Jižní spojka

Odpovědět
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

Bobek píše:Já mám pocit, že má jít jenom o tohle, ne?
To by dávalo smysl, ale v cestě stojí billboard, jistě dobře zasmluvněný. Do příštích voleb to určitě nebude ! :kladivo:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Kuba »

No tak to si nedovedu představit průplet šňůry kamionů vs. auta z 5.května od centra, které pojedou na JS směr Lanový most.
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Sch »

Posune se padesátka a průplet bude bezpečnější, i když ne komfortní. Pod Spořilovem funguje o něco delší průplet, ale zase i pro MHD.
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Kuba píše:No tak to si nedovedu představit průplet šňůry kamionů vs. auta z 5.května od centra, které pojedou na JS směr Lanový most.
No, tenhle průplet asi nebude takový problém jako spíš ten přímo pod mostem 5. května tj. doprava D1 - Braník a Hostivař - D1...
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

pod Lanovým mostem se stále něco děje

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... lm/120519/


není nad to, když si k práci můžeš lehnout :) :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

Informace o dopravních opatřeních na Jižní spojce
24.05.2012
O víkendech od 26. května do 17. června 2012 bude omezen provoz jednoho nebo dvou jízdních pruhů na komunikaci Jižní spojka v úseku ulic Sliačská a Záběhlická. Důvodem je vztyčování portálů a montáž velkoplošných značek. Převážná část prací se uskuteční v nočních hodinách. Přes den bude omezen provoz maximálně v jednom jízdním pruhu. Dopravní opatření se budou podle postupu prací týkat obou směrů, většinou ale směru na Prahu 5. Ve dnech 27. května 2012 a 2. června 2012 bude krátkodobě - mezi 04.30 a 04.45 hodinou - na uvedené komunikaci ve směru na Prahu 5 pozastaven provoz za asistence Policie ČR. Investorem akce je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, dodavatelem společnost Skanska, a.s. Zdroj: MHMP
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

a už vyrostly pro portály stojky

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... o/zs/1205/


průjezd po lanovém mostě a zajímavé upozornění :kladivo:
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... lm/120526/
Had
Příspěvky: 28
Registrován: 30.7.2012 8:09:22

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Had »

Na Jižní spojku se vrátí kamiony – na čtyři dny
http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis ... -ctyri-dny
dps
Příspěvky: 144
Registrován: 25.5.2012 8:51:46

Re: Jižní spojka

Příspěvek od dps »

Had píše:Na Jižní spojku se vrátí kamiony – na čtyři dny
http://www.rsd.cz/doc/Informacni-servis ... -ctyri-dny
Jestli to chapu dobre, tak smer D1-> R1 od Prahy bude funkcni ... tak proc to neotocej na nejblizsim sjezdu (u Dobrejovic) ??? ... i kdyby ho pro mistni provoz meli na ty ctyri dny zavrit.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

dps píše:Jestli to chapu dobre, tak smer D1-> R1 od Prahy bude funkcni ... tak proc to neotocej na nejblizsim sjezdu (u Dobrejovic) ??? ... i kdyby ho pro mistni provoz meli na ty ctyri dny zavrit.
jj, jen směr D1 => R1 kvůli napojování definitivní větve

protoze na exitu 8 jsou malé kruháky a kamionáci by je zbourali :)
také by to zdržovalo objíždět dva kruháky dokola
a když to Praha povolila, alespoň si kolem JS zavzpomínají, jaké to bývalo...

když se někdo bude chtít otočit na exitu 8, nikdo mu bránit nebude
možná to bude i pro kamiony rychlejší, než se 50kou ploužit po Strakonické :crazy: :crazy:
mapman
Autor
Příspěvky: 5765
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Projednávali jsme obě varianty, otáčení na exitu 8 a i průjezd Prahou. S otáčením na exitu 8 je problém přesně kvůli tomu co psal kasme - pokud tam pustíte plnou zátěž kamionů, tak to nevydrží moc dlouho oba ty malé kruháky - ani kapacitně ani konstrukčně - proto se jednalo s Prahou, která na prodloužený víkend souhlasila.
dps
Příspěvky: 144
Registrován: 25.5.2012 8:51:46

Re: Jižní spojka

Příspěvek od dps »

Jel jsem tama snad jen jednou a vubec si ty kruhace nevybavuju. Ale vzhledem k prumyslove zone v Cestlicich jsem predpokladal, ze tama kamiony jezdi dnes a denne ... a tudiz to je vyhovujici :-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

dps píše:tama kamiony jezdi dnes a denne ...
ale vždy jen jeden :crazy:
já tam snad kamion nikdy nepotkal :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 7.JPG.html
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 0.JPG.html
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

U Průhonic se potkají dva protijedoucí kamiony a řidiči se zdraví přes vysílačku "Ahoj kolego, kam máš namířeno?"
"Ále, jedu do Plzně. Co ty?"
"Já taky" :kladivo:

Já nevim co je horší jestli ty kruháče u "průmyslový zóny" (čekal bych, že když se staví fungl nový výjezd k průmyslové zóně, tak se postaví tak, aby nějaký ten kamion snesl), nebo nízký podjezd pod Branickým mostem.

Celkově to je jen o asi 3km delší trasa po částečně neplacené silnici, takže žádná mega zajížďka, ale na druhou stranu když vidim, jak Praha bojuje proti kamionům, tak se divim že na to přistoupila
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Nedalo mi to tak jsem si jel ty kruháče projet a jsou v pohodě - video

mimochodem nevíte kdy budou funkční ty proměnné portály před odbočením na Spořilovskou?
MPMP
Příspěvky: 3305
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

egelebege píše:Nedalo mi to tak jsem si jel ty kruháče projet a jsou v pohodě
Když se chce, tak to jde, o tom žádná. Obávám se ale, že mnozí bulharští a rumunští řidiči by k nim tak ohleduplní nebyli. ;)
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kot »

2 egelebege : Holt kdo umí ten umí. V tvém podání mi to přišlo jako brnkačka !!!! Navíc s kamerou v ruce?? Je vidět , že jsi nacouval to co jiní najezdili!!!!!!!! :kladivo: :D
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

no jo, ale ta kolona co se za tebou vytvořila :crazy:

PDZ na JS vidím tak do Vánoc :kladivo: :kladivo:
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Díky, ono to neni tak těžký držet se v pruhu (když se chce). A hlavně tady to narozdíl třeba od kruháče u Opatovic jde.

Možná že to PDZ spustěj až s těmi novými dopravními infotabulemi
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

Informace o dopravních opatřeních na Jižní spojce

26.04.2013
Upozorňujeme řidiče na práce na Jižní spojce a s tím spojená dopravní opatření. Komunikace Jižní spojka bude uzavřena v úseku ulic Ke Garážím – Hlavní od 20.00 hodin 3. května 2013 do 15.00 hodin 5. května 2013. Směr z Prahy 5 na dálnici D1 (Brno ) bude průjezdný bez omezení. Objízdné trasy: ve směru z Prahy 5 na Prahu 10 (cíl Hostivař) : rampa na ul. 5. Května (vpravo), 5. Května, rampa na ul. Ryšavého (vpravo), Ryšavého, Türkova, rampa k ul. Senohrabská (vlevo), Spořilovská ve směru z Prahy 10 na Prahu 5 (cíl Braník) : rampa na ul. 5. Května (vpravo), 5. Května, rampa na ul. Vyskočilova (vpravo), Vyskočilova, Michelská (vpravo), rampa na ul. Jižní spojka (vpravo) Pro cesty s cílem v Braníku je možno využít i sjezd na ulici Na Strži s možností využít dále ulic Budějovická nebo Olbrachtova. Upozorňujeme řidiče, že Jižní spojka ve směru z Prahy 10 na Prahu 5 (směr Braník) bude zúžená před nájezdovou rampou na magistrálu na jeden jízdní pruh a bude nutno dodržovat pravidlo tzv. zipu. Tedy ke střídavému zařazování vozidel ve zúženém místě - tj. nejprve projede vozidlo v průběžném pruhu, které se nachází vedle vozidla, které dojelo „ke konci“, a pak se zařadí toto vozidlo z pruhu, který přestal být průběžný. Nákladním vozidlům nad 12t nebude umožněno do uzavřeného úseku vjíždět a je nutno, aby sjížděla na ulici Spořilovská. Z důvodu přípravných prací bude omezen provoz na Jižní spojce v levém jízdním pruhu obousměrně od 29. dubna 2013 do 3. května 2013. Po ukončení uzavírky bude provoz po komunikaci Jižní spojka obnoven, pouze ve směru z Prahy 5 na Prahu 10 bude provoz omezen v pravém jízdním pruhu v místě prací. Důvodem těchto dopravních opatření jsou nezbytné práce související s demolicí mostu v ulici Ke Garážím, investorem stavební akce je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, zhotovitelem společnost Porr, a.s. Zdroj: OKO MHMP
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

To teprv bude masakr.
miho
Příspěvky: 244
Registrován: 6.6.2010 16:23:33
Bydliště: Spořilov

Re: Jižní spojka

Příspěvek od miho »

idnes.cz
Nyní je úplně uzavřen severní most na Jižní spojce kvůli rozšíření Štěrboholské radiály. Provoz je tu převeden do protisměru, jezdí se dvěma pruhy v každém směru.
Zdroj: Letní uzavírky poznají řidiči v Praze ...
Rozumíte někdo tomu sdělení ? Dnes jsem tam jel a nic jsem nezaznamenal.
bumbik
Příspěvky: 7956
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Jižní spojka

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
michal
Příspěvky: 4580
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Nemáte někdo vizualizaci či situačku budoucího stavu...?
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“