| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=2359 |
Stránka 19 z 33 |
| Autor: | caveman [ 21.6.2017 13:52:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Famózní na tom je, že všechno nacpou přes Libeňskou spojku do zahloubených Holešoviček. A taky se mi líbí, jak počítají s Vysočanskou radiálou II... O tom, že tam je Břevnovská radiála v poslední etapě raději mlčme, aby si nevšimli, i když ono se s ní už stejně nepočítá. |
|
| Autor: | Lynx [ 21.6.2017 14:07:08 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Mě fascinuje, jak se vždycky na něco upnou. Viz ten odkaz na nebourání a neupravování Libeňského mostu. Přitom kdyby chtěl v dnešní době někdo něco podobného stavět, tak budou rozhodně všema deseti proti, a budou říkat, že je to betonové brutalistní monstrum, které se tam absolutně nehodí. Zničí to přírodu a vůbec. Ale když jde o udržení toho aby se nic nedělalo a už to tam pár desítek let stojí, tak tu betonovou obludu hájí do roztrhání těla jako vrchol architektury. Docela schizofrenie, kde jde zjevně o jediný cíl NESTAVĚT VŮBEC NIC |
|
| Autor: | mts [ 22.6.2017 8:43:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Tak jsem se tim proklikal. Pokud je tohle ideologicka baze "dualu", tak největší jobstopper je zatizeni uz tak pretizenych Holesovicek kombinaci radialni a okruzni dopravy, navedeni okruzni dopravy do Kbelske (která bude ještě dlouho suplovat D0), od pocatku nedostatecna kapacita 1+1 pruhove sekce v Povltavske atd atd. To jim musí při oponenture rozebrat každý student stredni dopravni průmyslovky. Výhodou těchto nikym nevolenych a nami vsemi financovanych spolku je, za za nic nenesou odpovědnost a jejich malůvky fixou do mapy tak mohou byt na urovni moji 4lete netere. A ty pindy by k tomu sesmolila asi taky... |
|
| Autor: | michal [ 22.6.2017 10:57:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Lynx píše: Mě fascinuje, jak se vždycky na něco upnou. Viz ten odkaz na nebourání a neupravování Libeňského mostu. Přitom kdyby chtěl v dnešní době někdo něco podobného stavět, tak budou rozhodně všema deseti proti, a budou říkat, že je to betonové brutalistní monstrum, které se tam absolutně nehodí. Zničí to přírodu a vůbec. Ale když jde o udržení toho aby se nic nedělalo a už to tam pár desítek let stojí, tak tu betonovou obludu hájí do roztrhání těla jako vrchol architektury. Docela schizofrenie, kde jde zjevně o jediný cíl NESTAVĚT VŮBEC NIC Tak u rekonstrukce Libeňského mostu ale nejde o nějakou pitomou inženýrkou stavbu vymyšlenou v Metroprojektu či tím zoufalcem Kotasem. Libeňský most je od Pavla Janáka. Takže tam celkem chápu, že se jedná o inženýrskou stavbu, na kterou mají být kladeny nejvyšší nároky památkové ochrany. Že se za ta desetiletí posunulo vnímání i estetická hodnota těchto staveb je smutný fakt, který nás ovšem neopravňuje k tomu, abychom tak zacházeli i s objekty z dob, kdy si s tím dali špičkoví architekti opravdu velkou práci. A že si dnes Kotas a jemu podobní myslí, že dokážou navrhnout něco funkčního a zároveň esteticky kvalitního je bohužel jejich omyl, který jim ale řada lidí žere. Hlavně ti, co jim ty zakázky přiklepávají... |
|
| Autor: | JirkaS [ 22.6.2017 21:05:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Hlavně by ovšem ten most měl být funkční. Jestliže se ovšem rozpadají vzorky i bez zatížení, tak ať je most od kohokoliv, most, který nic neunese, je k ničemu. Což samozřejmě nijak nebrání tomu udělat funkční repliku. |
|
| Autor: | kot [ 22.6.2017 22:41:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Snad si Jirko nemyslíš, že by bojovníci proti přestavbě kývli na "bezcennou repliku"... To by bylo řečí ! |
|
| Autor: | michal [ 23.6.2017 7:09:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
JirkaS píše: Hlavně by ovšem ten most měl být funkční. Jestliže se ovšem rozpadají vzorky i bez zatížení, tak ať je most od kohokoliv, most, který nic neunese, je k ničemu. Což samozřejmě nijak nebrání tomu udělat funkční repliku. Co jsem tak měl možnost vidět původní rekonstrukční záměr, tak o věrné replice nebyla vůbec řeč. Takže se není moc čemu divit. No a pak je tady další hledisko, totiž kvalita odvedené práce na té replice. Protože když se podíváte, jak třeba vypadá tenhle sloup na mostě přes železnici na Prašném mostě, tak to bych rozhodně nebral jako zdařilou práci. Tudy cesta fakt nevede, to není kvalitní řemeslo dovedené do detailu. https://mapy.cz/s/1LVl6 vs. http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/081005_MO/slides/38.html |
|
| Autor: | JirkaS [ 23.6.2017 7:33:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Což ovšem znamená, že by se aktivisti měli zaměřit na kvalitu projektu a provedení, ne na rekonstrukci něčeho, co rekonstruovat nejde, pokud z mostu nechceme mít jen lávku pro pěší. Protože beton v samotné konstrukci prostě nevymění. U železobetonových staveb časem bude problém v degradaci samotné konstrukce, které nelze zabránit. |
|
| Autor: | michal [ 23.6.2017 7:47:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
No podle mě bylo třeba v první řadě zastavit to, co bylo zamýšleno. Ono to totiž nedávalo smysl ani z památkového, a ani z dopravního pohledu. A těžko tomu můžete ladit detaily, když to je celé špatně. Že se teď ukazuje, že most je v horším stavu, než se předpokládalo, znamená uvažovat nad novým přístupem vedoucím k jeho rekonstrukci, čili řečeno trochu přesněji obnově za účelem zachování architektonické jedinečnosti i samotné funkčnosti. |
|
| Autor: | Lynx [ 23.6.2017 7:52:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
V květnu byly uveřejněny průzkumy prvního zkoumaného pilíře, ze kterých vyplývá, že jediná možná rekonstrukce je rekonstrukce formou demolice. Takže bavit se lze o replice, ale stávající most tam prostě fyzicky neustojí. Ten by se časem zřítil vlastní vahou a netrvalo by to už moc dlouho. Víceméně pro jistotu či spíš jako alibi se teď budou zkoumat další dva pilíře, ale výsledek bude na 99 procent podobný. Tedy že ten most nemá šanci. Tenkrát byly betonové konstrukce v začátcích a ten beton je prostě mizerný. |
|
| Autor: | michal [ 23.6.2017 8:02:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Ovšem to, že pilíře jsou k ničemu, je stejně tak velká rána pro jeho zastánce, jako pro ty, co chtěli most rozšiřovat na původních základech. Aspoň teda soudě podle té odfláknuté vizualizace, kde plácli novou mostovku na staré pilíře a ani si nedali tu práci je nějak retušovat, aby most působil opravdu opraveným dojmem. Takže oba tábory mají stejný výchozí bod a je třeba najít společnou řeč. |
|
| Autor: | Lynx [ 23.6.2017 8:05:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Částečná replika by podle mě mohla být řešením. Rozšiřování ten most podle mě nutně nepotřebuje. Slouží hlavně pro lokální dopravu a jezdí po něm asi nejméně aut ze všech pražských mostů (můj dojem, nikoliv měření). |
|
| Autor: | Sosa [ 23.6.2017 8:19:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Lynx píše: Částečná replika by podle mě mohla být řešením. Rozšiřování ten most podle mě nutně nepotřebuje. Slouží hlavně pro lokální dopravu a jezdí po něm asi nejméně aut ze všech pražských mostů (můj dojem, nikoliv měření). Tady bych si dovolil opravit, po Karlově mostě toho jezdí určitě méně. |
|
