České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

Dokončení Blanky
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=72&t=349
Stránka 13 z 57

Autor:  kasme [ 30.4.2013 6:43:07 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

pinus píše:
On by ten cyklopruh na te ctyrproudovce nebyl problem, kdyby proste pred kazdou krizovatkou nekoncil. Kdo tohle vymyslel, by mel dost metal. Co by komu udelalo, kdyby byl u krizovatky ten asfalt o metr sirsi, aby se tam dalo souvisle projet na kole po cervenem pruhu?

A na Patočkově právě cyklopruh vede i skrz křižovatky včetně cyklosemaforů...
Každopádně to není ještě ideální... :)

Citace:
Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda se zúčastní

v úterý 30. dubna 2013 ve 14.00 hodin

slavnostního uvedení Patočkovy ulice do provozu

Autor:  Mosquit [ 30.4.2013 7:25:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

pp21 píše:
michal píše:
Osobně se domnívám, že tou luxusní cyklostezkou byl myšlen Mosquitem ten chodník vedle....

Ale kdepak, bylo tím určitě myšleno to co vede po hrázi protipovodňové ochrany, to je ta luxusní a příjemná cyklostezka: http://mapy.cz/s/70Rb


Samozřejmě ;) Jezdím tam denně. Takhle to zhruba vypadá, tj. asfalt tam není, přesto se po tom jede pěkně:
Obrázek

a na Libeňský most a Palmovku se samozřejmě odbočit dá, je tam zákaz mimo cyklistů.
Obrázek

Dneska jsem si ráno schválně projel i ten cyklopruh na čtyřproudovce a prakticky to nemá cenu - čekal jsem na každém semaforu, vedle aut, ... Ale dobré pro silniční rychlocyklisty, lepší než jet normálně v běžném pruhu.

Možná by to mohl někdo přesunout...

Autor:  Kubajsu [ 30.4.2013 7:27:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Mikulik píše:
...tak pojedu prostě po chodníku, já bych na čtyřproudovku s velkým provozem prostě nevlez...

No a já zase nikdy nepojedu po chodníku - kombinace kanálů, chodců, pejskařů a buhvíčeho ještě s křižovatkami, výjezdy ze dvorků/garáží a mojí rychlostí 30-40km/h vytvoří spolehlivě mnohonásobně víc nebezpečných situací, než jsem kdy zažil s auty :kladivo:

Autor:  michal [ 30.4.2013 8:30:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

pp21 píše:
michal píše:
Osobně se domnívám, že tou luxusní cyklostezkou byl myšlen Mosquitem ten chodník vedle....

Ale kdepak, bylo tím určitě myšleno to co vede po hrázi protipovodňové ochrany, to je ta luxusní a příjemná cyklostezka: http://mapy.cz/s/70Rb


Pravda. Ale do luxusu to má pořád daleko. To měli peníze ušetřené za tu zbytečnou barvu spíš dát do pokládky asfaltu. Ne že bych chtěl pokládat asfalt všude, ale zrovna tady by byl rozhodně lepší než ten v létě prašný štěrk.

Autor:  Marooned17 [ 30.4.2013 8:53:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

To je problém pražské a české cyklistiky obecně. V Česku má každý kolo za 20 000 a chce jezdit do práce rychleji, než MHD či autem, chce ostatním dokázat, že on je ten "cyklista". To samozřejmě znemožňuje jeho bezpečný pohyb mezi chodci. Ze Západu mám zkušenost, že většina lidí jezdí na silničních kolech bez převodů, často starých rachotinách - i mladí lidé. A jezdí v pohodě, nikam se neženou. Charakter jízdy má pak blíže chodcům, než autům.

Autor:  Mosquit [ 30.4.2013 9:33:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

To nevím, kde ten západ je, ale ze studia v Belgii a NL jsem měl přesně opačný pocit, každý jede poměrně rychle, tj. kolem 20 km/h. Přehazovačka není vidět, je umístěná v zadním náboji.

