Právě je 27.4.2021 10:03:46




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 57  Další
 Dokončení Blanky 

Kdy bude Blanka zprovozněna?
Anketa končí za 19.9.2015 12:14:55
listopad 2014 0%  0%  [ 0 ]
prosinec 2014 6%  6%  [ 5 ]
1Q 2015 22%  22%  [ 19 ]
2Q 2015 21%  21%  [ 18 ]
3Q 2015 20%  20%  [ 17 ]
4Q 2015 12%  12%  [ 10 ]
před dalšími volbami 9%  9%  [ 8 ]
to nikdo neví... 10%  10%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 86

 Dokončení Blanky 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 2522
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Tak mě tak napadá, Blanku chrání v Troji jen ta protipovodňová hráz, nebo i nějaká vrata v tunelu?


25.10.2013 8:43:22
Profil
 

Příspěvky: 27
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Já bych měl taky jeden dotaz. V reportáži se píše, že v Blance bude asfaltový povrch, měl jsem však za to, že existuje nějaká norma, která u delších tunelů povoluje výhradně CB. Mohl by mi to prosím některý z místních znalců osvětlit?


25.10.2013 13:51:39
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
tak a blanka se zřejmě brzo nezprovozní viz.
viewtopic.php?f=197&t=4263

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


20.11.2013 19:29:05
Profil
 

Příspěvky: 753
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Že se nad tím ještě někdo vzrušuje, takových zpráv už bylo..klasické vydírání přes média.


20.11.2013 19:42:30
Profil
 

Příspěvky: 492
Bydliště: Morava
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Takže: Blanka je černá stavba ... říkali to před chvílí ve zprávách 8-) ... tak černou stavbu je třeba odstranit, ne ? :lol:

_________________
Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD


20.11.2013 19:56:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
ano to řekl pan Vávra - v tom odkazu, co jsem tu postnul brzo naskočí ta videoreportáž z událostí na ČT24 a tam to tuším zaznělo taky ... no každopádně se mi k tomu líbila diskuze na idnes OT: "doporučuju na oba konce tunelu navařit mříže a tam zavřít všechny tuneláře" :D :D :D tak to mě fakt rozesmálo

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


20.11.2013 19:59:07
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Trochu mi vadí, že zrušili i ten den otevřených dveří 30.11. :(

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


20.11.2013 20:00:02
Profil
 

Příspěvky: 1459
Bydliště: F-M - Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Za tím vším se schovává výhradně špatná ekonomická situace města, kdy je silně zatíženo inversticemi, které už nejsou tak dobře kryty příjmem jako v minulých letech. Nepočítalo se s finanční krizí a se snížení příspěvku státu na obyvatele v největších městech ČR. Můj názor je takový, že policie nic neprokáže a právní bitva skončí patem. Tedy, že se bude muset pokračovat a že město musí stavbu nakonec převzít. Město stejně bude muset za nějaké investice zaplatit, protože značná část dluhu za stavbu je na povrchu a úplně nejhorší situace nastane tehdy, pokud by Metrostav zablokoval nějaké komunikace.

_________________
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Peugeot 206 , Citroën C4 Grand Picasso II


20.11.2013 21:51:18
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
No, ten Hudeček tvoří ale věci... 1,3 mld za zmražení stavby. Dostavba a otevření v nedohlednu. :mrgreen:


21.11.2013 0:09:11
Profil
 

Příspěvky: 1266
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
... a nejhorší je, že až se (můj odhad) na přelomu let 2015/2016 konečně a možná i slavnostně otevře tunelový komplex Blanka, tak pachuť k dopravním stavbám bude taková, že se v několika letech nikdo z politiků neodváží navrhnout ani pěší lávku přes Botič....


21.11.2013 9:33:06
Profil
 

Příspěvky: 3513
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
No on ten trend je již nastartovaný, protože připravených staveb (s platným ÚR, SP) je v Praze pomálu, pokud vůbec nějaká.

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs


21.11.2013 9:45:28
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Hudeček netvoří, ten vede ústupovej boj. Tvořil jistej nadějnej horořiťolezec.


21.11.2013 12:40:36
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Jonáši, ale prohlásit to mediím za černou stavbu, když jednotlivé stavební objekty přebírali, platili a objednávali vícepráce mi přijde docela úlet. Horolezec už je hezkých pár měsíců pryč. A zmrazit stavbu "pár týdnů" před otevřením /navíc za cenu téměř šílenou/ mi nepřijde jako ideální řešení. Je otázka, jak to s podpisem smlouvy bylo, ale Praha podle ní 100% jednala jako by byla zcela v pořádku. Teď začít mluvit s novináři o neplatnosti a černé stavbě - navíc místo jednání se zhotovitelem - mi fakt přijde jako kafkovina!


