| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| Dokončení Blanky http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=349 |
Stránka 13 z 57 |
| Autor: | kasme [ 30.4.2013 6:43:07 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
pinus píše: On by ten cyklopruh na te ctyrproudovce nebyl problem, kdyby proste pred kazdou krizovatkou nekoncil. Kdo tohle vymyslel, by mel dost metal. Co by komu udelalo, kdyby byl u krizovatky ten asfalt o metr sirsi, aby se tam dalo souvisle projet na kole po cervenem pruhu? A na Patočkově právě cyklopruh vede i skrz křižovatky včetně cyklosemaforů... Každopádně to není ještě ideální... Citace: Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda se zúčastní v úterý 30. dubna 2013 ve 14.00 hodin slavnostního uvedení Patočkovy ulice do provozu |
|
| Autor: | Mosquit [ 30.4.2013 7:25:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
pp21 píše: michal píše: Osobně se domnívám, že tou luxusní cyklostezkou byl myšlen Mosquitem ten chodník vedle.... Ale kdepak, bylo tím určitě myšleno to co vede po hrázi protipovodňové ochrany, to je ta luxusní a příjemná cyklostezka: http://mapy.cz/s/70Rb Samozřejmě a na Libeňský most a Palmovku se samozřejmě odbočit dá, je tam zákaz mimo cyklistů. ![]() Dneska jsem si ráno schválně projel i ten cyklopruh na čtyřproudovce a prakticky to nemá cenu - čekal jsem na každém semaforu, vedle aut, ... Ale dobré pro silniční rychlocyklisty, lepší než jet normálně v běžném pruhu. Možná by to mohl někdo přesunout... |
|
| Autor: | Kubajsu [ 30.4.2013 7:27:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mikulik píše: ...tak pojedu prostě po chodníku, já bych na čtyřproudovku s velkým provozem prostě nevlez... No a já zase nikdy nepojedu po chodníku - kombinace kanálů, chodců, pejskařů a buhvíčeho ještě s křižovatkami, výjezdy ze dvorků/garáží a mojí rychlostí 30-40km/h vytvoří spolehlivě mnohonásobně víc nebezpečných situací, než jsem kdy zažil s auty |
|
| Autor: | michal [ 30.4.2013 8:30:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
pp21 píše: michal píše: Osobně se domnívám, že tou luxusní cyklostezkou byl myšlen Mosquitem ten chodník vedle.... Ale kdepak, bylo tím určitě myšleno to co vede po hrázi protipovodňové ochrany, to je ta luxusní a příjemná cyklostezka: http://mapy.cz/s/70Rb Pravda. Ale do luxusu to má pořád daleko. To měli peníze ušetřené za tu zbytečnou barvu spíš dát do pokládky asfaltu. Ne že bych chtěl pokládat asfalt všude, ale zrovna tady by byl rozhodně lepší než ten v létě prašný štěrk. |
|
| Autor: | Marooned17 [ 30.4.2013 8:53:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
To je problém pražské a české cyklistiky obecně. V Česku má každý kolo za 20 000 a chce jezdit do práce rychleji, než MHD či autem, chce ostatním dokázat, že on je ten "cyklista". To samozřejmě znemožňuje jeho bezpečný pohyb mezi chodci. Ze Západu mám zkušenost, že většina lidí jezdí na silničních kolech bez převodů, často starých rachotinách - i mladí lidé. A jezdí v pohodě, nikam se neženou. Charakter jízdy má pak blíže chodcům, než autům. |
|
| Autor: | Mosquit [ 30.4.2013 9:33:46 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
To nevím, kde ten západ je, ale ze studia v Belgii a NL jsem měl přesně opačný pocit, každý jede poměrně rychle, tj. kolem 20 km/h. Přehazovačka není vidět, je umístěná v zadním náboji. |
|
| Autor: | pp21 [ 30.4.2013 14:14:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
pinus píše: Souhlasim s tim, ze vedle je cyklostezka, po ktere se projet da, i kdyz ne na Palmovku (od Libenskeho mostu je zakaz vjezdu). Ne, není ... http://goo.gl/maps/mYCdZ |
|
| Autor: | kasme [ 30.4.2013 15:16:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Patočkova - Myslbekova přestřižena, ale zatím nezprovozněna http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/myslbek ... 8.jpg.html Páska stačila sotva přes koleje... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 430/strih/ další videa a fotky za chvíli http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... va/130430/ hlavně co se týče značení, tak je to maso otočená jednosměrka Na Hubálce vodorovné značení v Myslbekově je kompletně pryč horní přechod má hrany až ke kolejím videoprůjezd Myslbekova a zpět - Patočkova k vozovně a zpět - Myslbekova - Hládkov - Na Hubálce - PAtočkova - SAT |
|
| Autor: | jonáš [ 30.4.2013 15:18:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Jo, luxusní a příjemná .. šotolina, po dešti bláto, betonový šikany, v noci tma .. prostě samý pozitiva a životní jistoty, ofrout nutný. Zprůjezdněná cyklo Sokolovská by byla o hodně lepší než tyhle všechny nepodarky .. |
|
| Autor: | pinus [ 30.4.2013 22:34:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
pp21 píše: pinus píše: Souhlasim s tim, ze vedle je cyklostezka, po ktere se projet da, i kdyz ne na Palmovku (od Libenskeho mostu je zakaz vjezdu). Ne, není ... http://goo.gl/maps/mYCdZ Omlouvam se, i Mosquitovi. Mel jsem nejak zakodovano, ze tam je uplny zakaz. |
|
| Autor: | kasme [ 30.4.2013 22:37:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
