| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dokončení Blanky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=349 |
Stránka 44 z 57 |
| Autor: | jonáš [ 16.3.2015 14:48:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Za jak dlouho? Až soud rozhodne, kdo to zaplatí. Plus těch osm měsíců. Jinak pan ředitel MS je už dávno ze hry, maximálně by mohl kvůli bordelu na stavbě platit ty kabely |
|
| Autor: | miho [ 16.3.2015 15:52:25 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
jonáš píše: Za jak dlouho? Až soud rozhodne, kdo to zaplatí. Plus těch osm měsíců. Jinak pan ředitel MS je už dávno ze hry, maximálně by mohl kvůli bordelu na stavbě platit ty kabely V metru není vzduchotechnika ? A ty větrací šachty jsou tam asi na co ? V metru není osvětlení ? A celé tunely které svítí celou noční výluku jsou asi osvětleny loučemi? Zabezpečovač v kolejích je v celém průběhu tunelu. Nepiš prosím o věcech o nichž nic nevíš. |
|
| Autor: | P_V [ 16.3.2015 15:54:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
V metru ty kabely vedou po stěnách a ne v podlaze, takže se k nim stojatá voda dostane maximálně jednou za 30 let |
|
| Autor: | jonáš [ 16.3.2015 18:49:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jasně že tam je, Mlho, ale nejsou tam větráky po sto metrech, protože elektrický vlaky nemaj vejfuky. A je rozdíl mezi pracovnim osvětlenim a trvalym dle normy pro osvětlení vozovky v automobilnim tunelu (nouzový musí bejt v Blance taky). A rovněž je dost velkej rozdíl v profilu, tedy s plochou kam je třeba ty kabely rozvýst .. to je těžký se bavit s mlhama, co všechnu nadsázku berou doslovně. Možná je tam někde i drážní telefon Mmch Metrostav asi něco posral, že se k tomu tak hlásí http://byznys.lidovky.cz/metrostav-nabi ... oprava_ele .. třeba se něco zajímavýho našlo v těch podkladech od ČKD DIZ http://byznys.lidovky.cz/zastupci-prahy ... nky.clicks |
|
| Autor: | GiuseppeS [ 16.3.2015 21:44:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Vladimír píše: Michal R píše: ... tady pěkný rozhovor s šéfem Metrostavu k Blance. http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/6 ... chtel.html Přečetl jsem celý článek se zatajeným dechem a v pozitivním úžasu. Konečně normální řeč srozumitelná běžnému lidu. Bravo, pane Bělohlave. Věci jsou jednoduché, pokud chceme, aby jednoduché byly. Konečně je zde jasný a přímý názor člověka, který je odborník a a za svým názorem si stojí. Díky za něj. Komu proboha říkáte bravo? Nebo si myslíte, že šéf zhotovitele je nestranná osoba? Ano, hlavně ať je to z pohledu zhotovitele co nejjednodušší ... Jo, jak říká, na metru, tam to "funguje" ...: http://echo24.cz/a/wwY8V/metro-rekordni-pokuta-2-miliardy-hrozi-za-podvody-pri-soutezi |
|
| Autor: | Vladimír [ 16.3.2015 21:58:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Sorry, ale nadsázka nebyla patrně pochopena. Omlouvám se, že jsem to tam nenapsal. Kdo dlouhodoběji sleduje vývoj v CZ stavebnictví, tak mu musí být jasné, že na prvním místě je samozřejmě zisk, na druhém je to zisk a na třetím je překvapivě opět zisk. Co dodat, kde hledat zbytek - třeba serióznost, stavovskou hrdost, kvalitu? Nějak na to nezbývá potřebný prostor. |
|
| Autor: | miho [ 16.3.2015 22:40:28 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
jonáš píše: Jasně že tam je, Mlho, ale nejsou tam větráky po sto metrech, protože elektrický vlaky nemaj vejfuky. A je rozdíl mezi pracovnim osvětlenim a trvalym dle normy pro osvětlení vozovky v automobilnim tunelu (nouzový musí bejt v Blance taky). A rovněž je dost velkej rozdíl v profilu, tedy s plochou kam je třeba ty kabely rozvýst .. to je těžký se bavit s mlhama, co všechnu nadsázku berou doslovně. Možná je tam někde i drážní telefon Další naprostý nesmysl. V metru je mnohonásobně více kabelů než v Blance. Je tam trakční napájení, vlastní rozvody zdvojené 22kV v celé déce tunelů, napájení a ovládání eskalátorů, EPS, EZS, kamery, 4 datové sítě, 3 telefoní systémy (podnikový, dispečerský, nouzový), světelné linie, VKV, zabezpečovací zařízení, mobilní síť, IKV (informace o koncové stanici), VIP (vstupní informační panely), nouzová tlačítka zastavení vlaku, jednotný čas, protichemický varovný systém, dálkové ovládání: pro vzduchoechniku, ochraný systém metra, pro řízení měníren; kabely telekomunikačních operátorů. Podívej se někdy z okna vlaku a zjistíš, že tolik kabelů by se do chodníků v Blance v životě nevešlo. "plochou kam je třeba ty kabely rozvýst" Tunel metra je sice užší, ale zase je podstaně delší a vzhledem k odběru trakčního proudu a eskalátorů má mnohonásobně větší příkon. Plocho. Větráky tam nejsou po 100 m, ale po 500 m a mají 4 m v průměru. Další větráky tam jsou pro fitroventilační systém pro ukrytí obyvatel a 200 tis. lidí vydýchá víc než těch pár aut v Blance. |
|
| Autor: | Mike [ 17.3.2015 21:05:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ono je OSM i na novém úseku Áčka jsem myslel, že to skončilo Palmovkou a na nových úsecích už nic |
|
| Autor: | miho [ 18.3.2015 2:00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mike píše: ono je OSM i na novém úseku Áčka jsem myslel, že to skončilo Palmovkou a na nových úsecích už nic OSM na novém úseku Áčka není, respektive jsou jen nové tlakové uzávěry za Dejvickou ve směru na Bořislavku, aby se Dejvická dala uzavřít i od Bořislavky. OSM neskončilo na Palmovlou, ale skončilo na Ládví. |
|
| Autor: | ML90 [ 18.3.2015 9:11:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Opět slovo do diskuse od Jaroslava Spurného z Respektu. Co si o tom myslíte? (...) policie se chystá obvinit za přehmaty při stavbě tunelu Blanka ředitele odboru městského investora Jana Beránka. (...) pokud obvinění padne, vůbec nebude mířit na hlavní viníky stavby. Klíčovým „investorem“ celé stavby je Jiří Toman. Ten byl šéfem magistrátního odboru do roku 2011, tedy v klíčových letech projektu a stavby tunelu. Muž, který měl přístup ke švýcarským kontům Romana Janouška, podepsal většinu projektů a investic, které s Blankou souvisely. Asi nejdůležitější věcí, kterou by se měla policie zabývat, je možný podvod, jenž se odehrál hned na počátku schvalování projektu. Totiž prohlášení primátora Pavla Béma z roku 2006, že stavba tunelu přijde na dvacet jedna miliard korun. Primátor s Jiřím Tomanem tehdy věděli, že to není pravda: už tehdy měli pražští radní od expertů spočítáno, že tunel Blanka přijde aspoň na 30,5 miliardy korun. Respekt má informace z důvěryhodných zdrojů, že Bém skutečný rozpočet zatajil. Druhá věc je Trojský most přes Vltavu, který je součástí projektu Blanka, přesně řečeno součástí dopravního řešení, kvůli němuž byla Blanka stavěna. Most měl stát původně čtyři sta milionů korun, přišel nakonec skoro na miliardu. Cena rostla s vědomím a podpisy pražského investora Jiřího Tomana. Podle kontrol stavby, provedených za pozdějšího primátora Tomáše Hudečka, šlo zvýšení ceny úplně mimo zákon a platné předpisy. http://respekt.ihned.cz/komentar/c1-636 ... elu-blanka |
|
| Autor: | P_V [ 18.3.2015 9:17:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
miho píše: OSM neskončilo na Palmovlou, ale skončilo na Ládví. Funkčně vzato končí na trase B už na Florenci, dál je jen nedokončená stavební část. Že je nedokončená se projevilo za povodní, když se tudy metro zatopilo. |
|
| Autor: | Standa [ 18.3.2015 9:26:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ML90: Řekl bych, že autor je především ideologickým odpůrcem IAD a tedy i Blanky a nenechá na ní nit suchou. Ani na Bémovi, který pro její realizaci udělal nejvíc. Jistě, hodně věcí tam asi bylo poněkud za hranou, ale přínos celého díla to bohatě vyváží, až ho jednou otevřou. Kdyby Bém znovu kandidoval na MHMP, má můj hlas |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 18.3.2015 12:35:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: ML90:. Kdyby Bém znovu kandidoval na MHMP, má můj hlas Tohle snad může vážně prohlašovat jen jeho pacient. Bém prohlašoval, že se Blanka neprodraží, i v době, kdy stavba byla v polovině, ale měl už utraceny 2/3 jejího rozpočtu. Bylo také zřejmé, že vzhledem k úpravám projektu technologií kvůli zvýšení bezpečnosti, se technologická část do původně plánovaných 4 mld. nevejde. Trojský most by stál do 400 mil. v případě, že by byl obdobou Lahovického mostu na R1. To, co vyšlo z architektonické soutěže, kterou Bém vypsal, se rozhodně nemohlo vejít do 1 mld. |
|
| Autor: | Standa [ 18.3.2015 14:15:51 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jarda Š. píše: ...Bém prohlašoval, že se Blanka neprodraží, i v době, kdy stavba byla v polovině, ale měl už utraceny 2/3 jejího rozpočtu. Bylo také zřejmé, že vzhledem k úpravám projektu technologií kvůli zvýšení bezpečnosti, se technologická část do původně plánovaných 4 mld. nevejde. ... |
|
| Autor: | P_V [ 18.3.2015 14:57:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: alespoň tu stavbu rozjel - a to je to, co se počítá, a co od primátora chci. |
|
| Autor: | Standa [ 18.3.2015 15:15:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
P_V: Docela by mě zajímalo, nakolik prchal/kariérně rostl/byl odejit. To se ale asi nikdy úplně nedozvíme |
|
| Autor: | musklin [ 18.3.2015 15:45:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: tu stavbu rozjel - a to je to, co se počítá, a co od primátora chci. Že je stavba trochu dražší mi nepřijde nic mimořádného Na tomto fóru se mě líbí, že kromě informací mě poskytuje taky šanci k sebeovládání = nereagování na některé uživatele. Bohužel se mě to ne vždy podaří. Jen bych rád upozornil, že zde neřešíme nový jaderný reaktor ve stále se zpřísňujícím regulačním ovzduší, stíhačku páté generace, ani lidskou základnu na marsu. Řešíme zde dopravní stavby a technologie na světě (a to i v zemích s mnohem kratší tradicí než ČR) x krát použité. Komunistické myšlení a hesla typu "když se kácí les, lítají třísky" asi nejsou v takové situaci nejvhodnější. |
|
| Autor: | Standa [ 18.3.2015 15:54:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Big Dig v Bostonu, opera v Sydney, letiště v Berlíně, ústředí německé tajné služby... Blanka nijak mimořádně nevybočuje, je mi líto... |
|
| Autor: | ML90 [ 18.3.2015 16:48:12 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
I kdyby to krásně nevybočovalo, o čemž úspěšně pochybuji, tak asi není takový průběh stavby se všemi průšvihy (nejen co se týká ceny, ale třeba i propady půdy ve Stromovce) úplně v pořádku. Pokud budeme někoho hodnotit jenom podle toho jestli něco začal a ne jak to začal a provedl, tak jsme na tom dost špatně.. |
|
| Autor: | Jarda Š. [ 18.3.2015 17:53:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Ty propady ve stromovce se také daly čekat už na začátku, kdy kvůli tomu, aby se ve Stromovce nekácelo, byla zvolena technologie raženého tunelu při tenkém nadloží. |
|
| Autor: | adamos [ 18.3.2015 18:24:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
... a propadlo se to v místě, kde iniciativy zakázaly injektovat nadloží. V těsné blízkosti Šlechtovy restaurace - světe div se - injektované nadloží vydrželo |
|
| Autor: | musklin [ 18.3.2015 20:08:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: Big Dig v Bostonu, opera v Sydney, letiště v Berlíně, ústředí německé tajné služby... Blanka nijak mimořádně nevybočuje, je mi líto... Tam probíhá arbitráž, trestní oznámení atd... Ještě tak nové letiště v Berlíně se tak z 50 % blíží tomu chaosu v Blance |
|
| Autor: | Mike [ 18.3.2015 20:54:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
P_V píše: miho píše: OSM neskončilo na Palmovlou, ale skončilo na Ládví. Funkčně vzato končí na trase B už na Florenci, dál je jen nedokončená stavební část. Že je nedokončená se projevilo za povodní, když se tudy metro zatopilo. 2 miho: dík za info 2 P_V : palmovce chybí energetické centrum, uzávěry tam jsou ( zavíraly se když začly propouštět norné stěny u vestibulů ) apropo, to rozestavěné centrum prý leží v oku developerům a ještě navíc u něj prý nejsou vyřešeny pozemky |
|
| Autor: | Mike [ 18.3.2015 20:55:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ML90 píše: I kdyby to krásně nevybočovalo, o čemž úspěšně pochybuji, tak asi není takový průběh stavby se všemi průšvihy (nejen co se týká ceny, ale třeba i propady půdy ve Stromovce) úplně v pořádku. Pokud budeme někoho hodnotit jenom podle toho jestli něco začal a ne jak to začal a provedl, tak jsme na tom dost špatně.. ono kdyby se tam už 2roky jezdilo, tak je to každému šumák takhle je to mediálně vděčné a jistě to schovává jiné průsery |
|
| Autor: | ML90 [ 19.3.2015 0:27:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Já tedy nevím, ale i kdyby se Blankou už dva roky jezdilo, tak mi fakt nebude šumák, že to bylo předražené a bylo kolem toho spoustu dalších průšvihů. adamos: Pokud si pamatuji dobře, tak ten propad nebyl jenom jeden a nejenom ve Stromovce. Tohle asi tak úplně okecat nejde.. http://domaci.ihned.cz/c1-44695210-zem- ... -bagristou |
|
| Stránka 44 z 57 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|