Právě je 27.4.2021 10:03:45




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 57  Další
 Dokončení Blanky 

Kdy bude Blanka zprovozněna?
Anketa končí za 19.9.2015 12:14:55
listopad 2014 0%  0%  [ 0 ]
prosinec 2014 6%  6%  [ 5 ]
1Q 2015 22%  22%  [ 19 ]
2Q 2015 21%  21%  [ 18 ]
3Q 2015 20%  20%  [ 17 ]
4Q 2015 12%  12%  [ 10 ]
před dalšími volbami 9%  9%  [ 8 ]
to nikdo neví... 10%  10%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 86

 Dokončení Blanky 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Pavel Q píše:
Standa píše:
, ale plošné zpoplatnění všech cest mi přijde opravdu úlet, zejména s ohledem na ty, kteří na to nemají...
Když mají na auto a PHM... Jak jsem napsal jsem pro zpoplatnění používání všech komunikací při současném zrušení/snížení spotř. daně. Technicky by se to pořešilo nějakou chytrou krabičkou.... Stávající způsoby zpoplatnění dálnic jenom vyhání vozidla mimo ně, kde působí více škody, zpoplatnění by mělo začít na komunikacích nejnižší třídy a na dálnicích a obchvatech apod. by mělo být nejlevnější.

Ostatním se omlouvám za offtopic
Jenže takovéto zpoplatnění je nesmysl. Jeho výběr bude mít mnohem vyšší náklady než výběr daně z PHM, takže i při jejím zrušení tu bude nárůst nákladů o desítky procent. Navíc kde to skončí - nakonec bude platit i každý chodec za použití chodníku a s výběrem mýta se sveze globální sledovací systém. Přitom zajištění cest bylo úkolem měst/státu už od starověku. Dobré cesty vedly k rozvoji měst a jejich bohatnutí.


22.7.2013 16:37:52
Profil
 

Příspěvky: 78
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Zrušení spotřební daně na PHM bude také znamenat, že do ČR budou jezdit tankovat všichni z okolí hranic plus všichni tranzitující, a stát z toho nebude mít vůbec nic..


22.7.2013 18:58:08
Profil
Autor

Příspěvky: 9876
Bydliště: na levém břehu Dunaje
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
dj-bobr píše:
Zrušení spotřební daně na PHM bude také znamenat, že do ČR budou jezdit tankovat všichni z okolí hranic plus všichni tranzitující, a stát z toho nebude mít vůbec nic..

Jak nic? A co DPH?

_________________
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)


22.7.2013 19:15:02
Profil
 

Příspěvky: 78
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
No jo, to je fakt .. ale i tak, vyvážil by o to vyšší příjem z DPH ztrátu vzniklou zrušením spotřební daně?


22.7.2013 19:29:01
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
dj-bobr píše:
No jo, to je fakt .. ale i tak, vyvážil by o to vyšší příjem z DPH ztrátu vzniklou zrušením spotřební daně?
Jakou ztrátu, vždyť by sem při běžné spotřební dani vůbec nepřijeli. A navíc by ještě zaplatili za komunikaci, po které se dostavili. Hotový důl na peníze :)


22.7.2013 22:54:35
Profil
 

Příspěvky: 3532
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Můžeme se vrátit k dofinancování Blanky? :o)
Pokud se dívám na ten fantastický rozklikávací rozpočet Prahy, na rok 2013 je tam nějakých 20mld. na dopravu, z toho 13,6mld. na běžné výdaje (hlavně 11,5mld. na MHD a 1,9mld. pro TSK) a "jen" 6,3mld. na kapitálové výdaje. Z těch je cca 5,1mld. na Blanku plus 400M na "operační středisko Malovanka", které se k tomu asi dá taky přičíst.
Když počítáme těchto 5,5mld. na Blanku, kolik tím bude zaplaceno? Resp. kolik zbyde zaplatit v letech 2014 a dále?
Souhlas, že TSK by na opravy potřebovalo více (sami říkají dvojnásobek, tedy chybějící cca 2mld., ale to beru tak trochu jako úřednický cucprst, "abychom dostali více"), ale když máme třeba na "systém řízení MSP" (212M) nebo na všeříkající Veřejný prostor 15M (to stojí chlebíčky pro Ozvučnou desku tolik? :o), tak si pořád říkám, že to strašení, jak Praha na nic nemá peníze, je spíše tak trochu zakrývání toho, že s těmi prostředky moc páni radní neumí zacházet. Respektive, také se bojí je vybrat - např. MHD při deklarované přepravě 1mld lidí ročně vybere jen 4mld. Kč... Zvednout cenu roční permice, respektive zlepšit výběr - tak se ta miliarda na výmoly nebo 300M na provoz Blanky najde raz dva.


23.7.2013 22:13:23
Profil
 

Příspěvky: 130
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Přijde mi zcestné sanovat rozpočet na silniční dopravu na úkor MHD. Mimochodem, pohled do výroční zprávy DPP přináší zajímavé poznatky - jen na úrocích podnik zaplatil 169M. Tržby z jízdného nepokrývají ani mzdové a sociální náklady.


25.7.2013 12:20:55
Profil ICQ
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
tak stát pošle miliardu na Blanku viz.
viewtopic.php?f=197&t=4138

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


16.8.2013 17:24:59
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
bumbik píše:
tak stát pošle miliardu na Blanku viz.
viewtopic.php?f=197&t=4138

Nikde v tom článku nevidím zmínku o státních penězích. Ani že by to byla nějaká už "další" státní miliarda. Opět známka tuposti novinářů.


