Web dalnice-silnice.cz
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Ahoj Mapmane, nová mapa bude fakt super, akorát nešlo by aspoň z aktualizovat tu stávající, řekněme na Prosinec 2009, až tam bude i R48 Rychaltice-FM ve stavbě.....
Jinak díky moc....
M.
Jinak díky moc....
M.
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Počítám s tím, buď dnes nebo o víkendu udělám verzi prosinec 2009, budou tam ty nové úseky + R48ka Rych-FM ve výstavbě...
-
- Příspěvky: 749
- Registrován: 15.3.2009 1:28:45
- Bydliště: Most
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Nová mapka je hezká. Díky, dobrá práce.
Ale přece jen..
1. Šlo by udělat zase nějaký to krajinný pozadí, jako bylo na staré mapě?
2. Díky za bitovou mapu, mám starší stroj a při každym posunutí nebo změny velikosti se mi znovu vykreslujou postupně všechny silnice.
3. Proč je ta mapka nakloněná směrem na východ?? Vždyť tady neni nejjižnější místo Vyšší Brod, ale Břeclav. A D11 dokonce vede lehce na jih.. To se přiznám, že mi na tý mapce docela vadí (to naklonění).
Ale přece jen..
1. Šlo by udělat zase nějaký to krajinný pozadí, jako bylo na staré mapě?
2. Díky za bitovou mapu, mám starší stroj a při každym posunutí nebo změny velikosti se mi znovu vykreslujou postupně všechny silnice.
3. Proč je ta mapka nakloněná směrem na východ?? Vždyť tady neni nejjižnější místo Vyšší Brod, ale Břeclav. A D11 dokonce vede lehce na jih.. To se přiznám, že mi na tý mapce docela vadí (to naklonění).
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Krajinka je, je jenom vypnutá.
Ad naklonění, mapa je v souřadném systému JTSK, protože jsou v něm všechny podklady, google mapy pracujou s WGS a nejsou s JTSK kompatibilní, nejde jen o naklonění ale i pokřivení - už mnohokrát diskutovaný problém, zeměplochy vs. zeměkoule ...
Ad naklonění, mapa je v souřadném systému JTSK, protože jsou v něm všechny podklady, google mapy pracujou s WGS a nejsou s JTSK kompatibilní, nejde jen o naklonění ale i pokřivení - už mnohokrát diskutovaný problém, zeměplochy vs. zeměkoule ...
-
- Příspěvky: 749
- Registrován: 15.3.2009 1:28:45
- Bydliště: Most
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Žádné pokřivení, ale naklonění. Mapka má normální tvary, jen je celá do strany. Viz nejjižnější místo ČR - na každé mapě jiné.mapman píše:Krajinka je, je jenom vypnutá.
Ad naklonění, mapa je v souřadném systému JTSK, protože jsou v něm všechny podklady, google mapy pracujou s WGS a nejsou s JTSK kompatibilní, nejde jen o naklonění ale i pokřivení - už mnohokrát diskutovaný problém, zeměplochy vs. zeměkoule ...
Ještě mě napadá do mapy vyznačit NP, CHKO, Přírodní parky, apod, abysme viděli jak ty dálnice mezi nimi kličkujou.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Tak ještě jednou, mapka je nakloněná i pokřivená, obojí A je to dáno tím výše popsaným, s tím prostě nic udělat neumim
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Co je to normální tvar? ;o)Fox Mulder píše:Žádné pokřivení, ale naklonění. Mapka má normální tvary, jen je celá do strany. Viz nejjižnější místo ČR - na každé mapě jiné.
http://cs.wikipedia.org/wiki/JTSK
http://cs.wikipedia.org/wiki/WGS_84
Prostě ať chcete nebo ne, nejsou ty mapy stejné, tedy ani po otočení (konrétně v oblasti CZ je to o cca 7,5°).