21.11.2013 14:21:41
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Kot: Myslím, že u soudu není šance dokázat neplatnost smlouvy, protože podle ní již 6 let obě strany jednají. K tomu, někdo z města ji podpsat musel - Toman z OMI? A ten měl v té době pravděpodobně na podpisy právo. Po takové době najednou zhozoviteli říci, že je neplatná, podle mě nemůže Magoši projít. Nejsem právník, ale neexistuje něco jako legitimní očekávání účinků práva?


21.11.2013 15:50:38
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Marooned17: Uvažujeme stejně a v podstatě si ani nic jiného nedokáži představit. :crazy:


21.11.2013 17:15:17
Profil
 

Příspěvky: 183
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Za město ji podepsali Bém a Toman 30. října 2006. (viz tady)
Zastupitelstvo 2002-2006 naposledy zasedlo 14. září 2006, tj. ještě před přidělením zakázky radou. Nové se poprvé sešlo 30. listopadu 2006, tj. měsíc po podpisu smlouvy.


21.11.2013 17:29:10
Profil
 

Příspěvky: 1195
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Naivkové.. :-D Ze stavebních zakázek koukají takové provize, že se vždy nějaká vymyslí. A když budou důležité stavby zablokovány, tak se postaví nějaká nedůležitá, ale o to dražší.


21.11.2013 18:35:12
Profil
 

Příspěvky: 2740
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Ano, to znamená, že ji zastupitelstvo řádně neprojednalo. Fajn, byl to b.....l a je to špatně. Ale je to 7 let zpátky. A co se s tím dá dělat teď? Zastavit výstavbu, utopit tam tím pádem další miliardy a další 2-10 let "papírovat", nebo je i jiná možnost, která bude ekonomičtější?
Kdo se trochu vyzná v právu a podělí se s námi o názor?


21.11.2013 18:58:12
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
kot píše:
Teď začít mluvit s novináři o neplatnosti a černé stavbě - navíc místo jednání se zhotovitelem - mi fakt přijde jako kafkovina!

A vy si myslíte, že se se zhotovitelem nejedná, a že to zpochybnění smlouvy neni součást onoho jednání? :lol: 8-)


21.11.2013 19:05:11
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
MPMP píše:
Ano, to znamená, že ji zastupitelstvo řádně neprojednalo. Fajn, byl to b.....l a je to špatně. Ale je to 7 let zpátky. A co se s tím dá dělat teď? Zastavit výstavbu, utopit tam tím pádem další miliardy a další 2-10 let "papírovat", nebo je i jiná možnost, která bude ekonomičtější?
Kdo se trochu vyzná v právu a podělí se s námi o názor?
Vidím to spíš na delší papírování. Problém je v tom, že nikdo na radnici v tomhle stavu nebude chtít nic podepsat, než se právní stav vyřeší. Mohl by totiž dopadnout podobně jako Svoboda a spol, když narychlo podepsali prodloužení kontraktu na Opencard, protože jinak by v Praze přestaly platit některé jízdenky. Dnes jsou vyšetřováni, hrozí jim trestní stíhání a původní banda tunelářů, která Opencard zavedla, se jen směje.


21.11.2013 19:09:26
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Souhlas, není to snadné a asi se dost bojí. Ale kdo si vezme na triko zastavení stavby a náklady na zakonzervování např. na 1 rok? Za to je příští osazenstvo magoše taky může hnát směr krim. A jak z toho ven?


21.11.2013 19:33:46
Profil
 

Příspěvky: 749
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Přesně tak. Stejně jako u trojského mostu se řeší, zda za něj vůbec můžou zaplatit, když Metrostav (ne z vlastní vůle) staví něco jiného, než s čím vyhrál VŘ.


21.11.2013 19:34:21
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
Mimochodem, to by se měl zastavit i Trojský most!?


21.11.2013 19:37:12
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Blanka, den otevřených dveří
kot píše:
Mimochodem, to by se měl zastavit i Trojský most!?
Zaručeně. Škoda, že je už rámusák částečně rozebraný.


21.11.2013 20:11:36
Profil
 

Příspěvky: 477
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Dneska 22.11. je Hudeček v Hydeparku, ten tam zase bude kecat ta svá moudra....Můžete se ho zeptatt...


22.11.2013 14:03:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 57  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz