|
Právě je 27.4.2021 10:03:46
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
| Autor |
Zpráva |
|
michal
Příspěvky: 2522
|
 Re: Dokončení Blanky
Tak mě tak napadá, Blanku chrání v Troji jen ta protipovodňová hráz, nebo i nějaká vrata v tunelu?
|
| 25.10.2013 8:43:22 |
|
 |
|
Kamioňák
Příspěvky: 27
|
 Re: Dokončení Blanky
Já bych měl taky jeden dotaz. V reportáži se píše, že v Blance bude asfaltový povrch, měl jsem však za to, že existuje nějaká norma, která u delších tunelů povoluje výhradně CB. Mohl by mi to prosím některý z místních znalců osvětlit?
|
| 25.10.2013 13:51:39 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Dokončení Blanky
tak a blanka se zřejmě brzo nezprovozní viz. viewtopic.php?f=197&t=4263
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 20.11.2013 19:29:05 |
|
 |
|
jannnn
Příspěvky: 753
|
 Re: Dokončení Blanky
Že se nad tím ještě někdo vzrušuje, takových zpráv už bylo..klasické vydírání přes média.
|
| 20.11.2013 19:42:30 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: Dokončení Blanky
Takže: Blanka je černá stavba ... říkali to před chvílí ve zprávách  ... tak černou stavbu je třeba odstranit, ne ? 
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 20.11.2013 19:56:39 |
|
 |
|
bumbik
Příspěvky: 7216 Bydliště: II/480
|
 Re: Dokončení Blanky
ano to řekl pan Vávra - v tom odkazu, co jsem tu postnul brzo naskočí ta videoreportáž z událostí na ČT24 a tam to tuším zaznělo taky ... no každopádně se mi k tomu líbila diskuze na idnes OT: "doporučuju na oba konce tunelu navařit mříže a tam zavřít všechny tuneláře"  tak to mě fakt rozesmálo
_________________ Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
|
| 20.11.2013 19:59:07 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Dokončení Blanky
Trochu mi vadí, že zrušili i ten den otevřených dveří 30.11. 
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 20.11.2013 20:00:02 |
|
 |
|
FlakY`
Příspěvky: 1459 Bydliště: F-M - Praha
|
 Re: Dokončení Blanky
Za tím vším se schovává výhradně špatná ekonomická situace města, kdy je silně zatíženo inversticemi, které už nejsou tak dobře kryty příjmem jako v minulých letech. Nepočítalo se s finanční krizí a se snížení příspěvku státu na obyvatele v největších městech ČR. Můj názor je takový, že policie nic neprokáže a právní bitva skončí patem. Tedy, že se bude muset pokračovat a že město musí stavbu nakonec převzít. Město stejně bude muset za nějaké investice zaplatit, protože značná část dluhu za stavbu je na povrchu a úplně nejhorší situace nastane tehdy, pokud by Metrostav zablokoval nějaké komunikace.
_________________ Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II
|
| 20.11.2013 21:51:18 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
No, ten Hudeček tvoří ale věci... 1,3 mld za zmražení stavby. Dostavba a otevření v nedohlednu. 
|
| 21.11.2013 0:09:11 |
|
 |
|
Michal R
Příspěvky: 1266 Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
|
 Re: Dokončení Blanky
... a nejhorší je, že až se (můj odhad) na přelomu let 2015/2016 konečně a možná i slavnostně otevře tunelový komplex Blanka, tak pachuť k dopravním stavbám bude taková, že se v několika letech nikdo z politiků neodváží navrhnout ani pěší lávku přes Botič....
|
| 21.11.2013 9:33:06 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: Dokončení Blanky
No on ten trend je již nastartovaný, protože připravených staveb (s platným ÚR, SP) je v Praze pomálu, pokud vůbec nějaká.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 21.11.2013 9:45:28 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Hudeček netvoří, ten vede ústupovej boj. Tvořil jistej nadějnej horořiťolezec.
|
| 21.11.2013 12:40:36 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Jonáši, ale prohlásit to mediím za černou stavbu, když jednotlivé stavební objekty přebírali, platili a objednávali vícepráce mi přijde docela úlet. Horolezec už je hezkých pár měsíců pryč. A zmrazit stavbu "pár týdnů" před otevřením /navíc za cenu téměř šílenou/ mi nepřijde jako ideální řešení. Je otázka, jak to s podpisem smlouvy bylo, ale Praha podle ní 100% jednala jako by byla zcela v pořádku. Teď začít mluvit s novináři o neplatnosti a černé stavbě - navíc místo jednání se zhotovitelem - mi fakt přijde jako kafkovina!
