Mapy.cz
Re: Mapy.cz
Tak že by "jen" nekompatibilita s firefoxem?
Račte porovnat .. ještě minulý týden to i takhle ořezaný čísla bralo stejně jako google. A dlužno dodat, že tomu nepomůže ani vložení kroužků, ani písmenka N a E, ani prefix "Loc" Někdy to nenajde nic, někdy místo Smíchova dvě či tři lokace na opačných stranách globusu, jindy zas 36 vesnic ve Španělsku nebo 14 ve Francii .. žádnej algoritmus sem za tim ani nehledal
Račte porovnat .. ještě minulý týden to i takhle ořezaný čísla bralo stejně jako google. A dlužno dodat, že tomu nepomůže ani vložení kroužků, ani písmenka N a E, ani prefix "Loc" Někdy to nenajde nic, někdy místo Smíchova dvě či tři lokace na opačných stranách globusu, jindy zas 36 vesnic ve Španělsku nebo 14 ve Francii .. žádnej algoritmus sem za tim ani nehledal
Re: Mapy.cz
Ono to funguje správně, jen ten formát, který tam musíte zadat, je "trošičku přes ruku" .
pro vaše místo vypadá takhle 50°4'26.98", 14°24'33.52", případně jako další varianta je a poslední potom V každé tam ale musíte na klávesnici nějak "vykouzlit" ten znak stupně (případně zadávat jako desetinný rozvoj celých stupňů), takže prakticky je to naprosto na h....o.
EDIT: jen ty "odkazy" pořád nějak ne a ne fungovat. Zkusil jsem to opravit, jakpak dlouho to vydrží?
pro vaše místo vypadá takhle 50°4'26.98", 14°24'33.52", případně jako
Kód: Vybrat vše
50°4'26.980"N, 14°24'33.520"E
Kód: Vybrat vše
50.0741611N, 14.4093111E
Kód: Vybrat vše
N 50° 4.44967', E 14° 24.55867'
EDIT: jen ty "odkazy" pořád nějak ne a ne fungovat. Zkusil jsem to opravit, jakpak dlouho to vydrží?
Naposledy upravil(a) MPMP dne 20.12.2011 10:43:08, celkem upraveno 2 x.
Re: Mapy.cz
Na nové mapy jsem si zvykl, takže mě to moc netrápí, ale přesto mě dneska old.mapy.cz normálně běží.kalanis píše:Tak nám definitivně snesli staré mapy.
Nové jsou přepínací hnus!
Re: Mapy.cz
old.mapy.cz sice běží, ale již je tam ta nová verze aplikace
Re: Mapy.cz
Podstatné je, že stále fungují odkazy na mapy začínající old.mapy.cz. Jinak bychom ve fóru měli pěkný guláš.
Re: Mapy.cz
No vono je to nějak přes ruku celý, možná i na hlavu .. asi koupili nějakýho mladýho a nadějnýho programátora rovnou z matfyxu kterej se nikde nedočet že má generovat perfektní formáty na výstupu ale na vstupu toho moc nevyžadovat, rozhodně ne zbytečnosti nezapsatelný bez pětinásobnýho přepínání klávesnice.MPMP píše:Ono to funguje správně, jen ten formát, který tam musíte zadat, je "trošičku přes ruku" .
Jak to vypadá "správně" vim, ale s paznakama se nehodlám a nebudu trápit, na to potřebuju podobný lokace přepsaný rúčo odkudkoli vyhledávat dost často. Prostě sbohem český mapy a vzhůru do gůgla. Akorát tam bohužel nejsou turistický. A největší sranda je, že do minulýho tejdne to v pohodě bralo i ty zápisy bez paznaků .. holt pokrok musí bejt
Re: Mapy.cz
2jonáš: na to existuje jednoduchý postup:
1) Vybery libovolnou oblast
2) nechám si vygenerovat GPS souřadnice včetně paznaků
3) přenesu je do vyhledávacího okénka
4) čísla opravím, jak potřebuji
Je to jistě složitější než přepínat klávesnice, ale zase si nemusím pamatovat, kde je který "paznak". Že to není stav běžně použitelný, se jistě shodneme oba.
1) Vybery libovolnou oblast
2) nechám si vygenerovat GPS souřadnice včetně paznaků
3) přenesu je do vyhledávacího okénka
4) čísla opravím, jak potřebuji
Je to jistě složitější než přepínat klávesnice, ale zase si nemusím pamatovat, kde je který "paznak". Že to není stav běžně použitelný, se jistě shodneme oba.
