Strahovský tunel (SAT)

Odpovědět
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Sosa »

A teče tam nějaká, Prý to byla neskutečně suchá stavba.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od adamos »

Voda kape i v tunelu, předpokládám, že většina průsaku jde tou štolou.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Mroz »

Procital jsem si toto vlakno a mam dotaz k te nedodelane 3. roure.

Existuje nyni vubec nejaky plan a moznost jejiho dostaveni a zprovozneni? Zalezi samozrejme na cene, ale dokazu si jeji smysluplnost obhajit po dostavbe Brevnovske radialy a pri rekonstrukcich SAT.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od P_V »

Možnost stále existuje, bylo to tak navrženo. Např. ve strojovně větrání je prostorová rezerva. Ale o vážně míněných plánech jsem neslyšel, snad jen ujeté nápady některých politiků jako zavést do té trouby tramvaj. Navazující Mrázovka a Blanka mají jen 2+2 pruhy (bez odbočovacích v části délky), takže by se ten důvod hledal podle mě obtížně.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Sosa »

Postavit jde, ale byla y k ničemu. Jak již bylo napsáno, navazují stavby se dvěma pruhy.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od P_V »

Jedině že by byl oprášen starý nápad, na výjezd z Mrázovky na Radlické navázat novou silnici přes řeku a dál podél železniční trati kamsi k Jižní spojce. Pak by další trouba nějaký smysl měla. S každým dalším územním plánem se z této cesty vygumoval další kousek...
Max
Příspěvky: 324
Registrován: 11.5.2010 18:21:38
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Max »

Smysl by to mělo ve chvíli, když by na MÚK Malovanka dostatečně velká část dopravy ze směru od Smíchova sjížděla mimo MO a analogicky v opačnym směru by ze SAT část nepokračovala do Mrázovky. Rozplety tam na to jsou.

Tunel Brusnice i část Mrázovky jsou v mezikřižovatkovejch úsecích taky 3+3, stejně jako úsek mezi Radlickou a Zlíchovskym tunelem.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Sosa »

Vzhledem k tomu, že tam asi nikde žádná radiála nebude, tak se takový dopravní tok nedá očekávat. Pokud by se postavila Břevnovská radiála, tak by to možná šlo.
Mroz
Příspěvky: 317
Registrován: 13.9.2016 22:04:48

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Mroz »

Dekuji za nazory na dostavbu treti roury. Skoda ze neni znama cena pripadne dostavby, pak bysme byli moudrejsi. Kdyz je tam nyni intenzita pres 80000 tak bych za predpokladu dostavby Brevnovske radialy byl pro. Prekvapila me informace, ze minuly rezim planoval vnitrni okruh 3+3. To se pred 30 lety cekala vetsi dopravni zatez nez se ocekava dnes?
petrsida
Příspěvky: 207
Registrován: 14.8.2011 22:18:31

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od petrsida »

Kot: je to svedené dolů na Smíchov, předpokládám že do dešťové kanalizace, kdysi jsem od toho viděl plány, ale přesně to už nevím

Tunel sám o sobě suchy byl, ale je tam jedno silné zvodnělé pásmo právě na pražském zlomů a protože je takřka vertikální, tak se dalo odvodnit spodem


Ad třetí trouba: jednou, až nebude do čeho kopnout by bylo fajn ji využít k přestavbě na současný standart, nemusel by se ten tunel zavřít, nejdřív vyrazit nový tubus a pak postupně překopat i oba stávající ....

Ale toho se nedožijeme
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od ku8a »

Mohl bych se zeptat, zda nemáte někdo nějaké plány nebo náčrty protiatomového krytu, který je součástí tunelu? Základní zdroje a videa, co jsou na internetu mám zhlédnuté, ale láká mě samozřejmě víc :)
D3 nad zlato
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od P_V »

Digitální technickou mapu na geoportálu Prahy jste už prohlížel?
Zdeněk
Příspěvky: 20
Registrován: 19.10.2010 16:55:40
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Zdeněk »

Mohl bych se zeptat na možnost očištění a zdrsnění povrchu vozovky v SAT, zvláště v západní rouře, tj. směrem na Smíchov? Opakovaně se tu psalo o průsacích vody, v tuto chvíli je v tunelu krátce po vjezdu od Brusnice krasová oblast, plastický reliéf na vozovce narostlých vrstev usazenin s velmi hladkým povrchem, navíc mokrým. Kluzký povrch se postupně rozšiřuje na celou šířku obou pruhů. Pro auta OK, dokud nemusí brzdit, pro motorky je risk samotný průjezd. Je pravda, že jsme dopravním značením varování, už několik let jsou před severním portálem těsně za sebou dvě značky A8 "Nebezpečí smyku", druhá s doplňkovou tabulkou s motocyklem. Popravdě neznám druhé místo v ČR, kdy by byly 2 značky A8 tak blízko za sebou zopakované, a dále jsem se ptal několika lidí, kteří tam často jezdí, a překvapivě jen pár z nich ví alespoň o jedné z nich, že jsou tam dvě nevěděl nikdo, a hlásili mi to i o týden později, že tam jeli a neviděli je. Tj. něco je špatně z hlediska jejich vnímání, příp. umístění.