| Autor: | adamos [ 2.5.2013 9:54:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Ještě k tomu OT s cyklostezkama: Po Praze se celkem dost pohybuji na kole, pokud to počasí dovolí. Je-li cyklostezka smysluplná, pak jí samozřejmě dám přednost - příkladem povedeného řešení je třeba stezka z Podolí na Zbraslav, taky proto tam na souběžné silnici většinou kolo nepotkáte. Štěrková stezka Karlínem je taky OK. Jsou ale situace, kdy prostě potřebuji jet jiným směrem, a pak to jinudy než po silnici nejde. Za cyklopruhy á la Patočkova jsem velice rád. Mám jakouž takouž jistotu, že mě tam auta ten průjezd umožní relativně bezpečně, a zároveň je řešení celkem levné. Zkuste si projet "cyklostezku" na Budějovické (v cestě chodci, lavička, sem tam stánek, kolizní místa na přejezdech přes kolmou silnici)) a pochopíte. |
|
| Autor: | Mikulik [ 3.5.2013 8:08:40 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Na Balabenku se to dá právě objet tím tunýlkym , co tu někdo pěkně nakreslil, pod Libeňským mostem přes Libeň a pak podchodem pod Čuprovou. Co jsem jezdil na kole v Dánsku, tak mělo to přehazovačku nějakou neviditelnou, protože kolečka jsem neviděl, ale když jsem to zmáčknul na jinou pozici, jelo to lepší, takže nějaký neviditelný převod to mělo. Co se týče cyklostezek, tak fakt brutálně řešený mi připadá Milada Horáková do centra, těsně před tunelem. Tam se cyklostezka ztrácí neznámo kam. Akorát vjet někomu pod kola. |
|
| Autor: | kasme [ 4.5.2013 19:06:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Patočkova x Myslbekova videočasosběrně 2009 - 2013 poskládal pp21 |
|
| Autor: | Mike [ 5.5.2013 10:16:00 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
dobrý, ale strašně rychlý takže jsem nepochopil ty koleje co vznikly a vzápětí zanikly v obraze vpravo dole |
|
| Autor: | kasme [ 5.5.2013 10:20:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
to byl srpen 2012, kdy se obnovovala křižovatka položili koleje jen v křižovatce a od té doby se přes ně jezdí |
|
| Autor: | pp21 [ 5.5.2013 18:02:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Mike píše: dobrý, ale strašně rychlý PS: V archivu z teto kamery je materiálu na rovných 10 hodin videa ... ale kdo by se na to díval, že (tj 1.4.2009 až 1.5.2013 je 1491 dnů * 10 hodin denně * 60 snímků za hodinu dělá 894.600 sníkmů. Pro video 25 snímků za vteřinu to dělá 9,94 hodiny videa PS2: Pokud to chcete v lepší kvalitě, je to ke stažení zde: http://uloz.to/xAd1ZWW4/patockova-2009-2013-avi |
|
| Autor: | Marooned17 [ 19.5.2013 23:48:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Divím se, že to tu neproběhlo: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/prah ... 69682.html Upřímně jsem to čekal, Metrostav možná není dokonalá firma, ale znám je trochu a v tomto by prostě nepořádek nikdy neměli. Jednoduše snaha hodit vlastní neúspěchy na zhotovitele. |
|
| Autor: | kot [ 20.5.2013 9:44:03 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Já to beru jako skvělou zprávu! Takže město nebude u novinářů objednávat články o zastavení výstavby a naopak se snad začnou objevovat články o konkrétnějším termínu otevření. |
|
| Autor: | kasme [ 4.6.2013 12:19:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Citace: 03.06.2013 - Záplavy v Praze Povodně zatím nijak neovlivnily rozestavěný tunelový komplex Blanka, který vede mimo jiné pod Vltavou v pražské Troji. "Protipovodňová opatření jsme v rámci stavby řešili jako první, jsou stavěna podle nových pražských norem na úroveň povodně 2002," řekl mluvčí Metrostavu František Polák. V pořádku je i dokončovaný nový Trojský most. "Most je samonosný - tedy bez pilířů v řece, takže jsme v rámci našich povodňových plánů pouze preventivně vyklidili staveniště na obou březích," doplnil Polák. |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 4.6.2013 12:33:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Ráno jsem jel po mostě Barikádníku a nový Trojský most stojí, provizorní pilíře taky neuplavaly |
|
| Autor: | Mosquit [ 4.6.2013 13:42:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
A dá se tomu ještě říkat pilíře, když už nic nedrží ? Spíš se obávám, jak to teď dopadne s dokončením, protože se bude muset zaplatit spousta jiných věcí. |
|
| Autor: | kasme [ 4.6.2013 14:24:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
bývalé podpěry dokončit a zaplatit není to samé a pak taky zprovoznit... |
|
| Autor: | Dr.Fe1 [ 4.6.2013 15:06:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Zvlášť když město pořádně neplatí už rok (od loňského května). Paradoxně by teď snad měli začít konečně normálně platit, protože byla dokončena kategorizace (rozčlenění faktur podle toho zda došlo k navýšení ceny a druhu odůvodnění proč k němu došlo) a dvě kontroly této kategorizace prokázaly, že je v pořádku. Nicméně si Magistrát zadal kontrolu třetí |
|
| Autor: | MPMP [ 5.6.2013 9:21:22 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Dokončení Blanky |
Dr.Fe1 píše: Nicméně si Magistrát zadal kontrolu třetí |
|
| Stránka 13 z 57 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|