MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Odpovědět
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od kasme »

Bobek 26.7.2009 15:07 http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 6057#p6057
odkazoval situačku... http://bobkovo.cz/img/SR.jpg

někdy není špatné si znovu přečíst téma od začátku :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Standa »

Kasme: Díky, takhle jsem si to ještě pamatoval, jen jsem si chtěl ověřit, že se to v naší zmatené době nezměnilo (z některých příspěvků jsem nabyl naštěstí asi mylný dojem, že by to snad mělo být 2+2 po tom provizóriu - "to, že jsem paranoidní, neznamená, že po mně nejdou" :) )
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od pp21 »

MPMP píše:Ano, potvrzuji. Již včera večer byl v tomto úseku uzavřen pravý pruh a jezdí se podle žlutých čar prostředním a "nejlevějším" (tím, co je standardně ukončen). Omezení 60 km/h začíná již před Lanovým mostem a na jeho konci kamionům končí pruh a přejíždějí do prostředního.
Dnes ráno stála v tom odstavném pruhu vrtná souprava a zasahovala i do pravého pruhu, takže omezení je asi z toho důvodu. Zdá se že do svahu vrtají piloty ... buď se bude zesilovat, nebo jsou to základy pro PHS...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Bobek »

PHS u osady by měla být, ale teď jsem na místě nebyl, tak nevím.
Království a půl princezny za 511.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od kasme »

a zase po čtyřech týdnech
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 12/110430/

krom obrubníků žádné viditelné změny :)
k západní PHS jsem nedošel
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od JirkaS »

O této stavbě byla dnes také zmínka v pořadu Z metropole. Je to od 6:10.
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Dannyboy »

To jsem se chtěl dávno zeptat. Kam vede ta větev v pravo na tom obrázku? Tu levou chápu jako budoucí odpojení od MO na štěrboholskou radiálu. Podle plánků co jsem viděl, tak ta v pravo je budoucí pokračování MO na sever. Proč je to tedy svedené do úrovně štěrboholské rad.? Nemá tam být přemostění? Bude to třeba plnit jinou funkci než se dostaví MO? Nebo tam bude dočasně sveden provoz do centra než se opraví "bobová" dráha? Jak to teda je?

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 4.JPG.html
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od kasme »

Dannyboy píše:Nebo tam bude dočasně sveden provoz do centra než se opraví "bobová" dráha?
ano :kladivo: ale není to do centra, neb je to okruh... :crazy: :roll:
o pár příspěvků dále to určitě píšou... :)
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Dannyboy »

Ok díky. Jasně myslel jsem "do centra" po MO na Barrandov. Budu si muset projet téma od začátku neb mě zajímá jestli bobová dráha bude mít 3 pruhy. A vůbec uspořádání do a po dostavbě MO. Z těch malůvek moc chytrej nejsem.
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Dannyboy »

kasme píše: ano :kladivo: ale není to do centra, neb je to okruh... :crazy: :roll:
o pár příspěvků dále to určitě píšou... :)
Díky za fotky. Pokud je to dočasné proč se to dělá celkem "natvrdo" podle těch fotek? Myslím žlaby, zeleň atd na té větvi. To se bude bobovka opravovat 5 let než se tam vrátí provoz směr Barrandov?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od MPMP »

Dannyboy píše:Díky za fotky. Pokud je to dočasné proč se to dělá celkem "natvrdo" podle těch fotek? Myslím žlaby, zeleň atd na té větvi. To se bude bobovka opravovat 5 let než se tam vrátí provoz směr Barrandov?
Přesné informace nemám, ale tipoval bych, že oprava bude spočívat ve sfrézovaném povrchu a navezení zeminy na konce, aby se tam nedalo jezdit. No a potom se pár (desítek) let nic dalšího dít nebude - nejsou přece peníze.
Nebo o tom někdo víte něco přesnějšího?
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Dannyboy »

Tomu nerozumím. Proč by se nechával nevyužitý kus silnice. Zvlášť když se jedná o zkapacitnění?
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od pp21 »

No já to chápu tak, že ta dočasná rampa na novou bobovou dráhu směr JS tam bude furt. V okamžiku rekonstrukce staré bobové dráhy po ní bude veden provoz a až se bude jezdit po obou bobových drahách, bude sloužit jako rezerva pro případné převedení dopravy na novou bobovou dráhu pro případ oprav, nehod (rozsáhlých) atp.
Jo a tím furt myslím do kompletní dostavby MÚK Rybníčky ... ale to hnedtak nebude.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od MPMP »

Takové "dočasné" řešení po česku. Bude se používat cca 50 let. :?
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Jarda Š. »

Petr Pokorný píše:No já to chápu tak, že ta dočasná rampa na novou bobovou dráhu směr JS tam bude furt. V okamžiku rekonstrukce staré bobové dráhy po ní bude veden provoz a až se bude jezdit po obou bobových drahách, bude sloužit jako rezerva pro případné převedení dopravy na novou bobovou dráhu pro případ oprav, nehod (rozsáhlých) atp.
Jo a tím furt myslím do kompletní dostavby MÚK Rybníčky ... ale to hnedtak nebude.
Ono bude nutné při dostavbě MÚK Rybníčky znovu převést dopravu na tu provizorku, postavit pravou (z pohledu od Štěrbohol) polovinu mostu, převést dopravu pod hotovou polovinu mostu a pak teprve postavit druhou půlku mostu a začátek té provizorky zasypat násypem.
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od Dannyboy »

Tak tohle zní logičtěji. Jsem zvědav jak to nakonec dopadne. Vidím to následovně: Po opravě bobové dráhy bude třípruh směr JS. Dvoupruh směr ŠR po novém (+ občasné využití i té dočasné nové rampy v případě nějakých průšvihů či oprav oběma směry).
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od MPMP »

Ten třáípruh by se tam nejspíš vešel, ale nemyslím, že tam bude. :(
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od adamos »

Včera jsem si prohlédl stavbu in natůra. Z čeho jsem byl nemile překvapený, byla zatáčka na konci MÚK ve směru ven z Prahy. Přeložka dělá celkem ostrou pravou zatáčku pod most. Tak ostrou, až jsem nabyl přesvědčení, že tu zůstane omezení rychlosti šedesátkou. Jestli to tak dopadne, tak přínos celé MÚK na propustnost bobové dráhy bude nulový :-(
Proč nemohli zbourat ten most dnes již neexistující vlečky a napojení udělat plynuleji?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od egelebege »

Mám podobný dojem. Stavba jako kr..a ale ve finále ničemu nepomůže. Aspoň pro následujících dvacet let
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od MPMP »

Pánové, oba se trochu mýlíte. Hlavním problémem není ani dnes omezení na 60 km/h, ale snížení jízdních pruhů ze 3 na 2. S tím ani tato stavba nic neudělá, protože rozšíření ŠR k Průmyslové se nekoná. Paradoxně by tomu to omezení na 60 km/h naopak pomohlo, v šedesátce se 3 pruhy do dvou narovnají mnohem snáze než v osmdesátce. ;)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od egelebege »

MPMP píše:snížení jízdních pruhů ze 3 na 2
a právě to je hlavní průšvih a to se nezmění
MPMP píše: v šedesátce se 3 pruhy do dvou narovnají mnohem snáze než v osmdesátce. ;)
pak ale stačilo hodit 60-ku před laňák :kladivo:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od mapman »

Ale pánové, nestačilo, vždyť dobře sami znáte bobovou dráhu, je úzká, klaustrofobní, a v případě nehody prakticky komplet zablokovaná, k čemuž u těch nových komunikací tak často nedojde. Navíc se bude dát sjet na Rabakovskou (?) - i když tim si jisty nejsem.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: MÚK Rybníčky (zkapacitnění Štěrboholské radiály)

Příspěvek od egelebege »

mapman píše: je klaustrofobní
:D to je ale pokud se budou sjíždět pruhy v tom esíčku... bude se to tam štosovat stejně. Kdyby bývali šli ty prachy použít na 511...
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“