Ale k věci - nešlo by povrch alespoň otryskat, jako to proběhlo někdy zhruba před rokem v Mrázovce?
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Lynx »

Tuto připomínku zkuste směrovat na správce tunelu, což je předpokládám asi TSK ? Nebo na nějáký příslušný odbor dopravy. Tady si to sice možná někdo neoficiálně přečte, ale možná také ne.
Zdeněk
Příspěvky: 20
Registrován: 19.10.2010 16:55:40
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Zdeněk »

Dotaz jsem na TSK poslal a velmi rychle jsem obdržel odpověď. V nejbližší době by povrch vozovky v úsecích, kde vyvěrá voda, měl být upraven broušením a vyfrézováním odvodňovacích drážek.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Lynx »

Tak jste možná přispěl k řešení :ok: Občas mě překvapuje , že věci fungují, pokud je člověk aktivní. Jen musí ty příslušné instituce uvést nějákým podnětem do chodu. V Čimicích stál onehdá na ulici vybydlený obytný přívěs plný odpadků, ve kterém přespávali bezdomovci, kousek od zastávky autobusu, v místě kde chodí dost lidí. Stál tam možná i několik let. Já tam nebydlím, jen se tam občas vyskytnu a vždycky mi vrtalo hlavou proč s tím nikdo nic neudělá. Jednou jsem se rozhodl, že budu akční a rozeslal jsem emaily na TSK a různé odbory Úřadu MČ s popisem situace. Do týdne byl přívěs pryč .... Takže někdy opravdu stačí jen trocha aktivity. Podobných zkušeností mám více. Ne vždy to funguje, ale někdy se zadaří.
Zdeněk
Příspěvky: 20
Registrován: 19.10.2010 16:55:40
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Zdeněk »

Řešení bylo určitě připraveno už před mým dotazem. Včera se tam něco začalo dít, zatím ve směru do kopce, tedy od Plzeňské na Patočkovu. Včera ráno byl vyčištěný v pravém pruhu u středu vozovky asi metr široký pás, je tam světlý jemně drsný povrch. Na konci tunelu v rozšíření parkovalo auto vpředu s nástavcem, zřejmě nějaké otryskávání. Dnes ráno přibyly další dva pásy, byla tak hotová většina pravého pruhu a auto tam opět čekalo na další noc.
lamiska
Příspěvky: 1
Registrován: 28.10.2018 20:32:01
Bydliště: Košice - Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od lamiska »

Smer do kopca ( z Andela na Patockovu ) je uz takmer po celej sirke hotovy, bude ale potrebne opatovne vyznacit vodorovne znacenie kedze zfrezovali aj to. Som zvedavy ci budu robit aj opacny smer, kedze prave tam tesne za vjazdom do tunela je priesak najvacsi a pride mi to tam najhorsie a v minulosti tam minimalne 2x niekto zletel z motorky.

Inac co sa tyka znacenia v tunely, to ma na starosti taktiez TSK? Pri napojovani z Kartouzskej smerom na Patockovu je hned za zakrutou len jedna svetela sipka na strope ( S8c - Světelná šipka vlevo ), ktoru sa da velmi lahko prehladnut a pri kombinacii soferov co tam nejazia pravidelne + tma v tunely tam vznikaju kolizne situacii pri nahlom pripajani sa do pruhu na poslednu chvilu. Chcelo by to tam doplnit zvislu znacku ( IP 18b Snížení počtu jízdních pruhů ) a popripadne namalovat ciary na cestu ( V 9c Předběžné šipky ).
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Bobek »

http://www.tsk-praha.cz/tiskova-zprava/ ... uote]Práce v tunelovém tubusu ve směru na Smíchov plánujeme od 4. 12. do 11. 12.[/quote]
Království a půl princezny za 511.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od balance »

Ve Strahovském tunelu směr Smíchov-Břevnov jsme dokončili brokování pro zvýšení protismykových. Nové znační je namalováno a dnes v noci bude tunel průjezdný. Směr Břevnov – Smíchov budeme dělat od 2. 12. do 9. 12. a tunel bude vždy v nočních hodinách uzavřen.
Tweet vč. krátkého videa...
https://twitter.com/TSKPraha/status/1067722897697972225
Zdeněk
Příspěvky: 20
Registrován: 19.10.2010 16:55:40
Bydliště: Praha

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Zdeněk »

Tak to vypadá, že práce pro tuto chvíli skončily - https://twitter.com/TSKPraha/status/1073247173104594944 , jediné, co není uděláno, je ta krasová oblast po vjezdu od Břevnova (od Brusnického tunelu Blanky) a její okolí v délce asi 500 m, dále dolů je to krásně čisté a zdrsněné, celý směr nahoru též.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od michal »

Tak mě tak včera napadlo: nevíte, proč jsou v SAT dvě přerušované čáry vedle sebe? Nenapadá mě jiný tunel, kde by tomu tak bylo.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od mapman »

Kdysi jsem dostal zajímavou odpověď z druhé ruky, že prý je to tím, že standardní čára by vycházela přímo na spáru v betonu, kde být nemůže - není dobře vidět, tak udělali radši dvě, z každé strany spáry jednu.

Podle vyhlášky "Značka vyznačuje jízdní pruh užívaný střídavě pro jeden i druhý směr jízdy. Není-li jízdní pruh takto užíván, má tato značka stejný význam jako podélná čára přerušovaná." Takže buď to mělo souviset s obousměrným provozem v tunelu, který ale v praxi neprobíhá, nebo to bude z výše uvedeného JPP důvodu.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od michal »

Díky! :ok: To první mě taky napadlo, ale přišlo mi to jako příliš jednoduché vysvětlení... :oops: :oops: :oops: A třeba ten druhý důvod se týká i jiných tunelů, kde to tak ale značené není, tak mi přišlo divné uvažovat tímto směrem.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Strahovský tunel (SAT)

Příspěvek od Honey72 »

Možná to souvisí jen se stářím tunelu a tehdejšími normami. Přece jen, toto byla tak trošku česká premiéra :-) A i druhý důvod má své opodstatnění. Kvůli na dnešní parametry slabému osvětlení by jedna čára byla opravdu špatně vidět.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“