České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=2359
Stránka 21 z 33

Autor:  FlakY` [ 6.12.2017 7:39:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Jak může být znám projektant, když se vyhlašuje tendr na projektanta...
Křižovatky se můžou dopracovat později a nebo ve více variantách, případně než se začne projektovat už bude známy všechny nejasnosti.

Autor:  Lynx [ 6.12.2017 8:52:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Na to se právě ptám. Z článku není patrné, jestli tendr už proběhnul nebo ne. Zvláštní je, že už je známa cena, z toho jsem soudil, že už projektant možná vybrán je. Ale asi je to jiný typ tendru, kde je cena daná ? Nevím. Můžete to prosím napsat mě neznalému, jak to tedy je ? jak probíhá tendr s danou cenou ?

Autor:  FlakY` [ 6.12.2017 10:19:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Jedná se o předběžnou cenu. Tato cena by byla jistá pokud by se zakázka zadávala konkrétní firmě, ale konkurence jistě cenu srazí dolů.

Autor:  Lynx [ 6.12.2017 10:23:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Ok. Domníval jsem se, jestli třeba jako obrana proti různým hochštaplerům co nabídnou nereálně nízkou cenu a pak to nesplní, není cena daná a nesoutěží se jiná kritéria - třeba rychlost dodávky, odborné garance, reference atd.

Autor:  FlakY` [ 6.12.2017 11:41:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Nepletu-li se, tak výrazně nižší cena oproti zadavateli automaticky neznamená vyloučení z tendru pokud ostatní firmy mají podobnou cenovou nabídku. Ostatně to je i ten důvod proč se silnice staví za 60-80% náklady předpokládané vysoutěžené ceny.

Autor:  Michal R [ 7.12.2017 9:26:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

No, ono je to složitější. Kdyby někdo nabídnul stavbu za, řekněme 60%ceny, a ostatní uchazeči by byli v rozmezí 90-105% ceny, tak toho prvního vyřadí... když se ovšem nadpoloviční většina poskládá mezi 60-85% ceny, tak se nikdo nevyřazuje...

Autor:  Standa [ 7.12.2017 10:36:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Není to spíš tak, že ho ještě před vyřazením vyzvou, aby doložil, proč má cenu o tolik nižší?

Autor:  Jarda Š. [ 7.12.2017 17:26:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Standa píše:
Není to spíš tak, že ho ještě před vyřazením vyzvou, aby doložil, proč má cenu o tolik nižší?

Ano, uchazeč, který nabídne podstatně nižší cenu, než ostatní, je povinen na výzvu doložit, jak dosáhne úsporu nákladů, teprve, pokud tak ve lhůtě neučiní, zdůvodnění není přesvědčivé, případně by šlo o úsporu na úkor kvality, hodnotící komise ho vyřadí.

Autor:  Michal R [ 7.12.2017 21:18:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Jasný, je to fakt složitější .. ale jen tak pro dokrelení, jak to s ZZVZ je .... tenhle zákon bez příloh má skoro 280 paragrafů, dvě stě stran a i rozkladová komise na ÚHOSu přiznává vnitřní rozpory téhle zákonné normy.... prostě vítejte v Česku :-)

(p.s. vždycky mě dojme, když zde čtu příspěvky o nekvalitní práci úředníků, když i poradní komise předsedy ÚHOSu přiznává zmatečnost... to jen tak na okraj...)

Autor:  Sosa [ 8.12.2017 9:24:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Některým lidem to prostě vysvětlit nejde, občas se to prostě dle zákonů nedá udělat správně. Pak je jednoduchý podávat odvolání.

Autor:  kasme [ 20.1.2018 14:09:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

parkoviště na MÚK Hrdlořezy :lol:

Přílohy:
MUK-Hrdlorezy-180120.jpg
MUK-Hrdlorezy-180120.jpg [ 86.78 KiB | Zobrazeno 10244 krát ]

Autor:  alabastr [ 20.4.2018 7:58:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Praha chce vyhlásit stavební uzávěru pro stavbu silničních okruhů

https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/praha-chce-vyhlasit-stavebni-uzaveru-pro-stavbu-silnicnich-okruhu-20180419.html

Autor:  P_V [ 15.5.2018 13:46:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Městský okruh bude pokračovat tunelovým komplexem Vlasta, rozhodli radní.
https://www.novinky.cz/domaci/472085-mestsky-okruh-bude-pokracovat-tunelovym-komplexem-vlasta-rozhodli-radni.html
Pražští radní v úterý rozhodli o zrušení dřívějšího usnesení, které úředníkům ukládalo připravit alternativní trasu vnitřního okruhu metropole. Město by se do budoucna mělo v úseku mezi Pelc-Tyrolkou nedaleko současného vyústění komplexu Blanka a Štěrboholy soustředit pouze na přípravu tunelové varianty zvané Vlasta. Povrchovou alternativu požadovali zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Autor:  Lynx [ 16.5.2018 0:45:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Alespoň něco ....

Autor:  kot [ 17.5.2018 12:13:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

No, začít stavět jihovýchodní část vnějšího okruhu v roce 2019 je teda hodně nereálné... Ach ty novináři !

Autor:  Bobek [ 18.5.2018 11:03:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Tak je to oficiální. Vlasta je v kopřivách. :)

Autor:  alabastr [ 21.5.2018 7:15:51 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Kudy povede Vlasta? Pokračování pražského vnitřního okruhu rozděluje koalici

https://zdopravy.cz/kudy-povede-vlasta-pokracovani-prazskeho-vnitrniho-okruhu-rozdeluje-koalici-11803/

Autor:  alabastr [ 21.5.2018 7:35:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

V článku odkazují na tento web:
http://mestskyokruh.info/

Autor:  Standa [ 25.5.2018 9:09:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Bobek píše:
Tak je to oficiální. Vlasta je v kopřivách. :)
:ok: Z toho ovšem vyplývá, že, narozdíl od Blanky, je Vlasta chlap :) !

Autor:  Michal R [ 25.5.2018 11:53:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Standa píše:
Bobek píše:
Tak je to oficiální. Vlasta je v kopřivách. :)
:ok: Z toho ovšem vyplývá, že, narozdíl od Blanky, je Vlasta chlap :) !


Tak ti, co pamatují legendární koncert Visací zámku v klubu 007 na Strahově (a že to bylo v 80. letech!!!), tak rozhodně ví, že Vlasta je chlap! :lol: 8-)

Autor:  jozka [ 25.5.2018 20:21:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Hlavne vi, ze je hnusna...

Autor:  Kuba [ 19.7.2018 13:04:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

http://www.ctidoma.cz/doprava/2018-07-15-prazsky-okruh-o-krok-bliz-nabidky-uz-byly-ale-co-dal-42482

Autor:  Kuba [ 28.8.2018 15:26:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/na-blanku-navaze-vlasta-projekt-dostavby-vnitrniho-prazskeho-okruhu-vyjde-na-300-milionu-1350486

Autor:  Lynx [ 28.8.2018 21:45:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

Konečně nějáký posun. I když se jedná jen o projekční práce na DÚR, takže to je pořád ještě hodně daleko.

Když to srovnám s Blankou, tak DÚR se začalo zpracovávat v roce 1999 a stavba začala v roce 2007, čili 8 let poté. ;) O to víc k vzteku je, že se teď takovou dobu nic nedělalo a někteří neužiteční idioti stále blouzní něco o vedení okruhu přes Letňany a podobně.

Autor:  medvid [ 29.8.2018 8:21:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Pelc-Tyrolka - Balabenka - Štěrboholská radiála

No uvidíme. Domnívám se, že pokud se k moci dostanou sdružení jako Praha Sobě, tak skončí veškerá výstavba na roky dopčedu

Stránka 21 z 33 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/