Pro jistotu ještě jednou, ve světě se už léta používá WGS, a používajího i mapy na seznamu. U nás je závazné pro všechna státní mapová díla S-JTSK, používajího např. mapy na atlasu (amapy.cz). Zkuset si obě mapy poutočením sesadit na sebe. Zjistíte, že to prostě nesedí...
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Mapmane, dobra prace!
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Je tam vše !!! Super !
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Mám otázku, úsek 4901 Hulín - Fryšták je už reálně ve výstavbě, že je v Tvých mapách zakreslen jako ve výstavbě?mapman píše:Ukázka č. 2: http://www.ceskedalnice.cz/mapy/ukazka-02.jpg
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Reálně je situace taková, že bylo vydáno několik stavebních povolení, nicméně vesměs ne na hlavní trasu, úsek je tam i proto, že už byl slavnostně zahájen. Výstavba byla ovšem výrazně zpomalena, i vzhledem k tomu že je nedořešený provizorní konec této stavby u Fryštáku, myslím že Lenny v příslušném vlákně k R49 už popisoval aktuální situaci víckrát, doporučuju prozkoukmat...
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Skvělá mapa. Prosil bych nadpis a patičku nacpat někam do Polska, Bavorska a podobných končin, aby mapa zabírala co nejvíce plochy, bude při zmenšení zřetelnější.
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
S tou severní Moravou jste si musel opravdu pohrát... gratulujimapman píše:Ukázka č. 2: http://www.ceskedalnice.cz/mapy/ukazka-02.jpg
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Ahoj MAPMANE, co ta slíbená aktualizace mapky na Prosinec 2009....
Díky M.
Díky M.
-
- Autor
- Příspěvky: 6839
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Ahoj Mapmane, díky moc za aktualizaci a štastné a veselé....
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Rádo se stalo pánové, od příšího roku už bych opravdu chtěl pracovat s tou novou, bude tam pár měsíců hluché období bez otevíraček Tak snad se zadaří... Užívejte poslední adventní víkend!
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
No mapka pěkná, ale trošku mi vadí že jsou úseky "v plánu" výraznější než "ve výstavbě", dost to mate oko
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
mapa je moc pekna.. akorat jedna vec se mi nejak nezda.. a to ta velikost prahy.. :] nevim.. vypada strasne predimenzovane oproti ostatnim mestum.. ale to jen takove male btw.. :]
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Tak pááár měsíců už je pryč, a nová mapa nikde. A i stránky obecně začínají vypadat neudržovaně, není to škoda ?mapman píše:Rádo se stalo pánové, od příšího roku už bych opravdu chtěl pracovat s tou novou, bude tam pár měsíců hluché období bez otevíraček Tak snad se zadaří... Užívejte poslední adventní víkend!
................
Není ! Kamarád říká, že škoda je ....... co ženská sní a vypije .......
Naposledy upravil(a) Country dne 16.12.2010 19:03:04, celkem upraveno 1 x.
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Stánek náhodou byl pěknej, na okruhu!Country píše:A i stánky obecně začínají vypadat neudržovaně, není to škoda ?
Nicméně k věci, stránky prošly poslední měsíc výraznou obnovou, hlavně v sekci dálniční síť, hlavně šlo o aktuální data. Času má většina z nás čím dál tím méně, nicméně je potřeba říct že některým z nás žere čas i práce která vás může zajímat, někteří si asi všimli náš rukopis na některých publikacích, když podotknu že máme na podíl i na některých mapkách co letos proudí z MD, tak to myslím mluví za vše... Takže aktualizovaná mapa jak jsem ji sliboval je mi stále na očích, čerpám z ní, ale zatím jsem se nedostal k té precizaci ... je tam spousta mravenčí práce která není vidět a není možná ani potřebná, ale rád bych ji udělal ..
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
Dekuji za vsechny za krasne stranky jen tak dale.
Re: Mapka dalnice-silnice.cz
ahoj mapmame.. ja jen jestli te nekdy nenapadlo udelat kompletni mapu ČR ve stylu mapek z RSD letaku.. vlastne vcetne vsech planovanych staveb... vim, asi by to byla spousta prace.. ale preci