maps.google.cz

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: maps.google.cz

Příspěvek od dvs »

Taky jsem to hledal. Přišel jsem na to jak se dostat ke staré verzi a tam lze vrstvy vypnout.
Takže takový workarround...
Pod otazníkem v pravém rohu dole je volba "Zpět na klasické mapy Google". Pak se to zeptá, zda jenom teď nebo na furt... a poprosí o vyplnění feedback dotazníku.... Jo toto funguje v prohlížeči v plné verzi (nesmí být dole Lite version). Já jsem těch pár sekund obětoval a napsal jsem googlu, proč od té novinky utíkám...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: maps.google.cz

Příspěvek od mapman »

Díky, to je asi nejlepší řešení :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Standa »

Taky jsem se vrátil, nějak jsem na to zvyklejší ;) .
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Sponik »

proč u streetwiew jsou třeba některé domy rozmazané? že by majitel si nepřál aby jeho dům byl viděn?
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Marooned17 »

Tak Google konečně po měsíci po mé připomínce vymazal Patočkovu a Karlovarskou jako SPMV či prostě silnici s MÚK a je to teď zas normální ulice. Alespoň jsem ale rád, že zase používá oranžové značení i na běžné 4proudovky s MÚK.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Mapy jsou opět v některých prohlížečích upravené.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: maps.google.cz

Příspěvek od JirkaS »

V těch slovenských mapách je zvláštní díra v I/62 u Sládkovičova. Silnice tam v podkladu je, ale nějak zvláštně vyvedená:
http://www.freemap.sk/#p=48.20409|17.5929|13|A,m=A
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: maps.google.cz

Příspěvek od hiob »

JirkaS píše:díra v I/62
to je způsobeno renderigem cesty ve výstavbě dle dat openstreetmap.org (je tam highway=construction, construction=primary), vypadá to, že při zvětšení 9-14 freemap.sk tyto cesty vůbec nevykresluje, zvětšení 15-16 je ok
Standard openstreemap renderer je kreslí 12-14 taky, ale u 11 např. kreslí I/xx, ale už ne I/xx ve výstavbě.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Nově byla aktualizována mapa na východě republiky. Zatím jsem si prolétl Mošnov a Frýdek-Místek.
PS: Městský stadion v Ostravě je komplet, ale nová Karolina má díru v zemi :D
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Sponik »

ta aktualizace je jak kde, třeba na prostějovsku je to aktuální max měsíc staré, ale třeba rychvald u ostravy má obrázky staré cca 2 roky.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Další aktualizace jsem si všiml v Praze, kde jižní spojka je před otevřením rozšířeného třípruhu od Štěrboholské radiály. Nové mapy se mi ukazují pouze po vypnutí 3D zobrazení.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Petanecek »

Když vyhledávám pomocí maps.google.com a následně si to ověřuji pomocí mapy.cz, tak se při delších cestách (např. praha - stockholm - google=15:49 h/mapy=18:27 h) rozchází o několik hodin na cestě. Rozdíl na km je nějakých 60 km. Proto se chci zeptat, kde je zádrhel? Zda google pracuje s aktuálními informacemi, nebo mapy.cz??
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Záleží kde ten problematický úsek je. Spíš má google lepší informace, posledně mi trasu ukazoval po objížďce, která byla reálná. Google přepočítává všechny silnice, kde na každé je jiná rychlost. Rychlostní limity mají docela přesně, takže při dosažení ideální rychlosti dojedete za tolik hodin.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Petanecek »

A jak to pak řeší tedy mapy.cz?? To nevyužívají maximální rychlostní limity (německo doporučené)?? Nebo počítají jenom s konstatní rychlostí ala "něco tam dáme". Já se domníval, že jak mapy.cz tak i maps.google.com využívají podobného vyhledávacího modu, tedy počítají časově i s průjezdem vecnic či měst a s využitím max. rychlostních limitů. Proto mi hlava nebere, že je tam takový časový rozdíl.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: maps.google.cz

Příspěvek od MiKu »

Google zahrnuje do doby jízdy i aktuální provoz, a tak se někdy stane, že ukáže dobu jízdy kratší, než za jakou by daný úsek měl jít projet při dodržování předpisů, alespoň se mi to stalo při zadání trasy Hradec Králové - Pardubice.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: maps.google.cz

Příspěvek od xcav8 »

Všiml jsem si, že google aktualizoval svoje 3D mapy v Brně.
xcav8
Příspěvky: 519
Registrován: 27.5.2010 11:00:52
Bydliště: Brno

Re: maps.google.cz

Příspěvek od xcav8 »

A Google už má v mapách Rakouskou A5.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: maps.google.cz

Příspěvek od adamos »

Škoda, že zapomněli cestou zakreslit pár MÚK :(
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: maps.google.cz

Příspěvek od hh »

To je neskutečně nepřehledné, jak google změnil barvu dálnic na jednotnou se silnicemi :(
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: maps.google.cz

Příspěvek od KH »

Nechápu, proč se Google tolik snaží, aby ty mapy byly naprosto nepoužitelné. Jejich mapy i při značném přiblížení připomínají spíš orientační plánek. Jenom čekám, kdy zredukují počet barev na jednu.

Ještě přikládám, jak se to bude vyvíjet dál.
Přílohy
gmaps.jpg
gmaps.jpg (14.77 KiB) Zobrazeno 22961 x
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Bobek »

Přizpůsobování malým displejům mobilních zařízení. Že se to pak nedá použít jinde...

Úplně nejvíc Google mapy excelují, když je město/obec v chráněné oblasti. :kladivo:
Království a půl princezny za 511.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: maps.google.cz

Příspěvek od Honey72 »

Když hledám trasu v Google po nějaké vedlejší silnici a nemám dostatečně přiblíženo, musím se přepnout na družicový snímek, protože jinak ta úzká bílá čára není na bílém okolí skoro vidět :-( Škoda, že neexistuje nějaké uživatelské prostředí, aby si člověk nastavil barvy jak potřebuje. Dříve jsem si to tak dělával u map do navigace.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: maps.google.cz

Příspěvek od FlakY` »

Aktualizovali se mapové podklady na různých místech. Zatím pozoruji změny v MSK a okolí. S52 a na ní dokončená Castorama, D3 Žilina a Čadca. Ale nejedná se o velkoplošnou aktualizaci.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „Internet“