Jižní spojka

Odpovědět
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Jižní spojka

Příspěvek od huklos »

Nemáte někdo zkušenosti s úsekovým měřením v místě dopravního omezení za Barrandovským mostem směrem na P4? Na celém měřeném úseku platí MPR 60 km/h - měří se v tomto úseku tedy šedesátka? Pokud ano, asi by museli vypnout měření druhého (dlouhého) úseku na Spořilov, protože by na tomto úseku platila dvě různá omezení rychlosti. Nebo se pletu?
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Mikulik »

Zajímavý dotaz, osobně si myslím, že platí 60 protože ty diletace jsou hned na začátku a je podivné, že pak končí omezení přesně v místě, kde je konec měření. Takže se divím, že omezení neskončilo dříve, no jenže to byste vjel 60 km/h na začátku měření a vyjížděl 80 km/h, takže asi tak to vidím já.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Mike »

je to spíš k ŠR, ale nekoukal jsem, má-li tu extra téma
kdo proboha značil to omezení na příjezdu od ČM ?
to že se z levého nedá sjet na měcholupy/počernice se dozvím, až když vidím že nesjedu....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Jižní spojka

Příspěvek od huklos »

Mike píše:je to spíš k ŠR, ale nekoukal jsem, má-li tu extra téma
kdo proboha značil to omezení na příjezdu od ČM ?
to že se z levého nedá sjet na měcholupy/počernice se dozvím, až když vidím že nesjedu....
Kdo jiný, než dopravní inženýři.... Studují na to pět let... ;)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Posledni dobou moda, viz vlakno o II/101
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Jižní spojka

Příspěvek od hh »

TSK opět bravo, asfaltovat Jižní spojku v -5C ...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Jižní spojka

Příspěvek od ElWapp »

To mě taky zaráží... Co na to stavební firma? Dozor? Investor? To se všichni tváří, že je to v pořádku, a do deníku podepíší, že byly dodrženy všechny technologické postupy (což zjevně podle počasí nebyly)?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Mike »

ona ta stojící kolona kamionů vpravo to ohřeje....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kik »

Člověk si aspoň ráno cestou do práce připomene krásné pražské čtvrti jako jsou Kyje, Štěrboholy, Hostivař, Dubeč apod. Tohle se opravdu někomu povedlo. Napadá mě taková konspirační teorie - jestli za tím náhodou nestojí spolek Automat :P
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Mike »

kde jsou doby kdy jsem v nedokončené a na přilehlých skládkách lítal na fichtlu, bez helmy, bez papírů a nakonec většinou bez benzínu 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jannnn »

Nevíte někdo, kdo to sleduje podrobněji, jestli se neuvažuje o změně pruhů na sjezdu z JS od Barrandovského mostu na D1?

Současný stav, který vnikl tuším po rekonstukci mostu, mi příjde jako nejhorší možný. Místo toho, aby se auta plynule zařazovala, odpojovala a pokračovala, tak se celý proud brzdí na tom krátkém zipu, kde se mezi auta v odbočujícím pruhu cpou ti, co odbočují z průběžného pruhu.

Původní stav (tupé napojení přes Dej přednost do pruhu z mostu) nebo stav jen s jedním odbočovacím pruhem by dle mého pozorování byl výrazně lepší. Protože za místem zipu už nikdy kolona není, připojovací pruh(y) na D1 jsou též dlouhé dost...

https://mapy.cz/s/3qekH
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Jižní spojka

Příspěvek od caveman »

I já jsem jezdíval za starých časů tím levým přes to "tupé napojení dej přednost" a bylo to v pohodě. Ale to z mostu nebyl moc provoz, stávající úprava vznikla kvůli vyhnání kamiónů ze Spořilovské na Kačerov. Asi někdo usoudil, že vskakující auta z vedlejší ulice mezi kamiony v proudu způsobí jejich brždění a to by tam byl opravdu problém v plynulosti (zatáčky, kopec - rozjezd nic moc), takže to možná i chápu.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Jižní spojka

Příspěvek od caveman »

Jinak na dolním konci Spořilovské (nájezd na JS) to funguje výborně, ale tam jsou ty kamiony vpravo a z centra těch aut není tolik.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

To dvojité odbočení u Kačerova chápu spíš jako snahu uvolnit Jižní spojku od odbočujících, neb dovedou na JS zasekat ve špičce i dva jízdní pruhy. Dle mého by dost pomohlo prodloužení odbočováku o chybějících 300 metrů: https://mapy.cz/s/3qfO9
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mstitek »

adamos píše:To dvojité odbočení u Kačerova chápu spíš jako snahu uvolnit Jižní spojku od odbočujících, neb dovedou na JS zasekat ve špičce i dva jízdní pruhy. Dle mého by dost pomohlo prodloužení odbočováku o chybějících 300 metrů: https://mapy.cz/s/3qfO9
Doufám, že s tímto úmyslem to nevzniklo. Ty dva pruhy celou situaci jenom zhoršují.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jannnn »

adamos píše:To dvojité odbočení u Kačerova chápu spíš jako snahu uvolnit Jižní spojku od odbočujících, neb dovedou na JS zasekat ve špičce i dva jízdní pruhy.
Jenže ti ji právě zasekají z důvodu toho krátkého zipování (=> brždění na téměr nulu). Kdyby bylo odpojení jen jedním pruhem, celý proud by se konstantně sunul bez zastavování (dál už problém není) a kapacita odpojení i bezpečnost na JS (stojící kolona v průběžném pruhu) by se zlepšila.

Původní stav s tupým napojením toto nezpůsoboval - kdo jen přes tento "druhý pruh", nezipoval. Ale chápu, že s tím, že jsou tam nově směrovány všechny kamiony, tak by to už dnes bylo o hubu.
caveman píše:Jinak na dolním konci Spořilovské (nájezd na JS) to funguje výborně, ale tam jsou ty kamiony vpravo a z centra těch aut není tolik.
Tam to hlavně funguje proto, že tam právě není ten zip na konci, ale to "tupé" napojení :)
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Jirka L »

Chystá se oprava svodidel a části povrchu v úseku Záběhlická - Průběžná. Realizace červen až prosinec, ale zatím není známý zhotovitel, viz
https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/ ... lay/105954
Předmětem plnění této veřejné zakázky je obnova povrchu vozovky a bezpečnostního záchytného systému na Jižní spojce v Praze 10, a to podle projektové dokumentace tvořící nedílnou součást této zadávací dokumentace. Stavba je rozdělena na dvě části, a to dle dotčeného jízdního pásu na SO100.1 – Z CENTRA a SO100.2 – DO CENTRA. V části stavby ve směru z centra bude provedena obnova bezpečnostního záchytného systému a dále pak obnova povrchu nejvíce zatíženého, tedy pravého jízdního pruhu. Obnova povrchu sestává z odfrézování 100 mm vrstvy asfaltu a pokládce 60 mm ACL 22 S a 40 mm MA16. Před pokládkou je nutná kontrola podkladních vrstev a jejich případná sanace. V části stavby do centra bude provedena obnova bezpečnostního záchytného systému.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

JS opravu potřebuje, o tom žádná... ale mohli by při té příležitosti dát k Čestlicím na D1 směr Praha IP21a a vynucovat její dodržování. Ty dva až tři pruhy kamionů na exitu 2 blokujou půlku Jižního Města. A že si kamiony dávají bacha, aby ani jeden osobák na dálnici nepustili: hlavně PL, BG, RO, SRB, ale i CZ a SK.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Jižní spojka

Příspěvek od caveman »

Moje slova s tou IP21a... Tu to už chtělo při tom omezení teď. A nahnat je na rampu na Chodově, většina jich tam popojíždí, ale vždy se jich pár najde, co najede do Spořilovské levým pruhem a při zařazování to kompletně ucpou. I když je pravda, že poslední dobou jezdí Spořilovskou klidně i levým...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

caveman píše:... ale vždy se jich pár najde, co najede do Spořilovské levým pruhem a při zařazování to kompletně ucpou....
Pár? Já mám pocit, že k tomu "levému" odbočení je minimálně cca. 1km souvislá šňůra.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Nic z výše navrhovaných věcí by se nemuselo dělat, kdyby hlavy pomazané na TSK a magistrátu udělali lépe uzavírku kvůli PHS, nevím proč není otevřený třetí pruh na Jižní spojce alespoň ve dne. To že tam chybí jeden ze dvou připojovacích pruhů by se přežít dalo i přes den, můžou tam mít složený materiál apod. ale ten třetí pruh zavírat fakt nemuseli, stačilo tam na noc a o víkendu postavit vozík se šipkou a přes den to zas otevřít...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

A to ukončení třetího pruhu od Barranďáku tam taky není nejšťastnější a teď ještě víc...
Každou chvíli tam někdo projede rovně, je pravda, že je tam od Spořilovské dej přednost, ale stejně...

A fakt dělají "jen chodníček"
Přílohy
IMG_6122.JPG
IMG_6122.JPG (132.97 KiB) Zobrazeno 12692 x
Jižní spojka 27.4.2019
Jižní spojka 27.4.2019
IMG_6123.JPG (119.36 KiB) Zobrazeno 12692 x
Jižní spojka 27.4.2019
Jižní spojka 27.4.2019
IMG_6129.JPG (106.62 KiB) Zobrazeno 12692 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Fakt demence to TSK. Kvůli takové blbosti ohromné dopravní problémy.
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Tak to je zajímavé, dnes ráno už na Jižní spojce u Spořilova tři pruhy...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

Proto byla fronta kamionů na D1 výrazně kratší!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“