Jižní spojka

Odpovědět
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Sosa »

mapman píše:Tak to je zajímavé, dnes ráno už na Jižní spojce u Spořilova tři pruhy...
Asi to tu čtou i na TSK.
Kuba
Příspěvky: 1404
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Kuba »

Tento týden začala demolice starých betonových PHS na jižní spojce k sídlišti Spořilov I, zatím bourají ze strany před přejezdem přes ulici Sliačská.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Drak »

O víkendu bude uzavřen lanový most, přesněji od soboty 13:30 do neděle 14:00. Objízdná trasa klasicky Švehlovou a Průmyslovou. Více:
http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root ... 5274dfbd7e
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jižní spojka

Příspěvek od krtek700 »

Tak že zajímavosti jsem si to chtěl projet z Čerňáku přes Štěrboholy a nedoporučuji. Ta zácpa je fakt nuda .
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Standa »

Já jsem to včera objel docela úspěšně přes Hostivař a Dolní Měcholupy a ještě si cestou koupil u okénka v H2 jejich výbornou desítku :) .
FlakY`
Příspěvky: 1490
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od FlakY` »

Takže proto tam odpoledne byla ta bouračka? :D Nahoře, před mostem jsem se musel otočit a objíždět to přes Uhříněves.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Ten novy asfalt v pravem pruhu mezi Shellkou v Zabehlicich a sjezdem na Zahradni Mesto, to je jako co? Snaha za kazdou cenu prekrocit hlukove limity v huste osidlene oblasti dotcene kapacitni komunikaci?
michal
Příspěvky: 4574
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jižní spojka

Příspěvek od michal »

Tak protihluková stěna chránící sídliště Spořilov https://mapy.cz/s/huhupufome je už hotová. Na pražské poměry patří skutečně k těm nejvyšším. A je jasné proč. Protože ten asfalt, který v pravém pruhu podél té stěny položili, patří k nejhlučnějším, co jsem zažil. A rozhodně přebíjí i ten, který jsem komentoval v předchozím příspěvku. Nabízí se otázka, jestli náhodou rozsah protihlukových opatření nevycházel z toho, že se dopředu vědělo, jaký že to tam bude asfalt položen... :crazy: :crazy: :crazy: :zvraci: :zvraci: :zvraci:
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od balance »

TSK si na Jižní spojce oblíbilo použití litých asfaltů s posypem. Také se nechám rád poučit od nějakého místního znalce o jeho výhodách a nevýhodách 8-)

O emisích hluku jsem našel pěknou prezentaci:
http://www.uzitecneseminare.cz/userfile ... u_sbor.pdf
hh
Autor
Příspěvky: 2554
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Jižní spojka

Příspěvek od hh »

To dělají již asi 5 let, je to hnus:( TSK celé je k pláči.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2961
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Majkii »

A další úsek bude taky s litým asfaltem: video.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jižní spojka

Příspěvek od krtek700 »

Jižní spojka mezi ulicemi Vídeňská a 5. května se má rozšířit na 3+3 pruhy
https://zdopravy.cz/jizni-spojka-mezi-u ... uhy-58301/

Tuší někdo, o co se má jednat? 3+3 už tam dávno jsou ne? Jde to někde najít?
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Nejspis rozsiri celych 200 metru mezi pripojovakem a odbocovakem. Takove trochu stetkovani plus.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Jižní spojka

Příspěvek od ElWapp »

Studie bude řešit především:
• propojení připojovacích a odbočovacích pruhů v úseku Vídeňská – 5. května tak, aby v tomto úseku jižní spojka byla uspořádána v režimu 3+3 jízdní pruhy;
doplnění obousměrné křižovatkové větve v severovýchodním kvadrantu MÚK Jižní spojka x Vídeňská směrem k ulici Michelská v souladu s platným územním plánem hl. m. Prahy;
• návrh úpravy připojovacího pruhu MÚK Jižní spojka x 5. května ve směru z ulice 5. května na Jižní spojku včetně navazujícího odbočovacího pruhu a rampy na most přes Jižní spojku, případně úpravy komunikací v prostoru kolem benzínové pumpy.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Rozsirit 3+3 na 3+3? Wow...

Jinak samozrejme doplneni vetve je fajn. Jen to nezni tak sexy, ze.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Jižní spojka

Příspěvek od krtek700 »

ElWapp píše:Studie bude řešit především:
• propojení připojovacích a odbočovacích pruhů v úseku Vídeňská – 5. května tak, aby v tomto úseku jižní spojka byla uspořádána v režimu 3+3 jízdní pruhy;
doplnění obousměrné křižovatkové větve v severovýchodním kvadrantu MÚK Jižní spojka x Vídeňská směrem k ulici Michelská v souladu s platným územním plánem hl. m. Prahy;
• návrh úpravy připojovacího pruhu MÚK Jižní spojka x 5. května ve směru z ulice 5. května na Jižní spojku včetně navazujícího odbočovacího pruhu a rampy na most přes Jižní spojku, případně úpravy komunikací v prostoru kolem benzínové pumpy.
To jsem četl, ale co to říká, první bod je nesmysl. 3+3 tam je, takže to je spíš na 4+4 ne?
A to druhé je pro mě skoro příliš slov kterým nerozumím, ale možná jsem to nepochopil správně, ale severovýchodní kvadrant té MÚK je to označené na obrázku. Tak nějak netuším, co tam chtějí doplňovat.
Obrázek
Naposledy upravil(a) krtek700 dne 24.8.2020 13:25:05, celkem upraveno 2 x.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Ja to pochopil tak, ze chteji doplnit najezd/sjezd v tomhle kvadrantu. Aby JS->Michelska a Videnska->JS neslo pres semafor.
MPMP
Příspěvky: 3299
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

Něco takovéhohle? https://mapy.cz/s/gupamujuva
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Plus minus. Proste stejne jako u SZ a JV, co uz tam jsou, jen by se to napojovalo z JS smer Barrandovak do Michelske smer Kacerov a naopak z Videnske smer Kacerov na JS smer Barrandovak. V tu chvili by slo zavrit dnesni odboceni JS->Kacerov a Videnska-> JS smer Barrandovak. Minus jeden stavajici semafor, nula novych semaforu, o dve mozne kolize ruznych proudu mene. Z me strany v pohode.

Za rok uvidime, co vybada studie.
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Jižní spojka

Příspěvek od ElWapp »

Já tam žádný minus semafor nevidím, protože je tam pořád Budějovická, která musí někam ústit. Jinak ty větve jsou v územním plánu, takže tam je vidět co by asi mělo vzniknout. Je tam v těchto relacích taková intenzita? Když jsem tam jezdil, přišlo mi, že větší nepořádek než Michelská tam dělá Budějovická (kterou ale tyto větve neřeší).
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jižní spojka

Příspěvek od adamos »

jozka píše:Rozsirit 3+3 na 3+3? Wow...
Dá se na to koukat jinak: I po rekonstrukci zůstane uspořádání 3+3, což v Praze považuji za úspěch!
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

No, nemusi :-) Ne, minimalne by pres tuhle krizovatku nejezdila ta cast dopravy, kterou by stahla nova vetev. I to by byl v dnesnich pomerech uspech.
mapman
Autor
Příspěvky: 5763
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

jozka píše:V tu chvili by slo zavrit dnesni odboceni JS->Kacerov a Videnska-> JS smer Barrandovak. Minus jeden stavajici semafor, nula novych semaforu, o dve mozne kolize ruznych proudu mene. Z me strany v pohode.
Tohle se právě vůbec nestane, jak píše ElWapp, brání tomu Budějovická. Jeden z nejzatíženějších směrů v této křižovatce je směr z Vídeňské na Budějovickou a ten v téhle křižovatce stejně zůstane jak je. Ale je pravda, že se alespoň umožní plynulejší nájezd od Vídeňské na JS směr P5, to taky není zanedbatelný počet aut. Ale z JS P10 směr Michelská toho vskutku jezdí málo. Možná by spíš pomohlo směr JS P10 - Budějovická vést po téhle přímé rampě a pak křížem přes Michelskou rovnou na Budějovickou.
jozka
Příspěvky: 2778
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jozka »

Jasne na Budejovickou jsem uplne zapomnel (pritom jsem po ni jeden cas jezdil pro lepsi polovicku do prace). Uvidime co povi studie (pokud tedy neni studie sama cilem...)
ElWapp
Příspěvky: 1641
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Jižní spojka

Příspěvek od ElWapp »

Tady příspěvek ze Scheinherrova facebooku ke studii: https://www.facebook.com/adam.praha.sob ... 8822250147
Mluví se tam o 4+4, ne 3+3.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“