Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Lenny
Autor
Příspěvky: 10799
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Prorazeni tunelu Kralovska obora

Příspěvek od Lenny »

Už jsem si vzpomněl, myslím, že to bylo v souvislosi se záměrem EIA na Pelc-Tyrolka - Balabenka. Nepodával tuto připomínku náhodou Ateliér pro životní prostředí?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Co se děje?

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Podle informací o průběhu prací na tunelblanka.cz to působí dojmem, jakoby již několik týdnů stála ražba strojovny VZT? Neví někdo, co se děje?
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: Tunely Královská obora

Příspěvek od Jarda Š. »

Strojovna se razí, ale postup je pomalý, pravděpodobně kvůli zástavbě nad místem ražby.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Tunely Královská obora

Příspěvek od P_V »

Na infografice se každý týden o několik pixelů hejbne.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od P_V »

Propadlo se to, před Spartou.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-p ... m-40323930
Dle videa je to buď na kraji stavební jámy, kde se zasypávala hluboká škvíra mezi bedněním jámy a garáží. Asi to málo hutnili. Nebo v horším případě na začátku ražené části.
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od michal »

Na iDnesu jsou lepší fotky, nad raženou částí to podle mě není. Viděl bych to na okraj stavební jámy.

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/leten ... zpravy_rsr

Oprava: vypadá to, že to ja až za stavební jámou. https://mapy.cz/letecka-2006?x=14.41615 ... &id=121202

A tak trochu to vypadá, jako kdyby to bylo nad tím místem, kde občas v tunelu chcala ze stropu voda... :roll:
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od P_V »

Na téhle fotce to vypadá na kraj stavební jámy také. Povšimněte si na fotce tmavší "cestičky", která vede v prodloužení propadlé linie směrem k výlezové budce z garáží - právě tam byl podle ortofoto kraj jámy (čáry jsem udělal podle zákrytu orientačních bodů na fotkách a kupodivu to vyšlo přesně).
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od P_V »

Prý to byla jímka několik metrů od jámy.
https://www.lidovky.cz/domov/propad-zem ... _domov_sei
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Lynx »

michal píše:A tak trochu to vypadá, jako kdyby to bylo nad tím místem, kde občas v tunelu chcala ze stropu voda... :roll:
To si myslím, že bylo o nějákých 200 metrů dál směrem Troja. Ale jsou to jen moje nepodložené dojmy.
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od vaclav »

zhruba někde pod ulicí u sparty směr troja vlevo registruji průsaky. je to tam furt mokrý. je to řešitelný nebo je to nafurt jako pod strahovem?
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Lynx »

Pod ulicí U Sparty žádný tunel není. Ale chápu co asi myslíte, zřejmě někde v těch místech, kde to v ulici Milady Horákové podchází Molochov.
Jak se to opravuje nevím, ale na Strahově se dodatečně dodělávala odvodňovací štola, jenže tam bylo daleko vyšší nadloží, jiný případ. Tady to vede kousek pod domy. Tak snad kdyby to tam něják proinjektovali, ale nevím. Snad tady promluví nějáký tunelář.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Lynx »

Dnes jsem při jízdě ve středním pruhu (je to v místě kde jsou tři pruhy včetně připojovacího) směr Troja chytil ve výše zmiňovaném místě na Letné ze stropu pořádnou spršku vody, jako předpokládám každý kdo tam projížděl .
Docela intenzivně to tam pršelo. Na autě jsem měl následně bílé fleky, asi jak to vyplavuje beton ? Soused který tam jel taky a potkal jsem ho před domem, měl auto poznamenané úplně stejně. Tohle asi není úplně malý problém a zdá se, že se opakovaně vrací.
vaclav píše:zhruba někde pod ulicí u sparty směr troja vlevo registruji průsaky. je to tam furt mokrý. je to řešitelný nebo je to nafurt jako pod strahovem?
Tohle by mě také zajímalo. Ted zda a případně jak se to dá opravit ?
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od vaclav »

o víkendu průjezd tímto místem a už hodně mokro + omezení na 50kmh s dodatkovým textem "voda na vozovce". jak se tato vada bude řešit?
Anonym
Příspěvky: 819
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Anonym »

Dnes jsem jel tímto úsekem směr Pelc Tyrolka a asi na 19,5 km omezení na 50, pozor voda na vozovce. Čekal jsem pár kapek a ne spoustu vody, na kterou bylo potřeba použít stěrače. V opačném směru už to nebyl déšť, ale jen pár kapek. U téměř nového tunelu bych déšť nečekal.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Likas »

Měla by to řešit injektáž přes pojistný systém.
To bílé jde naštěstí snadno umýt.
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Lynx »

Anonym píše:Dnes jsem jel tímto úsekem směr Pelc Tyrolka a asi na 19,5 km omezení na 50, pozor voda na vozovce. Čekal jsem pár kapek a ne spoustu vody, na kterou bylo potřeba použít stěrače. V opačném směru už to nebyl déšť, ale jen pár kapek. U téměř nového tunelu bych déšť nečekal.
Mohu potvrdit, ve směru Strahov je to jen pár kapek. Ve směru Troja jsem po minulých zkušenostech jel levým pruhem namísto středního, a okrajově mě to trochu stejně trefilo (tedy pravou část auta). Ale zdaleka ne tolik jako minule ve středním pruhu, to bylo skoro jakoby někdo shora chrstnul kbelík vody nebo možná několik jednotlivých malých kbelíků. Tedy ne jednotlivé kapky, ale voda "po kvantech".
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od dvs »

článek Do Blanky stále prosakuje voda
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/tu ... 7241711_pj
Lynx
Příspěvky: 3695
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Tunely Královská obora (Letná - Troja)

Příspěvek od Lynx »

Díky za článek.

Je jenom legrační, že novinář nechá jako experta (expert z ČVUT - tedy zdánlivě nezávislá osoba) co posuzuje ten problém vyjadřovat člověka, který je zároveň hlavní inženýrem toho projektu ! :-) Takže se vyjadřuje k vlastnímu dílu. Ne že by třeba neměl pravdu, ale je to střet zájmů jako prase a pro laika jde přitom zdánlivě o nezávislé hodnocení ......
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“