Právě je 27.4.2021 9:59:47




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 57  Další
 Dokončení Blanky 

Kdy bude Blanka zprovozněna?
Anketa končí za 19.9.2015 12:14:55
listopad 2014 0%  0%  [ 0 ]
prosinec 2014 6%  6%  [ 5 ]
1Q 2015 22%  22%  [ 19 ]
2Q 2015 21%  21%  [ 18 ]
3Q 2015 20%  20%  [ 17 ]
4Q 2015 12%  12%  [ 10 ]
před dalšími volbami 9%  9%  [ 8 ]
to nikdo neví... 10%  10%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 86

 Dokončení Blanky 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
kasme píše:
no ono tam nemá být voda, no... :)
kdyby stavba probíhala jak měla, tak by se tam možná tolik vody asi nevysráželo...
nevím jestli se dělají vodě odolné nehořlavé kabely... případně o kolik jsou dražší...


jj, voděodolné se dělají
nehořlavé teoreticky, jsou tzv. samozhášecí

prostě to vypadá na chybu projektu anebo, jak psáno výše
slyšel jsem cosi podobného od jednoho z dodavatelů
apropo, zeptejte se nějakého elektrikáře, co si myslí o kabelu, jehož izolační schopnost klesla o 90% 8-)

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


26.2.2015 22:17:39
Profil
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
a jak tak koukám na anketu, tak naivkové s 1Q už mohou vyvěšovat černé prapory
optimisté s 2Q si je mohou chystat
a my ostatní ... uvidíme

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


26.2.2015 22:19:08
Profil
 

Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Něco jsem slyšel o tom, že chráničky v podlaze měly být vyspádované, ale nějak na ně působila gravitace, a tak na nich vznikly sifóny.


26.2.2015 22:22:28
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Možná by to chtělo novou anketu. Já tipuji červenec. Tohoto roku, aby nedošlo k mýlce ....


26.2.2015 23:16:02
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
a jaké dáme možnosti?

květen 2015
červen 2015
červenec 2015
srpen 2015
září 2015
4Q 2015
před dalšími volbami
to nikdo neví...


Citace:
Kdy bude Blanka zprovozněna?
listopad 2014 2% 2% [ 1 ]
prosinec 2014 11% 11% [ 7 ]
1Q 2015 37% 37% [ 24 ]
2Q 2015 28% 28% [ 18 ]
3Q 2015 6% 6% [ 4 ]
4Q 2015 6% 6% [ 4 ]
před dalšími volbami 6% 6% [ 4 ]
to nikdo neví... 5% 5% [ 3 ]

Celkem hlasů : 65

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


26.2.2015 23:20:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1632
Bydliště: MO
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
kot píše:
Bobku, den je perfektní, ale chybí ti doplnit rok dokončení....
Tak když budeme důslední a vezmeme to podle Karla IV., tak by vycházelo 02. 12. 2120, ale to se mi zdá přece jen trochu moc. :)

_________________
Království a půl princezny za 511.


27.2.2015 9:01:48
Profil
VIP

Příspěvky: 15370
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Sosa píše:
To mají Srbové z toho, že si vybírají firmy z nestabilních zemí, třeba Rakouska (ALPINE) :D
jo :?: tudíž ČR je stejně nestabilní ... :roll:

Dr.Fe1 píše:
Možná by to chtělo novou anketu. Já tipuji červenec. Tohoto roku, aby nedošlo k mýlce ....
:lol: snad máte pravdu

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


27.2.2015 23:44:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 3782
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
kasme píše:
a jaké dáme možnosti?


já si budu stát opět za svým ;)
ale jsem zvědav na přehlídku optimistů
a případných poučených pesimistů
a rovněž realistů

_________________
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit


28.2.2015 19:58:20
Profil
 

Příspěvky: 149
Příspěvek Obří malér: Blanku letos neotevřou, musí se vyměnit kabely
Znalec právě dokončil posudek. Aktuálně.cz potvrdil, že v tunelech je kvůli vodě nutné vyměnit všechny kabely. Primátorka slíbila otevření Blanky letos na jaře. Reálný je příští rok.

Řidiči v Praze se musí rozloučit s nadějí, že by se ještě letos projeli tunelem Blanka. Aktuálně.cz zjistilo, že se budou muset vyměnit stovky kilometrů kabelů, které komplexem vedou. A změnit jejich druh - projektanti totiž navrhli kabely, které nejsou odolné proti vodě.

Podle projektu měl být přitom v celém tunelu spád, aby voda mohla odtékat. "Všude měl být nějaký sklon a je otázka, jestli opravdu byl," řekl náměstek Dolínek. "Jsou tam takové stavební závady, že se tam v určitých částech drží voda pořád.

