MÚK Malovanka

michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

MÚK Malovanka

Příspěvek od michal »

Tak já jsem se právě ted probral, takže může mi prosím někdo říct, proč vidím na tomhle obrázku http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/0 ... s/127.html něco úplně jiného než je na téhle vizualizaci http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/v ... ka_02.html? Nepřijde mi to jako provizorium... To je ta založená rampa pro BR, která se vykope, až se bude stavět BR? Nebo se to vykope s tunely Brusnice a ted se to používá k provizornímu převedení dopravy během výstavby múk malovanka?
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Ražené tunely Brusnice

Příspěvek od Jakub Šponar »

michal píše:Tak já jsem se právě ted probral, takže může mi prosím někdo říct, proč vidím na tomhle obrázku http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/0 ... s/127.html něco úplně jiného než je na téhle vizualizaci http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/v ... ka_02.html? Nepřijde mi to jako provizorium... To je ta založená rampa pro BR, která se vykope, až se bude stavět BR? Nebo se to vykope s tunely Brusnice a ted se to používá k provizornímu převedení dopravy během výstavby múk malovanka?
Ta "silnice" ven z města je provizorium. Tam se to zruší a vykope se ta rampa, která už je hotová.
Ten pás co se po něm jezdí do města je definitivní, ale bude se tam jezdit obráceně. :)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Ražené tunely Brusnice

Příspěvek od kasme »

michal píše:Tak já jsem se právě ted probral, takže může mi prosím někdo říct, proč vidím na tomhle obrázku http://foto.ceskedalnice.cz/vase-foto/0 ... s/127.html něco úplně jiného než je na téhle vizualizaci http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/v ... ka_02.html? Nepřijde mi to jako provizorium... To je ta založená rampa pro BR, která se vykope, až se bude stavět BR? Nebo se to vykope s tunely Brusnice a ted se to používá k provizornímu převedení dopravy během výstavby múk malovanka?
Dobré ráno :)

Na fotce jsou vidět tvary autobusové zastávky, která je vidět na vizualizaci...
Kotislaw
Příspěvky: 80
Registrován: 16.4.2009 10:16:56

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Kotislaw »

Ja nevim ale me to pripada ze je ta vizualizace uplne jina nez v realu.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od mapman »

Vizualizace je z opacne svetove strany nez ta fotka odkazovana, na to pozor. Ty vizualizace odpovidaji celkem presne finalnimu stavu do ktereho se jiz brzy krizovatka dostane :) Nezapominejte na to ze ta nejseverneji polozena vozovka (Patockova smer z centra) je jen provizorni a bude z vetsiny zlikvidovana.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Jarda Š. »

mapman píše:Vizualizace je z opacne svetove strany nez ta fotka odkazovana, na to pozor. Ty vizualizace odpovidaji celkem presne finalnimu stavu do ktereho se jiz brzy krizovatka dostane :) Nezapominejte na to ze ta nejseverneji polozena vozovka (Patockova smer z centra) je jen provizorni a bude z vetsiny zlikvidovana.
Do úplně finálního stavu se dostane až za víc než dva roky (při zprovoznění tunelu Blanka), už letos by se ale měla dostat do stavu, kdy zmizí semafory, protože všechna křížení už budou mimoúrovňová.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Ražené tunely Brusnice

Příspěvek od michal »

kasme píše:Dobré ráno :)

Na fotce jsou vidět tvary autobusové zastávky, která je vidět na vizualizaci...
jj, díky, už jsem ten "záliv" obrubníku zaznamenal. Někde mezi bedněním té rampy a jejím zasypaním jsem asi pár týdnu chyběl na netu :D
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od JKr »

A je to tady vážení. Našel jsem (přesněji řečeno vyhrabal v archivu) onen krásný harmonogram stavby MUK Malovanka.

http://web.archive.org/web/200707182355 ... ogram.html
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Web »

Všimli jste si, že je z pěšího mostu přes Patočkovu na jednom konci udělán výtah místo rampy? :-/ Kdo tohle může navrhnout? Jak to tam asi bude vypadat, jak často ten výtah asi bude fungovat? Opravdu nepochopím, přitom místa tam je...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od pp21 »

Já bych nevěšel hlavu ... aby toho nebylo dost, tak cca 50 metrů od tohoto výtahu bude ještě jeden, viz vizualizace.

Prostě jak to napsal Jonáš v jiné souvislosti v vedlejším vlákně, cituji:
"Nádhernej příklad projektantský arogance a vítězství myšlenky nad hmotou".

Bohužel :(.
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od JKr »

Tipoval bych to na důsledek soustavné manipulace s projektaty, kteří jsou (donedávna byli) oceňováni bohužel dle ceny díla. Je tedy v jejich (střetu) zájmu, aby dílo (ne)bylo drahé.... :(
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od jonáš »

Jsem měl dneska poprvý tu čest si projet zřejmě již definitivní verzi "spirály smrti" od Břevnova do tunelu, to je teda výhul .. jak to tam nějakej pirát napere padesát, tak je mrtvej. Možná by do toho parčíku uprostřed mohli rovnou postavit stabilní vyprošťovací jeřáb, aby to udrželi sjízdný. 8-)