16.8.2013 18:02:05
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Tak teď snad už můžeme tomu jaru věřit... :D Vím, že peníze nejsou,ale dokončení jedné a to nemalé stavby snad přiblíží zahájení další dopravní stavby v Praze... Nesmějte se,ale jsem optimista!


16.8.2013 18:35:08
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
SAT před MÚK Malovanka
Příloha:
SAT-malovanka.JPG
SAT-malovanka.JPG [ 18.35 KiB | Zobrazeno 4493 krát ]


proti tomu světlu venku to není moc vidět :(
a nesedí jízdní pruhy s aktuálním stavem...

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


23.8.2013 10:59:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 182
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
kasme:Moc pěkné značení. Jinak si myslím, že se Blanka v termínu neotevře a spíš se k sobě budou sbližovat termíny otevření Blanky a metra V.A.

_________________
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.


23.8.2013 17:23:52
Profil ICQ
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Důvod sbližování je prosím pěkně jaký?


23.8.2013 18:48:13
Profil
 

Příspěvky: 182
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Velmi jednoduchý. Blanka má nejen problémy kvůli nedoplaceným pohledávkám a problému Trojského mostu, ale i kvůli tomu, že se neví, zda se stihne provozní dokumentace a u Blanky se prostě může stát cokoli, zatímco metro V.A pod FN Motol jede podle plánu a je pravděpodobné, že bude mít předstíh.

_________________
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.


24.8.2013 10:22:56
Profil ICQ
 

Příspěvky: 339
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Behem hledani neceho jineho na mapy.cz jsem narazil na nazvy tunelu ve stope tunelu Blanka, kde se rika "Bubenecsky tunel" a "Brusnicky tunel".

Je to nejaka novinka, nebo to tak je stale, nebo naopak uz to tak neni? Nikdy jsem si techto jmen nevsiml..


24.9.2013 15:06:03
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Úřední místopisné pojmenování (někde tu k tomu určitě bude diskuse). Rada Prahy tak rozhodla v dubnu 2013. Nově je to asi na těch mapy.cz:
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/zivot_v ... ickym.html

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


24.9.2013 15:21:10
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
povrchový video průjezd: Prašný most a širší okolí :) :)

http://www.youtube.com/watch?v=UlMheE8FkXY

první průjezd PM je 8.50

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


29.9.2013 20:46:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Brusnický tunel je totální kravina. Naprosto nechápu, proč to nemůže být Tunel Brusnice, jako je Tunel Mrázovka. Stejně tak bubenečský měl být Tunel Královská obora.


30.9.2013 1:06:58
Profil
 

Příspěvky: 325
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Marooned17 píše:
Brusnický tunel je totální kravina. Naprosto nechápu, proč to nemůže být Tunel Brusnice, jako je Tunel Mrázovka. Stejně tak bubenečský měl být Tunel Královská obora.
To platí obecně, že místní pojmenování nemají v Praze žádný systém. Viz už jména ulic podle lidí, které jsou někdy pouze z příjmení, jindy z celého jména (asi až tehdy, když příjmení už je použito).


30.9.2013 9:22:40
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Ono se to pak šikne i třeba při vyhledávání spojení, kde musíte zadat "Nádraží Braník" a naopak "Smíchovské nádraží" ;-) .. u jmen tunelů je to naštěstí celkem jedno. Stejně tomu všichni budou řikat Blanka (a budou překvapený, když tam pak ta zácpa bude, když má bejt v nějaký brusce ..)


30.9.2013 10:29:50
Profil
 

Příspěvky: 325
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Možná by nebylo špatný, kdyby se tyto tři tunely jmenovaly podle barev - oranžový, fialový a modrý, to si řidiči zapamatují.


30.9.2013 10:40:06
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Pavel Q píše:
Možná by nebylo špatný, kdyby se tyto tři tunely jmenovaly podle barev - oranžový, fialový a modrý, to si řidiči zapamatují.
Jak už jsem tady kdysi psal, nejsnadnější k zapamatování by byl Tunel Pavla Béma. Podobně jako Most inteligence :-)


30.9.2013 19:22:02
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Jste jeho zastánce?
Řešíte blbosti... nazapomínejte, že MO není dokončen a těch tunelů přibude, takže orientovat se co se jak bude jmenovat je jedno, protože ne každého zajímá jméno a možná si bude pamatovat "něco", třeba "tunel". To už raději T. G. M.

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


12.10.2013 4:36:55
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
FlakY` píše:
Jste jeho zastánce?
Ten :) na konci vám nic neříká?


12.10.2013 12:22:30
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
VIDEO: Projeďte se Blankou. Zjistíte, proč se tu mají lidé cítit jako v pokojíčku
Adam Váchal, Jiří Bigas Metro.cz 24. října 2013 8:00
Že se první řidiči projedou tunelem Blanka až v dubnu příštího roku? Omyl, auta již v tunelu jezdí nyní. Zatím jde ale pouze o vozy těch, kteří na stavbě pracují. Nejdelším a zároveň nejdražším tunelem Česka se můžete v předstihu projet spolu s námi.

http://www.metro.cz/video-projedte-se-b ... e-deje_ava

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


25.10.2013 4:24:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 57  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz