Mapy.cz
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Tak to by bylo dobré vylepšení, protože zrovna toto mě neskutečně irituje.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Ocenil bych místo kopírování googlu spíš maličkosti jako zkracovátko (zkracovátko odkazu) přímo v okně aplikace, které se mi nakopíruje do clipboardu, nebo např. výpočet nadmořské výšky určeného bodu, případně rozšíření schopností plánovače a tak. Než ´zlepšování´něčeho, co je už i pro laiky docela zažité a příjemné na ovládání. Aby to nebyl ten stav, kdy pokus o zlepšení se stane krokem zpět.
Všeobecně - víc interaktivity a blbostí = víc uživatelského nekomfortu.
Všeobecně - víc interaktivity a blbostí = víc uživatelského nekomfortu.
Re: Mapy.cz
Naprostý souhlas, bohužel majitelé se očividně shlédli v Googlu, ale sjednocením vzhledu, funkcí a ovládání dosáhnou jen toho, že už nebude důvod chodit na mapy.cz, a většina použije rovnou ty z toho vzývaného vzoru. Dodnes jsem je používal PRÁVĚ PROTO, že ty "opičárny" Googlu tam nebyly. Ach, jo.flames píše:Ocenil bych místo kopírování googlu spíš maličkosti jako zkracovátko (zkracovátko odkazu) přímo v okně aplikace, které se mi nakopíruje do clipboardu, nebo např. výpočet nadmořské výšky určeného bodu, případně rozšíření schopností plánovače a tak. Než ´zlepšování´něčeho, co je už i pro laiky docela zažité a příjemné na ovládání. Aby to nebyl ten stav, kdy pokus o zlepšení se stane krokem zpět.
Všeobecně - víc interaktivity a blbostí = víc uživatelského nekomfortu.
Re: Mapy.cz
ještě bych velmi ocenil,kdyby tam byla přímo zakomponovaná vrstva fotomap z r.1950 z http://kontaminace.cenia.cz/ , ale to je zřejmě utopie,poněvadž se jedná o jinou firmu.Škoda bylo by fajn to mít všechno pohromadě...
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Nevím jestli to už tady někde padlo, ale všiml jsem si že je nová ortofoto mapa, podle mě z loňského sprna.
Pro ukázku
http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=140817344@y=134281344@z=14
Pro ukázku
http://www.mapy.cz/#mm=FP@x=140817344@y=134281344@z=14
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
myslim, že se to tu řešilo i s novejma ortofoto fotkama na googlu. už nevim kde.Martin z Ostravy píše:Nevím jestli to už tady někde padlo, ale všiml jsem si že je nová ortofoto mapa, podle mě z loňska.
zkusil sem najít SSÚD Mankovice a i na googlu i na mapy.cz, a přišlo mi, že jsou to uplně ty samý fotky. nevim. třeba se mi to jen zdá.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Vzhledem k tomu, že to oba (mapy.cz i google) kupujou od jedný firmy (Geodis Brno), tak je to dost pravděpodobnýmbmat píše:...zkusil sem najít SSÚD Mankovice a i na googlu i na mapy.cz, a přišlo mi, že jsou to uplně ty samý fotky. nevim. třeba se mi to jen zdá.
Re: Mapy.cz
Až při pohledu do mapy člověk zjistí, že nám někdo v tajnosti vybudoval nový kousek R8
- Přílohy
-
- r8-1.jpg (133.14 KiB) Zobrazeno 16627 x
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
No jo, tak na turistických mapách (serveru mapy.cz) se občas najdou zajímavé věci
Třeba Němci už pilně staví čtyřpruhové pokračování naší R6: A nebo nový kousek I/35 z Hrádku nad Nisou ke státní hranici (ten, co končí zatím v poli) je postaven jako dělený čtyřpruh A při menším zvětšení je dokonce celý úsek I/35 z Liberce až do Německa plánovaný jako čtyřpruh Je ale pravda, že pro turistu nejsou silnice zase až tak podstatné, a naopak zakreslení ještě nezprovozněných úseků do turistické mapy může být celkem žádoucí - jak už se tu řešilo - třeba aby turista věděl, kde na svém výletu bude křížit nějakou stavbu
Třeba Němci už pilně staví čtyřpruhové pokračování naší R6: A nebo nový kousek I/35 z Hrádku nad Nisou ke státní hranici (ten, co končí zatím v poli) je postaven jako dělený čtyřpruh A při menším zvětšení je dokonce celý úsek I/35 z Liberce až do Německa plánovaný jako čtyřpruh Je ale pravda, že pro turistu nejsou silnice zase až tak podstatné, a naopak zakreslení ještě nezprovozněných úseků do turistické mapy může být celkem žádoucí - jak už se tu řešilo - třeba aby turista věděl, kde na svém výletu bude křížit nějakou stavbu
Re: Mapy.cz
A nevite nekdo, co je toto za renoncy (ty dve vynechavky na jinak zelene linii R1)?
