Barrandovský most

Odpovědět
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Barrandovský most

Příspěvek od jonáš »

Tyhle radary jsou od začátku provozu i ve Strahovskym, čistě pro hodnocení pohybu proudu a že se to tam neštosuje za nějakou překážkou. Klasický dopplery, ne kamerový systémy.
Maniac
Příspěvky: 181
Registrován: 9.6.2009 9:59:50

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Maniac »

MPMP píše:
-xdas- píše:Vhodnější téma jsem nenašel, tak dotaz vložím zde. Chtěl bych se zeptat, těch kteří jezdí častěji Zlíchovským tunelem, zda je tam omezení rychlosti na 50 dlouhodobě nebo je to jenom důsledkem aktuálních mrazů. ;-)
Není (přesněji, na podzim nebylo) natrvalo. Co já jsem vypozoroval, tak omezení na 50 km/h se zapíná za deště a mokra. Teď to vypadá, že i za mrazu. Účel mi ale naprosto uniká. Nemám nejmenší ponětí, co je na tomto tunelu tak nebezpečné při rychlosti 70 km/h za mokra.
Jezdím tam denně. Pravděpodobně se za určitých klimatických podmínek stává povrch kluzký a zrádný, neb jsem tam viděl několikrát auta po smyku napasovaný do zdi. Nejdřív tam přibyly dost neumělě provedené odvodnˇovací kanálky a pak začali omezovat rychlost za mokra. 70 je v pohodě, 80 už méně a 100 už vůbec. Je proto možné, že když tam dají 50, zajistí bezpečný průjezd, protože pak tam nikdo nepojede rychleji než nějakých 70, které jsou naprosto v pohodě.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Barrandovský most

Příspěvek od MPMP »

maniac: a to je právě to, co mi na našich dopravních "odbornících" vadí nejvíc. Místo aby tam byla stále 70 a hned za tunelem policie přestupníky kasírovala - tady je na to místa dost, vzniká tam třetí jízdní pruh krásně pro odstavování použitelný - tak tam dáme radši "50" a řidiči budou jezdit max. sedumdesátkou. Pak se nedivne, že se max. rychlost hromadně nedodržuje.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Barrandovský most

Příspěvek od FlakY` »

A vy si myslíte, že budou stát tam kde si usmyslíte? Stačí přísnější zákony a pokuty + kamery na opravdu kritických úsecích s omezením. Řidičů prasáků vidím každým dnem více a více.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Barrandovský most

Příspěvek od strongy »

Ahoj! Každý den v různé doby najíždím na MO od Modřan a absolutně mne irituje semafor při odbočování na Barr. most.

A) Chodce na přechodu jsem tam v životě neviděl
B) Rozjíždějící se kolona od semaforu vyvolá nahoře na mostě "špuntík", v místě kde se kříží řidiči z nájezdu s řidiči odbočujícími na Barrandov/Plzeň/Strakonice. Zde dochází často k nebezpečným situacím podle mě právě díky těmto "špuntíkům" od semaforu.
C) Na křižovatce jsou dva odbočovací pruhy a z toho jeden je nepříjemně úzký.
D) I kdyby na odbočení dali 30 tak alespoň doprava bude plynulá.

Nakreslil jsem mapku pro pochopení mé představy. Co na to říkáte?

Zároveň by nebylo od věci dát už dolů před podjezd návěst s tím, že pravý pruh je pro Barrandov/Strakonice/Pzeň a levý pro Smíchov, Dejvice...

PS: nevíte jak to vypadá s nějakým permanentním řešením v okolí vypnutých semaforů? Např. odstranění semaforů a přemalování pruhů do nějaké definitivní podoby?
Přílohy
navrh-barr.png
navrh-barr.png (50.06 KiB) Zobrazeno 10766 x
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Mike »

hezké,
ale podle všeho tím zrušíte plynulý nájezd BUS pruhu a to je v současné době neprůchodné
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Redispero »

Mike píše: podle všeho tím zrušíte plynulý nájezd BUS pruhu a to je v současné době neprůchodné
To není třeba, stačilo by, kdyby se preferenční pruh těsně před křižovatkou vřadil do normálního pruhu, takže by jím autobusy čekající auta předjížděly...
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Barrandovský most

Příspěvek od strongy »

Mike píše:hezké,
ale podle všeho tím zrušíte plynulý nájezd BUS pruhu a to je v současné době neprůchodné
To není pravda, preference tady funguje přímo na semaforech, když odbočuje BUS, tak ostatní stojí.
Tzn. že z centra neodbočují nikdy dva pruhy zároveň. (již několik let v provozu tato preference)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovský most

Příspěvek od kasme »

zřejmě byla řeč o směru od Modřan... :)
tam BUS pruh v pravém končí někde před SSZ
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Barrandovský most

Příspěvek od strongy »

Domnívám se, že ve směru od Modřan tam žádný BUS pruh není? :)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovský most

Příspěvek od kasme »

hmmm, tak to jsem se trochu seknul :oops:

v tom případě by to neměl být problém přemalovat...
jen by musel asi někdo chtít...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Barrandovský most

Příspěvek od jonáš »