| Autor: | Bobek [ 23.6.2017 8:21:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Tak vždycky je tu ještě Karlův most. Edit: abych jen blbě netlachal - TSK Q3 2015: Kód: Barrandovský 135700 Hlávkův 68800 Barikádníků 55800 Jiráskův 48100 Štefánikův 18900 Libeňský 17000 Závodu míru 17000 Čechův 13700 Palackého 12900 Legií 12100 Trojský 12100 Mánesův 9000 |
|
| Autor: | Lynx [ 23.6.2017 8:54:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Pro mě překvapující tabulka, dojmy nebývají vždy správné. Takže to opravuji na to, že to není klasický tranzitní most, jako ty 4 nahoře, které se vymykají ostatním, které mají do 20 tisíc. |
|
| Autor: | michal [ 23.6.2017 9:34:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Není to počítáno zrovna v době povodní, kdy na mostě byly vyklizené ty autobazary...? |
|
| Autor: | Sosa [ 23.6.2017 9:48:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
V přestavbě mostu je i úprava křižovatek. U tohoto mostu dojde k rekonstrukci v okamžiku, kdy spadne. Do té doby bude neustálé hledání, jak s tím nic nedělat. Intenzity mě tedy taky překvapily. |
|
| Autor: | JirkaS [ 23.6.2017 9:51:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Intenzity mi taky přijdou zvláštní, protože kdykoliv tam jdu, je tam provoz minimální. Taky nevím, kam by se těch 17000 nacpalo na obou stranách mostu. |
|
| Autor: | Bobek [ 23.6.2017 11:11:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Asi jednak klame tělem, protože na něm na rozdíl od řady dalších nestojí kolony právě díky relativní propustnosti předmostí, jednak 17000 není na město zas tak moc. Tabulka denní variace udává pro období 7-19 hodinový podíl relativně konzistentně cca 6-7 %, to je na směr a hodinu nějakých 550 aut. Návazné úseky: Voctářova (Libeňský most - Zenklova) 18300 Voctářova (Libeňský most - U Rustonky) 27100 Jankovcova (Dělnická - U Průhonu) 11800 Dělnická a jižní část Jankovcovy nejsou ve sledované síti. Metodiku neznám, údaje jsou veřejné. https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/roo ... ty-dopravy |
|
| Autor: | jonáš [ 26.6.2017 22:42:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
S tim Trojskym se nepovedlo copy-paste, že je tam stejný numero jako u Legií, nebo ještě tehdy nebyl v provozu? |
|
| Autor: | Bobek [ 27.6.2017 6:23:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Tak si na to kliknou, prostě to vyšlo stejný (ostatně i o pár řádků výš). Ještě 2016: Kód: Barrandovský 136600 Hlávkův 69200 Barikádníků 60200 Jiráskův 47300 Štefánikův 18400 Závodu míru 17700 Libeňský 15700 Čechův 13900 Palackého 13700 Trojský 13200 Legií 12300 Mánesův 9000 |
|
| Autor: | hekor [ 13.9.2017 10:18:50 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Vedení Prahy schválilo zakázku na dostavbu vnitřního okruhu 13. září 2017 9:51 Praha začne připravovat tendr na dostavbu části vnitřního okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Štěrboholy. Projekční práce mají vyjít na 350 milionů korun a mělo by se začít stavět v roce 2024. Zakázku v úterý podpořili radní včetně těch za Trojkoalici, přestože původně měli výhrady. Zastupitelé návrh projednají až po sněmovních volbách. Zdroj: https://praha.idnes.cz/mestsky-okruh-do ... zpravy_rsr |
|
| Autor: | Kuba [ 13.9.2017 15:02:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Stropnického zákopová válka pokračuje. Už aby byly komunální volby a ti Zelení Khmérové šli od válu. |
|
| Autor: | MPMP [ 13.9.2017 17:26:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
Kuba píše: Stropnického zákopová válka pokračuje. Už aby byly komunální volby a ti Zelení Khmérové šli od válu. |
|
| Autor: | kot [ 13.9.2017 19:58:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála |
No, to co předvádí s tím svým vypelichaným knírkem /naštěstí/ moc lidí nebere... |
|
| Stránka 19 z 33 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|