A zas mě fascinovala tam i zpátky prázdná Mrázovka, to je snad nejmíň vytížená dopravní stavba ve městě, a to to ani nevztahuju k ceně výstavby. Zato ve výjezdu na Radlickou konstantní fronty, všichni chtěj za ježíškem k Andělu.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od adamos »

jonáš píše:Jsem měl dneska poprvý tu čest si projet zřejmě již definitivní verzi "spirály smrti" od Břevnova do tunelu, to je teda výhul .. jak to tam nějakej pirát napere padesát, tak je mrtvej.
Nene, není to definitivní verze. Jel jste po větvi, která ve finální verzi povede ve směru ´Strahovský tunel - Břevnov. V tomto směru bude větev do kopce a myslím, že by se na ní problémy tvořit neměly.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Bobek »

Jojo, Mrázovka je úplně pustá, jen 45700 aut za den. To takovej Strahovskej, to je jinačí kafe, ten má celejch 44500. :D Řekl bych, že až se zprovozní Blanka, tak budeme se slzou v oku na tu "prázdnotu" vzpomínat.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od jonáš »

Tak to je maličko nadějnější .. ale stejně, pokud se tam pojede třicet do kopce, bude často fronta stát někam do tunelu. Teda dokud se nepodtuneluje i Patočkova.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od jonáš »

Bobek: v tom případě dnešek silně kazí statistiku nebo Radlická musí pobrat aspoň dvojnásobek. Strahov byl volnej taky, že by špérklapka na tý provizorní Malovance?
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Zatravnění Malovanky

Příspěvek od Redispero »

Zajímavý projekt za zlidštění křižovatky na Malovance. Dokáže někdo kompetentní říci, jaké dopady by měla jeho realizace na bezečnost dopravy? Zdá se, že zejména za slunečného počasí by se mohly vytvářet nepříjemné kontrasty světla a stínu...

http://www.praha6.cz/aktuality/aktualita.php?ID=1434
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Marooned17 »

A toho svinstva, co by z toho padalo... Já bych se spíš pokusil do okolí křižovatky doplnit více stromů. Stromy by možná mohly být i ve středovém pásu MO mezi vjezdy do tunelů.
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Redispero »

Marooned17 píše:A toho svinstva, co by z toho padalo... Já bych se spíš pokusil do okolí křižovatky doplnit více stromů. Stromy by možná mohly být i ve středovém pásu MO mezi vjezdy do tunelů.
Z břečtanu toho asi moc neopadá.... To spíš z těch stromů, co chcete sázet okolo...
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od jannnn »

Prioritou by mělo být topit peníze v projektech, které pomohou zlepšit život co nejvíce lidem. A v současné době je v Praze tolik jiných, mnohem užitečnějších, projektů, že toto se dá brát jako pěkná vize s možností realizace v horizontu desítek let.
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od Redispero »

jannnn píše:Prioritou by mělo být topit peníze v projektech, které pomohou zlepšit život co nejvíce lidem. A v současné době je v Praze tolik jiných, mnohem užitečnějších, projektů, že toto se dá brát jako pěkná vize s možností realizace v horizontu desítek let.
Otázka optiky... Pokud se do nějaké stavby investuje x miliard, proč nedat zlomek téty částky i na její estetickou složku. Dopravní stavby se nedají měřit jen funkčností a intenzitami, důležité je i začlenění do urbanistického kontextu - což se té šílené díře jaksi zatím nedaří. Navíc investorem je Praha 6 - pokud dokáží hospodařit tak, že jim zbývá na zkrášlování ulic, proč neinvestovat tady.
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od mbmat »

Redispero píše:Navíc investorem je Praha 6 - pokud dokáží hospodařit tak, že jim zbývá na zkrášlování ulic, proč neinvestovat tady.
já na praze 6 bydlím a nechci urazit lidi mimo prahu 6, ale tadle městská část je podle mě nejlepší, nejvíc se stará o veřejné ''blaho''-např hodně se tu rekonstruují přechody pro chdce, zeleň, ale i celé ulice (jako např. ulice Terronská, ale i další)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od JirkaS »

mbmat píše:já na praze 6 bydlím a nechci urazit lidi mimo prahu 6, ale tadle městská část je podle mě nejlepší, nejvíc se stará o veřejné ''blaho''-např hodně se tu rekonstruují přechody pro chdce, zeleň, ale i celé ulice (jako např. ulice Terronská, ale i další)
Je otázka, jak se to změní po volbách. Vztahy Chalupy a Béma byly nadstandardní. Také si Praha 6 dokázala vydupat metro na úkor Prahy 4. Ohledně toho ozelenění - trochu se obávám, aby tam něco vůbec dokázalo růst :-)
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od obr »

pod tou sítí by místo dnešní zeleně byl beton ?

jinak k diskuzi o Praze 6 - ano, současná radnice se o Prahu 6 stará velice dobře, Chalupa zaslouží dík.
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: MÚK Malovanka

Příspěvek od obr »

JKr píše:A je to tady vážení. Našel jsem (přesněji řečeno vyhrabal v archivu) onen krásný harmonogram stavby MUK Malovanka.

http://web.archive.org/web/200707182355 ... ogram.html
stavba MUK Malovanky byla sabotována ekoteroristy a tak zdržena a muselo se improvizovat v harmonogramu. Nepomohl ani senátor Schwarzenberg - tehdy momentálně zelený - viz http://www.karelschwarzenberg.cz/mestsky-okruh.html - kdyby bylo podle něho, tak ještě dnes je stavba ve stadiu studií a onen "krásný harmonogram" který byl v podstatě dodržen dodnes jen fikcí..
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“