Re: Mapy.cz
jsem zapomnel vlozit odkaz
http://www.mapy.cz/?query=#mm=ZP@x=1431 ... 73312@z=11
(mam na mysli slovenskou R1)
http://www.mapy.cz/?query=#mm=ZP@x=1431 ... 73312@z=11
(mam na mysli slovenskou R1)
Re: Mapy.cz
To je ale správně, na dálnici na Spořilově navazovala silnice I/8 a magistrála byla její součástí, čili pokud je ta komunikace značená jako Silnice pro motorová vozidla, měla by být R8, stejně jako je na severu Prahy. Nesprávně to je ovšem proto, že na území Prahy žádné silnice I. a II. třídy oficiálně nejsou, těch zapoměnutí je tam ovšem víc.jannnn píše:Až při pohledu do mapy člověk zjistí, že nám někdo v tajnosti vybudoval nový kousek R8
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
-
- Autor
- Příspěvky: 591
- Registrován: 25.2.2009 22:39:09
- Bydliště: D1 - km 190,45
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Zapomenuti jsou i na strane RSD, napr. tahle Mapa silniční a dálniční sítě Středočeského kraje (stav k 1.1.2010) ukazuje, ze:Vizi píše:Nesprávně to je ovšem proto, že na území Prahy žádné silnice I. a II. třídy oficiálně nejsou, těch zapoměnutí je tam ovšem víc.
1) vsechny silnice III. tridy konci na hranicich Prahy
2) nektere vstupujici silnice II. trid a vsechny silnice I. trid (vyjma I/2 pokracujici jako puvodni II/333) jdou stale dovnitr, pricemz v realu je na uzemi Prahy jen malo silnic II. trid skutecne znaceno, prikladem budiz II/101, II/102, II/241 ci II/599
3) i totalni relikty typu I/29 pro MO apod. se tam najdou
Re: Mapy.cz
Jsem sám, komu ty nové mapy.cz jdou trochu šejdrem? Sice je to beta, ale teda toto považuji za dost zásadní chybu
Posunutý je to ať plánuji odkudkoli kamkoli..
Posunutý je to ať plánuji odkudkoli kamkoli..
Re: Mapy.cz
A ještě jedna informace - aktualizace mapových podkladů (D1, R55, atd) by měla proběhnout v březnu.
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
A nemáš zapnutý nějaký režim "chodec"?jannnn píše:Jsem sám, komu ty nové mapy.cz jdou trochu šejdrem? Sice je to beta, ale teda toto považuji za dost zásadní chybu
Posunutý je to ať plánuji odkudkoli kamkoli..
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy.cz
Od včerejška jsou aktualizované mapy na seznamu. Je tam R55 do Otrokovic i D1 do Říkovic, dále jsem si všiml, že i slovenská D1, ten úsek pod Žilinou to myslím byl, v Ostravě prodl. Místecká I. stavba atd...
Ford S-Max MK 2
VW Golf VII variant
VW Golf VII variant
Re: Mapy.cz
Nicméně podklady z exotičtějších destinací mají místy i několik let staré - třeba tuniská A1 byla protažena těsně před Sfax už před třemi nebo čtyřmi lety... Ta R55 a D1 je ovšem pro nás přeci jen poněkud důležitější !
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy.cz
Ale chybí nový most přes Dunaj u Kremže.
Re: Mapy.cz
některé úseky jsou také na http://www.mapa-mapy.cz