Prašný most

Odpovědět
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Prašný most

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Takováhle armatura nebyla ani na tvrzi Dobrošov, a tam šlo sakra o hodně ...

http://www.tunelblanka.cz/pic_fotogaler ... hoto=12453

Není to trochu moc, Antone Pavloviči ...
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: Prašný most

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Kdo zná podrobnosti ohledně staré kanalizační šachty, která je v půdoryse stavby na Prašném mostě:

1. Jak s ní bude naloženo ve finální podobě stavby? Bude nějak stavebně propojena s tunelem?
2. V jaké hloubce pod vozovkou tunelu je dno této šachty?
3. Na co jsou ty 3 červené vrátky kolem ústí šachty na odkazované fotografii?
4. Na co jsou ty válce na odkazované fotografii vpravo před autojeřábem?
4. Jestli si dobře pamatuju, tak byla jako náhrada této šachty vyhloubena jiná šachta - kde přesně se nachází?

Předem velice díky za fundované odpovědi, SG.


http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 3.jpg.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Prašný most

Příspěvek od kasme »

zatím stručně :)
1. Bude vybourána až na úroveň stoky hornickým způsobem, následně zalita betonem (?). tzn propojena nebude - pouhá deska pod podlahou tunelu neprošla.
2. cca 20m
3. na bourání šachty
4. asi středový "sloup" schodiště šachty
4. :) nové spadiště se nachází na sever přes ulici MH

něco píšem i na http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=27607#p27607
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Prašný most

Příspěvek od Marooned17 »

Trochu jsem si pohrál s Prašným mostem. :crazy: Snahou bylo především zjednodušit křižovatku Prašný most a odbočení na Obchvat Dejvic (KES), neboť budou po Blance pravděpodobně vytvářet úzké hrdlo jak pro auta, tak pro MHD. Zbylé povrchy tak souží jen místní dopravě. Z technického hlediska jsem přesvědčen, že by to šlo udělat, snažil jsem se využít dostupných podkladů, abych nedělal totální kravinu. Blanka je na zahloubení stávajících povrchových vztahů Tunel Brusnice => Dejvice a Dejvice => Tunel Dejvice do úrovně -1, dost hluboko. Zvolené řešení zásadně pomáhá plynulosti IAD i MHD. Docela složité bylo vyřešit vedení KESu přes Buštěhradskou dráhu, nakonec jsem zvolil řešení 2 větve vést podní a 2 nad ní, nepočítám v tomto případě s jejím zahloubením, to by řešení bylo mnohem jednodušší (dal by se použít průjezd pod stávajícím mostem Svatovítská.

PS: Mám jeden pruh ve Svatovítské směr kulaťák a taky 1 pruh od Střešovic před prašným mostem, to jsem si nějak neuvědomil a není to schválně, konkrétní řešení povrchu není tak důležité, šlo mi především o bezkolizní zaústění obchvatu Dejvic (KES) do Blanky. Vlastní TK Blanka není zobrazen, pouze nájezdové rampy, bo se nijak nemění :-)
PM4.jpg
PM4.jpg (162.51 KiB) Zobrazeno 28559 x
Zde kdyžtak kvůli horší čitelnosti obrázku je originální kresba v PDF:
http://uloz.to/xAw6ZzwJ/prasny-most-4-pdf
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Prašný most

Příspěvek od jonáš »

A žádný napojení Blanky na povrch tam podle vás potřeba nebude?
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Prašný most

Příspěvek od Marooned17 »

Ne. Povrch se ošéfuje z okolních výjezdů. K tomu do Dejvic se bude dát odbočit u Thákurovy.
S_M_Lomoz
Příspěvky: 195
Registrován: 15.3.2009 23:02:26

Re: Prašný most

Příspěvek od S_M_Lomoz »

Prima. Takže ve směru z 518/519 SOKP od Rybářky do Blanky se vytočím přes Jugopart a Kulaťák do Gymnazijní?
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Prašný most

Příspěvek od Marooned17 »

SML: Moc mě nenapadá smysl cesty Rybářka - Blanka. Protože kdokoliv bude chtít do Blanky, tak pojede rovnou buď po Patočkově, Evropské nebo Holešovičkama. Jediný směr, pro který je to atraktivní, je místní doprava Suchdol/Roztoky/Horoměřice - Blanka a tam počítám s tím, že buď tak jam píšeš, nebo by mohla být pro auta využitelná Thákurova jako další odlehčení Kulaťáku, a nebo bys prostě jel Svatovítskou a do Blanky/SAT najel na Špejcharu nebo na Malovance.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Prašný most

Příspěvek od dvs »

Marooned17 píše:Ne. Povrch se ošéfuje z okolních výjezdů. K tomu do Dejvic se bude dát odbočit u Thákurovy.
A do Střešovic, na Petřiny, Pohořelec budu vyjíždět už na Letné?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Prašný most

Příspěvek od MPMP »

dvs píše:
Marooned17 píše:Ne. Povrch se ošéfuje z okolních výjezdů. K tomu do Dejvic se bude dát odbočit u Thákurovy.
A do Střešovic, na Petřiny, Pohořelec budu vyjíždět už na Letné?
Ne, budeš jezdit tramvají! :lol:
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Prašný most

Příspěvek od dvs »

A já proč jsou tam ty garáže.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Prašný most

Příspěvek od Marooned17 »

dvs: Ano, na Letné. Jestli máte lepší nápad, jak Prašňák řešit, sem s ním. Ale třeba si myslíte, že je ta křižovatka tak, jak dnes vypadá, OK. Já si to tedy nemyslím, bude to nejproblematičtější místo na SZ části MO.
kot
Příspěvky: 10363
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Prašný most

Příspěvek od kot »

No správně! V garážích se zaparkuje auto a venku bude stojan s kolama a šup na Pohořelec a Petřiny. Je třeba zvýšit % cyklodopravy... :lol:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Prašný most

Příspěvek od Mikulik »

Jestli se nepletu, tak Thákurova je zatím od Podbaby celým směrem díky jednosměrkám neprůjezdná. Průser vidím v ulici Svatovítská a nové změně jednosměrky. Co by trošku pomohlo kulaťáku tak kdyby se udělal aspoň samostatný pruh od Podbaby na Evropskou. Vždyť je tam místa fakt hodně a pomohlo by to min. autobusům co tam jezdí. Určitě by to trochu ulehčilo. Čistě ve hvězdách by bylo předělat nejlepší zrušit Park I. Gandhiové, stejně je fakt hnusný. Je to můj názor, ale mě se ten park prostě nelíbí.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Prašný most

Příspěvek od JirkaS »

Mikulik píše:Čistě ve hvězdách by bylo předělat nejlepší zrušit Park I. Gandhiové, stejně je fakt hnusný. Je to můj názor, ale mě se ten park prostě nelíbí.
To by bylo fakt skvělé. Mezi školy, do míst, kde prochází spousty studentů, natáhnout dopravu :roll:
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Prašný most

Příspěvek od Max »

JirkaS píše:
Mikulik píše:Čistě ve hvězdách by bylo předělat nejlepší zrušit Park I. Gandhiové, stejně je fakt hnusný. Je to můj názor, ale mě se ten park prostě nelíbí.
To by bylo fakt skvělé. Mezi školy, do míst, kde prochází spousty studentů, natáhnout dopravu :roll:
Však jïch v tom kampusu studuje "jen" několik desítek tisíc :kladivo:
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“