Autor:  pp21 [ 30.4.2013 14:14:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

pinus píše:
Souhlasim s tim, ze vedle je cyklostezka, po ktere se projet da, i kdyz ne na Palmovku (od Libenskeho mostu je zakaz vjezdu).

Ne, není ... http://goo.gl/maps/mYCdZ

Autor:  kasme [ 30.4.2013 15:16:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Patočkova - Myslbekova přestřižena, ale zatím nezprovozněna :kladivo:

http://mo.ttnz.cz/kamery/archiv/myslbek ... 8.jpg.html

Páska stačila sotva přes koleje... http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 430/strih/


další videa a fotky za chvíli
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... va/130430/

hlavně co se týče značení, tak je to maso :)
otočená jednosměrka Na Hubálce
vodorovné značení v Myslbekově je kompletně pryč
horní přechod má hrany až ke kolejím

videoprůjezd Myslbekova a zpět - Patočkova k vozovně a zpět - Myslbekova - Hládkov - Na Hubálce - PAtočkova - SAT


Autor:  jonáš [ 30.4.2013 15:18:30 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Jo, luxusní a příjemná .. šotolina, po dešti bláto, betonový šikany, v noci tma .. prostě samý pozitiva a životní jistoty, ofrout nutný. Zprůjezdněná cyklo Sokolovská by byla o hodně lepší než tyhle všechny nepodarky ..

Autor:  pinus [ 30.4.2013 22:34:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

pp21 píše:
pinus píše:
Souhlasim s tim, ze vedle je cyklostezka, po ktere se projet da, i kdyz ne na Palmovku (od Libenskeho mostu je zakaz vjezdu).

Ne, není ... http://goo.gl/maps/mYCdZ

Omlouvam se, i Mosquitovi. Mel jsem nejak zakodovano, ze tam je uplny zakaz.

Autor:  kasme [ 30.4.2013 22:37:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky


Autor:  adamos [ 2.5.2013 9:54:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Ještě k tomu OT s cyklostezkama:
Po Praze se celkem dost pohybuji na kole, pokud to počasí dovolí.
Je-li cyklostezka smysluplná, pak jí samozřejmě dám přednost - příkladem povedeného řešení je třeba stezka z Podolí na Zbraslav, taky proto tam na souběžné silnici většinou kolo nepotkáte. Štěrková stezka Karlínem je taky OK. Jsou ale situace, kdy prostě potřebuji jet jiným směrem, a pak to jinudy než po silnici nejde. Za cyklopruhy á la Patočkova jsem velice rád. Mám jakouž takouž jistotu, že mě tam auta ten průjezd umožní relativně bezpečně, a zároveň je řešení celkem levné. Zkuste si projet "cyklostezku" na Budějovické (v cestě chodci, lavička, sem tam stánek, kolizní místa na přejezdech přes kolmou silnici)) a pochopíte.

Autor:  Mikulik [ 3.5.2013 8:08:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Na Balabenku se to dá právě objet tím tunýlkym , co tu někdo pěkně nakreslil, pod Libeňským mostem přes Libeň a pak podchodem pod Čuprovou. Co jsem jezdil na kole v Dánsku, tak mělo to přehazovačku nějakou neviditelnou, protože kolečka jsem neviděl, ale když jsem to zmáčknul na jinou pozici, jelo to lepší, takže nějaký neviditelný převod to mělo. Co se týče cyklostezek, tak fakt brutálně řešený mi připadá Milada Horáková do centra, těsně před tunelem. Tam se cyklostezka ztrácí neznámo kam. Akorát vjet někomu pod kola.

Autor:  kasme [ 4.5.2013 19:06:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Patočkova x Myslbekova videočasosběrně 2009 - 2013



poskládal pp21

Autor:  Mike [ 5.5.2013 10:16:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

dobrý, ale strašně rychlý
takže jsem nepochopil ty koleje co vznikly a vzápětí zanikly
v obraze vpravo dole

Autor:  kasme [ 5.5.2013 10:20:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

to byl srpen 2012, kdy se obnovovala křižovatka
položili koleje jen v křižovatce a od té doby se přes ně jezdí

Autor:  pp21 [ 5.5.2013 18:02:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Mike píše:
dobrý, ale strašně rychlý
No jo no ... kdo by na to delší koukal :). Tady je verze dlouhá 7 minut.