Navíc se musí použít jiný druh. Projektanti totiž nepočítali s tím, že by se tam voda držela. "Ty stávající kabely jsou jen proti požáru. Nikdo nepočítal s tím, že budou ležet ve vodě," vysvětlil Fiala.

Potřebné kabely navíc podle soudního znalce zřejmě v Česku nejsou běžně dostupné. A je jich potřeba obrovské množství, které se většinou objednává dlouho dopředu.

více na: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/obri-m ... 5900fea04/


2.3.2015 6:56:27
Profil
VIP

Příspěvky: 3926
Bydliště: ano
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
hmmmm :)

Citace:
"Kdyby to šlo úplně hladce, tak to vidím na listopad či prosinec," řekl s tím, že mnohem pravděpodobnější termín je počátek příštího roku.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/obri-m ... 5900fea04/

_________________
Obrázek kasme.rajce.net

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice


2.3.2015 8:17:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Já mám jiné informace, že jde o to dohodnout se kdo to zaplatí. Pokud bude dohoda v nejbližších dnech, tak je reálné otevření o letních prázdninách.
Možná že zvolili opačnou taktiku než dosud, kdy slibovai nereálně brzké termíny. Budou strašit příštím rokem a pak to vítězoslavně zprovozní podstatně dříve.


2.3.2015 10:31:05
Profil
 

Příspěvky: 980
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Tak a nyní je třeba vyřešit už jen jedno - koho tenhle bordel bude stát kariéru a kdo půjde kvůli tomuto gigantickému mrhání veřejnými prostředky do tepláků.... Oh wait, my vlastně žijeme v Česku, tak nic.

Navíc teď ještě čtu, že ono tam nenapršelo v roce 2014, ale už v roce 2013. Takže o tom dva roky někdo musel vědět. A ten někdo by měl jít sedět.


Naposledy upravil pivko dne 2.3.2015 10:44:21, celkově upraveno 1



2.3.2015 10:36:18
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Diaľničiar píše:
Sosa píše:
To mají Srbové z toho, že si vybírají firmy z nestabilních zemí, třeba Rakouska (ALPINE) :D
jo :?: tudíž ČR je stejně nestabilní ... :roll:
Mně by to až tak nevadilo, být stejně nestabilní zemí, jako je Rakousko ;) . Samozřejmě až na ty zavřené obchody v neděli...


2.3.2015 10:40:04
Profil
 

Příspěvky: 1888
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
To je tak, že to nikdo nechce platit. Takže se rozhodnutí neustále odsouvá až na poslední chvíli a pak ještě za ní ........ Kdyby někdo rozhodnul v roce 2013 kdo to zaplatí, tak mohlo být dávno vyměněno. Odsouvání rozhodnutí o nepříjemných věcech to je asi hlavní důvod zdržování této stavby (viz 2 roky lavírování Svobody a následně Hudečka s tím jak legálně zaplatit za práci).


2.3.2015 10:53:27
Profil
 

Příspěvky: 453
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Dr.Fe1 píše:
. Odsouvání rozhodnutí o nepříjemných věcech to je asi hlavní důvod zdržování této stavby



Nepříjemné věci jsou jen důsledkem naprosto amatérského projektu - propady počínaje, kabely konče, a dílo zkázy jen dovršují.

Neví někdo jaké kabely tam ten génius co to projektoval předepsal?
Bylo to něco v podobě kabelu "do suchého i mokrého prostředí i pro venkovní aplikace, avšak ne pro přímé uloženi do země nebo do vody" a té vody tam bylo hodně a dlouho takže to kabel nevyrdžel. Nebo tam naprojektoval kabel do suchého prostředí?

Ještě by mě zajímalo porovnání s kabely, co se daly nově do metra po povodních.


2.3.2015 11:16:39
Profil
 

Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
No, pokud se metro A zprovoznilo od povodní v srpnu 2002 někdy v prosinci 2002, kde kabelů taky neni úplně málo, tak by technicky tohle nemělo trvat déle. U Blanky to spíš vypadá, že od investora je nulový tlak na jakékoliv otevření.


2.3.2015 11:43:41
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Mě by spíš zajímalo, čí je vina, že to není vyspádované a voda tam zůstává. To přece není nic složitého, pražskou kanalizaci se správným spádem dokázali postavit už před 100 lety.


