Na jeden klik to nebude, nemůžou přece přiznat, že něco udělali blbě a vrátit se k předchozímu stavu. To je v dnešní době marketingově nepřijatelné. Místo toho je potřeba vymyslet něco jiného, "šťouralům" zavřít hubu a v tichosti vymýšlet další zhoršení, ne?P_V píše:Mno... po zásadním zhoršení použitelnosti přišlo mírné zlepšení. Marketing funguje
Až to bude na jeden klik jako dřív, pak to bude super.
Mapy.cz
Re: Mapy.cz
Re: Mapy.cz
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Mapy.cz
A jeden z dalších důvodů proč používat google maps je pryč...
Sice to pořád nedoshauje kvality jako přímo ČR/SK, ale změna je přesto velká...
Sice to pořád nedoshauje kvality jako přímo ČR/SK, ale změna je přesto velká...
Re: Mapy.cz
Proč vůbec používat mapy od Google i od Seznamu, když Seznam vyjídá databázi OpenStreetMap (OSM, http://openstreetmap.org/), kterou vytváří dobrovolníci na celém světě? I pro ČR je OSM mapa v některých místech podrobnější než seznamácká. Mapa je 2x týdnu aktualizovaná i pro mobilní použití (Locus, C:geo) na http://osm.paws.cz/. Nepřipadá mi to jako zlepšení, jen využili databázi, která existuje a pokud nebude nikdo pátrat po tom jak k ní přišli, budou uživatelé chválit jen Seznam jaký je skvělý a má podrobné mapy, přitom pro ně nehli ani prstem.
Re: Mapy.cz
Třeba já osobně OSM podporuji, ta idea se mi libí, jednu dobu jsem tam i aktivně kreslil...ale mám prostě problém s tou grafikou. Ať vyberu jakoukoliv vrstvu, vždy mi to přijde o řád méně přehledné než u G_Maps nebo Mapy.cz, proto je používám primárně
Re: Mapy.cz
Ja souhlasim s Jannnnem. Ovsem jak zminil Libor, ta variace na OSM pro Locus je skvela. Jestli nekdo potrebujete zajimavy mapovy software pro android, pak zkuste Locus....
Jinak zemepisna mapa od mapy.cz mi neprijde nijak prevratnym ocinem, ale zase ocenuju, ze se neco deje
Jinak zemepisna mapa od mapy.cz mi neprijde nijak prevratnym ocinem, ale zase ocenuju, ze se neco deje
-
- Příspěvky: 1052
- Registrován: 25.2.2014 11:34:01
- Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Nejhorší je, že nikdo u Mapy.cz nekoriguje základní mapy s leteckými. Jen tak lehce jsem na to koukl v okolí Javorníku a zděsil jsem se. Základní podrobné mapy byly ještě před povodněmi 2009, kdy spousta cest kolem potoka byla jinak než v současnosti. Letecké snímky byly daleko aktuálnější. Tak ať nikdo netvrdí, že se o to starají.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Re: Mapy.cz
Stačí vpravo dole kliknout na "Chybka" a problém nahlásit. Zatím opravili vše, na co jsem je upozornil.
Co je horší, je nemožnost povypínat POI a obecně si volit vrstvy. Nechápu proč to v té nové verzi není, když předtím to šlo. Třeba centrum Prahy je kvůli všem těm POI totálně nepřehledné. To samé v cyklomapách, kde nejdou povypínat turistické trasy atd.
Co je horší, je nemožnost povypínat POI a obecně si volit vrstvy. Nechápu proč to v té nové verzi není, když předtím to šlo. Třeba centrum Prahy je kvůli všem těm POI totálně nepřehledné. To samé v cyklomapách, kde nejdou povypínat turistické trasy atd.
Re: Mapy.cz
Mám stejný problém, popsal jsem jej a poslal na uvedený e-mail. Přišla odpověď v duchu: děkujeme za názor, změna byla nutná, protože stará technologie nám neumožňpovala další rozvoj a na závěr ujištění "na případné rozdíly v ovládání si časem zvyknete".KH píše:Stačí vpravo dole kliknout na "Chybka" a problém nahlásit. Zatím opravili vše, na co jsem je upozornil.
Co je horší, je nemožnost povypínat POI a obecně si volit vrstvy. Nechápu proč to v té nové verzi není, když předtím to šlo. Třeba centrum Prahy je kvůli všem těm POI totálně nepřehledné. To samé v cyklomapách, kde nejdou povypínat turistické trasy atd.
Vidím to tak, že autor aplikace chtěl buď moc peněz, nebo přestal být "kamarád", tak ho vyměnili. A aby nový autor nebyl napadnutelný pro plagiátorství, něco musel změnit. Že to "odnese" uživatel? No, a?
Re: Mapy.cz
Právě jsem zjistil, že při určitém přiblížení se na mapách.cz ukazují některé (zejména) čtyřpruhové jedničky jako R. Zjevně i na mapách.cz se někdo nemůže dočkat nového pojetí
- Přílohy
-
- mapy.cz; R na Ostravsku
- mapycz_r2.jpg (172.26 KiB) Zobrazeno 18840 x
Re: Mapy.cz
To vypadá na nějaký nedávný změny.
Moc dobře to ale nevypadá, navíc jsem si teď všimnul, že při určitým přiblížení chybí názvy velkých měst a pak třeba Praha vypadá divně.
Moc dobře to ale nevypadá, navíc jsem si teď všimnul, že při určitým přiblížení chybí názvy velkých měst a pak třeba Praha vypadá divně.
Re: Mapy.cz
Možná je to spojené s tím, že začali nedávno využívat OpenStreetMap a upravovali proto render dlaždic.
Re: Mapy.cz
Připadá mi že se značně znekvalitnily ortofoto. Rozmazaly se, srší kostkováním a největší přiblížení je jen zvětšení o stupeň menší fotky.
Re: Mapy.cz
Taky jsem si kvality ortofo všiml. Asi to není náhoda. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/har ... okuru.html
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Centrum dopravních informačních systémů
Re: Mapy.cz
Aha. A kdyby tam loupli google fotomapy s vlastním overlayem, tak ušetří ještě víc!FlakY` píše:Taky jsem si kvality ortofo všiml. Asi to není náhoda. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/har ... okuru.html
Re: Mapy.cz
Geodis patřil mezi špičku ve výrobě map. Teď dluží čtvrt miliardy
Zdroj: http://brno.idnes.cz/geodis-mapy-krach- ... -zpravy_vh
Zdroj: http://brno.idnes.cz/geodis-mapy-krach- ... -zpravy_vh
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Re: Mapy.cz
Snímkovací auto si zkrátilo cestu po chodníku http://mapy.cz/zakladni?x=14.5041739&y= ... tch=-0.003
Re: Mapy.cz
Zprvu jsem si říkal, jestli to třeba nefotili nějako motorkou, ale v odrazech v oknech je jasně vidět osobní auto.
Re: Mapy.cz
Div, že nepřejeli toho chlapa se psem, piráti !
Re: Mapy.cz
Dnes jsem si všiml, že mapy.cz přemalovaly Rka na Dčka. Číslo v červeném rámečku u nich ale zatím chybí. R63 a R35 u Liberce správně zůstaly nezměněné.
- Přílohy
-
- mapy.cz
- mapycz_d.jpg (197.25 KiB) Zobrazeno 15955 x
Re: Mapy.cz
Kde to vidíš? Stačí tu mapa přiblížit a hned je jasné, že na té mapě dnes, znamená ještě včera.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy.cz
Nikoliv, při určitém přiblížení je vše při starém. Co jsem si dnes všiml, a Mapy.cz i anoncovaly, je, že přibyl obchvat Žďáru n. S., průtah Mladou Boleslaví, nově otevřený úsek D1 na Slovensku u Levoče a další.
Re: Mapy.cz
Ano, od největšího oddálení zhruba do poloviny nově silnější čáry jako u dálnic ovšem bez červené značky. Zhruba od půlky blíž už po staru. Ale je vidět, že to zaregistrovali a brzo se dočkáme úplně. Jsem zvědav jestli google provede nějaky upravy taky. Např jestli udělá oranžové i "nové" 110kmh. Ted je to tak nekde jo a nekde ne.
Na Slovensku zas je nově při bližším přiblížení D1 ok, ale při oddálení je pořád díra. A zatím netrasuje plánování.
Na Slovensku zas je nově při bližším přiblížení D1 ok, ale při oddálení je pořád díra. A zatím netrasuje plánování.
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy.cz
Všimli jste si, jak Mapy.cz rozdílně zobrazují dálnice v ČR a SR? U nás je to jedna tlustá linka, na Slovensku dvě oddělené. Pro názornost přikládám obrázek z přeshraničního úseku D1. Je to dané rozdílnými mapovými podklady, které Seznam získává a nemůže je měnit? Je to nepodstatná blbost, ale zajímalo by mě to
- Přílohy
-
- D1_CZ-SK.jpeg (85.94 KiB) Zobrazeno 15702 x
Re: Mapy.cz
Ano, jsem o tom přesvědčen, že je to tak. Zatímco v ČR má Seznam svoje mapové podklady a "může si s nimi dělat, co chce", v zahraničí používá podklady openstreetmap, které můžou být "méně dokonalé" a Seznam je vykresluje tak, aby se schovaly případné malé nekonalosti.