Jižní spojka

Odpovědět
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Aha :D dík
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Jižní spojka

Příspěvek od martin »

Co nám to přibylo ze sjezdu z 5. května na Jižní spojku za příšerné zelené sloupky? Nepochopil jsem, proč jsou před svodidly, asi aby si dotyčný rozmlátil ještě předek auta, když bok nestačí. To nemohli dát výrazné reflexní tabulky "zatáčka" na svodidla? To je věc zase...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Bobek »

To jsou ty samý plasťáko/gumáky, co byly/jsou u letiště, ne? O to se asi nikdo moc nerozmlátí.
Království a půl princezny za 511.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od pp21 »

Pokud mluvíme o tom stejným místě, tak ty sloupky jsou tam proto, aby se při jízdě (emh, poskakování v koloně) od Spořilova někteří jedinci necpali do připojovacího pruhu přes zebru z odstavného. Jedná se to toto "vysloupkované" místo: http://www.mapy.cz/#mm=F@dm=133186316+1 ... 86220@z=18
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

Škoda, mi zkazili bojovej styl .. ale já tam už moc nejezdim. Kdyby nebyli **bili, tak by tam ty dva pruhy dávno namalovali legálně jako na druhym směru a od Vršovic to stáhli do levých dvou.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Jižní spojka

Příspěvek od martin »

Petr Pokorný píše:Pokud mluvíme o tom stejným místě, tak ty sloupky jsou tam proto, aby se při jízdě (emh, poskakování v koloně) od Spořilova někteří jedinci necpali do připojovacího pruhu přes zebru z odstavného. Jedná se to toto "vysloupkované" místo: http://www.mapy.cz/#mm=F@dm=133186316+1 ... 86220@z=18
No jo, ať mi ale někdo vysvětlí, proč už jsou teda v zatáčce před svodidly! Taková idiocie.
jonáš píše:Škoda, mi zkazili bojovej styl .. ale já tam už moc nejezdim. Kdyby nebyli **bili, tak by tam ty dva pruhy dávno namalovali legálně jako na druhym směru a od Vršovic to stáhli do levých dvou.
Tak, jako na Barrandovském mostě směrem od P5.
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

jonáš píše:Škoda, mi zkazili bojovej styl .. ale já tam už moc nejezdim. Kdyby nebyli **bili, tak by tam ty dva pruhy dávno namalovali legálně jako na druhym směru a od Vršovic to stáhli do levých dvou.
Za současné situace, kdy nákladní auta stojí kolikrát až za Spořilov jak na JS tak na D1 by to nebylo úplně nejlepší řešení, navíc mám pocit že na tu vratnou rampu se dva pruhy nevlezou právě kvůli náklaďákům rozšířený jízdní pruh v onblouku atd) nicméně předjíždět tam můžete pokud je ta část pruhu volná, obdobně jako kdekoliv jinde na širokém pruhu... Pokud jde o to napojení na JS, tam by se spíš dal akorát nakreslit druhej pruh bez připojovacího s přímym napojenim do pomalého pruhu JS, s tím že by tam byl výrazný trojúhelníček s dej přednost (jako právě na napojení K Barrandovu > Jižní spojka)... Ale to místo je samo o sobě dost nepříjemné když je tam plno a zezadu se řítí v 80 ti plně naložená náklaďák, ten na to Barranďáku od Smíchova nepotkáate...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Jel jsem kolem jen jednou a nepřišlo mi to zas tak špatný. Trochu odskočim.. myslíte že až se dostaví jihovýchodní část PO včetně 511 že zmizí z Baranďáku semafory? Včera ve špičce pustily snad jen dvě až tři auta (v každém pruhu) a zas skočila červená. Možná se to tu už probíralo
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Jižní spojka

Příspěvek od JirkaS »

egelebege píše:Jel jsem kolem jen jednou a nepřišlo mi to zas tak špatný. Trochu odskočim.. myslíte že až se dostaví jihovýchodní část PO včetně 511 že zmizí z Baranďáku semafory? Včera ve špičce pustily snad jen dvě až tři auta (v každém pruhu) a zas skočila červená. Možná se to tu už probíralo
Už se to tu opravdu probíralo. Mohly by zmizet z křížení před stoupáním do barrandovského sídliště. Ale přímo z Jižní spojky před mostem nejspíš nezmizí, minimálně dokud nebude postaven most v Podolí pro tram a MHD.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

JirkaS píše: Mohly by zmizet z křížení před stoupáním do barrandovského sídliště
To by možná mohly, protože po propojení Rozvadovské spojky se Zlíchovským tunelem ten stoupák budou využívat většinou jen místní z Barrandova
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

mapman píše:Pokud jde o to napojení na JS, tam by se spíš dal akorát nakreslit druhej pruh bez připojovacího s přímym napojenim do pomalého pruhu JS, s tím že by tam byl výrazný trojúhelníček s dej přednost (jako právě na napojení K Barrandovu > Jižní spojka)
To by právě nestačilo, protože na rozdíl od Baranďáku je to ve vnitřnim oblouku, čili na rychlíky řítící se pravym od Vršovic neni vidět. Ostatně proto tam jsou dneska ty problém i s jednopruhovym nájezdem z připojováku ..
Jestli je to tam schválně, jako cedník na kamiony, tak je to zase nefér k osobákům .. někdy se z D1 od Spořilova rovně do města skoro nedá projet ani levym, ve střednim stojej auta co se cpou do fronty v pravym a ten je zablokovanej až k Průhonicim.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Bobek »

No a má to na ten půlrok smysl měnit, aby se to pak zas vracelo zpátky?
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

