Právě je 17.9.2019 12:17:39

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
 Strahovský tunel (SAT) 
Autor Zpráva

Příspěvek Strahovský tunel (SAT)
Kdysi, kdesi se ke mě dostala informace, že v podzemí je vybudovaný protiatomový kryt.
Jaký byl postup výstavby a proč se nedobudoval třetí tubus?
Díky.

2.6.2009 21:53:36
VIP

Příspěvek Re: Strahovský tunel
Takový malý kryt tam je :)
viz třeba článek z časopisu ABC i s 3D plánkem :)
http://abc.blesk.cz/clanek/casopis-abc/ ... unelu.html

Třetí tubus měl být pro tramvaj :)
Určitě se někdy dobuduje...

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice

2.6.2009 22:10:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

To bude asi informace z necyklopedie, že .. s tou šalinou. Třetí tubus měl bejt rezervní, protože se vzhledem ke kvalitě výstavby uvažovalo s častýma uzavírkama.

2.6.2009 23:15:00

jonáš píše:
Třetí tubus měl bejt rezervní, protože se vzhledem ke kvalitě výstavby uvažovalo s častýma uzavírkama.
A to je zas z jaké literatury??? Třetí tubus měl být normálně určen pro dopravu. Protože tehdejší technologie neumožňovala razit 2 širší tubusy, počítalo se s uspořádáním 2+2+2 a řízením směru provozu ve středním tubusu podle intenzity. Celý střední okruh byl navržen jako 3+3.
Úvahy o použití pro tramvaj nebo linku E metra se objevily až po roce 1990.

3.6.2009 0:06:34

Tehdejší technologie umožňovala razit širší tunel, ale ne v rozpadavejch břidlicích, které se ve vodě v několika minutách měnily v bláto. S třetím tubusem se jistojistě počítalo jako s další fází výstavby, proto jsou v obou portálech od začátku vybudované rozplety. Tohle uspořádání mělo podle hesla "Z nouze ctnost" umožňovat zapojování prostředního tunelu v libovolném směru podle momentální zátěže či vyloučit kterýkoliv tunel z provozu kvůli údržbě, havárii a pod. bez nutnosti zavřít celý SAT. Něco na tom bylo.

4.6.2009 11:08:37
VIP

Příspěvek Re: Strahovský tunel (SAT)
Podívejte se do protiatomového krytu ve Strahovském tunelu
3. května 2011 17:20
http://praha.idnes.cz/podivejte-se-do-protiatomoveho-krytu-ve-strahovskem-tunelu-prt-/praha-zpravy.asp?c=A110503_135145_praha-zpravy_sfo

Strahovský tunel, kterým denně projedou desetitisíce aut, by v případě potřeby mohl sloužit i jako protiatomový kryt. Schovalo by se v něm až patnáct tisíc lidí. Zásoba vzduchu by měla vydržet dvaasedmdesát hodin, tedy tři dny. K dispozici je tu umývárna, toalety i ošetřovna.

Obrázek žst. Praha-Hostivař – Praha-Zahradní Město – Praha-Eden – Praha-Vršovice

3.5.2011 17:47:28

Tak nám zpoplatnili strahovák, páni..

Obrázek

Někdo zřejmě ukradl doplňkovou značku E11 Bez poplatku, sice kousíček před touto značkou - na úrovni místa, odkud jsem fotil - je SPMV i s touto značkou, problém je v tom, že o pár metrů dál stojí tato na fotce vyobrazená přenosná značka, která přebíjí platnost předchozí bezpoplatkové SPMV a tudíž je tunel ve směru na Smíchov efektivně zpoplatněn.

16.12.2011 19:52:15

Strahovský tunel čekal na využití sedm let
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... -sedm-let/

2.12.2012 16:32:01

Novinářskej titulek. Ti co předtim museli vrchem přes Strahov to viděli od začátku jinak -- když to budu brát po jejich, tak vlastně i ta Mrázovka čeká dodnes na "využití", který nastane až otevřenim Blanky .. a ta se zas "využije" teprve až se vyřeší nějakym čudem Troja a Libeň, ne? ;-)

3.12.2012 10:24:08

No my kteří jsme bydleli na Strahově jsme otevření poznali hned, hlavně při cestách na Karlák. Pokud bychom to brali z naznačeného hlediska, tak není strahovský tunel využit dodnes, protože plného využití se dočká až po otevření Blanky.

3.12.2012 10:38:13

Mě na tom zaujaly fotografie... pamatuju si, jak v televizi kdysi ukazovali otevření tunelu Mrázovka (to jsem se ještě o dálnice tak nezajímal). Překvapila mě ta komplikovanost a snad vždy, když se otevře malá a srahá stavba, tak je kolem toho moc negativních keců.

3.12.2012 18:31:43

Několikrát jsem teď ve Strahovském tunelu a v Mrázovce viděl rozsvícené zákazy vjezdu do jízdního pruhu (červený kříž, S08a) nad jízdním pruhem těsně před vyústěním tunelů. Někdo zřejmě usoudil, že se výjezd z tunelu začíná ucpávat, a zakázal ho tedy použít. Pokud nechám stranou, že to zvláště na Malovance nebývá takové ucpání, které by výjezd zablokovalo, tak mě překvapují další věci. Jednak totální ignorování značky ze strany řidičů (do druhého pruhu přejede sotva každý desátý), jednak samo použití značky. Co má vlastně řidič udělat? Vím, co nesmí - § 71 odst. 2 silničního zákona říká, že "nesmí řidič tento jízdní pruh užít". Má tedy jet jinam, třeba místo výjezdu z Mrázovky na Smíchov pokračovat Strahovským tunelem na Prahu 6, i když má výjezd na Smíchov volný, nebo má před značkou zastavit a trpělivě čekat :-) ? Předpokládám, že nerespektování značky stojí zhruba stejně jako průjezd křižovatkou na červenou...

18.4.2014 11:19:26

dobry dotaz, take jsem to parkrat zazil smer barrandov - mrazovka, sjezd na andel, jednou dokonce tak bizarne - cerveny krizek me vyhnal z praveho pruhu do prostredniho ale dalsi znacka vpravo uz byla zase zelena sipka (mozna se to zrovna preplo?). ridic jinak asi musi jet rovne do strahova, tam se otocit a zpatky do tunelu? taky si myslim, ze by cervena sipka mela alespon blikat nebo mit vetsi svitivost, aby si toho ridic vsimnul.

a vubec ten sjezd z mrazovky smer sever na plzenskou je nestastne reseny, chtelo by to nejlepe nejak rampou prehnat nad mostem nebo alespon jednoduse povolit ten levy pruh dolu na rampe i k odboceni doprava, ne jen rovne do garaze.

18.4.2014 11:29:27

To "blikání" křížku jsme tu už svého času řešili a jsou důvody, proč to nedělat: červená je prostě červená a ta má svítit.
Chybí mi ale blikající oranžová po stranách tunelu v případě, že nesvítí všude zelená jako jednoznačná a nepřehlédnutelná informace, že "něco je jinak" a nelze jet dál po paměti, ale je třeba zvýšit pozornost a řídit se dalšími značkami. Ta blikající oranžová přehlédnout nejde a věřím, že v takovém případě by se "umravnilo" mnohem více řidičů.

Popisovaný stav jsem tam ještě neviděl, task se zeptám: svítila před tím křížkem i žlutá šipka, nebo ne? (mimochodem, ta by blikat pro upozornění mohla)

18.4.2014 11:50:24

ad MPMP: žlutá šipka před červenou nesvítila nikde, popravdě jsem jí v těchto tunelech myslím ještě nikdy neviděl rozsvícenou. Nějaká blikající žlutá světla by neškodila, část lidí si jistě křížku nevšimne. Evidentně to ale porušují i ti, teří si všimli, zvláště když to vyhodnotí jako neaktuální nesmysl, který je pošle na několikakilometrový výlet po Praze.

ad vaclav: stav na výjezdu z Mrázovky na Anděl podle Vašeho popisu, tj. pravý pruh je postupně volný, potom červené křížky, a na konci tunelu opět zelená šipka, jsem viděl tento týden. Všiml jsem si toho ve chvíli, kdy jsem ještě viděl zavírací křížek a současně další za ním zelenou šipku, buď to tedy právě zavřeli a nechávali možnost vyprázdnit zavřený pruh (ale dalo se do něj za otvírací zelenou šipkou normálně vjet přes přerušovanou čáru), nebo ty manévry nechápu, bezpečné to není.

18.4.2014 12:10:14

Třeba tam stáli s nějakym servisnim vozidlem a před chvíli odjeli. A nebo je to jen občasná porucha signalizace :-)

18.4.2014 13:28:00

jonáš píše:
Třeba tam stáli s nějakym servisnim vozidlem a před chvíli odjeli. A nebo je to jen občasná porucha signalizace :-)
Pak ale před tou červenou měly svítit minimálně 2 žluté - a pokud tam nebyly ...

18.4.2014 15:22:18

Dnes ráno jsem v Mrázovce konečně žlutou šipku viděl. Ve směru do Strahovského tunelu byl před vyústěním Mrázovky bez zjevného důvodu uzavřen na asi 100 - 200 m prostřední pruh, hezky nejdřív se žlutou šipkou do levého, a až potom červený křížek. Výjezd na Anděl byl zaplněný až téměř do Mrázovky, ale byl zelenou šipkou povolený.
Do zavřeného pruhu vjíždělo docela málo aut, trochu chaoticky brzdili a přejížděli jinam, upozornění šipkou viditelně funguje mnohem líp než samotný křížek.

24.4.2014 9:41:49
VIP

na smíchovské hloubené části SAT byla zahájena stavba Rezidence Sacre Coeur2

foto: http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... at/140426/

snad se neprovrtaj do tunelu :)

27.4.2014 15:35:02

Jak to tam budou zakládat??? :shock:

27.4.2014 17:45:38

Je dobře, že se tam ta proluka něják dotvoří. Mohlo to být sice možná hezčí, ale je to lepší než nic.

27.4.2014 23:06:43

michal píše:
Jak to tam budou zakládat??? :shock:

Piloty vedle tunelu pod jeho úroveň a pak deska nad tunelem (vlastně něco jako most) a na tom barák...

28.4.2014 9:54:53

Kubajsu píše:
Piloty vedle tunelu pod jeho úroveň a pak deska nad tunelem (vlastně něco jako most) a na tom barák...
Snad to spočítají líp než marinu v Holešovicích :-) Jinak tam byla rezerva ještě na třetí tubus tunelu. S tou to počítá, nebo ji to zruší?

28.4.2014 11:42:08

Rezervy na 3. tubus se to nedotkne, ta je v celé délce hloubené části hotová.

28.4.2014 11:56:29
VIP

VIDEO: Zbloudilý opilec se motal mezi auty ve Strahovském tunelu
26. září 2014 11:15

Napilno měli ve čtvrtek v noci pražští strážníci, které zaměstnali dva opilci. Jednoho z nich transportovali ze Strahovského tunelu na záchytku, dalšího pak budili v autě, které dotyčný zastavil přímo v jízdním pruhu.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/prazsti-straznici ... zpravy_bur

26.9.2014 21:23:20
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další