PS: V archivu z teto kamery je materiálu na rovných 10 hodin videa ... ale kdo by se na to díval, že :)
(tj 1.4.2009 až 1.5.2013 je 1491 dnů * 10 hodin denně * 60 snímků za hodinu dělá 894.600 sníkmů. Pro video 25 snímků za vteřinu to dělá 9,94 hodiny videa :))

PS2: Pokud to chcete v lepší kvalitě, je to ke stažení zde: http://uloz.to/xAd1ZWW4/patockova-2009-2013-avi

Autor:  Marooned17 [ 19.5.2013 23:48:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Divím se, že to tu neproběhlo:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/prah ... 69682.html

Upřímně jsem to čekal, Metrostav možná není dokonalá firma, ale znám je trochu a v tomto by prostě nepořádek nikdy neměli. Jednoduše snaha hodit vlastní neúspěchy na zhotovitele.

Autor:  kot [ 20.5.2013 9:44:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Já to beru jako skvělou zprávu! Takže město nebude u novinářů objednávat články o zastavení výstavby a naopak se snad začnou objevovat články o konkrétnějším termínu otevření. :D

Autor:  kasme [ 4.6.2013 12:19:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Citace:
03.06.2013 - Záplavy v Praze
Povodně zatím nijak neovlivnily rozestavěný tunelový komplex Blanka, který vede mimo jiné pod Vltavou v pražské Troji. "Protipovodňová opatření jsme v rámci stavby řešili jako první, jsou stavěna podle nových pražských norem na úroveň povodně 2002," řekl mluvčí Metrostavu František Polák. V pořádku je i dokončovaný nový Trojský most. "Most je samonosný - tedy bez pilířů v řece, takže jsme v rámci našich povodňových plánů pouze preventivně vyklidili staveniště na obou březích," doplnil Polák.

Autor:  Dr.Fe1 [ 4.6.2013 12:33:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Ráno jsem jel po mostě Barikádníku a nový Trojský most stojí, provizorní pilíře taky neuplavaly :-) Akorát zařízení staveniště na Holešovické straně to trochu proplachuje, ale uplavatelné věci snad metrostaváci včas uklidili. Jinak s tím že nejsou pilíře v řece Polák trochu kecá, teď v řece jsou ;)

Autor:  Mosquit [ 4.6.2013 13:42:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

A dá se tomu ještě říkat pilíře, když už nic nedrží ? ;-)

Spíš se obávám, jak to teď dopadne s dokončením, protože se bude muset zaplatit spousta jiných věcí.

Autor:  kasme [ 4.6.2013 14:24:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

bývalé podpěry

dokončit a zaplatit není to samé :crazy:

a pak taky zprovoznit... :)

Autor:  Dr.Fe1 [ 4.6.2013 15:06:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Zvlášť když město pořádně neplatí už rok (od loňského května). Paradoxně by teď snad měli začít konečně normálně platit, protože byla dokončena kategorizace (rozčlenění faktur podle toho zda došlo k navýšení ceny a druhu odůvodnění proč k němu došlo) a dvě kontroly této kategorizace prokázaly, že je v pořádku. Nicméně si Magistrát zadal kontrolu třetí :-o takže se finanční toky jetšě nerozhýbaly.

Autor:  MPMP [ 5.6.2013 9:21:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dokončení Blanky

Dr.Fe1 píše:
Nicméně si Magistrát zadal kontrolu třetí :-o takže se finanční toky jetšě nerozhýbaly.
Kontrola, která nic nenajde, je špatná kontrola a je třeba udělat tu "správnou", ne? Kromě toho se změnilo vedení a to nové přece nebude věřit kontrole zadané tím minulým. (a kromě toho, já mám taky kamaráda, který by rád něco vyfakturoval :? ) Je na tom něco nejasného?

Stránka 13 z 57 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/