Mělo to samozřejmě smysl změnit už před pěti léty. Ale buďte chrápající .. teda, chápající :lol:
mapman
Autor
Příspěvky: 5766
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Teď to měnit samozřejmě smysl už nemá, spíš se tu trochu teoretizuje ;) Nicméně je potřeba se o těch problémech bavit, protože "víc hlav, víc rozumu", už jenom kvůli tomu to má smysl ;)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Bobek »

Však jo, jen mám pocit, že tu míra teoretizování poslední dobou přerostla únosné meze (navigace na okruhu, hr.kr. atd.).
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

martin píše:Co nám to přibylo ze sjezdu z 5. května na Jižní spojku za příšerné zelené sloupky? Nepochopil jsem, proč jsou před svodidly, asi aby si dotyčný rozmlátil ještě předek auta, když bok nestačí. To nemohli dát výrazné reflexní tabulky "zatáčka" na svodidla? To je věc zase...
Moc pěkné, doplňuji fotodokumentaci :)
Sloupky na sjezdu od D1 na Jižní spojku směr Barranďák
Sloupky na sjezdu od D1 na Jižní spojku směr Barranďák
IMG_2536u.JPG (39.89 KiB) Zobrazeno 12101 x
další foto i z okolí v galerii.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Jižní spojka

Příspěvek od martin »

kasme píše: Moc pěkné, doplňuji fotodokumentaci :)
Mně se to vůbec nelíbí. Jak funkčně, tak esteticky - obzvlášť ta zelená nepasuje k žádnému barevnému schématu. Výstražnou funkci to neplní (červeno-bílá, oranžovo-bíla), nějak podivně to supluje funkci patníků nebo příčných prahů. V zemích, kde mají třebas před sjezdem na dálnici v místě rozbočení odpojocaího pruhu a dálnice tu zelenou bariéru (u nás zemní val, nebo svodila označená barvami žlutou, červenou, bílou), bych to pochopil, ale toto ne.

TSK sem tahá zase nějakej kočkopes... :(
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Jižní spojka

Příspěvek od andy »

martin píše:Mně se to vůbec nelíbí. Jak funkčně, tak esteticky - obzvlášť ta zelená nepasuje k žádnému barevnému schématu.
Minimálně to pasuje k podkladu návěstí na rychlostní silnici 8-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

Tak s "kolíky" na sjezdu od D1 na Jižní spojku mají první zkušenosti i saniťáci...
Po chvíli čekání za řadou kamiónů sanitka pokračuje směr centrum a pak zřejmě přezs výjezd Vyskočilova a Michelskou ulicí na svou "původní" trasu směr Thomayerova nemocnice (nebo IKEM). Prodloužení cesty o cca 3 minuty.
Foto jsem nestihl, ale příležitost ještě určitě bude :(

edit: stačilo chvilku počkat

a další sanitka je tu...
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 1.JPG.html
hned dvě a ty se procpaly vpravo od kamionů
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

Jsem se včera v pohodě protáh mezi kamionama a těma čumbrkama (spíš byla potíž, že kamionstvo dole stálo a blikalo v nájezdovym i pravym, takže zbyly sotva dva pruhy ze čtyř) .. moc to nevadí. Lepší otřít dveře o plastik, než o železný svodidlo, ne?
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kalanis »

TSK to tahá z Francie. Bílá varianta je pro změnu na křižovatce Rozvadovské a Jeremiášovy. Frantíci je mají žluté.
Jo, neviděli jste někde po ČR takový zelený plastový patník? Je asi metr vysokej, na něm jsou dva od sebe směřující stříbrné odrazné trojúhleníky a francouzi ho dávají před exity na dálnice (moc jim neříkají značky pod naším označením Z - tady Z4c). Mám pocit, že aspoň jeden by se měl po republice poflakovat.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Tak jsem dnes koukal na ty nový cedule a zdálo se mi, že jsou buď větší, nebo jsou na nich cíle psaný menším písmem, než na těch starých. Na druhou stranu mě potěšilo, že jako druhý dálkový cíl pod Hradcem se místo TEPLICE objevilo ÚSTÍ NAD LABEM. Že by si už někdo všiml, že D8 do Teplic nevede? :kladivo:
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

mě přijde písmo stejné, viz
výjezd Chodovská
výjezd Chodovská
mo-4a.JPG (56.92 KiB) Zobrazeno 11501 x
[/url]
na které ceduli je Ústí?

Od 2. – 20. srpna 2010 bude prováděna oprava povrchu vozovky Štěrboholské spojky v úseku Nedokončená – Národních hrdinů. Při této příležitosti budou kvůli opravám zúženy jízdní pruhy, vždy budou zachovány dva pruhy pro každý směr jízdy.

Od 1. - 24. srpna 2010 se bude opravovat severní jízdní pás Jižní spojky v úseku Průmyslová – Rabakovská. Doprava směr Barrandovský most bude vedena jedním jízdním pruhem ve svém jízdním pásu a jedním jízdním pruhem v protisměrném pásu, doprava směr Štěrboholy bude vedena ve dvou jízdních pruzích ve svém jízdním pásu.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

kasme, udělal jsem si kvuli tobě výlet do zácpy :crazy:
jsa.JPG
jsa.JPG (31.55 KiB) Zobrazeno 10619 x
jsb.JPG
jsb.JPG (28.95 KiB) Zobrazeno 10623 x
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Jižní spojka

Příspěvek od egelebege »

Když jsem deska jel po D11, tak jsem narazil na ceduli
HR. KRÁLOVÉ
MĚSTEC KR.
zvláštní systém
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“