-
- Autor
- Příspěvky: 6839
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Nevím jestli mi to uniklo, ale na mapy.cz je v ortofoto mapě viditelná stavba I/11 Mokré Lazce - Ostrava. Zajímavé, že ani R48 či D3 ne.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
No někde jsem četl, že se každý rok obnovuje 1/3 ortomap, tak asi proto )Martin z Ostravy píše:Nevím jestli mi to uniklo, ale na mapy.cz je v ortofoto mapě viditelná stavba I/11 Mokré Lazce - Ostrava. Zajímavé, že ani R48 či D3 ne.
Re: Mapy.cz
ZDE je více.hovi píše:No někde jsem četl, že se každý rok obnovuje 1/3 ortomap, tak asi proto )Martin z Ostravy píše:Nevím jestli mi to uniklo, ale na mapy.cz je v ortofoto mapě viditelná stavba I/11 Mokré Lazce - Ostrava. Zajímavé, že ani R48 či D3 ne.
Re: Mapy.cz
Kontrolní otázka - kterépak dvě silnice první třídy se nám kříží u Olbramovic?
Re: Mapy.cz
...no přeci I/3,18 a 19
Re: Mapy.cz
Dneska jsem si vsimnul, ze na mapy.cz uz je (konecne) Vysočanská radiála, nova trasa pro smer JS->ŠR v miste bobove drahy a ocividne v predstihu i MÚK Veselská-Kbelská
-
- Autor
- Příspěvky: 6839
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Obchvat Příbora je taky aktualizován, už je tam nový tvar MÚK avšak označení jako R chybí, stejně tak v Rychalticích je už dokreslena MÚK ve stavbě ve finálním tvaru jen jižní větev je špatně neb chybí sjezdové a nájezdové větve, taky se objevila doprovodka.
R48 -> D48 se podařilo!
-
- Příspěvky: 954
- Registrován: 22.7.2011 10:54:46
- Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
na Mapy.cz v přiblížení z=9 a více již je zobrazena R6 Cheb-KV, v přiblížení z=8 a nižším ještě úsek mezi N. sedlem a Březovou jako R chybí. Trochu zmatek...
Google maps s R.
Google maps s R.
Re: Mapy.cz
A k tomu jeste je tam pri z=8 a mene ten usek u Chebu znacenej jako Dckokyk píše:na Mapy.cz v přiblížení z=9 a více již je zobrazena R6 Cheb-KV, v přiblížení z=8 a nižším ještě úsek mezi N. sedlem a Březovou jako R chybí. Trochu zmatek....
Re: Mapy.cz
Dvě věci tomu k dokonalosti chybí: Jednak lépe navázat šikmé fotky. To google umí, na mapy.cz se místo toho fotky překreslují. Druhak mít možnost ten šikmý náhled odzoomovat - někdy je moc detailní, chtěl bych vidět z většího odstupu, ale nejde to. To taky google umí, ale ne tolik, kolik bych si přál.
Re: Mapy.cz
ty sikmy snimky dela ivo lukacovic sam z tech svejch letadel, ne?
Re: Mapy.cz
Já si spíš myslím, že to nakupují od Geodisu.vaclav píše:ty sikmy snimky dela ivo lukacovic sam z tech svejch letadel, ne?
Re: Mapy.cz
Toho je možné docílit odzoomováním celé stránky v prohlížeči, akorát se pak zmenší i ovládací prvkyP_V píše:Druhak mít možnost ten šikmý náhled odzoomovat - někdy je moc detailní, chtěl bych vidět z většího odstupu, ale nejde to. To taky google umí, ale ne tolik, kolik bych si přál.
Re: Mapy.cz
aha....-xdas- píše:Já si spíš myslím, že to nakupují od Geodisu.vaclav píše:ty sikmy snimky dela ivo lukacovic sam z tech svejch letadel, ne?
ted nevim, jestli byl pochopen muj vtip (nebo snad musim pouzivat smajliky?)
Re: Mapy.cz
Tak turistická mapa v novém hávu, vypadá velmi pěkně.
-
- Autor
- Příspěvky: 6839
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
U Příboru je nyní vyznačen kus R48, i když špatně, totiž mezi MÚK- západ a střed, přitom erko k k další MÚK nedosahuje.
A ještě jedné věci jsem si všiml, nezdá se vám, že mají mapy jinou obrazovou kvalitu - větší komprese jpeg?
A ještě jedné věci jsem si všiml, nezdá se vám, že mají mapy jinou obrazovou kvalitu - větší komprese jpeg?
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Na mapy.cz je nyní zakreslena plánovaná rychlostní silnice S69 v Polsku. http://www.mapy.cz/s/5ISU
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů