| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dokončení Blanky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=349 |
Stránka 43 z 57 |
| Autor: | mar3k [ 7.3.2015 10:57:48 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
http://video.aktualne.cz/dvtv/do-blanky ... 590604f2e/ Už chybělo jen aby se k tomu vyjádřila paní Pošvářová. |
|
| Autor: | jonáš [ 7.3.2015 12:36:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Proto maj bejt ty trasy ve spádu a z nejnižší šachty se to musí čerpat .. průsaky tam budou i trhlinama v ostění. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby v tom chodníčku nebyl vylitej beton, ale trasy uložený v zásypu, kterej by fungoval jako drenáž .. ovšem divný je že v Mrázovce i tunelech na okruhu je to nejspíš vedený stejně, kabely stejnýho typu a funguje to, takže to zřejmě opravdu byl hlavně šlendrián během stavby. U Veselovskýho se můžete podívat, co na to šéfprojektant a co Černá Mamba. http://video.aktualne.cz/dvtv/stejne-sr ... 590604f2e/ http://video.aktualne.cz/dvtv/do-blanky ... 590604f2e/ |
|
| Autor: | Bobek [ 7.3.2015 14:21:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Nejsem si úplně jistej, jak by to pod Vltavou drenážovalo. |
|
| Autor: | Likas [ 7.3.2015 22:10:18 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
K tomu uložení kabelů do chodníků: Tunelový tubus je typicky (ne vždy) z vnějšku celý obalený hydroizolací a ta by neměla propustit do tunelu žádnou vnější vodu. Pouze v případě nějakého poškození/protržení a to by měl řešit pojistný injektážní systém. Tudíž se nepočítá s nějakými přítoky z horniny (a to dokonce ani pod Vltavou - furt taky porát!). Do tunelu se voda dostává typicky vtokem dešťových srážek, sněhem na vozidlech, při mytí tunelu, kondenzací a výjimečně při havárii. Tato voda je pomocí kanalizačního systému (štěrbinové žlaby se sifony pro zamezení šíření hořících kapalin) stahována do jímky v nejnižším místě a čerpána pryč. Nejnižší místo nemusí být nutně v tunelu. Krom toho tam bývá i drenážní systém pro odvedení vody co se nedostane do žlabů. V chodnících jsou vedeny kabely - jsou tam elektrošachty jištěné vodotěsným poklopem a propojené buď multikanály nebo chráničkami. Elektrošachty jsou (by měli být) odvodněné do drenáže, aby v nich nemohla stát voda. Multikanály i chráničky nevedou přímo z úrovně dna elektrošachty, ale kus nad aby se znesnadnilo jejich zalití. Chráničky jsou ohebné a proto se musí zabetonovávat postupně a citlivě aby nedošlo k jejich prověšení a vzniku sifonu - to by ovšem převýšení mezi EŠ muselo být menší než možnost prověšení chráničky. Tyto kabelovody mají spoustu rezervních polí. Kabely ve spodních patrech bývají opťáky a NN (váha, ohebnost). Řídící systémy bývají výš. Edit: Tak jsem ještě zkoukl paní Pošvářovou. Ještěže na závěr uvedla, že to co našla jsou prkotiny. Mikrotrhliny v chodnících vůbec nemusí vést až k chráničkám a i kdyby tak se voda dostane ne ke kabelům, ale do drenáže. Pro tmel mezi obrubníkama platí to stejné. To je problém hlavně kvůli solance a následné degradaci betonu. Výluhy můžou být od průsaků, ale taky ne. Má pravdu, že kabely musí vodu vydržet, protože i když se tam voda nemá dostat, tak je to voda a ta se dostane všude. Jak jsem psal výše, tak i když nejsem příznivcem konspirace, tak v tomto případě (v souladu s MP) mi to na technický problém nepřipadá a usuzuju že to je spíš zástěrka pro něco jiného. |
|
| Autor: | monin [ 8.3.2015 21:48:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
168h na ČT: mluvčí Metrostavu: "já se jenom modlím, aby to neskončilo u soudu, protože to by bylo na léta". |
|
| Autor: | jozka [ 10.3.2015 7:44:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
P_V píše: Šlo by to udělat tak, že voda se vyfouká stlačeným vzduchem. Pak se nejspodnější chráničky obětují jako odvodňovací a může se doufat, že voda nikdy nevystoupí k těm výše položeným, kam se kabely přeloží. To takhle fakt nekde funguje? |
|
| Autor: | kasme [ 10.3.2015 8:06:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Primátorka Krnáčová exkluzivně pro Blesk: Na debilech trvám! Zvažujeme arbitráž http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-blesk ... itraz.html |
|
| Autor: | Lenny [ 10.3.2015 22:22:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Po přečtení tohoto článku mě napadla otázka. Pokud by byl investorem soukromník, který by tunel stavěl za účelem zisku, tj. výběru mýty, zda-li bychom se dočkali dnešního stavu, kdy je tunel již více než rok a půl "skoro" hotov a nic tudy nejezdí. S jistotou bych řekl, že by tomu tak nebylo a tunelem by se jezdilo místo zbytečného nadávání ve sdělovacích prostředcích. |
|
| Autor: | mar3k [ 10.3.2015 22:32:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Když by někdo chtěl vědět, co za tím vlastně stojí. Nenechte se odradit, fakt to stojí za to! http://youtu.be/LZ6-LDr8Hsw |
|
| Autor: | Vladimír [ 10.3.2015 23:22:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
mar3k píše: Když by někdo chtěl vědět, co za tím vlastně stojí. Nenechte se odradit, fakt to stojí za to! http://youtu.be/LZ6-LDr8Hsw Pusťte si hlavně k tomu titulky, stojí to za to. Opravdu trochu silné kafe, být to jinde v cizině (např. v takové rozvojové Banánové Republice), tak je to skvělá humorná scénka. Ale v cizině to bohužel není, spíše jen smutná současná reality show z tuzemské Banánové Republiky. A humor?, ano, toho je tam dost, ale je trochu šibeniční. |
|
| Autor: | P_V [ 11.3.2015 1:51:05 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Lenny píše: Pokud by byl investorem soukromník, který by tunel stavěl za účelem zisku, tj. výběru mýty, zda-li bychom se dočkali dnešního stavu, kdy je tunel již více než rok a půl "skoro" hotov a nic tudy nejezdí. S jistotou bych řekl, že by tomu tak nebylo a tunelem by se jezdilo místo zbytečného nadávání ve sdělovacích prostředcích. Soukromník není vázán zákonem o veřejných zakázkách. A redaktor který nasbíral akademické funkce na několik řádků si ani nevšiml, že investorem stát není. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 11.3.2015 8:18:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
P_V píše: Soukromník není vázán zákonem o veřejných zakázkách. A redaktor který nasbíral akademické funkce na několik řádků si ani nevšiml, že investorem stát není. Zákon o veřejných zakázkách si udělal stát. Praha je pouze organizační podsložka státu. Takový "stát ve státě". |
|
| Autor: | Standa [ 11.3.2015 8:41:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
A další perly: http://byznys.lidovky.cz/vymena-ponicenych-kabelu-by-prisla-na-miliardu-napsala-firma-na-magistrat-1l6-/statni-pokladna.aspx?c=A150310_134524_statni-pokladna_mmu |
|
| Autor: | vaclav [ 11.3.2015 9:32:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
jaka je uvazovana zivotnost kabelu? 20 let? kabely uz tam byly pri prutrzi - melo se to tedy resit ihned a podle me z pojistky metrostavu nebo investora? jake vidim moznosti: 1- vsechno vymenit ted za 1mld (zaplati bud pojistka nebo praha), tunel se otevre za pul roku(?) 2 - nechat tam ty stavajici kabely, vodu z chranicek pokud mozno vytahat (endoskop + hadicky?) a pocitat s tim, ze kabely se budou menit uz za 10 let (platbu resim soudne pres pojistku bez casoveho presu nebo zaplati praha) misto 20let? a nebo taky za tech 20let. tunel se otevre ihned. |
|
| Autor: | Michal R [ 11.3.2015 12:51:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
.... a nebo je to celé tak, že se opět hraje hraje hra "otevřeme před volbama"....a celou dobu budeme nadávat na předchozí vedení, zejména pak proto, že nic jiného než "já nic, to voni, ti přede mnou..." současná parta v Praze ani neumí. A to že je to poslední možnost, jak podojit Blanku si už cvrdlikají holubi na střeše po celé Praze. Původní posudek na kabely zpracovali experti z Elektofakulty - a došli k závěru, že projektant v zásadě nic nezkazil, kabely byli sice pod vodou, ale fakticky jim nic není.... a tenhle posudek se jaksi "nehodil".... následně se našel jakýsi soudní znalec, který všechno vidí zcela jinak - ejhle, a máme z toho výměnu kabeláže za 1 mld CZK. Nedělám si iluze o provizích, ale to musíme pochopit. Oni se všichni ti zastupitelé a úředníci ze 100% věrní a loajální k agentu Burešovi z něčeho platit musí, ANOfert si musí v rámci holdingu na sebe taky trochu vydělat, kapsa není bezedná.... |
|
| Autor: | Michal R [ 11.3.2015 13:30:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
... tady pěkný rozhovor s šéfem Metrostavu k Blance. http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/6 ... chtel.html |
|
| Autor: | P_V [ 11.3.2015 14:25:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Michal R píše: Původní posudek na kabely zpracovali experti z Elektofakulty - a došli k závěru, že projektant v zásadě nic nezkazil, kabely byli sice pod vodou, ale fakticky jim nic není.... a tenhle posudek se jaksi "nehodil".... následně se našel jakýsi soudní znalec, který všechno vidí zcela jinak - ejhle, a máme z toho výměnu kabeláže za 1 mld CZK. Hovoří se o izolačním stavu kabelů. To je věc která se těžko dá zmanipulovat, a měření umí provést libovolný revizní technik s vyhláškou 50. Pokud by někdo nařezal bužírku nebo polil kyselinou, tak se to taky snadno pozná. |
|
| Autor: | Vladimír [ 11.3.2015 15:28:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Michal R píše: ... tady pěkný rozhovor s šéfem Metrostavu k Blance. http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/6 ... chtel.html Přečetl jsem celý článek se zatajeným dechem a v pozitivním úžasu. Konečně normální řeč srozumitelná běžnému lidu. Bravo, pane Bělohlave. Věci jsou jednoduché, pokud chceme, aby jednoduché byly. Konečně je zde jasný a přímý názor člověka, který je odborník a a za svým názorem si stojí. Díky za něj. ( |
|
| Autor: | vaclav [ 11.3.2015 16:00:26 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Dokonce si myslím, že by někdo měl mít odvahu uvést tunel do provozu. Ať to vedení Prahy podrobí vlastnímu odbornému zkoumání a Blanku rozjede. Jestli se nějaký kabel v průběhu provozu ukáže jako nefunkční, v noci se vytáhne a vymění. Investor, tedy hlavní město Praha, by měl mít víc odvahy. souhlas, proc vymenovat neco, co je mozna rozbity, ale taky mozna neni rozbity? kdyz kabel nebude fungovat, urcite to nekde bude automaticky hlasit poruchu. otazku penez at si investor s dodavatelama resi treba 20 let. priklad - zmokne mi nevodotesny mobil, ale dal funguje - mam ho zahodit? |
|
| Autor: | P_V [ 11.3.2015 16:28:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Napíšu to znova: někdo ty kabely změřil, naměřil nějaká čísla, a ta buď jsou v mezích normy, nebo nejsou. To není politický problém. To je práce s ohmmetrem. Nemá smysl debatovat o tom co si někdo myslí, a doporučené čekání na nějaké pyrotechnické úkazy není odvaha, nýbrž nezodpovědnost. |
|
| Autor: | adamos [ 11.3.2015 16:56:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
P_V píše: Napíšu to znova: někdo ty kabely změřil, naměřil nějaká čísla, a ta buď jsou v mezích normy, nebo nejsou. To není politický problém. To je práce s ohmmetrem. Nemá smysl debatovat o tom co si někdo myslí, a doporučené čekání na nějaké pyrotechnické úkazy není odvaha, nýbrž nezodpovědnost. Jasně, pokud ohmmetr "zasvítí", kabel je vadný, o tom žádná. Problém ale bude jinde. Viděl někdo ty čísla? Proměřil někdo VŠECHNY kabely? Jsou na vině kabely, nebo jejich špatné zapojení? Nebo je vadné zařízení, do kterého kabel vede? Celá kauza na mě dělá dojem, že bylo změřeno pár kabelů, z nichž pár bylo špatných. Další člověk problém generalizoval na všechny kabely, a někdo ještě další se chce na kauze "nabalíkovat"... |
|
| Autor: | monin [ 11.3.2015 20:27:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Šéf Metrostavu: Tunel Blanka se může rozjet, ale jako by to někdo nechtěl. Dokonce si myslím, že by někdo měl mít odvahu uvést tunel do provozu. Ať to vedení Prahy podrobí vlastnímu odbornému zkoumání a Blanku rozjede. Jestli se nějaký kabel v průběhu provozu ukáže jako nefunkční, v noci se vytáhne a vymění. Investor, tedy hlavní město Praha, by měl mít víc odvahy. A zde hned odvážná reakce Prahy 6: http://www.novinky.cz/domaci/363969-vlh ... aha-6.html |
|
| Autor: | Mike [ 11.3.2015 21:39:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ono je otázkou, kdo to smí měřit a také kdo na to bude vystavovat revizi ale ten správný pohled na věc je popsán o pár příspěvků výše prostě kasa je prázdná, dlouho prázdná bude a my už teď víme, že příště nás opravdu nezvolí |
|
| Autor: | Zdeněk [ 13.3.2015 22:17:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
"ČKD vymění kabely v Blance za 8 měsíců. Když dá Praha pokyn. Pokud město výměnu schválí, bude ji muset i zaplatit. To ale už náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek odmítá." http://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/vymena-kabelu-v-blance-potrva-osm-mesicu-rika-dodavatel/r~42c32f68c99411e485d7002590604f2e/ Tak za jak dlouho to bude, když Praha pokyn nedá? |
|
| Autor: | Michal R [ 14.3.2015 21:31:53 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ad reakce Prahy 6: Inu, když máte na P6 za místostarostku Petru Kolínskou, srdnatou to bojovnici proti automobilismu, nelze nečekat, že si nepřihřeje polívčičku proti nečemu tak odpornému, jako je Městský okruh... |
|
| Stránka 43 z 57 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|