|
| 21.11.2013 14:21:41 |
|
 |
|
Marooned17
Příspěvky: 1074 Bydliště: Praha
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Kot: Myslím, že u soudu není šance dokázat neplatnost smlouvy, protože podle ní již 6 let obě strany jednají. K tomu, někdo z města ji podpsat musel - Toman z OMI? A ten měl v té době pravděpodobně na podpisy právo. Po takové době najednou zhozoviteli říci, že je neplatná, podle mě nemůže Magoši projít. Nejsem právník, ale neexistuje něco jako legitimní očekávání účinků práva?
|
| 21.11.2013 15:50:38 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Marooned17: Uvažujeme stejně a v podstatě si ani nic jiného nedokáži představit. 
|
| 21.11.2013 17:15:17 |
|
 |
|
S_M_Lomoz
Příspěvky: 183
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Za město ji podepsali Bém a Toman 30. října 2006. ( viz tady) Zastupitelstvo 2002-2006 naposledy zasedlo 14. září 2006, tj. ještě před přidělením zakázky radou. Nové se poprvé sešlo 30. listopadu 2006, tj. měsíc po podpisu smlouvy.
|
| 21.11.2013 17:29:10 |
|
 |
|
dd
Příspěvky: 1195
|
 Re: Dokončení Blanky
Naivkové..  Ze stavebních zakázek koukají takové provize, že se vždy nějaká vymyslí. A když budou důležité stavby zablokovány, tak se postaví nějaká nedůležitá, ale o to dražší.
|
| 21.11.2013 18:35:12 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2740
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Ano, to znamená, že ji zastupitelstvo řádně neprojednalo. Fajn, byl to b.....l a je to špatně. Ale je to 7 let zpátky. A co se s tím dá dělat teď? Zastavit výstavbu, utopit tam tím pádem další miliardy a další 2-10 let "papírovat", nebo je i jiná možnost, která bude ekonomičtější? Kdo se trochu vyzná v právu a podělí se s námi o názor?
|
| 21.11.2013 18:58:12 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
kot píše: Teď začít mluvit s novináři o neplatnosti a černé stavbě - navíc místo jednání se zhotovitelem - mi fakt přijde jako kafkovina! A vy si myslíte, že se se zhotovitelem nejedná, a že to zpochybnění smlouvy neni součást onoho jednání? 
|
| 21.11.2013 19:05:11 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
MPMP píše: Ano, to znamená, že ji zastupitelstvo řádně neprojednalo. Fajn, byl to b.....l a je to špatně. Ale je to 7 let zpátky. A co se s tím dá dělat teď? Zastavit výstavbu, utopit tam tím pádem další miliardy a další 2-10 let "papírovat", nebo je i jiná možnost, která bude ekonomičtější? Kdo se trochu vyzná v právu a podělí se s námi o názor? Vidím to spíš na delší papírování. Problém je v tom, že nikdo na radnici v tomhle stavu nebude chtít nic podepsat, než se právní stav vyřeší. Mohl by totiž dopadnout podobně jako Svoboda a spol, když narychlo podepsali prodloužení kontraktu na Opencard, protože jinak by v Praze přestaly platit některé jízdenky. Dnes jsou vyšetřováni, hrozí jim trestní stíhání a původní banda tunelářů, která Opencard zavedla, se jen směje.
|
| 21.11.2013 19:09:26 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Souhlas, není to snadné a asi se dost bojí. Ale kdo si vezme na triko zastavení stavby a náklady na zakonzervování např. na 1 rok? Za to je příští osazenstvo magoše taky může hnát směr krim. A jak z toho ven?
|
| 21.11.2013 19:33:46 |
|
 |
|
Mosquit
Příspěvky: 749 Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Přesně tak. Stejně jako u trojského mostu se řeší, zda za něj vůbec můžou zaplatit, když Metrostav (ne z vlastní vůle) staví něco jiného, než s čím vyhrál VŘ.
|
| 21.11.2013 19:34:21 |
|
 |
|
kot
Příspěvky: 5956
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
Mimochodem, to by se měl zastavit i Trojský most!?
|
| 21.11.2013 19:37:12 |
|
 |
|
JirkaS
Příspěvky: 2767
|
 Re: Blanka, den otevřených dveří
kot píše: Mimochodem, to by se měl zastavit i Trojský most!? Zaručeně. Škoda, že je už rámusák částečně rozebraný.
|
| 21.11.2013 20:11:36 |
|
 |
|
Mikulik
Příspěvky: 477
|
 Re: Dokončení Blanky
Dneska 22.11. je Hudeček v Hydeparku, ten tam zase bude kecat ta svá moudra....Můžete se ho zeptatt...
|
| 22.11.2013 14:03:08 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|