| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dokončení Blanky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=349 |
Stránka 45 z 57 |
| Autor: | Sosa [ 19.3.2015 8:42:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: Big Dig v Bostonu, opera v Sydney, letiště v Berlíně, ústředí německé tajné služby... Blanka nijak mimořádně nevybočuje, je mi líto... Hamburská opera... Proti nim je Blanka ještě v pohodě. A docela bych rád věděl, o kolika se ani nedozvíme. |
|
| Autor: | Standa [ 19.3.2015 9:00:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jen jednu poznámku, co jsem už včera nestihl a jednu reakci (a už se tu alespoň na chvíli odmlčím musklin píše: ... Jen bych rád upozornil, že zde neřešíme nový jaderný reaktor ve stále se zpřísňujícím regulačním ovzduší, stíhačku páté generace, ani lidskou základnu na marsu. ... ML90 píše: Já tedy nevím, ale i kdyby se Blankou už dva roky jezdilo, tak mi fakt nebude šumák, že to bylo předražené a bylo kolem toho spoustu dalších průšvihů. ... |
|
| Autor: | adamos [ 19.3.2015 9:39:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
ML90 píše: adamos: Pokud si pamatuji dobře, tak ten propad nebyl jenom jeden a nejenom ve Stromovce. Tohle asi tak úplně okecat nejde.. http://domaci.ihned.cz/c1-44695210-zem- ... -bagristou Nojo, trochu jsem to zjednodušil. Tak tedy dva propady ve stromovce se staly v místě, kde iniciativy odmítly povolit injektáž. A třetí propad u Ministerstva kultury byl v místech, kde byl zaházený bývalý příkop podél hradeb. Holt si na to nikdo nevzpomněl a geologickej průzkum tu navážku nevědomky "přeskočil". padlo to (v obou významech) na hlavu Metrostavu, i když projektant podle mě taky neměl čistý svědomí. |
|
| Autor: | JirkaS [ 19.3.2015 10:10:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Standa píše: "Předražení" Blanky je celkem obstojně vysvětlené a (pro mě) akceptovatelné - např. souhlasím, že je Trojský most originální a zajímavá konstrukce a za navýšení ceny stála - bude tady hodně dlouho a z estetického hlediska je opravdu povedený (i ty "křivé" sloupy, co se mi ze začátku moc nelíbily Podle mě Bém dobře věděl, že je čas se uklidit a to i kdyby se neprovalily odposlechy. Tímto způsobem hospodaření už Praze docházely peníze a posuny termínu by byly nutné. Když k tomu přidám nesmyslně vedené metro A a odsun stavby rychlodráhy i metra D, tak je mé hodnocení Béma záporné i bez kmotrů. |
|
| Autor: | P_V [ 19.3.2015 10:35:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Propad u MK prý neoficiálně a nepotvrzeně způsobil bagrista, kterému se porouchaly střihací čelisti, a tak se rozhodl že dočasnou přepážku (držící za armaturu ve stropě) strhne lžící, aby nemusel čekat na opravu. Nejspíš za to mohla i ta geologie, sešlo se více věcí, a tohle prý byla poslední kapka. |
|
| Autor: | Kubajsu [ 19.3.2015 12:57:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Kromě toho také nebylo spojení "přepážky" a stálého ostění dostatečně prostříkané betonem, aby se pak přepážka líp bourala... |
|
| Autor: | musklin [ 19.3.2015 14:36:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Já osobně nemám problém s propady, pokud se nikomu nic nestalo a propadlo se to "v parku". Problém je, že na Blance není jediná část bez průseru - zadávací dokumentací počínaje, přes výběrové řízení, projekt, provedení, technologie, právničinu, ceny .... To je to, co odlišuje tento projekt od jiných obtížných projektů. |
|
| Autor: | Mike [ 19.3.2015 20:21:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
podle mě to tedy není obtížný projekt obtížný se z toho udělal mediálně pokaždé když jedu přes nový most tak se mi otvírá kudla v kapse tou myší dírou pod tratí, obzvlášť když se skrz ni bude jezdit ještě několik let a taky by mě zajímalo, kdo platí provoz těch cedulí, co nám už rok hlásí, že tunel"teaten" je uzavřen, svítících křížku, 70 na výjezdu z tunelu... a kdo tomu prodlouží záruku, když to už rok svítí zbytečně nebo nám tím chtějí říci " ano, i my makáme " ??? |
|
| Autor: | adamos [ 19.3.2015 21:26:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mno spíš je zajímavý, že už měsíce v tunelu svítí všechno, co svítit může, a přitom je 95% kabelů nefunkčních. Až kabely vyměněj, bude pravděpodobně svítit dvacetinásobek toho dneška |
|
| Autor: | Mosquit [ 20.3.2015 8:19:32 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Cody píše: Netušíte někdo, jestli bude Trojská směrem nahoru na Kobylisy průjezdná obousměrně? Zatím to na to moc nevypadá Dr.Fe1 píše: Předpokládám, že na 99 pct nebude. Otevření Blanky je prozatím v nedohlednu, a dopravní úpravy v Trojské asi taky. Aktuální stav = průjezdná obousměrně, Trojský most naindukoval značné množství IAD v obou směrech (samozřejmě hlavně ráno do centra a večer nahoru). Včera jsem tam stoupal na kole, a takové množství aut jsem tedy nečekal... Parkující auta, úzká silnice, velmi špatný stav komunikace, ve stoupání. |
|
| Autor: | Sosa [ 20.3.2015 8:31:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mike píše: podle mě to tedy není obtížný projekt Městský tunel v tomto rozsahu a geologii, stavěný za provozu není těžký? To pak nevím, co si představujete pod pojmem obtížný. |
|
| Autor: | monin [ 20.3.2015 8:37:54 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mike: tak těch možností, kdo to vše zaplatil a bude ještě platit, tu asi moc není, ne? |
|
| Autor: | Mike [ 20.3.2015 19:51:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Sosa píše: Mike píše: podle mě to tedy není obtížný projekt Městský tunel v tomto rozsahu a geologii, stavěný za provozu není těžký? To pak nevím, co si představujete pod pojmem obtížný. za provozu ? kolik ta slavná blanka měří ? 7km ? fakt nevím a metro ? 40km, 50km... pod vltavou jde 3x a co třeba nové spojení mosty, tunely a vpodstatě také "za provozu" ano, stavět to třeba 1920, pak je to obtížný projekt, ale dnes pravda, na měsíci člověk nebyl už 40let, tak možná se zase něco změnilo |
|
| Autor: | Mike [ 20.3.2015 19:51:56 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
monin píše: Mike: tak těch možností, kdo to vše zaplatil a bude ještě platit, tu asi moc není, ne? jj, spíš bych tam viděl tohohle |
|
| Autor: | pinus [ 23.3.2015 3:47:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mike píše: pod vltavou jde 3x 4x |
|
| Autor: | miho [ 23.3.2015 18:59:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Zaplaťte za opravy, jinak se Blankou jezdit nebude !!! http://praha.idnes.cz/pozadavky-ckd-kvu ... ntent=top6 |
|
| Autor: | Zdeněk [ 24.3.2015 19:55:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Zničené kabely v Blance patří Praze, nese za ně odpovědnost, tvrdí firma: http://praha.idnes.cz/kabely-v-blance-jsou-majetkem-mesta-tvrdi-firma-flv-/praha-zpravy.aspx?c=A150324_152027_praha-zpravy_bur MF DNES to sdělil zástupce ČKD Praha DIZ Petr Zemek. Odkazuje se na smlouvu o dílo, kterou společnost s hlavním městem uzavřela v roce 2007. „Vyplývá z ní, že veškeré technologie a materiály včetně kabelů přechází do vlastnictví objednavatele (investora) v momentě jejich zabudování do stavby,“ uvedl Zemek. |
|
| Autor: | bhs [ 24.3.2015 21:20:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jestli je tohle pravda, tak to je tedy bomba - v takovém případě by mě fakt zajímalo, kdo to podepsal za Prahu a hlavně jeho vyjádření k této věci .... |
|
| Autor: | Zdeněk [ 24.3.2015 22:43:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jenom je otázka, jaký je ve smlouvě další bod za tím "veškeré technologie a materiály včetně kabelů přechází do vlastnictví objednavatele (investora) v momentě jejich zabudování do stavby", logicky uvedeným kvůli nebezpečí např. vyhlášení konkurzu na dodavalele. U normálních smluv (viz např. první strana hledání Googlem) následuje něco jako bod 2, "Bez ohledu na přechod vlastnictví, nebezpečí škody na díle přechází na objednatele dnem předání a převzetí díla, uvedeným v protokolu o předání a převzetí díla objednatelem.", nebo "Od okamžiku převzetí staveniště od objednatele až do dne konečného předání a převzetí předmětu díla nese zhotovitel nebezpečí vzniku škody na věci (ztráta, odcizení, zničení, poškození, …) na prováděném díle." Jestli tam tohle narozdíl od malých vesniček a opravy jejich návsi Praha u Blanky nemá... Nebo jen ČKD Praha DIZ zkouší poslední zoufalé záchranné kroky? |
|
| Autor: | JirkaS [ 24.3.2015 23:04:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Přesně tak. I u takové pidizakázky jako byly elektronické zámky na domovní dveře jsme to měli ošetřené obdobně. Po instalování jsem sice hned majitelem, takže je můj problém, když to někdo po instalaci ukradne. Ale celé dílo musí být předáno funkční, což stanoví až závěrečný předávací protokol. Takže kdyby z Blanky kabely zmizely nebo byly poškozeny cizí osobou, je to problém Prahy. Ale protože tam jsou, jen nefunkční, podle každé normální smlouvy je to problém zhotovitele. |
|
| Autor: | Country [ 24.3.2015 23:19:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Pustím televizi - a tam Blanka. Koupím noviny - a tam Blanka. Na internetu - všude samá Blanka. Mám strach otevřít konzervu. To je parafráze letitého vtipu, který se vykládal za komančů, akorát místo Blanky tam figuroval Lenin. To je furt cirátů s Blankou. Ze Švýcarska do Livigna (Itálie) vede tunel "Munt La Schera", je jednosměrný takže se jezdí chvilku tam a chvilku zpátky, povrch cesty v něm připomíná asfalt, nahoře je každých pár metrů světlo, káble jsou tažené po stropě, místy teče/kape voda kabel nekabel ... http://www.photoextract.com/cs/foto/226580.html ... a jezdí se tam vesele už od roku 1965 mokro nemokro .... Tak už tu naši drahou Blanku dejte do provozu i s těma mokrýma káblama, a když občas něco přestane fungovat, tak se prostě ty konkrétní káble vymění za provozu. Dopravě se uleví, Pražáci budou spokojení, a novináři nebudou mít o čem psát |
|
| Autor: | Standa [ 25.3.2015 8:55:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Country píše: ... Dopravě se uleví, Pražáci budou spokojení, a novináři nebudou mít o čem psát |
|
| Autor: | Jirka L [ 29.3.2015 19:29:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Krnáčová a Hudeček o Blance v otázkách Václava Moravce http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030510329-otazky-vaclava-moravce-2-cast |
|
| Autor: | _jan91 [ 29.3.2015 20:58:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jirka L píše: Krnáčová a Hudeček o Blance v otázkách Václava Moravce http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030510329-otazky-vaclava-moravce-2-cast No, i ten Bém mě přesvědčil víc než Krnáčová... |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 29.3.2015 21:44:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Country píše: To je furt cirátů s Blankou. Ze Švýcarska do Livigna (Itálie) vede tunel "Munt La Schera", je jednosměrný takže se jezdí chvilku tam a chvilku zpátky, povrch cesty v něm připomíná asfalt, nahoře je každých pár metrů světlo, káble jsou tažené po stropě, místy teče/kape voda kabel nekabel ... http://www.photoextract.com/cs/foto/226580.html ... a jezdí se tam vesele už od roku 1965 mokro nemokro .... Tak už tu naši drahou Blanku dejte do provozu i s těma mokrýma káblama, a když občas něco přestane fungovat, tak se prostě ty konkrétní káble vymění za provozu. Dopravě se uleví, Pražáci budou spokojení, a novináři nebudou mít o čem psát Moje řeč. Jenže to by se musel najít někdo, kdo na to má koule a vezme to na sebe. A to se nikomu nechce. Výhody plynoucí z nějáké vedoucí funkce, to ano, to se politikům líbí. Ale že by na sebe vzali i ty nevýhody, které z vysokých funkcí vyplývají a šli s kůží na trh a za něco se postavili, to ne |
|
| Stránka 45 z 57 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|