Redispero píše:
Mike píše: podle všeho tím zrušíte plynulý nájezd BUS pruhu a to je v současné době neprůchodné
To není třeba, stačilo by, kdyby se preferenční pruh těsně před křižovatkou vřadil do normálního pruhu, takže by jím autobusy čekající auta předjížděly...
A jak by se vřadil do stojící kolony? To by tam jedině musel bejt preferenční semafor, aby v přítomnosti busu pozdržel zelenou pro auta. Edit: pokud to tak je, jsem mile překvapen ;-)
Od Modřan tam maj busy zastávku, tak by bez problémů jely pravym .. vlastně by se to převedlo na křížení typu Vídeňská x JS, s tim že by šly na most dva pruhy s průpletem. Což by pod tou Krčskou šlo taky, místo přednosti.
Ale na Baranďáku by to chtělo řešit rovněž plynulej sjezd z mostu do centra, tam se tvořej spontánně dva "ruský" pruhy a stejně je fronta až do profilu nahoru.
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Redispero »

jonáš píše: A jak by se vřadil do stojící kolony? To by tam jedině musel bejt preferenční semafor, aby v přítomnosti busu pozdržel zelenou pro auta
Ano, buď preferenční semafor, jako je to běžné na západě (ne ale držením zelené, nýbrž dvěma semafory za sebou), anebo by se prostě pruh pro auta vléval těsně před křižovatkou do preferenčního pruhu pro autobusy
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Barrandovský most

Příspěvek od strongy »

Ten preferenční semafor tam již je, pouze pokud přijede autobus tak dostane téměř ihned zelenou a ostatní stojí. Pokud nejede BUS tak se jezdí normálně... V tomhle je ta křižovatka velice dobře řešená.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Mikulik »

Od Modřan na most by stačilo semafor vypnout a dát tam klasicky dej přednost jízdě. To samé by stačilo dát i z mostu doprava do Podolí. Jestli to tam není.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovský most

Příspěvek od kasme »

to není tak jednoduché, aby na některých větvích křižovatky bylo SSZ a někde ne... :crazy:

třeba tak to bylo od Mánesa na Jiráskův most, ale pak to nějak rozmázli na Nově nebo kde, ale je tam SSZ (samozřejmě na spoustě míst to je, někde jsme to nedávno řešili...)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Barrandovský most

Příspěvek od adamos »

No a co tam nechat semafor a k němu přidat trvale svítící zelenou šipku, když to jinak nejde?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovský most

Příspěvek od kasme »

"Pražáci" se na přídavnou šipku nerozhlížejí... :kladivo:
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Barrandovský most

Příspěvek od MPMP »

kasme píše:"Pražáci" se na přídavnou šipku nerozhlížejí... :kladivo:
A protože máme mezi sebou špatné řidiče, kteří nevědí jak s přídavnou šipkou zacházet (a protože je naši dopravní inženýři za posledních 20 let naučili, že přídavná šipka znamená, že jiné směry stojí - což není pravda ani podle zákona, ale všue to tak je naprogramované :evil: ), tak holt budeme všichni na takovýchto křižovatkách stát. Ach jo.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Barrandovský most

Příspěvek od pp21 »

MPMP píše:...a protože je naši dopravní inženýři za posledních 20 let naučili, že přídavná šipka znamená, že jiné směry stojí - což není pravda ani podle zákona, ale všue to tak je naprogramované :evil: ...
Proč zrovna za posledních 20 let? Takhle to u nás funguje snad od nepaměti .... bohužel :(
Pokud se nepletu, tak v Praze byly 2-3 křižovatky, kde tomu tak nebylo, jedna byla ještě kolem roku 1995 tady: http://goo.gl/maps/HLhbx , zbytek už si nevybavuju.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Mosquit »

Tady:
https://maps.google.com/maps?q=bucharov ... 29,,0,2.63
(Bucharova od Motola, sjezd na rozvadovskou spojku)

taky svítí pořád zelená doprava, ne?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Barrandovský most

Příspěvek od jonáš »

Pamatuju na nábřeží u Letenskýho tunelu (plechovou) cca 1965 nebo tak kolem ;-) jinak v US to funguje i bez šipky, a zakazuje se to nápisem "no right turn(on red)". V Číně to funguje i doleva, ale nevim jestli to tam maj povolený ;-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Barrandovský most

Příspěvek od kasme »

Mosquit píše:Tady: (Bucharova od Motola, sjezd na rozvadovskou spojku)
taky svítí pořád zelená doprava, ne?
jenže to není přídavná šipka... :)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Barrandovský most

Příspěvek od MPMP »

pp21 píše:
MPMP píše:...a protože je naši dopravní inženýři za posledních 20 let naučili, že přídavná šipka znamená, že jiné směry stojí - což není pravda ani podle zákona, ale všue to tak je naprogramované :evil: ...
Proč zrovna za posledních 20 let? Takhle to u nás funguje snad od nepaměti .... bohužel :(
Pokud se nepletu, tak v Praze byly 2-3 křižovatky, kde tomu tak nebylo, jedna byla ještě kolem roku 1995 tady: http://goo.gl/maps/HLhbx , zbytek už si nevybavuju.
A od roku 1995 je to cca kolik let? :) Já začal řídit v roce 1980 a to jich bylo po Praze mnohem víc, postupně ale všechny vymizely.
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Barrandovský most

Příspěvek od Mikulik »

Ta zelená na Bucharově svítí stále. Já pořád nechápu, proč se u nás neopíšou těch pár odstavců z německých předpisů. Zelená šipka doprava jako značka, víme přeci, že by to pomohlo. Pár vět opsat a je to no a tam to sakra funguje tak proč by nemělo u nás.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“