2017 22:42:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

S tim Trojskym se nepovedlo copy-paste, že je tam stejný numero jako u Legií, nebo ještě tehdy nebyl v provozu?

Autor:  Bobek [ 27.6.2017 6:23:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Tak si na to kliknou, prostě to vyšlo stejný (ostatně i o pár řádků výš).

Ještě 2016:
Kód:
Barrandovský 136600
Hlávkův       69200
Barikádníků   60200
Jiráskův      47300
Štefánikův    18400
Závodu míru   17700
Libeňský      15700
Čechův        13900
Palackého     13700
Trojský       13200
Legií         12300
Mánesův        9000

Autor:  hekor [ 13.9.2017 10:18:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Vedení Prahy schválilo zakázku na dostavbu vnitřního okruhu
13. září 2017 9:51

Praha začne připravovat tendr na dostavbu části vnitřního okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Štěrboholy. Projekční práce mají vyjít na 350 milionů korun a mělo by se začít stavět v roce 2024. Zakázku v úterý podpořili radní včetně těch za Trojkoalici, přestože původně měli výhrady. Zastupitelé návrh projednají až po sněmovních volbách.

Zdroj: https://praha.idnes.cz/mestsky-okruh-do ... zpravy_rsr

Autor:  Kuba [ 13.9.2017 15:02:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Stropnického zákopová válka pokračuje. Už aby byly komunální volby a ti Zelení Khmérové šli od válu.

Autor:  MPMP [ 13.9.2017 17:26:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Kuba píše:
Stropnického zákopová válka pokračuje. Už aby byly komunální volby a ti Zelení Khmérové šli od válu.
A kdo ti řekl, že po nich naopak neposílí své pozice?

Autor:  kot [ 13.9.2017 19:58:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

No, to co předvádí s tím svým vypelichaným knírkem /naštěstí/ moc lidí nebere...

Stránka 19 z 33 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/