2.3.2015 12:31:51
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
To jste nikdy neměli doma zedníky ani elektrikáře? ;-)

Fakticky .. "Tam je to ale vcelku prosté. Bezhalogenové kabely (protože tunel, že) natažené v chráničkách zabetonovaných pod chodníky. Vše celkem standarní. Bohužel chráničky nejsou úplně dobře vyspádované a v tunelu pod řekou je co, pánové? Ano, trochu vlhko.
Bohužel to nenapadlo projekci (nebo jim někdo šel po krku s cenou), takže použité kabely nejsou vhodné pro trvalé uložení pod vodou. Kabeláž se začala dělat vice než před rokem, a stejně tak dlouho leží nejstarší kabely pod vodou. Izolační stav po pokládce byl v pořádku, v okamžiku zahájení komplexních testů (nyní) už ne. Zbytek příběhu si jistě dokážete domyslet sami..." někde na druhé stránce diskuse z loňskýho listopadu http://diskuse.elektrika.cz/index.php?P ... c=31206.15 .. v projektu to samozřejmě bylo v pohodě, chráničky vyspádovaný, stále čerpaný jímky, volný konce ošetřený. Bold je pro ty, co se ptaj, proč se to neřešilo dřív ;-)


Naposledy upravil jonáš dne 2.3.2015 12:52:36, celkově upraveno 2



2.3.2015 12:41:49
Profil
 

Příspěvky: 798
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Proboha vždyť stavba je pojištěna tak jaké kdo to zaplatí?
Znechucuje mne přístup správce stavby který měl stavební závady řešit bezodkladně, a havárii taktéž, hned jak nastala.
Nebo mi chce někdo říct, že po povodních a přívalových deštích nikdo nekontroloval případné průsaky?


2.3.2015 12:50:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
A povodeň asi v projektu taky nebyla .. "Ostrá debata se zástupci firmy ČKD Praha DIZ se podle Dolínka vedla mimo jiné o tom, zda technici kabely instalovali do zcela suchého prostředí, nebo zda některé z nich umístili do tunelu až po povodni v létě roku 2013. Stavba totiž tehdy nebyla dokončena, na vnější izolační vrstvě chyběly poklopy a do tunelu se dostalo tolik přívalové vody, že vytvořila vodní hladinu, kterou bylo nutné odsát a vysušit. ČKD Praha DIZ podle něj zároveň tvrdí, že se průsaky v tunelu objevily ještě před povodní. To ale Dolínek popírá. Opírá se přitom o garanci projektanta. „Jsme připraveni toto doložit," doplnil." Ale krátkodobý namočení by ty kabely zřejmě přežily, kdyby to bylo vyspádovaný a při vysoušení se šlo i do těch kabelových tras .. http://www.dnoviny.cz/infrastruktura/tu ... e-neotevre

S metrem 2002 bych to nesrovnával, tam šlo o zprovoznění po katastrofě v co nejkratší době, tady katastrofa jen plynule navazuje na desetiletou činnost na staveništi, který neni pro fungování města zas tak zásadní.


2.3.2015 12:57:47
Profil
 

Příspěvky: 453
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
No právě že to standardní není, aby se v tunelu (min. té části pod řekou) spoléhalo na vyspádování.
Myslím, že byl vliv prostředí podceněn.
Pak se na to samozřejmě nevztahuje pojistka stavby, ale pojistka projekce "na blbost".
Nedovedu si totiž představit argumentaci projektanta, který celou životnost kabelu v takovém tunelu svěří vyspádování v chráničce.


2.3.2015 13:02:40
Profil
 

Příspěvky: 241
Bydliště: Spořilov
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Takže teď se budou několik let soudit, kdo to zaplatí a Blanka se neotevře.


3.3.2015 0:23:43
Profil
 

Příspěvky: 4084
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Jsem se dneska trochu díval do katalogů a mam zatim dojem, že kabel, kterej by byl nehořlavej a bezhalogenovej a zároveň vhodnej pro trvalý máchání ve vodě snad ani neexistuje. Je to celkem logický, protože buď to máte ve vnitřních prostorách, kde voda (vyjma katastrofy 2002) nemá co bejt, nebo zakopaný do země či potopený, a pak to zas nemůže hořet. S vodou se ani pod Vltavou nepočítá, maj tam jezdit auta a ne kajaky. Ale Krnda už ví, že to projektoval debil. Chtěl bych to mít taky tak jednoduchý, ale do politiky kvůli tomu nepudu ;-)


3.3.2015 2:12:05
Profil
 

Příspěvky: 287
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
Rozhovor pro deník ECHO24.cz s náměstkem pražské primátorky a radním pro dopravu Petrem Dolínkem z ČSSD:

http://echo24.cz/a/ijgax/blanka-neni-re ... rika-radni
;)


3.3.2015 7:10:12
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: Dokončení Blanky
To ty blbci to neumí rozhodnout, 1/4 Metrostav, protože není dobře vyspádováno, 1/4 ČKD, protože si měli zkontrolovat projekt a přebrat, 1/4 projektant, pač je blb.., a poslední Praha-nebo IDS, protože to mají kontrolovat. na tomto stavu mají podíl všichni, včetně nové politické reprezentace.


3.3.2015 9:09:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 57  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz